شاخص‌‌ SSI لینکدین چیست و چگونه اندازه‌گیری می‌شود؟

چگونه شاخص فروش اجتماعی لینکدین خود را بهبود ببخشیم؟

شاخص فروش اجتماعی (Social Selling Index) که به‌اختصار SSI گفته می‌شود، معیاری است که قدرت حساب کاربری و حضور شما را در فضای لینکدین می‌سنجد. امتیازبندی SSI از ۰ تا ۱۰۰ در ۴ دسته به ارزش ۲۵ امتیاز قرار می‌گیرد. در این مطلب از وی‌پدیا شما را با شاخص‌‌ SSI لینکدین و راه‌های اندازه‌گیری و بهبود آن آشنا می‌کنم؛ پس تا انتهای این مطلب همراه من باشید.

شاخص‌‌ SSI لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟

لینکدین برای اندازه‌گیری شاخص فروش اجتماعی، قابلیتی را ایجاد کرد که با نام SSI شناخته می‌شود.  SSI امتیازی بین ۰ تا ۱۰۰ را در نظر می‌گیرد که توسط آن‌ها مهارت‌های فروش اجتماعی و اجرایی شما را اندازه‌گیری می‌کند. فرقی نمی‌کند که حساب کاربری شما شخصی است یا شرکتی؛ این شاخص برای هر دو نوع حساب کاربری قابل اندازه‌گیری است.

طبق آمار لینکدین، این شبکۀ اجتماعی مسئول ۸۰٪ از کل لید (سرنخ)های B2B از رسانه‌های اجتماعی است؛ پس بدون شک عاملی است که باید درزمینۀ فروش، مورد توجه قرار گیرد. درواقع، فروش اجتماعی همه‌چیز دربارۀ تولید لید کارآمدتر و فرایندهای بهبود فروش است. با ایجاد و حفظ روابط با افراد سرشناس حوزۀ کاری خود، می‌توانید به‌طور مؤثر مخاطبان مناسب برای کسب‌و‌کار خود را هدف قرار دهید و دربارۀ محصولات و خدمات خود به‌گونه‌ای صحبت کنید که اعتماد و اطمینان ایجاد شود.

شاخص فروش اجتماعی خوب چیست؟
برای دیدن سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید.

SSI چگونه اندازه‌گیری می‌شود؟

اول از همه مطمئن شوید که وارد حساب کاربری خود شده‌اید. شما با کلیک روی این لینک می‌توانید گزارشی از وضعیت SSI خود دریافت کنید. اگر امتیاز شما بالاتر از ۷۰ باشد، نشان‌دهندۀ عملکرد بسیار خوب شما در لینکدین است. نمرۀ SSI شما به‌صورت روزانه به‌روز می‌شود و در زمینه‌های زیر اندازه‌گیری می‌شود:

  • شکل‌گیری یک برند حرفه‌ای؛
  • یافتن مخاطبان مناسب؛
  • وضعیت Insights؛
  • شکل‌گیری روابط قوی.

عملکرد در هریک از این زمینه‌ها به‌صورت جداگانه رتبه‌بندی می‌شود؛ سپس برای ارائۀ رتبه‌بندی کلی SSI شما، با یکدیگر ترکیب می‌شوند. لینکدین ادعا می‌کند که هر‌چه امتیاز شما بالاتر باشد، احتمال موفقیت شما در دستیابی به اهداف فروش بیشتر می‌شود و همچنین بیان می‌کند: «افراد حرفه‌ای درزمینۀ فروش اجتماعی، ۴۵٪ فرصت‌های فروش بیشتری نسبت به رقبای خود با SSI پایین‌تر، دریافت می‌کنند.»

در زیر، امتیاز SSI حساب کاربری خودم را که در تاریخ ۴مهر۱۴۰۱ گرفته شده است، می‌بینید.

امتیاز SSI حساب کاربری لینکدینهمان‌طور که می‌بینید، رتبۀ SSI حساب کاربری من ۴۲ است. بهبود رتبه مستلزم تعهد مداوم برای مطرح‌شدن خود در فضای اجتماعی، همسوکردن اهداف فروش و تعامل با شبکۀ ایجادشده است. پیشنهاد می‌کنم برای دانستن اینکه چگونه می‌توانید یک پست تعاملی منتشر کنید، مطلب چگونه در لینکدین محتوای تعاملی تولید کنیم؟ را بخوانید.

