🧰 ابزارگشایی: نگاهی به میلرلایت (MailerLite)

چندین سال پیش کسب‌و‌کارها و فروشگاه‌ها برای تبلیغ و معرفی کار خود از کاغذهایی استفاده می‌کردند که روی آن اطلاعات آن کسب‌و‌کار و متن‌های تبلیغاتی نوشته شده بود. این کاغذها در محل و بین مردم پخش می‌شد و تبلیغات به این شکل انجام می‌گرفت. اما باید بدانیم که در دنیای امروز، این روش کاربرد و تأثیر زیادی ندارد.

بسیاری از امورات روزمرۀ ما از حالت کاغذی به حالت دیجیتال تغییر شکل یافته است و تبلیغات نیز از این قاعده مستثنا نیستند. امروزه تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ یا کوچک، کسب‌و‌کارهای خانگی و حتی بیزینس‌های شخصی از روش تبلیغی به نام بازاریابی ایمیلی (Email marketing) استفاده می‌کنند.

بازاریابی ایمیلی همانند همان تبلیغ‌های کاغذی است؛ با این تفاوت که متن تبلیغ، به‌جای چاپ‌شدن روی کاغذ، در محیط ایمیل نوشته شده و برای افراد مختلف ارسال می‌شود. گاهی‌اوقات برای برخی از کسب‌وکارهایی که مخاطبان زیادی دارند، استفاده از بازاریابی ایمیلی سخت است؛ بنابراین ابزار تبلیغات مختلفی به بازار آمده‌اند که کار را برای ما راحت‌تر خواهند کرد.

میلرلایت (Mailerlite) یکی از مهم‌ترین ابزارهای این حوزه است که تأثیرگذاری بازاریابی ایمیلی را چند برابر کرده و سرعت آن را نیز افزایش خواهد داد. در ادامۀ این نوشته با موارد زیر آشنا خواهیم شد:

 • میلرلایت و علت اهمیت آن
 • روش استفاده از میلرلایت
 • شناخت مخاطبان میلرلایت
 • هزینۀ استفاده از میلرلایت

و چندین نکتۀ مهم دیگر در این زمینه.

میلرلایت چیست؟

میلرلایت (Mailerlite) یک سرویس و ابزار بازاریابی ایمیلی است. این ابزار با استفاده از رابط کاربری فوق‌العاده خوب خود، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا به راحت‌ترین شکل، کمپین بازاریابی ایمیلی خود را طراحی و اجرا کنند.

ایگنس روبزیوس (Ignas Rubezius)، بنیان‌گذار جوان میلرلایت است که به همراه تیم قوی و حرفه‌ای خود، این شرکت را اداره می‌کند. تیم میلرلایت در ابتدا یک آژانس طراحی وب بود که در سال ۲۰۱۰ حوزۀ فعالیت خود را به ارائۀ ابزار بازاریابی ایمیلی تغییر داد. علت این تغییر نیز افت سوددهی طراحی سایت و احساس نیاز به یک ابزار بازاریابی ایمیلی بود. اجرای این تغییر ناگهانی نبود و در ابتدا با انجام تست روی سایت‌هایی که خودشان طراحی می‌کردند، آغاز شد.

در حال حاضر ایگنس به‌عنوان مدیرعامل و طراح در میلرلایت فعالیت می‌کند. جالب است بدانیم که در حال حاضر میلرلایت یکی از پرسودترین شرکت‌های دنیاست که ارزش آن به‌طور لحظه‌ای در حال افزایش است. میلرلایت با قابلیت‌هایی نظیر:

 • ساخت و ارسال ایمیل
 • طراحی خبرنامۀ ایمیلی
 • و…

به کسب‌وکارهایی که بازاریابی ایمیلی را در برنامۀ خود گنجانده‌اند کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از این روش بازاریابی دریافت کنند. میلرلایت با قالب‌های آمادۀ خود و نیز با دراختیار‌گذاشتن ابزارهای طراحی، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا در طراحی ایمیل‌های خود متمایز عمل کنند و یک پله بالاتر از دیگران باشند. ابزارهای طراحی و ابزارهای رهگیری ایمیل میلرلایت، به کاربر استفاده‌کننده این امکان را می‌دهند تا نرخ بازشدن و نرخ تبدیل ایمیل‌های خود را به بالاترین حد ممکن برساند و با انجام A/Bتست‌ها، بهترین‌ روش‌ها را برای رسیدن به اهداف کشف کند.

