۱۴ + ۲۰ نکته و ایدۀ تبلیغات رایگان برای کسب‌وکارهای کوچک

موارد کلیدی‌ای که باید درمورد تبلیغات رایگان بدانید

فایل صوتی بلاگ

 

تبلیغات رایگان نوعی روش تبلیغاتی است که به برندها کمک می‌کند تا بدون هزینه خود را پروموت کنند.

کمپین‌های تبلیغاتی رایگان، مقرون‌به‌صرفه و خلاقانه‌اند و می‌توانند به‌صورت دهان‌به‌‌دهان بچرخند.

آگاهی‌رسانی به مردم درمورد برند، اولین کاری است که صاحبان کسب‌وکارها باید انجام دهند. اما همۀ شرکت‌ها این ظرفیت را ندارند که تنها برای یک آگهی کوتاه میلیون‌ها تومان هزینه کنند، و این مشکل کوچکی نیست. اما بدانید که شما تنها نیستید و کسب‌وکارهای بسیاری در سراسر جهان با این چالش دست‌وپنجه نرم می‌کنند. خوشبختانه، تبلیغات رایگان گوناگونی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای تبلیغ بهینۀ محصولات و خدمات خود در فضای وب و کانال‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

در این مطلب از وی‌پدیا قدرتمندترین روش‌های تبلیغاتی رایگان را به شما معرفی می‌کنیم. اگر صاحب یک کسب‌وکار کوچک محلی یا استارتاپی هستید که می‌خواهید تولید سرنخ، نرخ تبدیل‌ و فروش خود را افزایش دهید، می‌توانید از این شیوه‌های تبلیغات رایگان استفاده کنید.

فهرست مطالب

تبلیغات رایگان چیست؟

تبلیغات رایگان (Free Advertising) به فرایند اجرای تبلیغات و پروموت‌کردن یا ترویج یک برند، محصول/ خدمت بدون هر نوع هزینۀ واقعی گفته می‌شود.

استفادۀ درست و ماهرانه از روش‌های تبلیغاتی رایگان به برندها کمک می‌کند تا بدون داشتن بودجۀ بازاریابی یا بودجۀ تبلیغاتی زیاد، از امکان تبلیغات آنلاین و پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی و سایر روش‌های اثربخش استفاده کنند. در حین اجرای بهترین روش‌های تبلیغاتی رایگان به‌منظور تقویت حضور برند و ملاقات با مشتریان بالقوه، ‌باید عوامل ضروری یعنی کارایی، قانون‌مداری و اثربخشی را بشناسید. اجازه دهید ابتدا به ۲۰ نکتۀ کلیدی برای تبلیغات رایگان اشاره کنیم.

۲۰ نکتۀ کلیدی برای بهترین تبلیغات رایگان

تبلیغات رایگان یک ترفند است و برای دستیابی به آن، ‌باید از دانش لازم برخوردار باشید. در اینجا به ۲۰ نکتۀ کلیدی اشاره می‌کنیم که در انجام تبلیغات رایگان به شما کمک می‌کند:

۱) گوگل مای بیزنس (Google My Business) را جدی بگیرید

مردم برای هر چیزی ابتدا در گوگل سرچ می‌کنند و اگر کسب‌وکار شما در آنجا دیده نشود، یک خسران بزرگ است. پس، پیش از هر اقدامی، کسب‌وکار خود را برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی کنید تا هرکسی که در گوگل سرچ می‌کند، بتواند با کمترین تلاشی شما را پیدا کند.

داشتن لیستینگ (پروفایل گوگل مای بیزنس) به کسب‌وکارها در بهبود رتبۀ خود در نتایج جست‌وجو کمک می‌کند. اطلاعات مورد نیاز، مانند ساعات کاری، جزئیات تماس و یک عکس را اضافه کنید تا به‌سرعت یافته شوید. همچنین، می‌توانید آدرس کسب‌وکار خود را در گوگل ‌مپ (Google Maps) اضافه کنید تا رتبه‌تان در نتایج جست‌وجوی گوگل بهینه شود.

داشتن یک صفحۀ Google My Business برای کسب‌وکارهای محلی یکی از استراتژی‌های کلیدی سئو است که به شما کمک می‌کند حضور خود در جست‌وجوی Google و Google Maps را مدیریت کنید.

