آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای

نحوۀ ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای در 15 گام

همین حالا به ۱۵ سال گذشته فکر کنید. آن موقع که دوربین‌های موبایل و به‌طور کلی دوربین‌های دیگر به اندازۀ الان پیشرفته نبود، چه ویدئو‌هایی و با چه جلوه‌های بصری‌ای توجه شما را جلب می‌کرد؟ شاید الان برایتان خنده‌دار به نظر برسد که چه تیزر تبلیغاتی و ویدئو‌هایی از این دست را برای آشنایانتان بلوتوث می‌کردید، ویدئوهایی که شاید الان حتی یک نگاه هم به آن‌ها نکنید.

حقیقت مهم راجع به تکنولوژی و محتوا همین است: دست همه را برای تولید محتوا باز می‌گذارد، ولی از آن طرف آن‌قدر امکانات مشابه در اختیارمان قرار می‌دهد که همۀ محتواها شبیه به هم به نظر می‌رسند. کمتر محتوایی را می‌بینیم که بتوانیم عبارت «حرفه‌ای و متمایز» را برای آن به کار ببریم. با‌این‌حال، ما در این مطلب از وی‌پدیا قصد داریم به شما کمک کنیم تا در تولید محتوایی مثل تیزر تبلیغاتی یا تولید تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای از رقبایتان جلو بیفتید و به‌شکلی حرفه‌ای‌تر این کار را انجام دهید؛ پس همراهمان باشید.

فهرست مطالب

تیزر تبلیغاتی ویدئویی چیست؟

تیزرهای تبلیغاتی زیرمجموعۀ‌ تبلیغات ویدئویی قرار می‌گیرند. آن‌ها کلیپ‌های کوتاهی هستند که برای معرفی سریع کسب‌وکارها به مخاطبانشان نمایش داده می‌شوند. تیزر تبلیغاتی چه در تبلیغات آنلاین سایت یک کسب‌وکار نشان داده شود، چه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود و چه از تلویزیون آن را ببینند، درهرصورت اگر به‌درستی ساخته شده باشد، افراد زیادی آن را مشاهده می‌کنند. این دیده‌شدن به تعداد زیاد، باعث می‌شود که کسب‌وکارها تعامل مناسبی با مخاطبانشان برقرار کنند.

هدف اصلی یک تیزر ویدئویی تبلیغاتی، ایجاد آگاهی از برند در زمان ۳۰ تا ۴۵ ثانیه یا کمتر است. در این مدت‌زمان کوتاه، مخاطب باید جذب تیزر شود و بخواهد تا بعد از دیدن آن اطلاعات بیشتری دربارۀ محصولات و خدمات یک برند پیدا کند.

یک تیزر تبلیغاتی عالی، کنجکاوی مخاطب را در بالاترین حد برمی‌انگیزد و در ادامه او را به‌سمتی راهنمایی می‌کند که جواب سؤالات خود را فقط با سرزدن به سایت، شبکه‌های اجتماعی، فروشگاه و قسمت خدمات مشتریان پیدا کند. هنگامی که بدانید چگونه یک تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای بسازید، مطمئن باشید که سریع‌تر مخاطبان خود را وارد سفر مشتری می‌کنید.

چرا تیزر تبلیغاتی برای کسب‌وکارها اهمیت دارد؟

یک ویدئوی پانزده‌ثانیه‌ای می‌تواند اطلاعاتی به اندازۀ یک بلاگ که خواندن آن ۵ دقیقه طول می‌کشد، به اشتراک بگذارد. درواقع، تفاوت ویدئو با دیگر اشکال محتوا این است که در مدت‌زمان بسیار کوتاه‌تری داده‌هایی را که مخاطب به آن احتیاج دارد در اختیارش می‌گذارد. تیزرهای تبلیغاتی هم به‌عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی ویدئویی مزایای زیر را به کسب‌وکارها هدیه می‌دهند.