رابط کاربری میلرلایت امکان کارکردن با آن را ساده می‌کند و به‌جز برخی کندی‌ها در بارگذاری طراحی‌ها، در بخش دیگری اشکال فنی خاصی ندارد. همچنین، تیم پشتیبانی میلرلایت در سریع‌ترین زمان پاسخ نیازهای مشتری‌ها را می‌دهند و در هر زمینه‌ای که مشتریان دچار مشکل شده باشند، مشکل آن‌ها را برطرف می‌کنند.

چرا باید از میلرلایت استفاده کردچرا باید از میلرلایت استفاده کرد؟

پیش از اینکه علت اهمیت‌داشتن میلرلایت را توضیح دهیم، لازم است درمورد ضرورت استفاده از بازاریابی ایمیلی صحبت کنیم. ۴ مورد از مهم‌ترین دلایلی که استفاده از بازاریابی ایمیلی را واجب می‌کنند عبارت‌ است از:

 1. به‌صرفه‌بودن: بازاریابی ایمیلی روشی است که هزینۀ بسیار زیادی نداشته، اما سوددهی بسیار بالایی دارد.
 2. پایداربودن: ایمیل همیشه پابرجاست و هیچ زمانی از کار نمی‌افتد. علاوه‌براین، تاریخچۀ ایمیل حفظ شده و پاک نخواهد شد.
 3. راحت‌بودن آزمون و خطا: تست میزان تأثیرگذاری تبلیغات در این روش بسیار آسان است؛ مخصوصاً اگر از ابزارهایی مثل میلرلایت استفاده شود.
 4. تأثیرگذاری بالا: امکان استفاده از جذابیت‌های تبلیغات متنی در این روش بازاریابی وجود داشته و به همین دلیل، تأثیرگذاری زیادی دارد.

پس از توضیح دربارۀ مزایای استفاده از بازاریابی ایمیلی، لازم است که مزایای استفاده از ابزار میلرلایت را توضیح دهیم. ۵ مورد از مهم‌ترین آن‌ها از این قرار است:

 1. این ابزار امکان انجام A/Bتست را فراهم می‌آورد. لازم است توضیح دهیم که این تست نوعی آزمون‌و‌خطاست که نشان می‌دهد از بین دو تبلیغ، کدام‌یک تأثیرگذاری بیشتری بر مخاطب دارد. نتیجۀ این تست با اندازه‌گیری تعداد کلیک و میزان مشارکت مخاطب یا مشتری تعیین می‌شود.
 2. این ابزار به ما این امکان را می‌دهد که برای هر مخاطب، چندین بار ایمیل ارسال کنیم.
 3. با استفاده از این ابزار می‌توان به‌طور اتوماتیک، مخاطب را از انتشار مطالب یا محصول جدید در سایت مطلع کرد.
 4. میلرلایت دارای چندین الگوی متنوع و آماده برای ارسال ایمیل است که ما می‌توانیم با توجه به سلیقۀ مخاطب، یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم.
 5. امکان ارسال انواع نظرسنجی‌ها به مخاطب از طریق این ابزار وجود دارد.

