🎧 جایگاه پادکست در استراتژی‌ بازاریابی دیجیتال

پادکست؛‌ شیوه‌ای نو و مؤثر در بازاریابی محتوایی

گوش‌دادن به رادیو، از گذشته و حتی تاکنون، یکی از سرگرمی‌های محبوب افراد بوده و هر فردی حداقل یک ‌بار در زندگی‌اش به رادیو گوش داده است. حالا پادکست (Podcast) در سروشکلی متفاوت اما با همان ماهیت رادیو، بسیار محبوب و پرطرف‌دار شده است.

پادکست درواقع فایل صوتی ازپیش‌ضبط‌شده است که در سرورهای مختلفی آپلود شده و در اختیار عموم قرار می‌گیرد. پادکست‌ها تقریباً برای هر موضوع و صنعتی قابلیت تهیه‌شدن دارند و تجربۀ شنیداری خاص و متفاوتی را در اختیار افراد قرار می‌دهند. پادکست‌ فرصتی منحصر‌به‌فرد برای برقراری ارتباط با مخاطبان است و می‌تواند جایگاه خاصی در استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال کسب‌وکارها داشته باشد. در این مطلب از وی‌پدیا قصد دارم نگاه جزئی‌تری به جایگاه پادکست در بازاریابی دیجیتال کسب‌وکارها داشته باشم؛ پس تا انتهای مطلب همراه من باشید.

پادکست چگونه می‌تواند نقشی در بازاریابی ایفا کند؟

هنگامی که می‌خواهید در سطح شخصی‌تر و نزدیک‌تری با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، محتوای صوتی انتخاب بی‌نظیری است؛ زیرا صدا به شنونده اجازه می‌دهد تا احساسات پشت کلمات شما را بشنود. پادکست می‌تواند به ابزاری کلیدی در استراتژی‌های بازاریابی کسب‌وکارها تبدیل شود. بنابراین اگر مشتریان شما اهل گوش‌دادن به پادکست هستند، باید شما هم در آنجا حضور داشته باشید و دست‌به‌کار شوید.

بسیاری از مردم در‌ حال ‌حاضر به پادکست‌های مختلفی گوش می‌دهند و این فرصت مهمی برای برندهاست که پادکست‌ را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود در نظر بگیرند. تا زمانی که محتوای صوتی تولید‌شده باارزش باقی بماند، می‌تواند جامعۀ گسترده‌ای از شنوندگان را درگیر خود کند.

ازآنجایی‌که این قالب برای تولید محتوا در حال رشد است، ممکن است هنوز برندها به فکر استفاده از آن برای بازاریابی خود نیفتاده باشند. پادکست به برندها اجازه می‌دهد تا با مخاطبان ارتباط بهتری برقرار کنند. با وجود سبک زندگی در حال حرکت، استفاده از پادکست براساس تقاضا، به شرکت‌ها و برندها اجازه می‌دهد که داستان خود را در هر کجا و هر زمان بیان کنند و این کار، به ایجاد اقتدار در صنعت و آگاهی بیشتر از برند کمک می‌کند.

جایگاه پادکست در بازاریابی محتوایی

اگر به‌ دنبال چیز جدیدی برای جذب مخاطب خود هستید، اکنون زمان آن رسیده است که بازاریابی محتوایی خود را با کمک پادکست تقویت کنید؛ چرا؟ چون پادکست‌ها معدن طلای محتوا هستند. آن‌ها سطوح بالایی از تعامل را شکل می‌دهند، مخاطبان وفادار ایجاد می‌کنند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را به محتواهای نوشتاری یا ویدئویی تبدیل کرد. پادکست‌ها همچنین می‌توانند با انواع دیگر محتوا به‌صورت هماهنگ عمل کنند، تا استراتژی بازاریابی محتوایی قوی‌تر و غنی‌تری برای کسب‌و‌کار شما ایجاد کنند.

دقیقاً به همین دلیل است که پادکست می‌تواند عنصری اساسی از استراتژی بازاریابی محتوا باشد. به‌جای اینکه محتوای صوتی‌تان را به‌عنوان موجودیتی مجزا از سایر محتوهای سنتی‌تر (مثل بلاگ‌پست‌ها) در نظر بگیرید‌، می‌توانید تمام محتواهای خود را در راستای مجموعه‌ای از اهداف مشترک و به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده، تولید و منتشر کنید.