 1. ایجاد هیجان: تیزرهای تبلیغاتی به ایجاد هیجان در بین مخاطبان شما کمک می‌کنند، درست مانند تریلر یک فیلم! این تریلرها کلیپی از اتفاقات کل فیلم را نشان می‌دهند و مخاطب را هیجان‌زده می‌کنند که به سینما برود، بلیت بخرد و کل فیلم را ببیند. تیزرهای ویدئویی نیز همین نقش را برای محصولات و خدمات شما انجام می‌دهند.
 2. افزایش آگاهی از برند: یک تیزر تبلیغاتی فقط بخش کوچکی از ابعاد مختلف محصول یا خدمات یک کسب‌وکار را نشان می‌دهد. این یک راه مناسب برای کمک به ایجاد آگاهی از برند کسب‌وکارهاست. معمولاً برای ایجاد آگاهی از برند در ابعاد گسترده، تیزرها از تصاویر یا موزیک‌هایی استفاده می‌کنند که مختص خود برند باشد. برندها می‌دانند که این کار باعث می‌شود راحت‌تر در ناخودآگاه مخاطبشان جا پیدا کنند.
 3. امکان استفادۀ مجدد: تیزرهای تبلیغاتی تطبیق‌پذیری زیادی با انواع پلتفرم‌های پخش ویدئو دارند؛ درنتیجه به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مختلف، سایت‌، پیام‌رسان‌ها و… برندتان به اشتراک بگذارید. با استفادۀ مجدد از تیزرها شانس بیشتری برای دیده‌شدن پیدا می‌کنید و از آن طرف هزینۀ کمتری نیز برای تولید محتوای مجدد متحمل می‌شوید.
 4. بازخورد مخاطبان هدف: همان‌طور که اشاره کردیم، تیزرهای تبلیغاتی می‌توانند باعث تعامل با مخاطبان یک کسب‌وکار شوند. این تعامل گاهی‌اوقات می‌تواند خود را در قالب پیشنهادات و انتقادات نشان دهد.

اگر قبل از عرضۀ خدمت یا محصول به بازار، یک تیزر دربارۀ آن بسازید و در بین مخاطبانتان منتشر کنید، سریع‌تر متوجه می‌شوید که آیا مخاطبانتان با محصول یا خدمت ارتباط برقرار می‌کنند یا نه. با این کار نقطه‌ضعف کارتان را پیدا می‌کنید، آن را برطرف می‌کنید و با خیالی راحت‌تر محصول یا خدمتتان را در ابعاد بالا به بازار عرضه می‌کنید.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای در ۱۴ گام

اگر به همۀ ابعاد تیزر تبلیغاتی‌تان فکر نکنید، نتیجه همان تیزرهایی می‌شود که با دیدن آن‌ها یا کانال تلویزیون را عوض می‌کنید یا صفحۀ موبایلتان را اسکرول می‌کنید. دنبال‌کردن گام‌های زیر باعث می‌شود افراد به‌راحتی از روی تیزر شما رد نشوند.

۱) یک هدف مشخص کنید

قبل از شروع ساختن ویدئوی خود، باید بدانید که چرا در وهلۀ اول یک ویدئو می‌سازید. درک هدف ساخت ویدئو به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی، فیلم‌برداری، ویرایش و تبلیغ خود را به‌شیوه‌ای منظم‌تر انجام دهید، در صرف زمان و منابع مالی صرفه‌جویی کنید و مهم‌تر از همه اینکه سریع‌تر به نتایج دلخواه برسید. در ادامه چند نمونه از سؤالاتی که باید هنگام تعیین هدف برای ساخت تیزر تبلیغاتی از خود بپرسید آمده است:

 • با تیزر خود به دنبال چه چیزی هستید؟
 • آیا سعی می‌کنید مردم را بخندانید؟
 • آیا در تلاش هستید که آن‌ها را به بازدید از سایت خود وادار کنید؟
 • آیا محصول خود را تبلیغ می‌کنید؟
 • به آن‌ها چیز جدیدی یاد می‌دهید؟

۲) مخاطب هدف خود را شناسایی کنید

شما احتمالاً نمی‌توانید همۀ افراد دنیا را هدف قرار دهید. نداشتن دیدی واضح از پرسونای بینندۀ ایدئال شما، پیام و محتوای تیزر تبلیغاتی‌تان را به‌درستی نشان نمی‌دهد. بازار هدف شماست که نحوۀ نوشتن فیلمنامه، نحوۀ فیلم‌برداری و نحوۀ ویرایش آن را تعیین می‌کند. همچنین، اگر مخاطبان اصلی شما آنلاین باشند، آن‌ها تعیین می‌کنند که در کدام پلتفرم تیزر شما را ببینند. اگر میخواهید بدانید که بازار هدف چیست و چطور باید آن ‌را بشناسید مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