روش استفاده از میلرلایت چگونه است؟

استفاده از میلرلایت بسیار آسان بوده و مسیر پیچیده‌ای ندارد. برای شروع کار با آن لازم است یکی از الگوهای آن را که به‌طور رایگان در اختیار ما قرار دارد انتخاب کنیم. سپس باید ایمیل خود را وارد کرده و یک حساب کاربری بسازیم. برای ایجاد حساب کاربری لازم است که اطلاعات خود و کسب‌و‌کار موردنظر را وارد سایت کنیم. پس از این مراحل، ما به الگوی انتخابی دسترسی داشته و می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

جالب توجه است که تیم پشتیبانی قوی میلرلایت همیشه در دسترس هستند تا مشکلات ما را درزمینۀ ساخت حساب کاربری و استفاده از این ابزار برطرف کنند. علاوه‌براین، آموزش‌های فراوانی در سایت میلرلایت وجود دارد که می‌توان از آن‌ها نیز استفاده کرد.

ابزار میلرلایت، دست راست چه کسانی است؟

لازم است بدانیم که میلرلایت فقط برای تبلیغات شرکت‌های بزرگ و پیشرفته استفاده نمی‌شود و می‌تواند دست راست افراد زیادی باشد. ۴ گروه از افرادی که بهتر است با میلرلایت کار کنند عبارت‌اند از:

 1. فریلنسرها: فریلنسرها می‌توانند از میلرلایت برای بهبود نرخ بازگشت مشتری خود استفاده کنند. به این صورت که هر مشتری جدید را به لیست ایمیل خود اضافه کنند و برای مثال، هر ماه گزارشی از فعالیت‌هایی که در حال انجام آن هستند برای آن‌ها ارسال کنند. همچنین فریلنسرها می‌توانند با جمع‌آوری سرنخ‌های ایمیلی در سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود، مشتری‌های جدید جذب کنند. میلرلایت برای طراحی و ارسال ایمیل و نیز برای طراحی صفحۀ فرود (Landing page) دریافت ایمیل می‌تواند کمک‌کننده باشد.
 2. نویسنده‌ها: بخشی از دغدغه‌های هر نویسنده، خوانده‌شدن مطالب و نوشته‌هایش است. برای نویسندگانی که در فضای آنلاین فعالیت می‌کنند، اندازه‌گیری نرخ خوانده‌شدن مطالب، بسیار راحت‌تر است و همین موضوع حساسیت آنان به خوانده‌شدن مطالب را بالاتر می‌برد. نویسنده‌ها می‌توانند با طراحی یک صفحۀ فرود، یک لیست ایمیل جمع‌آوری کنند و به‌طور منظم برای مخاطبان خود، مطالب خود را ارسال کنند. همچنین، داشتن چنین لیستی، برای باخبر‌کردن مخاطبان از اخباری مهم مثل چاپ کتاب هم مفید است.
 3. کسب‌وکارهای کوچک: داشتن قالب‌های آمادۀ بسیار، راحت‌بودن یادگیری کار با ابزار، قیمت مقرون‌به‌صرفه و ویژگی‌های دیگر میلرلایت باعث شده تا این سرویس در میان استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک به محبوبیت بالایی دست پیدا کند. استفاده از میلرلایت برای کسب‌وکارهای کوچک دغدغۀ جدیدی اضافه نمی‌کند و کار آن‌ها را راحت‌تر از پیش خواهد کرد.
 4. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ: هزینۀ مناسب، قابلیت ساخت اکانت‌های تیمی، راحتی کار و تجربۀ کاربری قابل قبول باعث شده تا آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ هم برای کسب‌وکار خود و هم کسب‌وکار مشتریان خود سراغ میلرلایت بروند. میلرلایت در نگهداشت مشتری و جذب مشتری‌های جدید به آژانس‌ها کمک می‌کند.

