برترین شعارهای تبلیغاتی برندهای جهان

معرفی 12 شعار تبلیغاتی مشهور همۀ دوران‌ها

فایل صوتی بلاگ

 

اولین برخورد همیشه مهم است، به‌خصوص برای کسب‌وکارها. به همین دلیل است که ما سرخط خبرها را بیشتر از متن خبرها می‌خوانیم، در فهرست نتایج گوگل فقط روی بعضی عنوان‌ها کلیک می‌کنیم، یا بعد از مرور همۀ عنوان‌های ایمیل‌، تنها چند ایمیل را باز می‌کنیم. درنهایت، به همین دلیل است که باید برای کسب‌وکار خود یک شعار تبلیغاتی جذاب داشته باشید. شعارهای تبلیغاتی مخاطبان را درگیر می‌کنند و اولین برخورد مشتریان با برندها را شکل می‌دهند.

در این مطلب از وی‌پدیا قصد داریم نمونه‌هایی از بهترین و تأثیرگذارترین شعارهای تبلیغاتی در دنیا و ایران را معرفی ‌کنیم و ایده‌هایی برای الهام‌گرفتن به شما بدهیم.

فهرست مطالب

شعار تبلیغاتی چیست؟

به زبان خیلی ساده، اسلوگان (Slogan) یا شعار تبلیغاتی، عبارتی کوتاه، جذاب و به‌یادماندنی است که موضوع کلی یک کمپین بازاریابی را به تصویر می‌کشد.

این شعار تبلیغاتی به مخاطبان کمک می‌کند تا ایده‌های کلیدی کمپین‌های بازاریابی را به خاطر بسپارند. شعارهای تبلیغاتی برای جلب توجه مخاطبان به ویژگی‌های متمایز یک محصول یا تقویت برند یک شرکت استفاده می‌شوند تا شانس انتخاب‌شدن توسط مخاطبان را افزایش دهند.

دقت داشته باشید که اسلوگان با تگ‌لاین (Tagline) تفاوت دارد. تگ‌لاین فقط نشان‌دهندۀ برند است، اما از یک اسلوگان می‌توان برای نشان‌دادن یک برند یا محصولات/خدمات برند استفاده کرد. اسلوگان نسبت به تگ‌لاین انعطاف‌پذیرتر است؛ تگ‌لاین شرکت‌ها ثابت است، اما اسلوگان‌ها یا شعارهای تبلیغاتی می‌توانند از یک کمپین به کمپین دیگر تغییر کنند.

جالب است بدانید که گرچه کاربردها و رویکردهای شعار در طول زمان به‌طور مرتب تغییر کرده است، اما این عنصر همواره در بخش تبلیغات کسب‌وکارها حضور داشته است.

یک مثال قدرتمند برای شعار تبلیغاتی، عبارت استیو جابز به هنگام معرفی اولین آی‌پاد اپل است: «هزار آهنگ در جیب شما».

انواع شعارهای تبلیغاتی چیست؟

شعارهای تبلیغاتی دو نوع اصلی دارند:

۱) عبارت جذاب (Catchphrase)

برای تبلیغ یک محصول/کمپین خاص استفاده می‌شود. به‌طور مثال می‌توان از شعار کمپین SwissTourism، «من به تعطیلات نیاز دارم. من به سویس نیاز دارم» (I need vacations. I need Switzerland)، نام برد.

۲) امضا (Signature)

این نوع شعار، برای همیشه به یک برند پیوند می‌خورد. به‌طور مثال، شعار «فقط انجامش بده» نایکی اغلب در کنار لوگوی این برند ظاهر می‌شود، پس بخشی از هویت آن شده است.

امضا در شعار تبلیغاتیانواع شعارهای تبلیغاتی را به‌گونه‌ای دیگر نیز می‌توان دسته‌بندی کرد:

۱) شعارهای تجاری (Business Slogans)

هدف از شعارهای تجاری، انتقال ارزش‌های برند (اعتمادبه‌نفس، تجمل، عشق به خود، تحول و…) است. انتقال این ارزش‌ها از طریق شعار، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با مشتریان خود ارتباط بهتری برقرار کنند. بسیاری از شعارهای تبلیغاتی معروف در این دسته قرار می‌گیرند. «Open Happiness»، شعار کوکاکولا (Coca-Cola)، از آن جمله است.