تنوع‌بخشیدن به محتوا، برای سئو و جذب مخاطب عالی است. بنابراین، افزودن فرم‌های جدید محتوایی، همیشه ایدۀ ناب و مناسبی است. با‌این‌حال، محتوای صوتی کمی متفاوت است و وقتی به آن گوش می‌دهید، احساس می‌کنید دارید به کسی گوش می‌دهید که مستقیماً با شما صحبت می‌کند. این شکل صمیمی از محتوا، به مخاطب این امکان را می‌دهد که در مقایسه با خواندن بلاگ‌پست‌، ارتباط قوی‌تری با گوینده ایجاد کند. شخصیت و لحن بیان شما نیز بُعد جدیدی به برند شما می‌بخشد.

اگر می‌خواهید از به‌روزترین محتواهای حوزۀ تبلیغات و بازاریابی مطلع شوید، پیشنهاد می‌کنم سری به صباکست، پادکست صباویژن، بزنید.

اهمیت پرسونا در بازاریابی محتوایی پادکست

همانند سایر پلتفرم‌هایی که می‌توانید در آن‌ها محتوا تولید کنید، باید پرسونای مخاطب خود را در نظر بگیرید و متوجه شوید که مخاطبتان بیشتر به‌‌ دنبال چه محتواهایی است. مدت‌زمان پادکست با توجه به موضوعی که دربارۀ آن صحبت می‌شود و همچنین اینگیجمنت با شنونده، تعیین می‌شود. زمان‌ها و قالب‌های مختلف را امتحان کنید تا آن‌ها را با کمک شنوندگان خود تجزیه‌و‌تحلیل کنید. از مخاطبان خود بخواهید که نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را دربارۀ پادکستتان، از نحوۀ بیان و لحن گرفته تا موضوعات مورد بحث، با شما در میان بگذارند تا بتوانید محتواهای خود را بهبود ببخشید.

تولید محتوای منظم به حفظ ارتباط مداوم و طولانی‌مدت بین شما و مخاطبتان کمک می‌کند. پادکستتان را به بلاگ خود یا سایر رسانه‌های اجتماعی پیوند دهید تا توجه افراد بیشتری را جلب کنید.

ادغام در کانال‌های مختلف

پادکست به‌راحتی می‌تواند با کانال‌های مختلف ادغام و هماهنگ شود. برای مثال، می‌توانید بلاگ‌پستی را با محتوای پادکستتان ترکیب کنید یا پادکست‌های خود را در بازاریابی ایمیلی خود بگنجانید تا به تعداد بیشتری از مخاطبان دسترسی پیدا کنید. در واقع، انجام این کارها مهم و ضروری است؛ زیرا ممکن است برخی افراد حتی متوجه نشده باشند که شما پادکست تولید می‌کنید.

۱۱ دلیل مهم که باید پادکست را به استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اضافه کنید۱۱ دلیل مهم که باید پادکست را به استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اضافه کنید

پادکست راهی مؤثر برای ترویج کسب‌و‌کار است؛ در ادامه ۱۱ دلیل مهم اضافه‌کردن پادکست به بازاریابی دیجیتال را می‌گویم:

۱) جذابیت و صمیمیت

پادکست‌ها بسیار جذاب هستند و افراد می‌‌توانند هنگام آشپزی‌کردن، راه‌رفتن یا رانندگی به آن‌ها گوش کنند. گوش‌دادن به پادکست کار ساده‌ای است و به همین دلیل پادکست در بین مردم محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. از طرفی، وقتی به صدای افراد گوش می‌دهیم، ارتباط، صمیمیت و نزدیکی بیشتری احساس می‌کنیم که اغلب حس خوشایندی برای ما دارد.

۲) دردسترس

پادکست‌ را به‌راحتی می‌توان تولید کرد؛ فقط به یک میکروفون قوی و محیطی ساکت و آرام نیاز است. برای بالاتربردن کیفیت خروجی، می‌توان از سیستم‌های حرفه‌ای‌تر و استودیوها هم کمک گرفت. تهیۀ پادکست به بودجۀ زیادی نیاز ندارد و به‌طور کلی، هزینه‌های تولید آن پایین است.