۳) درمورد موضوع خود تحقیق کنید

حالا زمان پیداکردن موضوع یا موضوع مناسب برای ساخت تیزر تبلیغاتی‌تان فرا رسیده است. یافتن موضوعی که نه‌تنها برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد، بلکه به شما در دستیابی به اهدافتان نیز کمک کند، بسیار مهم است. بخش بزرگی از انتخاب موضوع شما به تمرکز روی استفاده از یک کلمۀ کلیدی برمی‌گردد. اگر می‌خواهید در گوگل و سایر صفحات نتایج موتورهای جست‌وجو رتبۀ بهتری داشته باشید، استفاده از کلمۀ کلیدی در هشتگ، کپشن، توضیحات و… ویدئوی خود را دست‌کم نگیرید.

۴) نوع ویدئوی مناسب را انتخاب کنید

اکنون که موضوع ویدئوی خود را می‌دانید، زمان آن رسیده است که راجع به نوع تیزر تبلیغاتی‌ای که می‌خواهید ایجاد کنید، تصمیم نهایی را بگیرید. این تصمیم به‌طور مستقیم روی لحن، سبک ویدئو، تصویربرداری یا ویرایش شما تأثیر می‌گذارد. در اینجا چند نوع ویدئو وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید:

 • انیمیشن
 • موشن‌گرافی
 • تایپوگرافی
 • ترکیبی
 • لایو
 • اسکرین ریکوردینگ
 • دوربین روی دست یا سه‌پایه

توجه به این نکته مهم است که برخی از انواع ویدئو برای ویدئوهای رسمی و حرفه‌ای مناسب‌تر هستند، در‌حالی‌که برخی دیگر برای ویدئوهای معمولی مناسب‌تر هستند. بنابراین، نوع تیزری را انتخاب کنید که متناسب با سبک محتوای شما باشد.

۵) یک سناریو بنویسید

اگر موضوع و نوع تیزری را که می‌خواهید بسازید نهایی کردید، اکنون زمان آن رسیده که روی محتوای آن کار کنید. سناریویی بنویسید که داستان شما را نشان می‌دهد. شما می‌توانید یک متن کلمه به کلمه برای ویدئو بنویسید یا فقط راجع به موضوعات کلی‌ای که قصد دارید در تیزر تبلیغاتی پوشش دهید بنویسید.

box

فیلیمو


آشنایی با تبلیغات ویدئویی در فیلیمو
کلیک کنید

درهرصورت، نکته این است که با داشتن سناریو می‌توانید یک سند مرجع داشته باشید تا هنگام شروع فیلم‌برداری تیزر، به‌طور تصادفی یک موضوع را فراموش نکنید و روی موضوع دیگری بیش از حد تمرکز نکنید.

۶) مکان مناسب را انتخاب کنید

یکی دیگر از مراحل ضروری برای ساخت تیزر حرفه ای، انتخاب محل فیلم‌برداری است. انتخاب یک مکان مهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. مکان فیلم‌برداری تیزر می‌تواند کیفیت ظاهر و احساس ویدئوی شما را به‌طور قابل‌ توجهی افزایش دهد.

۷) از یک دوربین با کیفیت بالا استفاده کنید

نکتۀ ضروری دیگر برای بهبود کیفیت ویدئو، استفاده از دوربین مناسب است. برخلاف تصور عموم، برای ساخت فیلم‌های با کیفیت خوب نیازی به دوربین گران‌قیمت ندارید. دو گزینه به‌عنوان دوربین اصلی برای انتخاب وجود دارد: دوربین داخلی تلفن همراه یا دوربین حرفه‌ای. کیفیت دوربین همۀ برندهای برتر تلفن همراه در چند سال گذشته بهبود قابل توجهی داشته است. بنابراین، احتمال زیادی وجود دارد که تلفن همراهی که در حال حاضر در جیب خود دارید، قادر به تولید ویدئوهای ۴K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه باشد.

