#️⃣ چطور هشتگ‌های پربازدید فارسی اینستاگرام را پیدا کنیم؟

بهترین هشتگ‌های فارسی اینستاگرام کدام‌اند؟

در حال ‌حاضر که اینستاگرام خصوصاً در کشور ما، همچنان یکی از محبوب‌ترین و پرطرف‌دارترین پلتفرم‌های دنیای دیجیتال است، هشتگ‌ها حرف زیادی برای گفتن دارند! انتخاب پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام، تعامل را افزایش می‌دهد و تصویر تجاری‌ای مثبت و قابل شناسایی برای افراد و برندها ایجاد می‌کند. اما اگر بیش از حد معمول یا بدون داشتن یک استراتژی مشخص استفاده شوند، بی‌معنی و ناکارآمد هستند.

اما چطور هشتگ های پربازدید اینستاگرام را پیدا کنیم؟ این مطلب از وی‌پدیا به پاسخ همین سؤال اختصاص داده شده است، پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

فهرست محتوا

چرا هشتگ‌ها مهم هستند؟

هشتگ‌ها اساساً فرایند مرتب‌سازی اینستاگرام هستند. با وجود عکس‌های بسیار زیادی که هر روز در اینستاگرام منتشر می‌شوند، اینکه محتوای مناسب در اختیار افراد مناسب گذاشته شود، برای اینستاگرام دشوار است.

Krystal Gillespie، مدیر جامعۀ رسانه‌های اجتماعی HubSpot، اهمیت هشتگ‌ها را از این طریق توضیح می‌دهد:

هشتگ‌ها مانند یک قیف هستند. برای مثال، #بازاریابی به‌طرزی باورنکردنی گسترده است و همه‌نوع پستی را به خود جلب می‌کند. مخاطبانی که در جست‌وجوی این هشتگ‌ها هستند، سعی می‌کنند جست‌وجوی خود را به آنچه دربارۀ بازاریابی ارائه می‌شود محدود کنند. بنابراین ما از طریق استفاده از هشتگ‌ها به افراد مناسب بیشتری می‌رسیم.

هشتگ‌های پربازدید فارسی اینستاگرام

هشتگ‌های اینستاگرام چه کاربردی دارند؟

هشتگ‌های اینستاگرام اساساً راهی برای برچسب‌گذاری و دسته‌بندی محتوای شما هستند. همچنین، به اینستاگرام کمک می‌کنند تا پست‌های شما را به کاربران مرتبط نشان دهد. هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید به نتایج جست‌وجو در صفحۀ اکسپلور اینستاگرام کمک می‌کنند. اما به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ از هشتگ‌ها به‌عنوان مرجعی برای الگوریتم‌های اینستاگرام نیز استفاده می‌شود. بنابراین اینستاگرام می‌تواند محتوای شما را دسته‌بندی کرده و به کاربرانی که فکر می‌کند علاقه‌مند هستند، پیشنهاد دهد.

با وجود اینکه اینستاگرام به‌سمت کلمات کلیدی معنادار پیش می‌رود، اما هشتگ‌ها همچنان در اینستاگرام قابل استفاده هستند. همراه با یک استراتژی محتوایی قوی، می‌توانند به شکل‌گیری نتایج چشمگیر کمک کنند.

مزایای استفاده از هشتگ در اینستاگرام چیست؟

استفاده از هشتگ‌های مرتبط و هدفمند در پست‌ها و استوری‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای کشف‌شدن توسط مخاطبان جدید در اینستاگرام است. استفاده از بهترین هشتگ های اینستاگرام می‌تواند شما را در مقابل مخاطبان هدفتان قرار دهد؛ حتی اگر قبلاً با شما ارتباط نداشته باشند. این کار می‌تواند به تعامل و دستیابی به دنبال‌کنندگان بیشتر و درنهایت مشتریان بیشتر برای برند یا کسب‌و‌کار شما منجر شود.