۲) شعارهای توصیفی (Descriptive Slogans)

یک شعار توصیفی، آنچه را کسب‌وکار شما ارائه می‌دهد در قالب عبارت یا جمله‌ا‌ی کوتاه توصیف می‌کند. متن شعارهای توصیفی باید دقیق، قابل درک، تأثیرگذار و برای مخاطبان قابل تجسم باشد. اگر هدف شما ارسال یک پیام واضح و واقعی به مصرف‌کنندگان است، استفاده از شعارهای توصیفی یک راه‌حل عالی است.

شعار فروشگاه‌های تخفیف‌دار زنجیره‌ای والمارت (Walmart)، «Save Money, Live Better»، در این دسته قرار می‌گیرد.

۳) ‌شعارهای متقاعدکننده (Persuasive Slogans)

یک شعار متقاعدکننده، حاوی پیامی قانع‌کننده است تا مشتریان بالقوه را متقاعد کند که محصول/خدمت شما را امتحان کنند. در متن یک شعار قانع‌کننده باید توضیح دهید که برند شما چرا و چگونه می‌تواند بر مشتریان تأثیری مفید بگذارد. شعار برند لورئال (L’Oréal)، «Because You’re Worth It»، از آن جمله است.

۴) شعارهای خلاقانه (Creative Slogans)

شعارهای خلاقانه ذهن مخاطبان را درگیر می‌کنند و باعث واکنش آن‌ها می‌شوند و حتی ممکن است درک آن برای برخی افراد کمی طول بکشد. این نوع شعارها الهام‌بخش و سرگرم‌کننده‌اند و معمولاً از آرایه‌های ادبی استفاده می‌کنند. شعارهای طنز نیز به دلیل پیام‌رسانی نامتعارف اما مؤثر خود، در این دسته قرار می‌گیرند.

شعار تاید (Tide)، «Tide’s In, Dirt’s out»، از آن جمله است.

۵) ‌شعارهای احساسی (Emotive Slogans)

شعارهای احساسی باعث برانگیختن احساسات مخاطبان و جذب مشتری می‌شوند. این شعارها به تحقیقات روان‌شناختی گسترده‌ای نیاز دارند تا بتوانند احساسات مناسب را متناسب با هدف مدنظر برند، برانگیخته ‌کنند. شعار برند DeBeers، یعنی «A Diamond Is Forever»، از آن جمله است.

کسب‌وکارها به چه دلیل از شعارهای تبلیغاتی استفاده می‌کنند؟

کسب‌وکارها شعارهای تبلیغاتی منحصر‌به‌فرد، به‌یادماندنی یا بامزه را در کمپین‌های بازاریابی خود می‌گنجانند، به این امید که آن شعار در ذهن مخاطبان باقی بماند. به این ترتیب، هرگاه یک مصرف‌کننده به محصول یا خدمتی نیاز داشته باشد که توسط چندین شرکت رقیب‌ ارائه می‌شود، محصول یا خدمتی را انتخاب می‌کند که شعارش را به یاد می‌آورد.

این امر درنهایت به افزایش جذب مشتری، پیشی‌گرفتن برند از رقبا و فروش بیشتر می‌انجامد.

۱۲ مورد از معروف‌ترین شعارهای تبلیغاتی برندهای جهان

در ادامه ۱۲ مورد از معروف‌ترین شعارهای تبلیغاتی همۀ دوران‌ها را معرفی می‌کنیم.

۱) نایکی (Nike): فقط انجامش بده (Just Do It)

نایکی - فقط انجامش بدهسال: ۱۹۸۸

«فقط انجامش بده» تاریخچه‌ای تاریک دارد که از زندان ایالتی یوتا شروع می‌شود، جایی که گری گیلمور (Gary Gilmore) 36ساله در انتظار اعدام بود. درست در همان زمان دن ویدن (Dan Wieden)، مدیر تبلیغات نایکی، برای کمپین بعدی این شرکت چیزی منحصربه‌فرد و متفاوت می‌خواست.

در یک جلسۀ تبلیغاتی، او آخرین کلمات گیلمور را به خاطر آورد: «بیایید انجامش دهیم» (Let’s Do It)، و این عبارت را با عبارت «فقط بگو نه» (Just Say No) نانسی ریگان (Nancy Reagan) ترکیب کرد و یکی از تأثیرگذارترین شعارهای تبلیغاتی تمام دوران‌ها‌ خلق شد.