۲) به بحث‌های حول صنعت خود بپیوندید

فضای اینترنت پر از بحث و گفت‌وگو است؛ از فروم‌ها و اتاق‌های گفت‌وگو گرفته تا شبکه‌های اجتماعی، همیشه بحث‌هایی حول صنعت‌ مرتبط با کسب‌وکار شما در جریان است. چه کسی می‌داند، شاید نام شما هم در این بحث‌ها برده می‌شود!

بنابراین، نام خود را جست‌وجو کنید تا مطمئن شوید که هیچ مکالمۀ حیاتی‌ای را از دست نمی‌دهید. سپس به پرسش‌ها و ابهام‌های مطرح‌شده از سوی کاربران، پاسخ‌های به‌موقع، مرتبط و اصولی بدهید. مراقب باشید حضور شما شبیه تبلیغ به نظر نرسد. این کار به شما کمک می‌کند تا خود را به‌عنوان یک رهبر فکری در صنعت معرفی کنید. ابزارهای سوشال لیسنینگ (Social Listening) بسیاری وجود دارند که می‌توانند بحث‌های جاری را به شما اطلاع دهند.

۳) برای بلاگ‌ها و مقالات کامنت بگذارید

دربارۀ بلاگ‌هایی که به حوزۀ کسب‌وکار شما مرتبط‌اند، تحقیق کنید. کامنت‌گذاشتن برای مطالب آن‌ها می‌تواند به هر دو طرف کمک کند. نظرات مفید و آموزنده بنویسید و هرگز به‌سمت اسپم نروید.

کامنت‌گذاشتن به‌ویژه برای بلاگ‌های پربازدید به شما امکان می‌دهد با مخاطبان هدف خود تعامل برقرار کنید. به‌علاوه می‌توانید اطلاعات تماس خود را در آنجا به اشتراک بگذارید تا مخاطبان شما به سایت، بلاگ یا صفحۀ کسب‌وکار شما دسترسی پیدا کنند.

۴) بلاگ‌نویسی را شروع کنید و محتوای باکیفیت به اشتراک بگذارید

به بلاگ‌های دیگران اکتفا نکنید و خودتان هم یک بلاگ مستقل راه‌اندازی کنید. برنامۀ منظم و مستمری برای انتشار محتوای مناسب در بلاگ خود تنظیم کنید و مطمئن شوید که بلاگ شما در رتبه‌های بالای نتایج موتورهای جست‌وجو قرار می‌گیرد.

پست‌های بلاگ یکی از بهترین روش‌های رایگان برای بهینه‌سازی حضور آنلاین و جذب مخاطبان هدف و مشتریان جدید است، به‌علاوه به شما کمک می‌کند تا با استفاده از بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing)، درآمد غیرفعالی داشته باشید.

با یک بلاگ موفق، فرصت‌های تبلیغاتی را از طریق شراکت‌های وابسته (Affiliate Partnership) به سایر کسب‌وکارها ارائه می‌دهید و در ازای آن کمیسیون دریافت می‌کنید.

۵) در بحث‌های توییتر شرکت کنید

خواندن چت‌های توییتر یک فعالیت هیجان‌انگیز است و اکثر کاربران این کار را برای گذران وقت انجام می‌دهند. می‌توانید از ابزارهای سوشال لیسنینگ موجود برای اطلاع از بحث‌های جاری استفاده کنید و با حضور اثربخش در بحث‌ها، خود را به‌عنوان رهبر صنعت معرفی کنید. توییتر به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی برای تبلیغات رایگان، مؤثر شناخته می‌شود.

۶) خبرنامۀ ایمیلی را جدی بگیرید

ایمیل، به‌غیر از اشتراک‌گذاری فایل‌، یک پلتفرم مفید برای تبلیغ محصولات است و بازاریابی ایمیلی یکی از مؤثرترین روش‌های بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شود. شما با داشتن فهرستی از مخاطبان می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای، کمپین بازاریابی ایمیلی خود را راه‌اندازی کنید. فهرست مخاطبان خبرنامۀ ایمیلی شما باید شامل کاربران علاقه‌مندی باشد که محتوای شما را دوست دارند و به فرایند خرید نیز علاقه‌مندند.