۴ روش برای بهبود رتبۀ SSI

شما با ۴ روش کاربردی که توسط لینکدین تعیین شده‌اند، می‌توانید رتبۀ SSI خود را بهبود ببخشید. این ۴ روش شامل موارد زیر می‌شوند:

۱) شکل‌گیری یک برند حرفه‌ای

لینکدین به عناصر کلیدی مانند حرفه‌ای‌بودن صفحۀ کاربری، تولید محتوا، منظم‌بودن انتشار محتواها، بازدید از صفحه در هر پست و کل فالوئرهای به‌دست آمده نگاه می‌کند. به عبارت دیگر، لینکدین اندازه‌گیری می‌کند که چگونه خود را به‌عنوان یک رهبر در صنعت خود تثبیت می‌کنید.

آیا حساب کاربری خود را برای جذب کاربران و مشتریان بهینه کرده‌اید؟ آیا محتوای مرتبط و منتخب از منابع قابل اعتماد منتشر می‌کنید؟ همان‌طور که حساب کاربری خود را حول یک مخاطب هدف خاص می‌سازید و شروع به کسب اعتبار به‌عنوان یک رهبر می‌کنید، امتیاز برند حرفه‌ای شما شروع به افزایش می‌کند.

۲) یافتن مخاطبان مناسب

لینکدین میزان کارآمدبودن ارتباطات شما را اندازه‌گیری می‌کند. این یعنی بدانید که به‌ دنبال چه کسانی هستید و سپس آن‌ها را پیدا کرده و به شبکۀ خود اضافه کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه مخاطبان مرتبط را بیابید، لینکدین یک عملکرد جست‌وجوی حساب کاربری دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، مشتریان احتمالی بهتری را شناسایی کنید. با پیدا‌کردن و ارتباط با افراد مناسب، امتیاز شما افزایش می‌یابد. در این خصوص، پیشنهاد می‌کنم مطلب چگونه در لینکدین دکمۀ Connect را به Follow تغییر بدهیم؟ را بخوانید.

۳) وضعیت Insights

همراه با شکل‌گیری یک نام تجاری حرفه‌ای، لینکدین وضعیت Insights شما بررسی می‌کند که چقدر در موقعیت خود به‌عنوان یک متخصص عمل می‌کنید. این وضعیت شامل تعداد دفعاتی است که محتوای مرتبط به اشتراک می‌گذارید، دربارۀ موضوعات مرتبط نظر می‌دهید و در بحث‌های گروهی فعال شرکت می‌کنید. برای آشنایی بیشتر با نحوۀ تحلیل پست‌ها در لینکدین، مطلب آنالیز لینکدین، تجزیه‌و‌تحلیل پست‌ها در لینکدین را بخوانید.

لینکدین در یکی از گزارش‌های خود گفته‌ است: «تقریباً ۶۴٪ از خریداران B2B گزارش می‌دهند که از خواندن مطالب برندی که دانش یا بینش مفید و مؤثر دربارۀ کسب‌وکار خود ارائه می‌دهد، قدردانی می‌کنند.»

مشارکت بیشتر در شبکۀ ارتباطی، تعداد اشتراک‌گذاری‌ها، لایک‌ها و کامنت‌های دریافتی، امتیاز شما را افزایش می‌دهد. اگر قصد ساخت گروه در لینکدین را دارید، پیشنهاد می‌کنم مطلب چگونه در ۴ قدم ساده یک گروه در لینکدین بسازیم؟ را بخوانید.

۴) شکل‌گیری روابط قوی

لینکدین بررسی می‌کند که چقدر با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کنید و شبکۀ حرفه‌ای خود را رشد می‌دهید. این به‌معنای ایجاد و برقراری روابط قابل اعتماد با افراد بالقوه است. یک شبکۀ بزرگ‌تر به شما اهرم بیشتری در یافتن مخاطبان جدید و مشتریان احتمالی می‌دهد. همان‌طور که ارتباطات و روابط شما رشد می‌کنند، امتیاز شما نیز افزایش می‌یابد.

هما‌ن‌طور که قبلاً ذکر شد، لینکدین ادعا می‌کند که هر‌چه رتبۀ SSI کاربر بالاتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که شخص یا شرکت به اهداف فروش خود دست یابد. SSI نمی‌تواند به‌طور مستقیم موفقیت در فروش را افزایش دهد، اما به شما کمک می‌کند تا ارتباطی بین فعالیت‌های درون‌شبکه‌ای، فرصت‌های فروش و چشم‌اندازهای بالقوه ایجاد کنید.

درنهایت، اطلاعات ارائه‌شده توسط SSI به شما درک جامع‌تری از عملکرد خود در فضای اجتماعی می‌دهد و این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا تلاش‌های فروش خود را در ارتباط با برند و مخاطبان هدف خود بررسی کنید.

۵/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.