چه کسی فکرش را می‌کرد که این شعار این‌‌گونه در تاریخ ماندگار شود و به برندش کمک کند تا سهم خود را در بازار آمریکای شمالی از ۱۸٪ به رقم حیرت‌آور ۴۳٪ و فروش جهانی را از ۸۷۷میلیون به ۹.۲میلیارد افزایش دهد؟

این کمپین از طریق رسانه‌های متعددی ازجمله هنر گرافیتی، رسانه‌های چاپی، بیلبوردهای محیطی و… منتشر شد. ورزشکاران برجسته‌ای مانند مایکل جردن، کوبی برایانت، راجر فدرر و کالین کپرنیک در طول سال‌ها در این تبلیغات حضور داشته‌اند.

۲) اپل (Apple): متفاوت بیندیش (Think Different)

اپل - متفاوت بیندیشسال: ۱۹۹۷

استیون اسپیلبرگ، استینگ و بسیاری از افراد خلاق دیگر، زمانی از محصولات اپل استفاده می‌کردند که این برند به شعار جدیدی نیاز داشت.

استیو جابز، مؤسس اپل، در سخنرانی خود در نمایشگاهی به نام Macworld از عبارت «متفاوت بیندیش» استفاده کرد. سخنان او تأثیر زیادی بر مخاطبان گذاشت. این امر، آژانس تبلیغاتی TBWA/Chiat/Day را تشویق کرد تا از آن عبارت به‌عنوان شعار تبلیغاتی اپل در سال ۱۹۹۷ استفاده کند؛ زیرا کلامی جسورانه، افکاری متهورانه و دیدی بلندمدت را تعریف می‌کرد.

box

وی‌پلاس

همین الان تبلیغات ویدئویی خود را شروع کنید

کلیک کنید

این کمپین از طریق رسانه‌های متعددی مانند تبلیغات تلویزیونی و چاپی انتشار پیدا کرد و باعث شد اپل به یکی از پرفروش‌ترین برندهای تمام دوران‌‌ها تبدیل شود. شعار اپل، همچنان یکی از برترین شعارهای تبلیغاتی در جهان است. 

۳) د بیرز (De Beers): الماس جاودانه است (A Diamond Is Forever)

د بیرز - الماس جاودانه استسال: ۱۹۴۸

رکود بزرگ در دهۀ ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ باعث کاهش فروش الماس شده بود و شرکت De Beers به یک شعار تبلیغاتی جذاب نیاز داشت تا بتواند ثروت خود را احیا کند. در آن دوران سخت، فرانسیس گرتی (Frances Gerety)، کپی‌رایتر آژانس NW Ayer، شعار تبلیغاتی «الماس جادوانه است» را خلق کرد. این شعار همه‌چیز را تغییر داد؛ به‌نحوی که تا سال ۱۹۵۱، ۸۰٪ از عروس‌ها در آمریکا از انگشترهای الماس De Beers استفاده کردند.

در طول این سال‌ها، این برند به‌طور مداوم از این شعار استفاده کرده است؛ زیرا حتی امروز نیز این چهار کلمۀ ساده، شرکت و محصولاتش را به بهترین شکل تعریف می‌کنند.

۴) ام اند ام (M&M’s): در دهان شما آب می‌شود، نه در دستان شما (Melts in Your Mouth، Not in Your Hands)

ام اند ام - در دهان شما آب می‌شود، نه در دستان شماسال: ۱۹۵۴

برند M&M’s در سال ۱۹۴۱ تأسیس شد و محبوب‌ترین تبلیغات خود را در سال ۱۹۵۴ اجرا کرد. این تبلیغ، مردی را نشان می‌داد که آب‌نبات M&M’s را در دستان خود پنهان کرده بود و کلمات Melts in Your Mouth و Not in Your Hands را بر زبان می‌آورد.

این شعار تاریخ‌ساز، زاییدۀ خلاقیت یک شرکت تبلیغاتی در شیکاگو به نام Ted Bates & Co بود. این جملات پس از ۶۹ سال هنوز هم مشهور هستند و در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان محبوب‌ترین شعار تبلیغاتی تمام دوران‌ها انتخاب شدند.