داشتن امضای ایمیل، یکی دیگر از راه‌های مؤثر و رایگان برای تبلیغ صفحات کسب‌وکارهاست.

۷) در رویدادهای صنعت خود شرکت کنید

شرکت در رویدادهای صنعت، کسب‌وکار شما را به گروه‌های جدیدی از افراد معرفی می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که شما نیز در بازار نفوذ دارید. به‌ویژه کسب‌وکارهای نوپا می‌توانند برای اولین بار خود را در این گردهمایی‌ها مطرح کنند.

هر ماه کنفرانس‌های زیادی چه در پلتفرم‌های آنلاین و چه آفلاین برگزار می‌شود. با شرکت و حتی سخنرانی در این کنفرانس‌ها، برند خود را به عموم مردم معرفی می‌کنید و آن‌ها می‌توانند به شما و محصولاتتان اعتماد کنند. همچنین، امکان ملاقات با شرکای بالقوه، پیداکردن فرصت‌هایی برای رشد و قرارگرفتن در جریان روندهای صنعت، از دیگر مزیت‌های شرکت در رویدادهاست.

۸) با مطبوعات در ارتباط باشید

با استفاده از خدمات ارسال رایگان می‌توانید خود را با مطبوعات محلی مرتبط کنید. نوشتن بیانیۀ مطبوعاتی (Press Release) نیز می‌تواند به شما کمک کند. بیانیۀ مطبوعاتی یک ابزار ارتباطی برای اعلام مطلبی به عموم مردم است که برای روزنامه‌نگاران یا ناشران رسانه ارسال می‌شود.

به‌اشتراک‌گذاری محتوای به‌روز و مرتبط با مطبوعات، یکی دیگر از روش‌های تبلیغات رایگان محبوب و مبتنی بر نتیجه محسوب می‌شود.

۹) در ردیت (Reddit) حضور داشته باشید

ردیت یک شبکۀ اجتماعی است که در آن کاربران بی‌شماری از سراسر جهان می‌توانند دربارۀ علایق، خواسته‌ها و سرگرمی‌های خود اطلاعات کسب کنند و در تالارهای گفت‌وگوی متعدد آن به بحث و تبادل نظر مشغول شوند. شما هم می‌توانید با حضور در این پلتفرم و ارائۀ راه‌حل به افراد، کسب‌وکار خود را به‌طور غیرمستقیم تبلیغ کنید. مراقب باشید راه‌حل‌هایتان شبیه تبلیغات به نظر نرسد.

۱۰) به مشتریان وفادار خود پاداش بدهید

مشتریان وفادار مستحق پاداش‌اند. شما باید از روش‌های منحصربه‌فردی برای تشویق و تقدیر مشتریان خود استفاده کنید. تخفیف محصولات یکی از بهترین روش‌هاست. این کار نه‌تنها برای ایجاد پایگاه مشتریان وفادار مفید است، بلکه به برند شما در تبلیغات دهان‌به‌دهان مؤثر کمک می‌کند.

۱۱) یک سایت راه‌اندازی کنید

وجود سایت برای رشد پایدار هر کسب‌و‌کاری ضروری است. خوشبختانه، ابزارهای گوناگون سایت‌ساز مانند وردپرس به شما امکان می‌دهند خیلی راحت و سریع یک سایت بسازید.

۱۲) سایت خود را به‌روز نگه دارید

داشتن یک سایت به‌تنهایی کافی نیست. از آنچه دارید به نفع خود استفاده کنید. سایت شما باید کامل باشد و مرتب به‌روز شود. همچنین مطمئن شوید که سایتتان برای موبایل بهینه ‌شده است. یک ‌سایت پتانسیل بالایی برای بهینه‌سازی برند، محصول یا خدمت شما در وب دارد؛ یک سایت به‌روز، به شما کمک می‌کند در نتایج موتورهای جست‌وجو رتبه‌های بالایی کسب کنید.