اما این تمام ماجرا نیست! هشتگ‌ها همچنین کاربردهای زیادی فراتر از شناخته‌شدن شما دارند. شما می‌توانید از آن‌ها برای شکل‌گیری جامعۀ هدف خود، محتوای تولید‌شده توسط کاربر (UGC)، اجرای کمپین‌‌های تبلیغاتی، تحقیق دربارۀ مخاطبان خود و موارد دیگر استفاده کنید. به همین دلیل است که داشتن یک استراتژی هشتگ خوب و برنامه‌ریزی‌شده بسیار مهم است و بدون آن ممکن است فرصت‌هایی را برای بهینه‌سازی حساب کاربری خود و افزایش تعامل از دست بدهید. در تکمیل این موضوع، مطالعۀ مطلب ۵ کمپین موفق شبکه‌های اجتماعی که می‌توانید از آن‌ها یاد بگیرید بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

هشتگ‌ها به افراد کمک می‌کنند تا محتوای شما را پیدا کنند و همچنین احتمال لایک‌ها، کامنت‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و ذخیره‌ها را افزایش می‌دهند.

چه تعداد هشتگ باید در پست‌های اینستاگرام خود استفاده کنیم؟

طبق آخرین توصیۀ اینستاگرام، با وجود اینکه حداکثر ۳۰ هشتگ در هر پست مجاز است، بهترین تعداد هشتگ توصیه‌شده برای یک پست، ۳ تا ۵ عدد است. درواقع این رویکرد مبتنی بر تمرکز جدید اینستاگرام روی کلمات کلیدی و سئو است. استفاده از هشتگ‌های کم و مرتبط، کمک می‌کند که پست‌های شما در جریان محتواهای پیشنهادی برای دیگران قرار گرفته و دسته‌بندی دقیقی برای آن‌ها انجام شود. برای تکمیل این مبحث، پیشنهاد می‌کنم مطلب چه تعداد هشتگ برای اینستاگرام مناسب است؟ را بخوانید.

۵ دسته‌ هشتگ مناسب برای کسب‌‌وکارها

قبل از انتخاب هشتگ برای پست‌های خود، بهتر است که انواع مختلف هشتگ‌هایی را که می‌توانید اضافه کنید، شناسایی کنید. این کار کمک می‌کند مطمئن شوید که همۀ موارد را با استراتژی هشتگ‌ خود پوشش می‌دهید. ۵ نوع اصلی هشتگ برای کسب‌وکارها وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 1. هشتگ‌های مبتنی بر مکان، مانند: #پارک_ساعی یا #برج_میلاد؛
 2. هشتگ‌های حاوی برند برای کمپین‌ها یا رویدادها، مانند #صباویژن یا #وی‌_پدیا؛
 3. هشتگ‌های صنعتی که نیچ هستند، مانند #بازاریابی_دیجیتال یا #عکاسی_کودک؛
 4. هشتگ‌هایی که برای گردهم‌آوردن جامعۀ هدف شما استفاده می‌شوند، مانند #ون_لایف یا #گیاهخواری؛
 5. هشتگ‌های توصیفی که محتوای پست شما را توصیف می‌کند، مانند #شمع_چوبی یا #روغن_مو.

هیچ فرمول محرمانه‌ای برای اینکه چه تعداد از هر‌یک از این هشتگ‌ها را باید استفاده کنید وجود ندارد، اما در‌نظر‌گرفتن دسته‌بندی‌های مختلف می‌تواند ارزشمند باشد و به مدیریت بهتر استراتژی شما کمک کند.

۵ راه پیداکردن هشتگ‌های پرطرف‌دار اینستاگرام

پیداکردن هشتگ‌های مناسب ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما شما با این روش می‌توانید هشتگ های پر بازدید اینستاگرام برای کسب‌وکار خود را پیدا کنید:

۱) از ابزارهای پیشنهاد هشتگ استفاده کنید

ابزارهای پیشنهاد هشتگ راهی آسان برای پیداکردن هشتگ های ترند اینستاگرام براساس محتوای پست شما و هشتگ‌های مشابه در صنعت شماست. برای انجام این کار می‌توانید از ابزاهای مختلفی مانند Hashtagify و Later استفاده کنید. برای استفاده از این ابزارها کافی است یک هشتگ را در نوار جست‌وجوی ابزار تایپ کنید و هشتگ‌های جدید را پیدا کنید.