استفاده از دوربین باکیفیت برای ساخت تیزر تبلیغات ویدئوییگاهی‌اوقات هم برای ایجاد تیزرهایی با ظاهر حرفه‌ای، ممکن است دوربین گوشی کافی نباشد. در این صورت، احتمالاً باید برای داشتن یا اجارۀ یک دوربین حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید.

۸) مطمئن شوید که نور کافی دارید

نورپردازی یکی دیگر از بخش‌های ضروری هر تیزر حرفه‌ای است. اگر ویدئوی شما خیلی تاریک یا خیلی روشن باشد، بدیهی است که ظاهر خوبی نخواهد داشت و در معرض خطر نادیده‌گرفتن محتوایتان قرار خواهید گرفت. ۲ منبع نور اصلی برای هر سازندۀ ویدئو وجود دارد:

 1. نور طبیعی: برای مبتدیان، نور طبیعی یک گزینۀ عالی است؛ چون هیچ هزینه‌ای ندارد و کاملاً می‌تواند موضوع ویدئوی شما را خوب جلوه دهد.
 2. نورپردازی استودیو: اگر کسب‌وکارتان پیشرفت کند، به این احتیاج پیدا می‌کنید که روی تجهیزات نورپردازی سرمایه‌گذاری کنید تا کیفیت ویدئوهای خود را افزایش دهید. برخی از این تجهیزات شامل سافت باکس‌ها، نورهای نقطه‌ای، پروژکتورها و فلش‌ها می‌شوند.

۹) کیفیت صدا را ارتقا دهید

صدای ویدئوی شما می‌تواند محتوای شما را بسازد یا خراب کند. بهترین راه برای ضبط صدا از سوژه، استفاده از هر میکروفونی غیر از میکروفون داخلی دوربین است. مهم نیست که میکروفون داخلی دوربین شما چقدر خوب باشد، درنهایت یک میکروفون اختصاصی، کیفیت صدایی چند برابر بهتر از میکروفون داخلی دوربین به شما می‌دهد. پس شاید بهتر باشد برای خرید میکروفون مبلغی را کنار بگذارید.

۱۰) از نرم‌افزاری قدرتمند برای ویرایش ویدئو استفاده کنید

استفاده از نرم‌افزار ویرایش ویدئو بخش مهمی از فرایند تولید است. این نرم‌افزارها به شما امکان می‌دهد تا انواع جلوه‌های تصویری مثل تغییر رنگ، عنوان، زیرنویس و… را به تیزر تبلیغاتی‌ای که دارید اضافه کنید و پیام آن را بهتر به مخاطبتان انتقال دهید.

۱۱) از لرزیدن تصویر جلوگیری کنید

ویدئوهای لرزان نه‌تنها غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسند، بلکه چشمان مخاطب را نیز تحت فشار قرار می‌دهند. به شما پیشنهاد می‌کنیم با خرید یک لرزشگیر داخلی دوربین یا یک سه‌پایه برای رفع این مشکل اقدام کنید. ممکن است بگویید بسیاری از نرم‌افزارهای ویرایش ویدئو دارای امکان تثبیت فیلم‌های لرزان هستند، اما باید در جواب بگوییم که امکانات این نرم‌افزارها همیشه جواب‌گوی اصلاح لرزش دوربین نیستند.

۱۲) ترکیب‌بندی ویدئوی خود را بهبود بخشید

ترکیب‌بندی روشی است که در آن شما انتخاب می‌کنید که سوژۀ خود را در کدام قسمت کادر تیزری که می‌خواهید ضبط کنید، قرار دهید. محبوب‌ترین راه برای ترکیب‌بندی سوژه، پیروی از قانون یک‌سوم است که کادر را به شبکه‌ای ۳×۳ تقسیم می‌کند و تقاطع‌هایی ایجاد می‌کند که مناطق ایدئالی برای قراردادن سوژۀ شما هستند.

