چه روش‌هایی برای تبلیغات و بازاریابی ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

13 روش تبلیغات و بازاریابی ارز دیجیتال

اگر چند سال پیش کسی به ما می‌گفت که یک روز برخی پول‌ها از حالت فیزیکی خارج شده و شکل دیجیتال پیدا می‌کنند، احتمالا به او می‌خندیدیم. پول برای برخی افراد نوعی خط قرمز محسوب می‌شود که درجهت نگهداری آن سخت تلاش کرده و در این زمینه به کسی اعتماد نمی‌کنند.

هنوز هم افرادی هستند که به بانک‌ها اعتماد ندارند و ترجیح می‌دهند پول‌های خود را در بالشت نگهداری کنند! اما در همین حین، دری از تکنولوژی باز می‌شود که پول را به‌سمت دیجیتالی‌شدن می‌کشاند. بسیاری از محصولات دیجیتالی، شکل فیزیکی ندارند و پول یا ارز دیجیتال هم از همین گروه محصولات است. حالا چطور باید افراد را قانع کنیم که به سراغ پول‌های نامرئی بیایند و در آنجا سرمایهگذاری کنند؟ در این موقعیت دیجیتال مارکتینگ به کمک افراد آمده و با ترفندها و جادوهای خاص خود، افراد را برای تهیۀ ارز دیجیتال قانع می‌کند.

در ادامۀ این مطلب، برخی از مهم‌ترین ترفندهای تبلیغات و بازاریابی برای ارزهای دیجیتال را معرفی کرده و آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

۱۳ ایده و ترفند برای تبلیغات ارز دیجیتال

ابتدا باید بدانید که محدودیتهایی برای تبلیغ درزمینۀ ارز دیجیتال وجود دارد؛ زیرا بسیاری از سایت‌ها و پلتفرم‌ها هنوز آن را قانونی نمی‌دانند. به همین دلیل، روش‌های بازاریابی ارز دیجیتال مثل محصولات دیگر نیست و کمی پیچیدگی دارد.

یکی دیگر از علت‌های پیچیدگی تبلیغات ارز دیجیتال، نوبودن آن است. در این حالت، مخاطب‌ها اطلاعات کمی دربارۀ ارز دیجیتال دارند و تأثیرگذاری روی آن‌ها کمی سختتر اما ممکن است. همچنین باید بدانید که روش‌های متعددی برای تبلیغات ارز دیجیتال وجود دارد که ما فقط برخی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم. این روش‌ها عبارت‌اند از:

۱) تهیۀ یک سایت

راه‌اندازی یک سایت اولین قدمی ا‌ست که باید درجهت تبلیغات و بازاریابی بردارید. برای این‌ کار لازم است از یک طراح سایت حرفه‌ای کمک بگیرید؛ زیرا هرچه ظاهر یا UX سایت شما بهتر باشد، مشتری‌های بیشتری جذب آن خواهند شد. پس از راه‌اندازی سایت، باید قسمتی از آن را به محتوایی اختصاص دهید که دربارۀ ارزهای دیجیتال می‌نویسید. برای این کار هم لازم است با متخصصان بازاریابی محتوایی مشورت کنید تا بتوانید بهترین متن‌ها را برای قانع‌کردن مشتری داشته ‌باشید.

برای نتیجه‌گیری بهتر می‌توانید از سایت‌های دیگر بخواهید که سایت شما را تبلیغ کنند. تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری، تبلیغات همسان و… ازجمله تبلیغ‌هایی هستند که می‌توان در بستر اینترنت و سایت آن‌ها را انجام داد.

۲) حضور در شبکه‌های اجتماعی

پس از تهیۀ سایت باید به فکر راه‌اندازی حساب کاربری در چندین شبکۀ اجتماعی باشید. بهترین شبکه‌های اجتماعی برای فعالیت درزمینۀ ارزهای دیجیتال، توییتر، لینکدین و اینستاگرام هستند. لازم است حضور فعالی در این کانال‌ها داشته‌ باشید و مخاطبان خود را به کمک انواع کمپینها و تبلیغات جذب کنید. برای انجام تبلیغ در این فضا بهتر است از اینفلوئنسرها کمک بگیرید که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.

۳) استفاده از سئو

با توجه به استفادۀ زیاد مردم از موتورهای جست‌و‌جو مثل گوگل، برای دیده‌شدن سایت خود در این بستر باید تلاش کنید. یکی از راه‌هایی که به رتبه‌گرفتن سایت شما در گوگل کمک می‌کند، استفاده از تکنیک‌های سئو است. می‌توانید با استفاده از ترفندهایی مثل استفاده از کلمات کلیدی، گوگل را قانع کنید که سایت خوبی هستید و در جایگاه بهتری قرار بگیرید. اگر سایت شما در صفحۀ اول گوگل قرار بگیرد، سود و فروش شما چندین برابر خواهد شد.