آیا استفاده از ابزار میلرلایت برای ما هزینه‌ای دارد؟

میلرلایت پیکج‌های مختلفی برای خرید اشتراک دارد. تا تعداد اعضای ۱۰۰۰ نفر و ارسال ۱۲۰۰۰ ایمیل ماهانه، به پرداخت هزینه برای استفاده از میلرلایت نیازی نداریم. در‌صورتی‌که تعداد اعضای لیست ایمیل ما کمتر از ۱۰۰۰ نفر باشد ولی تعداد ایمیل ارسالی بیشتر از ۱۲۰۰۰ عدد در ماه، می‌توانیم با پرداخت ۱۰ دلار، پکیج دوم را خریداری کنیم.

در پکیج‌های بعدی، تعداد ارسال ایمیل نامحدود است و هزینه تنها براساس تعداد اعضا تغییر می‌کند. برای ۱۰۰۱ تا ۲۵۰۰ نفر، هزینۀ ماهانه ۱۵ دلار و برای ۲۵۰۱ تا ۵۰۰۰ نفر، هزینۀ ماهانه ۳۰ دلار است. اگر تعداد اعضای ما  از ۵۰۰۰ نفر بیشتر باشد، می‌توانیم با پرداخت ۵۰ دلار، از امکانات میلرلایت استفاده کنیم. ۶ مورد از امکاناتی که میلرلایت در ازای پرداخت این هزینه در اختیار ما قرار می‌دهد عبارت است از:

 1. دامنه‌های اختصاصی و نامحدود
 2. ویرایش‌گر HTML
 3. ابزار A/Bتست
 4. تعداد ایمیل نامحدود
 5. نقشۀ کلیک
 6. ارسال براساس ساعت محلی هر منطقه

2 نکتۀ مهم دربارۀ میلرلایت۲ نکتۀ مهم دربارۀ میلرلایت

در کنار تمام موارد گفته‌شده دربارۀ میلرلایت، لازم است که این ۲ نکته را نیز درمورد آن بدانیم:

 1. نقطۀ قوت میلرلایت: مهم‌ترین نقطۀ قوت این ابزار، ظاهر زیبا و کاربری آسان آن است. همچنین، این ابزار یک ویرایش‌کنندۀ اتوماتیک دارد و ایمیل‌های ما را به لحاظ فنی بررسی می‌کند.
 2. نقطۀ ضعف میلرلایت: باید بدانیم که این ابزار شگفت‌انگیز، در کنار همۀ خوبی‌های خود، معایبی نیز دارد. بزرگ‌ترین عیب این ابزار، کندبودن برخی الگوهای آن است که می‌تواند بهتر و بیشتر شود.

آیا قابلیت‌های میلرلایت تنها به بازاریابی ایمیلی محدود می‌شود؟

موضوع جالب توجه این است که بازاریابی ایمیلی، تنها قابلیت این ابزار شگفت‌انگیز نیست. برخی از مهم‌ترین قابلیت‌های دیگر میلرلایت عبارت است از:

 • ساخت محتوا با استفاده از قالب‌های آن؛
 • ساخت سایت؛
 • ساخت صفحه‌های فرود (Landing pages)؛
 • ساخت اتوماسیون‌های مختلف؛

جمع‌بندی

در این نوشته یکی از ابزارهای قدرتمند در حوزۀ بازاریابی ایمیلی را بررسی کردیم و گفتیم که استفاده از آن برای بیشتر کسب‌و‌کارها مفید و سودآورد است. این ابزار قابلیت‌های فراوانی همچون A/Bتست، طراحی زیبا، محیط کاربری آسان و الگوهای آماده دارد. همین قابلیت‌ها باعث شده تا میلرلایت در میان بازاریابان محبوب شده و به دست راست آن‌ها تبدیل شود.

میلرلایت به‌طور کامل رایگان نیست؛ اما هزینۀ استفاده از آن در برابر قابلیت‌های فراوانش بسیار ناچیز است. استفاده از میلرلایت فقط برای کسب‌وکارهای بزرگ واجب نیست و کارکردن با آن به انواع بیزنس‌های شخصی، کوچک و… پیشنهاد می‌شود.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.