۳) افزایش ترافیک و تقویت استراتژی سئو

پادکست‌ها مزایای قابل توجهی برای استراتژی‌های سئوی سایت شما دارند. شما می‌توانید هر زمان که پادکستی را تولید می‌کنید، در هر قسمت از آن رونوشت بنویسید و کلمات کلیدی و لینک سایت خود را در آن معرفی کنید. این کار فرصت هدایت ترافیک به سایت شما را افزایش می‌دهد.

پیشنهاد می‌کنم محتوای سئوی پادکست چیست؟ را در این رابطه بخوانید.

۴) اثربخشی

پادکست‌ها مؤثرترند؛ زیرا شنوندگان تحت‌تأثیر آنچه می‌شنوند قرار می‌گیرند. در یک نظرسنجی از ۳۰۰هزار شنوندۀ پادکست، ۶۳٪ تأیید کردند که محصولی را خریداری کرده‌اند که توسط گویندۀ پادکست تبلیغ شده است.

۵) خلاقیت

پادکست‌ها امکان خلاقیت بیشتری را فراهم می‌کنند و به همین دلیل افراد می‌توانند در محتوا و تبلیغات خود خلاقیت بیشتری داشته باشند. تبلیغات پادکست منحصر‌به‌فرد هستند و گویندگان می‌توانند محصول یا خدمات را طوری تبلیغ کنند که حس تبلیغی معمولی و حوصله‌سربر را نداشته باشد.

۶) افزایش آگاهی از برند

امروزه پادکست‌ها در حال تبدیل‌شدن به عضوی اصلی در استراتژی‌های بازاریابی هستند و از‌آنجایی‌که امکان استفاده از نام برند در پادکست‌ها وجود دارد، باعث افزایش دیده‌شدن و آگاهی از برند می‌شود. ترفندهای زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای افزایش دیده‌شدن برند خود از طریق پادکست استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین استراتژی‌ها این است که در پادکست‌های دیگر مهمان شوید.

همچنین می‌توانید با پلتفرم دیگری مانند بلاگ یا لایو اینستاگرام که با موضوع پادکست شما هماهنگ است، همکاری کنید. پادکست رسانه‌ای عالی برای پوشش موضوعات کلیدی در بخش تخصصی شما و نشان‌دادن عمق موضوع مورد بحث شماست. شنوندگان از سراسر جهان که به موضوع صحبت‌‌های شما علاقه دارند، می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند. بنابراین، به کمک پادکست می‌توان آگاهی از برند و اعتماد را بهتر ایجاد کرد.

۷) دسترسی به مخاطبان جدید

پادکست‌ها به شما این امکان را می‌دهند که اطلاعات موردنظر خود را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید و از طرفی، با به‌اشتراک‌گذاشتن پادکست خود در پلتفرم‌های مختلف، می‌توانید به مخاطبان دیگری که به محتوای شما علاقه‌مند هستند دسترسی پیدا کنید؛ به این ترتیب می‌توان بازار هدفی جدید ایجاد کرد.

زمانی که بازاریابی محتوایی خود را با پادکست تکمیل می‌کنید، فرصت زیادی برای دستیابی به مخاطبان جدید وجود دارد. اگر روی ایجاد محتوای خوب برای پادکست تمرکز کنید، برند خود را در معرض صنعتی کاملاً جدید و آنلاین قرار خواهید داد. پادکست شما در نتایج جست‌وجو ظاهر می‌شود و حتی ممکن است در بلاگ‌پست‌ها و شبکه‌های اجتماعی، توسط دیگران به اشتراک گذاشته شود. به این ترتیب، به احتمال زیاد توسط افراد جدیدی که قبلاً نام تجاری شما را نشنیده‌اند، کشف خواهید شد.

۸) ارتباط عمیق‌تر با مخاطب

بیشتر پادکست‌ها شبیه مکالمه هستند. اکثر مردم هنگام رانندگی، ظرف‌شستن، پیاده‌روی و فعالیت‌های دیگر به پادکست گوش می‌دهند؛ این یعنی پادکست‌ها تأثیر مستقیم دارند، زیرا مستقیماً در گوش دیگران پخش می‌شوند. پادکست‌ها شامل مکالمات، داستان‌ها و تجربیاتی هستند که افراد با آن‌ها آشنا می‌شوند؛ به همین دلیل است که با کمک پادکست‌ می‌توانید ارتباطات عمیق‌تری با مخاطبان ایجاد کرد.