۵) لورئال (L’Oreal): چون ارزشش را داری (Because You’re Worth It)

لوریٔال - چون ارزشش را داریسال: ۱۹۷۳

جوآن دوسو (Joanne Dusseau) اولین مدلی بود که از شعار «چون ارزشش را داری» در تبلیغات لورئال استفاده کرد که از آن زمان به یک بیانیۀ فمینیستی قوی تبدیل شده است. این شعار در سال ۱۹۷۳، زمانی که فمینیسم در اوج خود بود، توسط llon Specht که ۲۳ ساله بود و روی برند L’Oreal کار می‌کرد، ابداع شد.

این عبارت، به‌سرعت مورد توجه مصرف‌کنندگان قرار گرفت؛ زیرا روی موضوع مهمی دست گذاشته بود و به‌درستی سبک و اعتمادبه‌نفس زن مدرن را منعکس می‌کرد. در این سال‌ها شخصیت‌هایی مانند ریچل وایس، جنیفر لوپز و کلودیا شیفر نیز در این تبلیغات لورئال حضور داشته‌اند.

در سال ۲۰۱۲، L’Oreal Paris USA مستندی کوتاه درمورد تاریخچۀ شعار خود منتشر کرد. مدیرعامل شرکت، سخنگوی اصلی و حتی بیانسه نولز درمورد توانمندسازی پشت این کمپین صحبت کردند. 

۶) دیزنی لند: شادترین مکان روی زمین (The Happiest Place on Earth)

دیزنی لند - شادترین مکان روی زمینسال: ۱۹۵۵

شعار تبلیغاتی استفاده‌شده توسط دیزنی لند، «شادترین مکان روی زمین»، به‌درستی احساسات همۀ بازدیدکنندگان از این پارک موضوعی را توصیف می‌کند. این شعار توسط والت دیزنی به مناسبت گشایش دیزنی لند در سال ۱۹۵۵ نوشته شد. از آن زمان، این پارکِ موضوعی به‌عنوان مقصدی رؤیایی برای تعطیلات در نظر گرفته شده است.

دیزنی لند در افتتاحیۀ بزرگ خود در آناهیم کالیفرنیا، بیش از یک‌میلیون بازدیدکننده را میزبانی کرد. چه کسی می‌تواند در برابر وعدۀ رفتن به مکانی که با شادی همراه است مقاومت کند؟

۷) نیویورک تایمز (The New York Times): هر خبری که برای چاپ مناسب است (All the News That’s Fit to Print)

نیویورک تایمز - هر خبری که برای چاپ مناسب استسال: ۱۸۹۶

آدولف اس. اوکس (Adolph S. Ochs) مدت کوتاهی پس از خرید امتیاز این روزنامه، شعار «هر خبری که برای چاپ مناسب است» را برای اولین بار در صفحۀ سرمقالۀ نیویورک تایمز در ۲۵اکتبر۱۸۹۶ به کار برد. این عبارت بدون هیچ اعلان، تفسیر یا سروصدایی در ۱۰فوریه۱۸۹۷ به صفحۀ اول روزنامه منتقل شد.

این شعار، یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین شعارهای تبلیغاتی تمام دوران‌ها است که همچنان توسط نیویورک تایمز به‌عنوان بخشی از خط‌مشی تبلیغاتی‌اش استفاده می‌شود. در حال حاضر، آن‌ها حتی یک فروشگاه آنلاین دارند که سنجاق، گرمکن و سایر کالاهای چاپ‌شده با این شعار را می‌فروشند.

۸) تویوتا (Toyota): پیش به سوی مکان‌ها (Let’s Go Places)

تویوتا - پیش به سوی مکان‌هاسال: ۲۰۱۳

تویوتا شعار «Let’s Go Places» را هم‌زمان با رونمایی Avalon در سال ۲۰۱۳ ارائه کرد و هدف آن تشویق مشتریان به «شروع ماجراجویی» بود. تویوتا از این شعار در تمام تبلیغات خود، از تبلیغات چاپی گرفته تا تبلیغات دیجیتال، استفاده می‌کرد.

«Let’s Go Places» تویوتا نمونه‌ای عالی از شعاری است که ارزش پیشنهادی شرکت را بیان می‌کند. مزیت داشتن یک ماشین مقرون‌به‌صرفه و قابل اعتماد این است که می‌توانید در همه‌جا از آن استفاده کنید؛ چه برای رسیدن به خانه و خانوادۀ خود پس از یک روز کاری طولانی، چه برای سفر به خارج از شهر برای یک آخر هفتۀ تفریحی.