۲) در صفحۀ اکسپلور جست‌وجو کنید

صفحۀ اکسپلور اینستاگرام منبع الهام خوبی برای استراتژی هشتگ‌گذاری اینستاگرام شماست. پست‌های موجود در این صفحه، به‌وضوح با الگوریتم اینستاگرام عملکرد خوبی دارند؛ بنابراین، به هشتگ‌های مختلف استفاده‌‌شده و اینکه آیا می‌توانند برای محتوای شما کارایی داشته باشند، توجه داشته باشید.

۳) حجم هشتگ را در نظر بگیرید

وقتی نوبت به پیداکردن بهترین هشتگ‌ها می‌رسد، حجم (Volume) هشتگ معیاری بسیار مهم است. اگر یک هشتگ قبلاً روی میلیون‌ها پست استفاده شده باشد، این احتمال وجود دارد که پست شما در بین توده‌‌ای از حجم پست‌ها غرق شود. از طرف دیگر، اگر یک هشتگ فقط در چندصد پست وجود داشته باشد، احتمالاً اگر شما از آن‌ها استفاده کنید، شانس بیشتری برای دیده‌شدن خواهید داشت. برای دستیابی به نتیجۀ بهتر، هشتگ‌هایی با حدود ۱۰ تا ۲۰۰ هزار پست را هدف قرار دهید.

برای بررسی این موضوع، با جست‌وجوی هشتگ، به تعداد پست‌هایی که در نتایج نمایش داده می‌شوند، نگاه کنید.

۴) رقبا را بررسی کنید

لزوماً قرار نیست استراتژی رقیب خود را خیلی دقیق پیاده‌سازی کنید، اما دیدن هشتگ‌هایی که آ‌ن‌ها استفاده می‌کنند، می‌تواند سرنخ‌های خوبی دربارۀ آنچه در صنعت شما به ‌کار می‌آید، بدهد. شاید بتوانید به کمک آن‌ها هشتگ‌های جدیدی برای خود پیدا کنید.

۵) از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید

هر هشتگی را که جست‌وجو کنید، فهرستی از هشتگ های معروف اینستاگرام مرتبط با آن کلمه را می‌بینید. برای رسیدن به بهترین نتایج، کلمات کلیدی مرتبط با برند یا محتوای خود را جست‌وجو کنید؛ از این روش می‌توانید نتایجی که بیشترین بازدید را دارند، ببینید.

محبوب‌ترین هشتگ‌های فارسی اینستاگرام

نحوۀ اندازه‌گیری محبوبیت هشتگ به تعداد دفعاتی است که یک پست با استفاده از آن هشتگ منتشر شده است. پس از تجزیه‌و‌تحلیل هشتگ‌های پرکاربرد در اینستاگرام، پستِ ۳۰۰ نفر را براساس محبوبیت آن‌ها طبقه‌بندی کرده و براساس موضوع، هشتگ‌ها را دسته‌بندی کرده‌ایم.

هشتگ های پر بازدید اینستا در ۱۷ دسته جای گرفته‌اند که عبارت‌اند از: حیوانات خانگی، هنر، زیبایی، تناسب اندام، غذا، عکاسی، طنز و شوخ‌طبعی، سبک زندگی، بازاریابی، مد، طبیعت، سفر و موسیقی، عاشقانه، سیاسی و درنهایت، هشتگ‌های پربازدید مذهبی.