هرچه موضوع شما خاص‌تر باشد، بهتر است. درست مانند بلاگ‌نویسی، صحبت دربارۀ موضوعات خاص، مخاطبان خاص را درگیر می‌کند. اگر محتوای تخصصی شما به اندازۀ کافی خوب باشد که شنوندگانتان را درگیر کند، آن‌ها را به همراهان دائمی شما تبدیل می‌کند و مخاطبان همواره منتظر قسمت‌های جدید پادکست شما می‌مانند. در این شرایط، ناگهان مخاطبانتان فقط به محصولات و خدمات شما علاقه‌مند نخواهند شد، بلکه به شما و برندتان نیز وفادار خواهند بود.

۹) محتوای مرتبط

پادکست‌ها به شما این امکان را می‌دهند که دربارۀ موضوعات و ایده‌هایی که برای مخاطبانتان مهم هستند، به جزئیات بپردازید. می‌توانید موضوعات خود را تقسیم‌بندی کنید تا محتوای کاملی تولید کنید که مخاطب در جای دیگری آن را پیدا نکند. اگر روی موضوعات مفید و جذاب کار کنید، شنوندگان شما هیجان‌زده و مشتاق خواهند شد و انگیزه خواهند داشت که برای محتواهای بیشتر منتظر بمانند. این راهی است که شنوندگان پایدار و سپس مشتریان وفادار شکل می‌گیرند.

باید تلاش کنید که محتواهای تولیدشدۀ شما برای مخاطبانتان مفید باشد یا راه‌حل‌هایی برای مشکلاتی که واقعاً با آن‌ها درگیر هستند، ارائه دهید.

۱۰) تبدیل‌شدن به متخصص

بهترین راه برای معرفی خود و برندتان به‌عنوان متخصص، به‌اشتراک‌گذاری اطلاعاتی است که نسبت به آن‌ها آگاهی کافی دارید. پادکست به شما این امکان را می‌دهد که نظرات خود را بیان کنید و دانشتان را به اشتراک بگذارید که این کار قدرت شما را درزمینۀ مدنظرتان نشان می‌دهد. به مخاطبان خود اجازه دهید که از شما بیشتر بیاموزند و در موضوعات خاص، با کمک پادکست‌ شما عمیق‌تر شوند؛ این کار جایگاه برند شما را به‌عنوان متخصص تعیین می‌کند.

۱۱) نیاز به بودجۀ کم

مشابه ویدئو، پادکست هم به شما این امکان را می‌دهد که در محتوایی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، گویاتر باشید. با‌این‌حال، تولید محتوای صوتی بسیار ارزان‌تر است. تجهیزات مورد نیاز زیاد نیست و نرم‌افزارهای ویرایش، اغلب رایگان هستند. برخلاف ویدئو، لازم نیست نگران تنظیمات بصری باشید، فقط می‌توانید روی آماده‌سازی محتوا تمرکز کنید و محتوای خود را ضبط کنید.

بازاریابی محتوایی با پادکست‌ نیز زمانی می‌تواند سودآور باشد که دنبال‌کنندگان مناسبی را جمع‌آوری کرده باشید. پادکست‌های پرطرف‌دار می‌توانند از طریق تبلیغات، بازاریابی وابسته، عضویت یا کمک‌های مالی، درآمد قابل توجهی داشته باشند.

پیشنهاد می‌کنم محتوای همه‌چیز دربارۀ تبلیغات در پادکست را در‌این‌باره بخوانید.

چگونه پادکست می‌تواند به قیف بازاریابی شما کمک کندچگونه پادکست می‌تواند به قیف بازاریابی شما کمک کند؟

شما می‌توانید در تمام مراحل سفر مشتری، پادکست‌ تولید کنید؛ مثلاً می‌توانید محتوا را برای آگاهی از برند، ایجاد سرنخ یا تبدیل مشتری تولید کنید. قیف بازاریابی (که به‌عنوان قیف فروش نیز شناخته می‌شود) مسیری از مراحل متوالی است که شامل ۴ مرحلۀ اصلی آگاهی (Awareness)، علاقه (Interest)، اشتیاق (Desire) و تبدیل (Action) می‌شود.

