اوپن تو ورک لینکدین

نوار سبز دور پروفایل لینکدین به چه معناست؟

در دنیای دیجیتالی امروز، علاوه بر به‌وجود‌آمدن مهارت‌های جدید، پیداکردن شغل هم از اصول جدید جداگانه‌ای پیروی می‌کند. لینکدین یک سرویس آنلاین برای کسب‌وکار و اشتغال است که در آن میلیون‌ها کارجو و کارآفرین با یکدیگر ارتباط گرفته و با هم همکاری می‌کنند. لینکدین یک ویژگی برای کارجویان راه‌اندازی کرده که اشخاص با استفاده از آن، آمادگی خود را برای دریافت پیشنهادات شغلی افراد و سازمان‌ها اعلام می‌کنند.

در این مقاله به ویژگی Open to Work لینکدین، مزایا، معایب و چگونگی فعال‌سازی آن پرداختیم.

لینکدین؛ محلی برای زور‌آزمایی شاغل‌ها

در میان تمام شبکه‌های اجتماعی موجود در دنیا، لینکدین بهترین و مفید‌ترین شبکۀ اجتماعی برای افراد شاغل، کار‌آفرین و جویای کار است. وسعت ارتباط در این شبکۀ اجتماعی به‌قدری است که می‌توان با فردی در دور‌ترین کشور دنیا نیز همکاری کرد. بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌های معروف نیز کارمندان خود را از این شبکۀ اجتماعی پیدا کرده و با آن‌ها شروع به کار می‌کنند. بنابراین، اگر به دنبال پیداکردن کار یا نیروی کار هستید، حتماً به این شبکۀ اجتماعی سر بزنید.

داشتن یک صفحۀ لینکدین همانند داشتن یک رزومۀ آنلاین است که تمام دنیا می‌توانند آن را ببینند. برای اینکه در این شبکۀ اجتماعی بیشتر دیده شوید، باید بتوانید شانه‌به‌شانۀ رقیبان خود حرکت کرده و فعالیت داشته باشید. اما قبل از انجام هر فعالیتی لازم است که زیر‌وبم این شبکۀ اجتماعی را بدانید تا بتوانید از تمام امکانات موجود در آن استفاده کنید.

Open to Work در لینکدین به چه معناست؟

در ابتدا نیاز است که بدانیم Open to Work در لینکدین به چه معناست. دو گزینه در تنظیمات لینکدین برای این کار وجود دارد:

 1. Open-to-Work for Recruiters Only (فقط برای اکانت‌های استخدام‌کننده و بدون ایجاد حاشیۀ در عکس پروفایل شخص)
 2. Open-to-Work for All LinkedIn Members (برای تمامی اعضای لینکدین با ایجاد حاشیۀ سبزرنگ در عکس پروفایل شخص)

اوپن تو ورک لینکدین - به چه معناست۱) Open to Work Recruiters Only

این گزینه به این معناست که وضعیت جست‌وجوی شغل شما فقط برای افراد دارای حساب Recruiter در لینکدین نمایش داده می‌شود. Recruiter account حساب‌هایی هستند که افراد، به‌خصوص کارآفرینان یا شرکت‌‌ها را به جویندگان کار مرتبط می‌کند. لینکدین برای حفظ حریم شخصی شما قابلیتی در نظر گرفته است که اگر شما در جست‌وجوی شغل باشید و گزینۀ Open to Work Recruiters Only را فعال کنید، کسانی که در شرکت شما مسئول استخدام هستند و حساب لینکدین Recruiter دارند، متوجه نمی‌شوند که شما جویای کار هستید.

اوپن تو ورک لینکدین - Open to Work Recruiters Only۲) Open to Work to All LinkedIn Members

زمانی که روی این گزینه کلیک می‌کنید، حاشیه‌ای سبزرنگ دور تصویر پروفایل‌ شما ظاهر شده و در آن صورت هرکسی که در لینکدین حساب کاربری دارد، متوجه آن می‌شود. همچنین با فعال‌کردن این گزینه، لینکدین از شما می‌خواهد که یک پست عمومی «I’m looking for work, can you help» در آن منتشر کنید.

اوپن تو ورک لینکدین - Open to Work to All LinkedIn Membersچطور Open to Work را در لینکدین فعال کنیم؟

 • اوپن تو ورک لینکدین - چطور فعال کنیمگزینۀ Open to را در پایین تصویر پروفایلتان لمس کنید.
 • اوپن تو ورک لینکدین - تصویرتان را لمس کنیددر کادر بازشده، Finding a new job را انتخاب کنید.
 • حال کادر جدیدی برای شما باز می‌شود که در آن باید نوع شغل موردنظر خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید نوع محل کار (Workplaces)، تاریخ شروع همکاری (Start date)، موقعیت مکانی محل کار (Job locations) و نوع همکاری (Job types) را برگزینید.
 • اوپن تو ورک لینکدین - Finding a new jobسپس باید انتخاب کنید که می‌خواهید چه کسانی از وضعیت جست‌وجوی شغل شما آگاه شوند؛ تمامی اعضای لینکدین یا فقط دارندگان حساب کاربری Recruiters.
 • اوپن تو ورک لینکدین - انتخاب نمایش به اشخاصحال گزینۀ Add to profile را می‌فشاریم.

اکثر افراد از طریق پیام شخصی در همین رسانه با شما در ارتباط خواهند بود. مطمئن شوید که پاسخ تمام این افراد را می‌دهید، حتی اگر علاقه‌ای به شغل پیشنهادی آنان ندارید؛ زیرا در غیر این صورت لینکدین Open to Work را از پروفایل شما حذف می‌کند.