 1. #حیوانات_خانگی
 2. #هنری
 3. #زیبایی
 4. #ورزشی_و_تناسب_اندام
 5. #غذا
 6. #عکاسی
 7. #طنز_و_شوخ‌_طبعی
 8. #سبک_زندگی
 9. #بازاریابی
 10. #مد
 11. #طبیعت
 12. #سفر
 13. #موسیقی
 14. #عاشقانه
 15. #سیاسی
 16. #پربازدید_مذهبی
 17. #موفقیت
 18. #ترند_اینستاگرام

هشتگ‌های پربازدید حیوانات اهلی اینستاگرام

اگر محتوای اینستاگرام شما درمورد حیوانات خانگی است، یا یک پناهگاه حیوانات، کلینیک دامپزشکی و یا یک حساب کاربری برای حیوان خانگی خود ایجاد کرده‌اید، این هشتگ‌ها برای شما مناسب هستند:

 1. #حیوانات
 2. #حیوانات_خانگی
 3. #حیوانات_وحشی
 4. #حیوانات_بامزه
 5. #حیوانات_را_دوست‌_بداریم
 6. #حیوانات_حق_زندگی_دارند
 7. #حیوانات_زیبا
 8. #حیوانات_اهلی
 9. #حیوانات_خاص
 10. #حیوانات_بی_گناه
 11. #حیوانات_آپارتمانی
 12. #حیوانات_را_آزار_ندهیم

هشتگ‌های هنری اینستاگرام

اگر حساب کاربری شما مربوط به هنر است یا به به‌اشتراک‌گذاری مطالب در این زمینه علاقه دارید، در اینجا هشتگ‌های پرکاربرد در اینستاگرام برای همراهی انتشاراتتان دربارۀ هنر وجود دارد:

 1. #هنر
 2. #هنرمند
 3. #هنری
 4. #هنرمندان_ایرانی
 5. #هنردست
 6. #هنرپیشه
 7. #هنر_در_خانه
 8. #هنر_دستی
 9. #هنرمندان_زن
 10. #هنر_آشپزی
 11. #هنرجو
 12. #هنرمندان_محبوب
 13. #هنرکده
 14. #هنر_ایرانی
 15. #هنرآشپزی
 16. #هنرهای_دستی
 17. #هنر_در_خانه
 18. #هنرهای_تجسمی
 19. #هنر_مدرن

هشتگ‌های زیبایی اینستاگرام

اگر آرایشگاه یا سالن زیبایی دارید، اینفلوئنسر هستید یا لوازم آرایشی می‌فروشید، به احتمال زیاد محبوب‌ترین هشتگ‌های مربوط به زیبایی در اینستاگرام به درد شما می‌خورد:

 1. #زیبایی
 2. #زیبایی_پوست
 3. #هشت_زیبایی_حقیقی
 4. #زیبایی_صورت
 5. #زیبایی_مو
 6. #زیبایی_چهره
 7. #زیبایی_اندام
 8. #زیبایی_واژن
 9. #زیبایی_دندان
 10. #زیبایی_طبیعی
 11. #زیبایی_چشم

هشتگ‌های معروف ورزشی و تناسب اندام اینستاگرام

علاوه بر زیبایی و هنر، محتوای ورزشی و تناسب اندام در اینستاگرام بسیار محبوب است. اگر می‌خواهید از هشتگ‌های مربوط به ورزش و تناسب اندام استفاده کنید، این‌ موارد، محبوب‌ترین‌ها هستند:

 1. #تناسب_اندام
 2. #تناسب
 3. #تناسب_اندام_بانوان
 4. #تناسب_وزن
 5. #تناسب_اندام_آقایان
 6. #تناسب_اندام_به_دست_آوردنی_است
 7. #تناسب_اندام_لاغری
 8. #بدنسازی
 9. #بدنسازی_بانوان
 10. #بدنسازی_آقایان
 11. #بدنسازی_تغذیه
 12. #بدن

همان‌طور که گفتیم، برای انواع فعالیت‌های ورزشی نیز هشتگ داریم. می‌توانید یکی را انتخاب کنید که به بهترین شکل شما را نشان می‌دهد و متناسب با محتوای حساب کاربری‌‌تان است.