این شرکت خودروسازی در سال ۲۰۲۲ بیش از ۲میلیون خودرو فروخت و توسط Kelley Blue Book در رتبۀ اول بهترین برندهای خودرو از نظر قابلیت اطمینان، راحتی و ارزش فروش مجدد قرار گرفت.

۹) بی‌ام‌دبلیو (BMW): نهایت یک خودرو (The Ultimate Driving Machine)

بی‌ام‌دبلیو - نهایت یک خودروسال: ۱۹۷۳

BMW شعار تبلیغاتی The Ultimate Driving Machine را در سال ۱۹۷۳ معرفی کرد و از آن زمان تاکنون به‌طور مداوم از آن استفاده کرده است. این عبارت توسط آژانس تبلیغاتی Ammirati & Puris خلق شد که در آن زمان در صنعت تبلیغات نوپا بود.

این شعار، نسل بیبی بومر (Baby Boomers) را هدف قرار می‌داد. نسل بیبی بومر به افرادی گفته می‌شود که از سال ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴، در طی دوران انفجار جمعیت پس از جنگ جهانی دوم، متولد شدند. در آن زمان، BMW قصد داشت که در رقابت با مرسدس بنز، کیفیت، و نه‌فقط جذابیت تجملاتی وسایل نقلیۀ خود را نشان بدهد.

به نظر می‌رسد این شعار به‌خوبی در خدمت این برند خودروسازی بوده است؛ زیرا Consumer Reports بی‌ام‌دبلیو را در بین ۱۰ برند برتر خودرو در سال ۲۰۲۲ رتبه‌بندی کرده است. این شعار در حال حاضر یکی از شناخته‌شده‌ترین شعارها در صنعت خودروسازی است.

۱۰) کوکاکولا (Coca-Cola): [درهای] شادی را باز کن (Open Happiness)

کوکاکولا - [درهای] شادی را باز کنسال: ۲۰۰۹

Open Happiness کمپین تبلیغاتی نسبتاً جدیدی است که توسط برند کوکاکولا راه‌اندازی شده است. این شعار تبلیغاتی برای اولین بار در ۲۱ژانویه۲۰۰۹ در برنامۀ تلویزیونی امریکن آیدل به نمایش درآمد و از آنجا به جاهای دیگر نیز سرایت کرد. در ایالات‌متحدۀ آمریکا، این آگهی تبلیغاتی در طول پخش Super Bowl XLIII در اول فوریه ۲۰۰۹ و در هشتادویکمین مراسم جوایز اسکار در ۲۲ فوریه، ظاهر شد.

سپس در تبلیغات چاپی روزنامه‌ها، تبلیغات درون‌فروشگاهی، تبلیغات محیطی و تبلیغات تلویزیونی به نمایش درآمد. با این کمپین، صفحۀ فیس‌بوک کوکاکولا بیش از ۵۰میلیون لایک کسب کرد و به یکی از تأثیرگذارترین کمپین‌های تبلیغاتی در جهان تبدیل شد.

۱۱) مک دونالد (McDonald’s): من عاشقشم (I’m Loving It)

مک‌دونالد - من عاشقشمسال: ۲۰۰۳

مک دونالد همیشه به استراتژی‌های تبلیغات تهاجمی برای افزایش دیده‌شدن برند خود در بازار مصرف اعتقاد داشته و برای رسیدن به این هدف، از کمک رسانه‌هایی مانند تبلیغات روزنامه‌ای، تبلیغات رادیویی، تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها استفاده می‌کند.

این شرکت، شعار تبلیغاتی I’m Loving it را در سال ۲۰۰۳ معرفی کرد که از آن زمان به ماندگارترین شعار این برند تبدیل شده است. جاستین تیمبرلیک (Justin Timberlake) برای اولین بار آن را زمزمه کرد و با گذر زمان جایگاهی دائمی در جهان کسب کرده است. 

۱۲) آدیداس (Adidas): هیچ‌چیز غیرممکن نیست (Impossible is Nothing)

آدیداس - هیچ‌چیز غیرممکن نیستسال: ۲۰۰۴

برند آدیداس به خاطر استایل و نگرش‌ خاصش معروف است و زمانی که می‌خواست ارزش‌های اصلی برند خود را در یک شعار تبلیغاتی مناسب به تصویر بکشد، عبارت Impossible is Nothing را به‌عنوان پیامی قدرتمند و الهام‌بخش به کار گرفت تا از آن طریق به همۀ مخاطبانش انگیزه بدهد.