۱۳) با دوربین راحت باشید

اگر یک سوژۀ انسانی در تیزر خود دارید، مثلاً در یک بلاگ یا پادکست ویدئویی، حضور صمیمی می‌تواند به‌طور قابل توجهی بر کیفیت و اثربخشی ویدئوی شما تأثیر بگذارد. اگر سوژه راحت به نظر برسد، لبخندی دوستانه بر لب داشته باشد و لباس‌های زیبایی به تن کند، مخاطب با او ارتباط بیشتری برقرار می‌کند.

برای بهبود حضور در کادر دوربین به شما پیشنهاد می‌کنیم صاف بنشینید/بایستید و شانه‌های خود را عقب ببرید تا حرفه‌ای، متمرکز و آرام به نظر برسید. سعی کنید آهسته صحبت کنید و هر کلمه را به‌وضوح بیان کنید تا پیام شما به‌راحتی قابل درک باشد.

۱۴) تصویربرداری را به تکه‌های کوچک تقسیم کنید

فیلم‌برداری تیزر تبلیغاتی در بخش های کوچک راهی عالی برای متمرکز‌نگه‌داشتن خود و مخاطبتان روی موضوعی است که راجع به آن بحث می‌کنید. همچنین، این کار ویرایش تیزر را پس از تولید آسان‌تر می‌کند. با کوتاه‌نگه‌داشتن فیلم‌برداری قسمت‌های مختلف سناریو، افکار شما به هم نمی‌خورد و تنها کاری که باید انجام دهید این است که در انتهای کار این ویدئوهای کوچک‌ را با خلاقیت کنار هم قرار دهید.

۱۵) تبلیغ خود را تبلیغ کنید

صرف‌نظر از نوع تیزری که ایجاد می‌کنید، چه تیزر آموزشی باشد، چه تجاری یا صرفاً هنری، مطمئن شوید که آن را به‌درستی با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارید تا میزان اشتراک آن‌ را به حداکثر برسانید.

مثلاً در شبکه‌های اجتماعی خود تیزرتان را به اشتراک بگذارید یا از یک اینفلوئنسر کمک بگیرید تا به وایرال‌شدن آن کمک کند. تیزرتان را به ایمیل‌های مشتریانتان بفرستید، آن را روی پلتفرم‌هایی مثل آپارات و یوتیوب قرار دهید و هر کاری انجام دهید که افراد مختلف از کانال‌های رسانه‌ای مختلف تیزر شما را تماشا کنند.

اگر میخواهید تمام رسانه‌های مختلف را داشته باشید و طیف وسیعی از مخاطبان رو پوشش دهید؛ مطالعه مقاله کمپین ۳۶۰ درجه چیست؟ + نمونه‌های موفق ایرانی و خارجی را از دست ندهید.

بهترین برنامه‌ها برای ساخت تیزر تبلیغاتی

برای اینکه ببینید چه برنامه‌ای برای ساخت تیزر تبلیغاتی‌تان مناسب است، اول باید ببینید که می‌خواهید آن را با چه وسیله‌ای بسازید. اگر می‌خواهید با موبایل تیزر تبلیغاتی بسازید، برنامه‌های زیر مناسب هستند:

 • اینشات (Inshot)
 • کنوا (Canva)
 • وی‌ال‌ال‌او (VLLO)

اگر لپ‌تاپ یا کامپیوتری دارید که امکانات متوسط رو به بالایی دارد، برنامۀ «پریمیر پرو» مناسب است. اگر لپ‌تاپ یا کامپیوتری دارید که از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قوی است، برنامۀ «افتر افکت» مناسب تیزر شماست.

با‌این‌حال، باید بدانید که برنامه‌های موبایلی شاید به‌اصطلاح کارراه‌انداز باشند، ولی درنهایت این برنامه‌های کامپیوتریِ مخصوص تدوین ویدئو هستند که بهترین کیفیت را به شما می‌دهند.

نکات کلیدی تولید تیزر تبلیغاتی اثربخش

۱) روی چند ثانیۀ اول حساب باز کنید

شروع ویدئوی شما بسیار مهم است. برای جلوگیری از اینکه مخاطبان و مشتریان بالقوه تبلیغ شما را نادیده بگیرند یا روی آن کلیک نکنند، باید فوراً توجه آن‌ها را جلب کنید. تبلیغ ویدئویی خود را با جمله‌ای شروع کنید که علاقۀ افراد در بازار هدف شما را برانگیزد. با پرداختن به یک مشکل رایج، پرسیدن سؤالی تأمل‌برانگیز و… در چند ثانیۀ اول، تلاش کنید تا مخاطبان خود را جذب کنید.