 1. #ورزش
 2. #ورزش_در_خانه
 3. #ورزشی
 4. #ورزشی_زنانه
 5. #ورزشی_بانوان
 6. #ورزشکاران
 7. #ورزش_در_منزل
 8. #ورزش_شکم
 9. #ورزش_۳
 10. #ورزشگاه_آزادی
 11. #ورزش_سه
 12. #ورزش_در_خانه
 13. #ورزش_هوازی
 14. #ورزشگاه
 15. #ورزشکار

هشتگ‌های پربازدید غذا در اینستاگرام

فراموش نکنید که یکی از موضوعات مرسوم و مد روز در اینستاگرام، غذاست که هیچ‌وقت کهنه نمی‌شود و اغلب شامل موارد زیر است:

 1. #غذا
 2. #غذای_ایرانی
 3. #غذای_خانگی
 4. #غذای_فوری
 5. #غذای_سالم
 6. #غذای_رژیمی
 7. #غذاها
 8. #غذای_سنتی
 9. #غذاهای_خوشمزه
 10. #غذای_شمالی
 11. #غذای_سریع

هشتگ‌های عکاسی در اینستاگرام

اینستاگرام شبکه‌ای اجتماعی مبتنی بر عکس است؛ بنابراین هشتگ‌های ویژۀ عکاسان را نمی‌توان از دست داد. به هشتگ‌های زیر توجه کنید:

 1. #عکاسی
 2. #عکاسی_هنری
 3. #عکاسی_پرتره
 4. #عکاسی_طبیعت
 5. #عکاسی_کودک
 6. #عکاسی_با_موبایل
 7. #عکاسی_با_دوربین
 8. #عکاسی_فضای_باز
 9. #عکاسی_تولد
 10. #عکاسی_مدلینگ
 11. #عکاسی_خلاق
 12. #عکاسی_تبلیغاتی
 13. #عکاسی_حرفه‌ای
 14. #عکاسی_مد
 15. #عکاسی_نوزاد
 16. #عکاسی_صنعتی

هشتگ‌های طنز و شوخی

اگر به‌ دنبال پست‌های طنزآمیز در اینستاگرام هستید، در اینجا برترین هشتگ‌های مورد استفاده برای شوخ‌طبعی را نیز آورده‌ایم:

 1. #طنز
 2. #طنز_خنده_دار
 3. #طنز_اجتماعی
 4. #طنز_ایرانی
 5. #طنزونه
 6. #طنزکده

بهترین هشتگ‌های سبک زندگی اینستاگرام

بسیاری از افراد در اینستاگرام هر روز سبک زندگی خود را به نمایش می‌گذارند. این دسته بیشترین هشتگ را دارد، زیرا در میان کاربران، استفادۀ زیادی دارد. اینفلوئنسرها، اینستاگرامرها، مدل‌ها و بازیگران، برخی از افرادی هستند که معمولاً از این نوع هشتگ به فارسی و انگلیسی استفاده می‌کنند:

 1. #سبک
 2. #سبک_زندگی
 3. #سبک_زندگی_سالم
 4. #سبک_مدرن
 5. #سبک_مینیمال
 6. #سبک_کلاسیک
 7. #سبک_زندگی_اسلامی
 8. #سبک_زندگی_شهدا
 9. #سبک_زندگی_انسانی

برترین هشتگ‌های بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام پر از نکات بازاریابی است و اگر به آن فکر کنیم، بسیاری از دیجیتال مارکترها، استراتژی‌های بازاریابی خود را درون اینستاگرام ایجاد می‌کنند. در اینجا برترین هشتگ‌های این حوزه را آورده‌ایم:

 1. #بازاریابی
 2. #بازاریابی_شبکه‌ای
 3. #بازاریابی_فروش
 4. #بازاریابی_اینترنتی
 5. #بازاریابی_اینستاگرام
 6. #بازاریابی_محتوا
 7. #بازاریابی_آنلاین
 8. #بازاریابی_دیجیتال
 9. #بازاریابی_دیجیتالی
 10. #بازاریابی_چریکی
 11. #بازاریابی_محتوایی
 12. #بازاریابی_مدرن
 13. #بازاریابی_شبکه