۱۳) سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی کنید

بهینه‌سازی سایت برای سئو نیز به همان اندازه مهم است. می‌توانید از ابزارهای رایگان مختلف ازجمله افزونۀ Yoast، برای بهینه‌سازی سئوی سایت خود کمک بگیرید. سئو یکی از بهترین راه‌ها برای حضور رایگان و بهینه در وب برای تبلیغ مؤثر کسب‌وکارهاست.

۱۴) درخواستِ بررسی (Review) کنید

بررسی‌ها حقایقی را نشان می‌دهند که به بهبود کسب‌وکار شما کمک می‌کند. اگرچه اکثر نظرات مثبت نخواهند بود، اما نباید بابت آن‌ها ناامید شوید. درعوض، می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان فرصتی برای بهبود استفاده کنید.

۱۵) یک مسابقه برگزار کنید

شما می‌توانید مسابقاتی مرتبط با کسب‌وکارتان برگزار کنید و به افراد جایزه دهید. این هدایا نوعی تبلیغات محسوب می‌شوند که باعث جذب مخاطبان و مشتریان بیشتر می‌شوند. لازم نیست برای هدایای خود خیلی هزینه کنید، یک بسته‌بندی جذاب کافی است.

۱۶) به سؤالات مرتبط در Quora پاسخ دهید

اکثر شرکت‌های هوشمند به سؤالات موجود در سایت Quora پاسخ می‌دهند. پاسخ‌دادن به پرسش‌های کاربران در Quora، نوعی تبلیغ غیرمحسوس و رایگان برای شماست که مطمئناً ترافیک زیادی را به‌سمت شما هدایت می‌کند.

۱۷) با سایر کسب‌وکارها شراکت کنید

در شراکت با کسب‌وکارهای دیگر هوشمندانه عمل کنید. برای نمونه، شرکت‌های پوشاک می‌توانند با سالن‌های زیبایی شراکت کنند. به این ترتیب، هر دو شریک، بخشی از مشتریان جذب‌شده توسط‌ تبلیغات را بدون پرداخت هزینه جذب می‌کنند.

۱۸) در شبکه‌های اجتماعی حضوری قدرتمند داشته باشید

شبکه‌های اجتماعی یک ابزار بازاریابی است و هیچ کسب‌وکاری نباید قدرت آن‌ را دست‌کم بگیرد. شما می‌توانید از این قدرت در راستای اهداف بازاریابی شرکت خود استفاده کنید. در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید، مشتریان بالقوه‌ای را جذب کنید و حتی به افزایش فروش دست یابید.

۱۹) با اینفلوئنسرها همکاری کنید

همکاری با اینفلوئنسرها فقط با پرداخت نقدی میسر نمی‌شود.

شما می‌توانید محصولات خود را به‌صورت رایگان در اختیار آن‌ها بگذارید تا در صفحۀ خود معرفی کنند. یافتن یک اینفلوئنسر مناسب که با اهداف کسب‌وکار شما مرتبط باشد، می‌تواند تبلیغات رایگانی را برایتان به ارمغان بیاورد.

۲۰) رضایت خود از تأمین‌کنندگان را به اشتراک بگذارید

تقریباً هر کسب‌وکاری تأمین‌کنندگان خود را دارد. شما می‌توانید نظرات مثبت خود درمورد تأمین‌کنندگان را در صفحۀ خود به اشتراک بگذارید و بگویید که آن‌ها از چه طریق به کسب‌وکار شما کمک می‌کنند. به این ترتیب، می‌توانید هم خود و هم تأمین‌کنندگانتان را در معرض دید عموم قرار دهید و باعث رونق‌گرفتن کسب‌وکارتان شوید.

۱۴ ایدۀ تبلیغات رایگان برای کسب‌وکارهای کوچک

در ادامۀ نکات کلیدی گفته‌شده، ۱۴ ایدۀ تبلیغات رایگان را معرفی می‌کنیم:

۱) بهینه‌سازی سئو

سئو برای دیده‌شدن سایت شما بیش از هر چیز دیگری ضروری است. به یاد داشته باشید سایتی که در نتایج جست‌وجو بالاتر از همه باشد، بهتر از دیگران به نظر می‌رسد.

box

وی‌پلاس


همین الان تبلیغات ویدئویی خود را شروع کنید
کلیک کنید

۲) توییتر

توییتر یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب است که در آن می‌توانید خود را به‌عنوان رهبر صنعت ثابت کنید. شما می‌توانید به مردم درمورد آنچه می‌فروشید اطلاعاتی بدهید.