این شعار در سال ۲۰۰۴، در قالب یک کمپین با حضور تریسی مک گریدی، دیوید بکهام و محمدعلی کلی راه‌اندازی شد.

معروف‌ترین شعارهای تبلیغاتی برندهای ایران

برندهای ایرانی نیز از بدو ورود صنعت تبلیغات به ایران، شعارهای تبلیغاتی را به‌عنوان ابزاری کارآمد برای ارتباط با مخاطبان و تأثیرگذاری بر آنان به کار گرفته‌اند.

در این میان، قابلیت‌های زبان فارسی، برخورداری از صنایع و آرایه‌های ادبی غنی (ایهام، استعاره، تلمیح، جناس و…)، جایگاه ریتم و آهنگ در زبان فارسی و… به کسب‌وکارها و سازندگان شعارهای تبلیغاتی در ایران کمک کرده‌ است تا بتوانند شعارهایی ماندگار خلق کنند.

مخاطبان ایرانی، برخی از این شعارهای آهنگین را همان‌طور به خاطر می‌سپارند که جملات یک شعر را. در ادامه به چند مورد از بهترین شعارهای تبلیغاتی برندهای ایرانی اشاره می‌کنیم. اغلب این شعارها حتی اگر در ابتدا برای معرفی یک محصول/خدمت ارائه شده باشند، در طول زمان به بخشی از هویت برند تبدیل شده‌اند.

 • لبنیات پاک: پاک یادت نره؛
 • چسب رازی: همه راضی از چسب رازی؛
 • بوتان: انتخابی مطمئن؛
 • شکلات فرمند: فرمند، به شیرینی لبخند؛
 • بانک ملی: هرجا سخن از اعتماد است، نام بانک ملی ایران می‌درخشد؛
 • پاکسان: به سلامت خانواده می‌اندیشد؛
 • بخاری نیک‌کالا: این نام نیک است که می‌ماند؛
 • ایران رادیاتور: به ما دلگرم باشید؛
 • شیرآلات راسان: همراه سرد و گرم زندگی؛
 • سپهر الکتریک: گرما در سرما، سرما در گرما با سپهر الکتریک؛
 • صنام: فراتر از یک نام؛
 • پوشاک هاکوپیان: همگام با پیشگامان صنعت پوشاک جهان؛
 • همراه اول: هیچ‌کس تنها نیست؛
 • شباب: یک انتخاب ناب؛
 • کفش ملی: صدای پای ملی می‌آید.

در آخر: شعار تبلیغاتی خود را بنویسید

حالا وقتش است که متن شعار تبلیغاتی خود را بنویسید. به نظر سخت می‌رسد؟ شاید این‌طور باشد، اما به زحمتش می‌ارزد؛ چون یک شعار تبلیغاتی می‌تواند شما را در ذهن مخاطبانتان ماندگار کند. بنابراین، از تأثیرگذارترین شعارهای تبلیغاتی که در بالا معرفی کردیم الهام بگیرید و شروع به نوشتن پیش‌نویس خود کنید.

آژانس تبلیغات آنلاین صباویژن می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.

سؤالات متداول

شعار تبلیغاتی چیست؟

اسلوگان (Slogan) یا شعار تبلیغاتی، عبارتی کوتاه، جذاب و به‌یادماندنی است که موضوع کلی یک کمپین بازاریابی را به تصویر می‌کشد.

تفاوت اسلوگان و تگ‌لاین در چیست؟

اسلوگان نسبت به تگ‌لاین انعطاف‌پذیرتر است؛ تگ‌لاین شرکت‌ها ثابت است، اما اسلوگان می‌تواند برای نشان‌دادن یک برند یا محصولات/خدمات برند استفاده شود و از یک کمپین به کمپین دیگر تغییر کند.

دلیل استفاده از شعارهای تبلیغاتی توسط کسب‌وکارها چیست؟

شعارهای تبلیغاتی برای جلب توجه مخاطبان به ویژگی‌های متمایز یک محصول یا تقویت برند یک شرکت استفاده می‌شوند تا شانس انتخاب‌شدن توسط مخاطبان را افزایش دهند. شعار تبلیغاتی به مخاطبان کمک می‌کند تا ایده‌های کلیدی کمپین‌های بازاریابی را به خاطر بسپارند.

۵/۵ | (۵ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.