صدا حس‌وحالی صمیمی دارد؛ بنابراین جای تعجب نیست که شنوندگان پادکست وفادارتر و در تعامل‌تر باشند. میزبانان پادکست اغلب مخاطبان خاصی دارند که علایق، سبک زندگی، مشاغل یا سرگرمی‌های مشابهی دارند. مخاطبان پادکست قادر به تبدیل‌شدن به شنوندگان وفادار هستند و این قدرت پادکست است.

به‌عنوان صاحب کسب‌و‌کار، باید از قدرت این رسانه با راه‌اندازی پادکست خود یا مهمان‌شدن در پادکستی خاص استفاده کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که شنوندگان خود را به‌سمت پایین قیف بازاریابی هدایت کنید.

درواقع، پادکست رسانه‌ای بی‌نظیر برای افزایش آگاهی، ایجاد علاقه، تأثیرگذاری بر تصمیمات مخاطبان و تبدیل افراد به مشتری است. در ادامه جایگاه پادکست را در بخش‌های مختلف قیف فروش بررسی می‌کنیم:

مرحلۀ اول: آگاهی

پادکست روشی عالی برای دستیابی به مخاطبان است. محتوای صوتی به شما کمک می‌کند با مردم ارتباط برقرار کنید و درمورد مشکلات مربوط به کسب‌و‌کار آن‌ها صحبت کنید. پادکست‌ها به ما کمک می‌کنند از روابط معمولی‌ای که با دیگران داریم فراتر برویم و روابط عمیق‌تری را تجربه کنیم.

مرحلۀ دوم: علاقه

در این مرحله، مخاطبان هدف شما از قبل دربارۀ برند شما می‌دانند و متوجه شده‌اند که شما از مشکلی که دارند، آگاهید. آن‌ها می‌دانند که شما می‌توانید کمکشان کنید تا مشکلاتشان را حل کنند؛ بنابراین، درگیر مرحلۀ علاقه در قیف می‌شوند.

حالا چگونه می‌توان در این مرحله بیشترین بهره را از پادکست برد؟ اول از همه شما باید نگرانی‌های مخاطب هدف خود را با جزئیات بیشتری بررسی کنید. اگر بدانید در طول پادکست چه موضوعاتی را مطرح کنید، به احتمال زیاد افراد را به مرحلۀ بعدی قیف سوق خواهید داد.

مرحلۀ سوم: اشتیاق

در این شرایط، مشتریان بالقوۀ شما از قبل از مشکل و راه‌حل آن آگاه هستند و می‌دانند که محصول یا خدمات شما می‌تواند به ‌آ‌ن‌ها کمک کند. حالا شما باید آن‌ها را متقاعد کنید که به نفع کسب‌و‌کار شما تصمیم بگیرند.

شنوندگان شما در مرحلۀ بررسی هستند، بنابراین باید به برقراری ارتباط با آن‌ها ادامه دهید و اعتماد آن‌ها را در سطوح بالاتری جلب کنید. شما می‌توانید این کار را حتی با داستان‌سرایی انجام دهید. لازم است بدانید که بازاریابی خوب به این مربوط نیست که چه کسی وارد بازار می‌شود، بلکه به این مربوط است که چه کسی باقی می‌ماند. پس ابتدا از خود بپرسید چرا مردم باید به شما اعتماد کنند؟ شما کی هستید؟

سعی نکنید به‌صورت شفاهی بفروشید؛ سعی کنید به مردم تفهیم کنید که چرا خدمات، کسب‌و‌کار یا محصولات شما از دیگران متمایز است. معمولاً برای هر کسب‌وکاری امکان تهیۀ پادکست با کمک‌گرفتن از کمی خلاقیت وجود دارد، اما اگر احساس می‌کنید که هیچ ایده‌ای برای پادکست ندارید، می‌توانید برای کمپین‌های خاص خود یا لاین جدیدی که در کسب‌وکار خود راه‌اندازی کرده‌اید، پادکست تهیه کنید. برای مثال، فرض کنید که کسب‌و‌کار شما در بخش تجارت الکترونیک است و فروشگاهی آنلاین راه‌اندازی کرده‌اید که در آن هدفون‌های جدید می‌فروشید. در ادامه با ۶ ایده می‌گویم که چگونه می‌توانید پادکست‌های خود را در این موقعیت تولید کنید:

  1. محصول خود را به مخاطبان معرفی کنید.
  2. به مخاطبان خود آموزش دهید.
  3. به آن‌ها اطلاعیه بدهید.
  4. دربارۀ ارزش محصول خود بیشتر صحبت کنید.
  5. محصول خود را با رقبا مقایسه کنید (مطمئن شوید که اغراق نمی‌کنید و دروغ نمی‌گویید).
  6. به سؤالات آن‌ها پاسخ دهید.