۳) یوتیوب و آپارات

محتوای «How To» (همچون آموزش نصب، راه‌اندازی یا کارکردن با محصول و…) را به‌صورت ویدئو در یوتیوب و آپارات منتشر کنید. در کادر توضیحات، آدرس سایت و ایمیل خود را به مخاطب اعلام کنید.

۴) لینکدین

سودی که کسب‌وکارها از لینکدین می‌برند، بسیار قابل توجه است. علاوه بر شرکت، کارمندان و مالکان برند نیز باید به لینکدین بپیوندند تا آن برند به قدر کافی به رسمیت شناخته شود.

۵) شرکت در گروه‌های لینکدین

هرچه بیشتر برای لینکدین خود وقت و انرژی بگذارید، به نفع کسب‌وکار شماست. از شبکۀ لینکدین خود می‌توانید برای بازاریابی کسب‌وکارتان استفاده کنید و بحث‌ها را به‌عنوان یک متخصص صنعت، رهبری کنید.

۶) اینستاگرام

اینستاگرام پرکاربردترین شبکۀ اجتماعی در ایران است که برای آگاهی از برند بسیار عالی عمل می‌کند. اگرچه هدایت ترافیک به ‌سایت از سوی اینستاگرام سخت است، می‌توانید عکس‌ها و ویدئوها را به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری از وجود شما مطلع شوند.

۷) بلاگ‌نویسی مهمان

می‌توانید محتوایی را در بلاگ‌های پرطرف‌دار پست کنید و از آن طریق در معرض دید قرار بگیرید. بلاگ‌های سرگرم‌کننده‌ای را پیدا کنید که مخاطبان هدف شما آن‌ها را پیگیری می‌کنند. تبلیغ‌کنندگان باهوش با انگیزۀ دریافت بک‌لینک، در سایت‌هایی که دارای اعتبار دامنۀ بالایی هستند پست مهمان ارسال می‌کنند.

۸) کنفرانس‌ها، پادکست‌ها و وبینارها

رهبربودن در هر صنعت حرف اول را می‌زند. هرچند ممکن است در ابتدا سخت باشد، اما اگر به آن برسید و بتوانید در جمع‌ها به نفع برند خود موضع بگیرید، تغییر سریع اوضاع را خواهید دید. اگر سعی کنید سخنران خوبی باشید، یک برگ برندۀ اضافه دارید.

برخی از مخاطبان گوش‌دادن به پادکست‌ها را به خواندن مقالات ترجیح می‌دهند. برای دسترسی به این افراد، با صاحبان چند پادکست‌ تماس بگیرید و ایده‌های مصاحبۀ خود را مطرح کنید.

۹) کتاب‌های الکترونیکی

برندها می‌توانند کتاب‌های الکترونیکی خود را از طریق فروشگاه‌های کتاب آنلاین بفروشند، که چیزی جز تبلیغات نیست.

۱۰) بازاریابی ایمیلی

خبرنامه‌های ایمیلی یک تبلیغ رایگان محسوب می‌شوند. تنها چیزی که لازم دارید، یک نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی خوب است که مشترکان را بخواند و برای آن‌ها پیام‌هایی بفرستد. در حال حاضر، میل‌چیمپ (Mailchimp) و میلرلایت (Mailerlite) دو ابزار بسیار مفید و کاربردی در این زمینه هستند.

۱۱) کارت‌ ویزیت

هرچند سیستم کارت ویزیت کمی قدیمی است، اما هنوز هم کار می‌کند. بنابراین، برای شرکت خود، یک کارت‌ ویزیت جذاب حاوی اطلاعات شرکت، آدرس ایمیل، آدرس سایت و اطلاعات شبکه‌های اجتماعی بسازید و آن‌ها را در جمع‌های مناسب توزیع کنید.