۴) افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش، روشی کاربردی در بازاریابی است که درزمینۀ ارزهای دیجیتال نیز تأثیرگذار است. شما می‌توانید برای افراد مختلف، لینک‌های خاص خود را بسازید تا با آن مشغول فروش و جابه‌جایی ارز شوند. درنهایت، باید قسمتی از سود به‌دست‌آمده را با آن فرد تحت عنوان کمیسیون تقسیم کنید.

این روش انگیزۀ بسیاری در مخاطبان ایجاد می‌کند تا با راه‌های مختلف بتوانند مشتری را جذب کنند. مشارکت در فروش، یک تیر و دو نشان است؛ زیرا هم برای شما سود دارد و هم برای فردی که مشتری را جذب می‌کند.

۵) تبلیغات در پادکست

امروزه پادکست‌ها به یکی از محبوب‌ترین رسانه‌ها تبدیل شده‌اند. پادکست یکی از راه‌هایی ا‌ست که از طریق آن می‌توان مخاطب را به‌ مشتری تبدیل کرده و مبانی ارز دیجیتال را به او آموزش داد. البته در این قسمت، هدف ما از آموزش به مخاطب، ایجاد اعتماد و قانع‌کردن اوست.

برای تبلیغات در پادکست می‌توانید اسپانسر آن شوید و بخواهید که اسم برند شما و توضیحاتی دربارۀ آن، در پادکست گفته شود. همچنین می‌توانید از مسئول آن پادکست بخواهید که یکی از اپیزودهای خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهد و مطالب موردنظر شما را بیان کند.

۶) بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ نیز یکی از بهترین روش‌های بازاریابی برای ارزهای دیجیتال است. در این راه می‌توانید از ابزارهایی مثل میل‌چیمپ که درجهت ارسال ایمیل فعالیت می‌کنند، کمک بگیرید. در متن ایمیل خود می‌توانید قسمتی از اخبار و اطلاعیه‌های خود را به‌گوش مخاطب برسانید یا با یک متن جذاب و رازآلود، کنجکاوی او را تحریک کنید. درنهایت می‌توانید آدرس سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود را درون ایمیل قرار دهید تا مخاطب به شما دسترسی داشته‌ باشد.

مهم‌ترین مزیت بازاریابی ایمیلی این است که شما می‌توانید بدون واسطه و به‌طور مستقیم با مخاطب خود در ارتباط باشید. البته این کار چالش‌هایی هم دارد. برای مثال، پیش از شروع باید بتوانید تعدادی آدرس ایمیل پیدا کنید که مربوط به مخاطبان علاقه‌مند به حوزۀ ارز دیجیتال باشد. قطعاً ارسال ایمیل به فردی که اطلاعات و علاقه‌ای به ارز دیجیتال ندارد، فقط باعث به‌‌هدررفتن سرمایه خواهد شد.

۷) تبلیغات به کمک اینفلوئنسرها

شاید برات جالب باشه:

اینفلوئنسر مارکتینگ روشی مهم در بازاریابی و تبلیغات است که تقریباً برای اکثر کسب‌و‌کارها لازم است. اینفلوئنسرها به دلیل تأثیرگذاری بسیاری که روی مخاطبان دارند، بهترین گزینه برای تبلیغات هستند.نکتۀ مهم این است که بتوانید اینفلوئنسر مناسبی را پیدا کنید. حالا اینفلوئنسر مناسب کیست؟ اینفلوئنسر مناسب کسی است که مشخصات بیشتر مخاطبان آن با مخاطب هدف یا پرسونای برند ما یکی باشد.

برای مثال، اگر تبلیغ ارز دیجیتال را به یک اینفلوئنسر در حوزۀ فروش لوازم خودرو بسپاریم، احتمالاً نتیجۀ مناسبی دریافت نمی‌کنیم. بنابراین باید در انتخاب اینفلوئنسر دقت و حساسیت زیادی به خرج دهیم تا نتیجۀ بهتری بگیریم.

۸) اجرای کمپین‌های PR

کمپین‌های PR به کمپین‌هایی گفته می‌شود که شما در آن به‌کمک رسانه‌ها و کانال‌های مختلف، پیام خود را به مخاطب می‌رسانید. این رسانه می‌تواند سایت‌های خبری، مجلات، روزنامه‌ها و… باشد. برای مثال، می‌توانید خبر یا اطلاعیه‌ای دربارۀ ارزهای دیجیتال را از طریق یک مجله به مخاطبان خود اعلام کنید. بدیهی‌ است که رسانۀ انتخاب‌شده باید مخاطبانی داشته باشد، که به موضوع کسب‌و‌کار شما علاقه‌مند هستند.

۹) ترفند مسابقه و جایزه

ایجاد کمپینها و مسابقههای جایزهدار یکی از بهترین راه‌های بازاریابی ارز دیجیتال است. برای مثال، می‌توانید محتوایی در اینستاگرام منتشر کنید و از مخاطب بخواهید که آن را در صفحۀ خود منتشر کند. سپس از بین آن افراد به یک یا چند نفر جایزۀ نقدی یا حتی جوایز مربوط به ارز دیجیتال اهدا کنید.