حالا به‌سراغ مرحلۀ پایانی قیف می‌رویم.

مرحلۀ نهایی: تبدیل

در حال حاضر، مشتریان بالقوۀ شما متقاعد شده‌اند که خدمات شما تنها راه‌حل مناسبی است که آن‌ها نیاز دارند و در این موقعیت شما کاری بیش از این ندارید که آن‌ها را تشویق کنید تا اقدامی در راستای سوددهی به کسب‌وکار شما انجام دهند.

اما چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید؟ برای مثال، شما می‌توانید خدمات ویژه برای شنوندگان در زمان مشخص، تخفیف‌های قابل قبول و وعده‌های ارزشمند در نظر بگیرید.

چطور پادکست را شروع کنیمچطور پادکست را شروع کنیم؟

حالا اگر تصمیم گرفته‌اید که برای کسب‌وکار خود پادکستی تهیه کنید، اما نمی‌دانید که از کجا شروع کنید، می‌توانید از ایده‌های زیر کمک بگیرید:

هدف خود را تعیین کنید

قبل از رسیدن به ضبط پادکست، از خود بپرسید که می‌خواهید پادکستتان دربارۀ چه چیزی باشد. این کار به شما کمک می‌کند تا اهداف خود را بشناسید و آن‌ها را نهایی کنید. این اهداف می‌توانند شامل ایجاد سرنخ، شناخته‌شدن به‌عنوان متخصص یا فقط برای سرگرمی باشند.

روی موضوعات مدنظر خود تمرکز کنید

موضوع پادکست خود را انتخاب کنید. هرآنچه انتخاب می‌کنید، فقط مطمئن شوید که در آن تخصص، و نسبت به آن اشتیاق دارید؛ زیرا شنوندگان می‌توانند درک کنند که شما دربارۀ موضوع انتخابی خود چقدر آگاه و هیجان‌زده هستید. همچنین ایدۀ خوبی است که دربارۀ موضوع مدنظر خود تحقیق کنید و ببینید آیا پادکست‌هایی در ژانر شما وجود دارد یا خیر.

اگر وجود دارد، به تعدادی از آن‌ها گوش دهید و بررسی کنید که آن‌ها چه کاری را به‌خوبی انجام می‌دهند، چه ایده‌ای برای بهبود آن‌ها دارید و چه چیزی را تغییر خواهید داد. اگر فکر می‌کنید می‌توانید ایدۀ متفاوتی اضافه کنید یا آن را کمی بهتر انجام دهید، بررسی کنید که آیا به اندازۀ کافی حرف برای گفتن دارید یا خیر. سعی کنید قبل از انتشار پادکست خود، ۱۵ یا ۲۰ قسمت مختلف داشته باشید تا مطمئن شوید که واقعاً به اندازۀ کافی حرف برای گفتن و بررسی‌کردن وجود دارد.

نام و توضیحات پادکست خود را انتخاب کنید

یک قدم بزرگ دیگر، نام‌گذاری پادکست است. مطمئن شوید که نام انتخابی شما، به‌یاد‌ماندنی و جذاب است و توضیحات شما کلمات کلیدی مرتبطی را که هدف قرار می‌دهید، پوشش می‌دهد و به بهبود رتبۀ سئوی شما کمک می‌کند.

جمع‌بندی

پادکست روشی عملی و مؤثر برای تبلیغ نام تجاری شما در هر مرحله از قیف بازاریابی است. اگر می‌دانید که مخاطبان هدف شما اهل گوش‌دادن پادکست هستند و می‌خواهند از شما چیزی بشنوند، یا با چالش‌ها و دغدغه‌هایی روبه‌رو هستند که شما برای آن‌ها راه‌حل دارید، باید در محتواهای صوتی حضور پیدا کنید.

اگر تجربۀ تولید پادکست را داشته‌اید، تجربه‌های خود و نتایجی را که از تهیۀ این نوع محتوا کسب‌ کرده‌اید، با ما به اشتراک بگذارید.

۵/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.