گاهی‌اوقات، تبلیغات ویدئویی می‌توانند بی‌صدا باشند، بنابراین مهم است که تبلیغ خود را با تصاویری عالی شروع کنید تا بینندگان به دیدن ادامۀ تیزر تبلیغاتی شما تشویق کند.

۲) ویژگی‌ای که برند شما را عالی می کند برجسته کنید

چرا افراد باید به برند شما علاقه‌مند باشند؟ به این سؤال در تیزر ویدئویی خود، با نشان‌دادن اینکه چه چیزی برند شما را در کاری که انجام می‌دهد عالی می‌کند، پاسخ دهید.

به بینندگان بگویید که چرا برند شما منحصر‌به‌فرد و متفاوت از دیگران است. دستاوردهای خود را به اشتراک گذاشته و سوابق خود را برای موفقیت به نمایش بگذارید. شما حتی می‌توانید توصیفات مشتری و بازخورد مثبت آن‌ها را نیز در ساخت تیزر تبلیغاتی‌تان درج کنید. هرچه بیشتر مزایای برند خود را برجسته کنید، تیزر شما مؤثرتر خواهد بود.

۳) زمان‌بندی مناسب داشته باشید

از تبدیل تیزرهای خود به مستند خودداری کنید. اکثر تیزرهای ویدئویی آنلاین ۳۰ ثانیه یا کمتر هستند. هنگام نوشتن سناریو برای ویدئو، این مدت‌زمان را در نظر داشته باشید. با‌این‌حال اگر داستان جذابی دربارۀ برند خود تعریف می‌کنید، داشتن ویدئویی‌ طولانی هم شاید پیشنهاد بدی نباشد. درهرصورت، به یاد داشته باشید برای تأثیرگذاری و جذابیت بیشتر تیزر تبلیغاتی، حذف محتوای غیرضروری و انتشار پیام خود در سریع‌‌ترین زمان ممکن، ضروری است.

۴) به بینندگان بگویید چرا

ویدئوی شما باید به بینندگان بگوید که چرا باید برند شما را انتخاب کنند. چه چیزی باعث می‌شود محصولات یا خدمات شما «انتخاب درست» آن‌ها باشند. قیمت عالی؟ ضمانت نامحدود؟ ارسال رایگان؟ استفاده از فناوری جدید؟ پشتیبانی ۲۴ساعته؟ باید به بینندگان دلیلی برای همراهی با برندتان در تیزری که می‌بینند، ارائه دهید.

۵) از Call to Action استفاده کنید

هدف هر تبلیغ تشویق مردم به انجام نوعی اقدام است. تبلیغات شما نباید از این هدف غافل شود. فراخوان به اقدام (CTA) تیزر تبلیغاتی شما می‌تواند در تصاویر فیلم‌برداری نشان داده شود یا از طریق افکت‌های گرافیکی و متن به ویدئو اضافه شود.

در حالت ایدئال، بهتر است CTA را در انتهای ویدئو قرار دهید. به‌طور مثال، در آخر تیزر به بینندگان نشان دهید که چگونه می‌توانند برای اطلاعات بیشتر از سایت شما بازدید کنند، برای تخفیف ثبت‌نام کنند یا محصولات و خدمات شما را خریداری کنند.

نتیجه‌گیری

به نظر می‌رسد بعد از خواندن این بلاگ، از اینکه نتوانید ساخت تیزر تبلیغاتی‌تان را به‌شکلی ایدئال‌ پیش ببرید کمی ترسیده باشید. به شما حق می‌دهیم. اما همۀ کارها با اولین قدم شروع می‌شود. اولین قدم برای ساخت تیزر حرفه ای را بردارید و رفته‌رفته کیفیت تیزرهایتان را در طول زمان بهتر کنید. مطمئن باشید سال بعد، همین موقع، تبلیغتان در شبکه‌های اجتماعی و فضای اینترنت وایرال شده است. ما به خلاقیت و تلاش شما ایمان داریم.

۵/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.