مرور رده

ابزارگشایی‌ها

در هر شغل و حرفه‌ای ابزارهایی وجود دارند که برای داشتن عملکرد بهتر، به افراد متخصص آن حوزه کمک می‌کنند. برای مثال، فرض کنید یک مکانیک یا تعمیرکار، بدون آچار و ابزارآلات خود بخواهد وسیله یا دستگاهی را تعمیر کند. آیا این اتفاق ممکن‌ است؟

در دنیای تبلیغات و بازاریابی دیجیتال هم وضعیت به همین شکل است. هرکسی که می‌خواهد در این حوزه فعالیت کند، باید ابزارهای موجود در این زمینه را به‌خوبی بشناسد و با کارکرد آن‌ها آشنایی داشته باشد. در این دسته‌بندی قصد داریم تا ابزارهای کاربردی حاضر در صنعت دیجیتال را معرفی کنیم و صفر تا صد آن‌ها را به شما آموزش دهیم.

ابزارگشایی Untoolsing

ابزارگشایی به چه معناست؟

احتمالاً تا‌به‌حال کلمۀ جعبه‌گشایی یا آنباکسینگ را شنیده باشید؛ این کلمه ترجمۀ کلمۀ Unboxing است که در آن از یک محصول جدید رونمایی می‌کنند و آن را به مردم نشان می‌دهند. این مفهوم بیشتر در حوزۀ تکنولوژی و کالاهای دیجیتال استفاده می‌شود، ولی در سایر صنایع هم کاربرد دارد.

این اصطلاح اولین بار توسط Yahoo Tech برای رونمایی از موبایل جدید نوکیا، یعنی Nokia E61، در سال 2006 به کار برده شد. برای اولین بار بود که در قالب محتوایی ویدئویی، یک محصول از جعبۀ خود خارج می‌شد و زوایای مختلف آن به نمایش درمی‌آمد. انتشار این ویدئو باعث شد تا چنین اصطلاحی بین مردم رایج شود و در اواخر این سال میلادی، شاهد افزایش جست‌وجوها درمورد عبارت آنباکسینگ یا همان جعبه‌گشایی بودیم.

جعبه‌گشایی در روزهای اول خود بیشتر در صنعت تکنولوژی، ابزارها و وسایل به‌روز استفاده می‎‌شد. با گذشت زمان، این مفهوم در بین مردم شهرت و محبوبیت بیشتری پیدا می‌کرد. تا اینکه در سال 2014، میزان آن به حدی رسید که شرکت‌ها حاضر شدند محصولات خود را به‌صورت رایگان در اختیار کسانی که آنباکسینگ می‌کنند بگذارند، تا این افراد از محصول جدید رونمایی کنند و آن را به مردم نشان دهند.

حالا با بهره‌گیری از این مفهوم، نام این دسته از مطالب صباویژن را ابزارگشایی (Untoolsing) نهادیم و در آن‌ها قصد داریم ابزارهای حوزۀ بازاریابی دیجیتال را شناسایی کنیم و آموزش دهیم. در این دسته‌بندی صفرتاصد ابزارهای کاربردی و مهم دیجیتال را خواهید شناخت و برای استفاده از آن‌ها آماده می‌شوید.

ابزارگشایی چه هدفی را دنبال می‌کند؟

هدف اصلی این دسته‎‌بندی، آموزش کامل و بررسی همه‌جانبۀ ابزارهای بازاریابی دیجیتال، و به‌صورت کلی، تبلیغات است.

همان‌طور که در جعبه‌گشایی یک محصول را انتخاب می‌کنیم و بعد آن را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم و امکانات و قابلیت‌هایی را که دارد به نمایش می‌گذاریم، در ابزارگشایی هم تصمیم بر این است که در هر مطلب، یکی از ابزارها از صفر تا صد آموزش داده شود و امکاناتی که می‌توانند در اختیار ما قرار دهند، توضیح داده شود، تا هرکسی که به این حوزه علاقه دارد، بتواند مسیر پیش‌روی خود را بهتر مشاهده کند.

امیدواریم که از مطالب این دسته‌بندی لذت ببرید و به اندازۀ کافی برایتان مفید باشند.

🧰 ابزارگشایی: Ahrefs چیست؟

وقتی شروع به تدوین و پیشبرد برنامۀ بازاریابی دیجیتال خود می‌کنید، روش‌هایی مانند بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو (SEO) و ابزارهای گوناگون آن ازجمله ابزار Ahrefs را کشف خواهید…