هشتگ‌های مد

مُد یکی دیگر از موضوعات مرسوم و ترند اینستاگرام است. کاربران از نگاه افراد تأثیرگذار الهام می‌گیرند، مردم لباس‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و صاحبان کسب‌وکار محصولات خود را به نمایش می‌گذرانند. به همین دلیل، هشتگ‌های مد را نمی‌توان در این فهرست فراموش کرد:

 1. #مد
 2. #مدلینگ
 3. #مدل_مو
 4. #مدرن
 5. #مد_روز
 6. #مد_لباس
 7. #مدلینگ_ایران
 8. #مدلینگ

پرطرف‌دارترین هشتگ‌های طبیعت اینستاگرام

در شبکه‌های اجتماعی، عکاسی از مناظر، غروب خورشید یا قله‌های کوهستان، همواره محبوب و پرطرف‌دار است. اگر محتوای طبیعت خود را با این هشتگ‌ها همراه کنید، پست‌هایتان به میزان قابل توجهی بازدید خواهند گرفت:

 1. #طبیعت
 2. #طبیعت_زیبا
 3. #طبیعتگردی
 4. #طبیعت_گردی
 5. #طبیعت_بکر
 6. #طبیعت_ایران
 7. #طبیعت_جهان
 8. #طبیعتگرد
 9. #طبیعت_وحشی
 10. #طبیعت_ناب
 11. #طبیعت_گردی_ایران
 12. #طبیعت_شمال
 13. #طبیعت_پاک

هشتگ‌های معروف اینستاگرام در حوزۀ سفر

بسیاری از ما ممکن است دوست داشته باشیم که وقتی در سفر هستیم و مقصد جدیدی را کشف می‌کنیم، محتوای قابل ‌توجهی از سفرمان منتشر کنیم؛ در اینجا هشتگ‌های پرکاربرد برای سفر را آورده‌ایم:

 1. #سفر
 2. #سفر_ارزان
 3. #سفر_مجازی
 4. #سفر_خارجی

 پرکاربردترین هشتگ‌های موسیقی اینستاگرام

جهان بدون موسیقی چگونه خواهد بود؟ اگر محتوای مربوط به موسیقی را به اشتراک می‌گذاریم، یک نوازنده هستیم یا عاشق موسیقی، این هشتگ‌ها باید همراه با محتوای ما ظاهر شوند:

 1. #موسیقی
 2. #موسیقی_سنتی
 3. #موسیقی_پاپ
 4. #موسیقی_ایرانی
 5. #موسیقی_اصیل
 6. #موسیقی_بیکلام
 7. #موسیقی_ما
 8. #موسیقی_محلی
 9. #موسیقی_اصیل_ایرانی
 10. #موسیقی_ملی
 11. #موسقی_ترکی
 12. #موسیقی_شاد
 13. #موسیقی_ایران

پربازدیدترین هشتگ‌های عاشقانۀ اینستاگرام

بسیاری از کاربران اینستاگرام به دنبال محتوای احساسی و عاشقانه هستند یا برای تحکیم روابط عاشقانه، محتوا تولید می‌کنند. استفاده از هشتگ‌های عاشقانه باعث می‌شود علاقه‌مندان، راحت‌تر ما را پیدا کنند.

 1. #عاشقانه
 2. #عاشقانه_خاص
 3. #عاشقانه‌ها
 4. #عاشقانه‌های_من_و_تو
 5. #عاشقانه‌های_من
 6. #عاشقانه_احساسی
 7. #عاشقانه_تلخ
 8. #عاشقانه_شاد
 9. #عاشقانه_ها

پراستفاده‌ترین هشتگ‌های سیاسی اینستاگرام

بسیاری از ما فعالیت‌های سیاسی انجام می‌دهیم و یا دنبال‌کردن اخبار سیاسی روز برایمان بسیار مهم است. در هر صورت اگر خودمان تولیدکنندۀ محتوای سیاسی هستیم و یا به دنبال جدیدترین اتفاقات سیاسی روز در اینستاگرام می‌گردیم، از طریق هشتگ‌های برتر سیاسی می‌توانیم به مقصود خود برسیم.