این کار مخاطب را تشویق می‌کند که محتوای شما را خوانده و آن را بازنشر کند. همچنین، برگزاری چنین کمپین‌ها و مسابقه‌هایی تعداد مخاطبان شما را با هزینه‌ای به‌صرفه، بالاتر خواهد برد.

۱۰) ارتباط مستقیم با مخاطب

اگر بتوانید با مخاطب هدف خود به‌طور مستقیم صحبت کنید، جذب مشتری بیشتر و آسان‌تر خواهد بود. برای این کار می‌توانید از طریق شماره‌تلفن مخاطبان به آن‌ها پیام ارسال کرده و مستقیماً با آن‌ها صحبت کنید. در این نوع ارتباط باید خیلی صریح و مستقیم با مخاطب صحبت کنید و نباید از مسائل حاشیه‌ای حرف بزنید. همچنین، پیش از تماس‌گرفتن از او اجازه بگیرید تا مخاطب احساس نکند که شما مزاحم هستید.

۱۱) انتقال اخبار و اطلاعات در تلگرام

برای ایجاد اطمینان در مخاطب و داشتن تعامل، لازم است اخبار و اطلاعیه‌های خود را مدام به گوش او برسانید. بهترین راه انجام این کار، ایجاد یک کانال در تلگرام است. در کانال خود می توانید اخبار مربوط به خریدوفروش و رشد ارزهای دیجیتال را قرار دهید تا مخاطب از آن مطلع شود. همچنین می‌توانید گاهی‌اوقات لینکی از محتواهای سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود را نیز در کانال قرار دهید تا مخاطب با همۀ ابعاد شما آشنا شود.

۱۲) استفاده از Airdrop

Airdrop یکی از محبوب‌ترین راه‌های بازاریابی درزمینۀ ارز دیجیتال است. برای انجام این روش می‌توانید کاری را تعیین کنید و از مخاطب بخواهید آن را انجام دهد. برای مثال، می‌توانید از او بخواهید که ۲۰ نفر را به کانال تلگرام شما دعوت کند. سپس مقداری از سهام ارز خود را به‌عنوان جایزه به او بدهید. Airdrop را با روش‌های مختلفی می‌توان انجام داد و بهترین نتیجه را به کمک آن به‌ دست آورد.

۱۳) کمک‌‌گرفتن از آژانس‌های بازاریابی

در بسیاری از موارد ممکن است نکاتی که در بالا گفتیم، به‌تنهایی جوابگوی جذب مشتری نباشند. بنابراین لازم است مجموعه‌ای از روش‌های بازاریابی و تبلیغات برای ارز دیجیتال را انجام دهید. در این حالت نیاز دارید تا از یک آژانس بازاریابی دیجیتال کمک بگیرید. نکتۀ مهم این است که پیش از انتخاب آژانس بازاریابی، حتماً مطمئن شوید که متخصصان آن‌ها تجربۀ بازاریابی در حوزۀ ارز دیجیتال را دارند. پس از آن می‌توانید با خیال راحت امور بازاریابی خود را به ‌دست متخصصان خبره بسپارید.

جمع‌بندی

ارز دیجیتال یکی از موضوعات به‌روز جامعه است که افراد بسیاری به ‌دنبال آن هستند. ترفندهای بازاریابی دیجیتال نقش بسیار مهمی در رشد کسب‌و‌کارهای مربوط به حوزۀ ارز دیجیتال دارند. در این مطلب روش‌های مفید بازاریابی برای ارز دیجیتال را بیان کردیم و گفتیم که راه‌اندازی سایت، حساب‌ کاربری در شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا در آن‌ها اولین قدمی است که باید برداشت.

همچنین، گفتیم که به‌ کمک ابزارها و تکنیک‌های سئو می‌توان سایت خود را بهبود داد و به‌ جایگاه بهتری در گوگل رسید. در ادامه چندین ترفند بازاریابی دیگر مثل افیلیت مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات پادکست و کمپین‌های PR را معرفی کردیم و نحوۀ کارکرد آن‌ها را به‌طور کامل توضیح دادیم.

سپس گفتیم که از راه‌های دیگری مثل ارتباط مستقیم با مخاطب، تعیین جایزه و Airdrop نیز می‌توان مخاطبان زیادی را جذب کرد. به‌علاوه، برای اعتمادسازی میان کسب‌و‌کار و مشتری لازم است در محیطی مثل کانال تلگرام فعالیت کرد و اطلاعیه‌ها و اخبارهای مهم را از آن طریق، به ‌گوش مخاطب رساند.

در پایان نیز گفتیم که برای نتیجه‌گیری بهتر می‌توانیم کار بازاریابی و تبلیغات ارز دیجیتال را به ‌دست آژانس‌های بازاریابی باتجربه بسپاریم تا کار تبلیغات به بهترین شکل ممکن انجام شود.

۵/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.