۱۲) مرچندایز برنددار

شما می‌توانید اقلام اختصاصی برنددار خود را در شرکت‌های دیگر توزیع کنید یا به مشتریان بالقوه‌تان هدیه دهید. به این محصولاتی که به‌جای فروخته‌شدن، هدیه داده می‌شوند، مرچندایز برنددار می‌گویند.

سررسید، خودکار، کیف و… با آرم شرکت که به مناسبت‌های مختلف مثلاً نوروز توزیع می‌شود، چنین کارکردی دارد. همچنین می‌توانید برخی از اقلام خود را برای اهداف دکوری به فروشگاه‌های محلی ارسال کنید تا به‌عنوان تبلیغ برایتان عمل کند.

۱۳) بروشور

قراردادن بروشورها یا آگهی‌ها در کتابخانه‌های محلی، کافی‌شاپ‌ها و مغازه‌ها روشی مناسب برای بازاریابی در مکان‌های آفلاینی است که مردم بخش زیادی از وقت خود را در آن سپری می‌کنند.

این کار حتی ممکن است شما را به مشتریان ایدئال برساند. برای مثال، اگر یک فیزیوتراپیست هستید، می‌توانید بروشورهایتان را به باشگاه‌های ورزشی محلی یا بیمارستان‌های اطراف بدهید. برای تولید بروشورهای رایگان می‌توانید از پاورپوینت، فتوشاپ یا کنوا (Canva) استفاده کنید.

۱۴) محتوای تولیدشده توسط کاربر (UGC)

محتوای تولیدشده توسط کاربر، یکی از شیوه‌های تبلیغات دهان‌به‌دهان امروزی است که می‌توانید آن را به‌صورت رایگان دریافت کنید. این نوع محتوا که به‌اختصار UGC نامیده می‌شود، به محتوایی اشاره دارد که توسط کاربران هر برند ایجاد می‌شود. این کار می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت گیرد: نوشتن نظرات و توصیفات، پرسش و پاسخ، بلاگ‌پست‌ها، محتوای ویدئویی، اشتراک‌گذاری یک عکس یا تجربه و… .

هنگامی که مشتریان فعلی، محصول شما را با یک عکس در اینستاگرام یا یک بررسی در یوتیوب و آپارات معرفی می‌کنند، برند شما بیشتر بر سر زبان‌ها می‌افتد و بر اعتبارش افزوده می‌شود.

سخن آخر

تبلیغات پولی جایگاه خود را دارد و مطمئناً فرصتی برای قرارگرفتن در معرض دید گسترده است، اما بدون اشکال هم نیست. مهم‌ترین اشکال آن، گران‌بودن است که به‌ویژه برای کسب‌وکارهای کوچک و نوپا خوب عمل نمی‌کند. بنابراین، پیش از آنکه خرج زیادی روی دست خودتان بگذارید، ارزشش را دارد که همۀ گزینه‌های رایگان موجود را بررسی کنید.

چه قصد دارید از تاکتیک‌های منحصراً رایگان استفاده کنید و چه می‌خواهید تلاش‌های پولی خود را تکمیل کنید، امیدواریم نکات و ایده‌های مطرح‌شده در این مطلب به شما کمک کرده باشد.

شما چه ایده‌ای به ذهنتان می‌رسد؟ آن را برای ما بنویسید.

سؤالات متداول

تبلیغات رایگان چیست؟


تبلیغات رایگان (Free Advertising) به فرایند اجرای تبلیغات و پروموت‌کردن یا ترویج یک برند، محصول/خدمت بدون هر نوع هزینۀ واقعی گفته می‌شود.

کدام شبکه‌های اجتماعی در ایران، به تبلیغات رایگان کمک بیشتری می‌کنند؟


لینکدین، توییتر و اینستاگرام بهترین شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات رایگان در ایران محسوب می‌شوند.

بهترین استفاده از یوتیوب و آپارات برای تبلیغات رایگان کسب‌وکارها چیست؟


انتشار محتوای ویدئویی «How To» (همچون آموزش نصب، راه‌اندازی یا کارکردن با محصول و…) و نوشتن آدرس سایت، ایمیل و سایر مشخصات کسب‌وکار در کادر توضیحات، بهترین تبلیغات رایگان در این پلتفرم‌های میزبانی ویدئو است.

۵/۵ | (۵ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.