 1. #سیاسی
 2. #طنز_سیاسی
 3. #سیاسیون_دروغگو
 4. #سیاسی_اجتماعی
 5. #سیاسیون
 6. #سیاسیون_ایران
 7. #سیاسی_کاری
 8. #سیاسی_اقتصادی
 9. #سیاسی_بازی
 10. #خبر_سیاسی
 11. #اخبار_سیاسی

هشتگ‌های مذهبی اینستاگرام

یکی از موضوعاتی که در اینستاگرام مخاطبان خود را دارد، محتوای مذهبی است. برای دنبال‌کردن محتوای مذهبی و دینی یا تولید محتوا در این زمینه، باید با این هشتگ‌ها نیز آشنا باشید:

 1. #مذهبی
 2. #مذهبی‌ها_عاشق_ترند
 3. #مذهبی_خاص
 4. #مذهبیون
 5. #مذهبی_ها

برای آشنایی بیشتر با انواع هشتگ‌های مذهبی، پیشنهاد می‌کنم مطلب راهنمای انتخاب هشتگ مذهبی برای شبکه‌های اجتماعی را بخوانید.

هشتگ‌های موفقیت اینستاگرام

همۀ ما تلاش می‌کنیم در مسیر موفقیت قدم برداریم و به همین خاطر هم به مضامین و محتواهایی که در این زمینه منتشر می‌شود، علاقه نشان می‌دهیم. اگر می‌خواهید در حجم انبوه محتواهای گوناگون اینستاگرام دیده شوید، باید از هشتگ‌های درست و مرتبط درزمینۀ موفقیت استفاده کنید. در اینجا برترین‌ هشتگ‌های موفقیت را به انتخاب کاربران می‌آوریم:

 1. #موفقیت
 2. #موفقیت_فردی
 3. #موفقیت_شغلی
 4. #موفقیت_در_زندگی
 5. #موفقیت_مالی
 6. #موفقیت_انگیزشی
 7. #موفقیت_شخصی
 8. #موفقیت_نامحدود

هشتگ‌های ترند اینستاگرام

شبکۀ اجتماعی اینستاگرام هشتگ‌های خاص خود را دارد تا کاربران را به استفاده از آن‌ها ترغیب کند. می‌توانیم در موارد مختلف آن‌ها را وارد کنیم؛ مثلاً زمانی که دربارۀ خود اینستاگرام صحبت می‌کنیم یا می‌خواهیم آن‌ها را با مضامین دیگر مخلوط ‌کنیم. در ادامه روش استفاده از این هشتگ‌ها را می‌گوییم.

چگونه می‌توانیم پربازدیدترین هشتگ‌های فارسی اینستاگرام پیدا کنیم؟

اگر موضوع ما فراتر از این دسته‌بندی‌های گفته‌شده باشد یا بخواهیم هشتگ‌های دیگری برای محتوای خود پیدا کنیم، باید از ترفند پیشنهادی زیر استفاده کنیم تا هشتگ‌های بیشتری را در اینستاگرام پیدا کنیم؛ برای این کار از حساب کاربری خود، به گزینۀ جست‌وجو می‌رویم، مثل اینکه به دنبال یک حساب کاربری هستیم. روی کادر جست‌وجو کلیک می‌کنیم و گزینۀ Tag را که در فهرست پایین نشان داده شده است، انتخاب می‌کنیم.

برای مثال، #یوگا. سپس هشتگ‌های پرکاربرد ظاهر می‌شوند و داده‌های مربوط به تعداد پست‌های استفاده‌شده از هشتگ را خواهیم داشت. روی هشتگ مورد علاقۀ خود ضربه می‌زنیم تا بتوانیم تحقیقات عمیق‌تری درمورد هشتگ انتخاب‌شده انجام دهیم:

 • برجسته‌ترین نشریاتی که این هشتگ را شامل می‌شوند، کدام‌اند؟
 • آخرین پست‌ها کدام‌اند؟

به این ترتیب می‌توانیم هشتگ‌های پرکاربرد مربوط به تصویر خود را در اینستاگرام دریافت کنیم تا دید وسیع‌تری داشته باشیم.

بایدها و نبایدهای استفاده از هشتگ‌ها

 • چه تعداد هشتگ در پست‌های خود استفاده کنیم؟
  اکنون که فهرست خوبی از برچسب‌ها را در اختیار داریم، ممکن است در انتخاب آن‌ها گیج شویم. در اینجا چند روش خوب برای استفادۀ صحیح از محبوب‌ترین هشتگ‌ها آورده شده است:

  • برای اینکه اسپم نشویم نباید پست خود را با هشتگ پر کنیم.
   کپی و چسباندن بهترین هشتگ‌ها در تصاویر به ما در انجام کار بهتر کمک نمی‌کند. باید از عقل سلیم استفاده کنیم. به خاطر داشته باشیم که اینستاگرام به ما اجازه نمی‌دهد بیش از ۳۰ هشتگ در هر پست استفاده کنیم. درضمن، هشتگ‌هایی وجود دارند که می‌توانند حساب ما را جریمه کنند.
  • از هشتگ‌هایی استفاده کنیم که واقعاً مربوط به کسب‌و‌کار یا محتوای ما هستند.
   افزودن یکی از محبوب‌ترین هشتگ‌های اینستاگرام به پست، لزوماً به‌معنای تعامل بیشتر با ما نیست. ازآنجاکه هشتگ‌ها بسیار پرطرف‌دار هستند، میلیون‌ها نفر از آن‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین، به احتمال زیاد پست ما به دلیل رقابت، پنهان می‌شود. از‌این‌رو، محدود‌کردن موضوع هشتگ بسیار مهم است. برای مثال، از افزودن هشتگ موسیقی روی عکسی که یک غذای ماکارونی و پنیر را نشان می‌دهد، خودداری کنیم.
  • عملکرد هشتگ‌های خود را تحلیل کنیم.
   هشتگ‌ها برای محتواهای مرتبط با هم در یک دسته‌بندی، که در اینستاگرام منتشر می‌شوند، برچسب‌گذاری می‌شوند. اگر بخواهیم انتشارات ما موفقیت‌آمیز باشد، باید یاد بگیریم که چگونه از آن‌ها به‌درستی استفاده کنیم و اندازه‌گیری کنیم که آیا برای ما مفید هستند یا خیر.

اگر از هشتگ به‌درستی استفاده کنیم می‌توانیم:

 • به دنبال‌کنندگان یا مشتریان بالقوۀ بیشتری دسترسی پیدا کنیم.
 • مشاهده در اینستاگرام و بخش خود را به دست آوریم.
 • به یک نشریۀ برجسته تبدیل شویم.

اکنون موارد مهم را درمورد محبوب‌ترین هشتگ‌ها و هشتگ‌های ترند در اینستاگرام می‌دانیم. به‌علاوه، می‌دانیم که کدام‌یک را در استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود بگنجانیم. پس الان زمان شروع کار است.

جمع‌بندی

هشتگ‌های اینستاگرام می‌توانند استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما را بسازند یا شکست دهند! اگر از آن‌ها به‌درستی استفاده کنید، پست‌های شما به افراد بیشتری نمایش داده خواهد شد که احتمالاً به محصولات یا برند شما علاقه‌مند هستند. اما اگر از آن‌ها اشتباه استفاده کنید، ممکن است آسیب‌های شدیدی به حساب کاربری خود وارد کنید؛ از فالوئرهای اشتباه و غیرمرتبط گرفته تا جریمه‌شدن توسط الگوریتم اینستاگرام. برای استفادۀ مؤثر از هشتگ‌ها برای اینستاگرام، باید دقیقاً نحوۀ کارکرد آن‌ها را بدانید و در یک استراتژی فکرشده به‌ کار بگیرید.

منابع

۳.۵/۵ | (۶ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.