۳ مزیت‌‌ Open to Work لینکدین

 1. افراد دیگر متوجه می‌شوند که شما به دنبال شغل جدید هستید و از آشنا و غریبه پیشنهاد کار دریافت خواهید کرد.
 2. ویژگی Open to Work شما را به افراد زیاد و مفیدی مرتبط می‌کند و ارتباطات سازنده‌ای ایجاد می‌کند.
 3. Open to Work شما را در یافتن بهتر و سریع‌تر موقعیت شغلی موردنظرتان همراهی می‌کند.

۳ چالش Open to Work لینکدین

 1. اولین نقصی که درمورد Open to Work لینکدین به ذهن همگی ما می‌رسد این است که بازدیدکنندگان و مطلعان از آن را نمی‎‌توان مدیریت کرد. بنابراین ممکن است همکاران یا مدیران وقت‌ شما آن را دیده و برایتان مشکل‌ساز شود.
 2. با فعال‌کردن Open to Work، پروفایل شما طعمۀ خوبی برای کلاهبرداری‌های شغلی خواهد شد. همیشه مشروعیت و صحت ادعای کسانی را که برای پیشنهاد کاری به شما پیام می‌دهند بررسی کنید.
 3. اکثر افراد با دیدن تگ Open to Work در پروفایل یک شخص، تصور می‌کنند فرد در حال حاضر بیکار و به‌شدت نیازمند به کار است که طرز فکر و تصمیمات آن‌ها را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

چطور در لینکدین اعلام کنیم که جویای کار هستیم

۴ روش‌ دیگر برای پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب در لینکدین

هرکدام از دو روش Open to Work در لینکدین را انتخاب کنید، همچنان راه‌حل‌های دیگری نیز وجود دارند که بیشتر جلب توجه کرده، شما را حرفه‌ای‌تر نشان داده و یافتن شغل موردنظرتان را راحت‌تر می‌کنند. در ادامه به ۴ روش مؤثر در دریافت پیشنهاد شغلی مناسب شما پرداخته‌ایم:

 1. پروفایلتان را در صفحۀ کاربری لینکدین خود بهینه‌سازی کنید: پروفایل شخصی شما در لینکدین، به‌منزلۀ برند شخصی (personal brand) شماست. جالب است بدانید که کلماتی که در پروفایل خود استفاده می‌کنید، در رتبه‌گرفتن شما در جست‌وجوهای کاربران مؤثر است. با عنوان لینکدین‌ خود شروع کنید که ۲۲۰ کاراکتر دارد. بر مهارت‌های خود تمرکز کرده و ارزش خود را از طریق کلمات کلیدی هدفمند بیان کنید. در آخر دقت کنید که نوشتن عبارت Open to Work در عنوان پروفایلتان، حرفه‌ای نخواهد بود. در آخر پروفایل لینکدین شما باید ویژگی‌ها، تجربه‌ها، افتخارات و نقش‌هایی را که به دنبال آن هستید، منعکس کند.
 2. به کسانی که می‌شناسید، پیام شخصی ارسال کنید: این یک استراتژی عالی برای شروع جست‌وجوی شغل موردنظرتان است؛ زیرا شخصی‌سازی یک پیام برای هر فردی که با او ارتباط می‌گیرید، می‌تواند احتمال پاسخ‌گویی را افزایش دهد. انجام این کار برای شما وقت‌گیر است، ولی به‌شدت موفقیت‌آمیز خواهد بود. فهرستی از افرادی که می‌توانند کمک‌کننده باشند، تهیه کنید. برای هر فرد پیام جداگانه‌ای آماده کنید و به او بگویید چگونه می‌تواند به شما کمک کند و شما چه درخواستی از او دارید.
 3. پست‌های هدفمند در لینکدین منتشر کنید: شما می‌توانید در راستای پیداکردن شغل مناسب، یک پست در حساب کاربری شخصی‌تان منتشر کنید. از نقشی که به دنبال آن هستید، صنعت موردنظرتان و دستاوردها و معیارهایتان بنویسید. بگویید چه مزایایی برای یک سازمان دارید و چگونه مشکل آن‌ها را برطرف می‌کنید. ثابت کنید که راه‌حل آن‌ها هستید.
 4. در لینکدین بیشتر فعالیت کنید: شرکت‌های موردنظر خود را در لینکدین دنبال کرده، با پست‌های آنان تعامل و با کارمندانشان ارتباط برقرار کنید. همیشه به کسانی که در لینکدین به شما پیشنهاد شغلی می‌دهند، پاسخ دهید؛ حتی اگر پیشنهاد آن‌ها مناسب شما یا ترغیب‌کننده نباشد. سعی کنید در لینکدین با استخدام‌کنندگان و فعالان حوزۀ منابع انسانی ارتباط بگیرید تا در زمان مناسب به کمک شما بیایند. این کارها به شما کمک می‌کند تا زمانی که به دنبال تغییر شغل و محل کارتان بودید، در الگوریتم‌ لینکدین بیشتر دیده شوید.

چگونه ویژگی Open to Work را در لینکدین غیرفعال کنیم؟

ممکن است شغل موردنظر خود را پیدا کرده باشید یا تصمیمتان دربارۀ تغییر محل کارتان عوض شده باشد؛ در این صورت نیاز است که Open to Work خود را غیرفعال کنید. برای این کار گام‌های زیر را دنبال کنید:

 1. وارد اکانت کاربری شخصی خود شوید.
 2. وارد بخش پروفایل خود شوید و آیکون مداد را در سمت راست متن Open to Work لمس کنید.
 3. در کادر بازشده، گزینۀ Delete from profile را انتخاب کنید.
 4. کادر جدیدی برای تأیید باز می‌شود، Delete را بفشارید.

مخلص کلام

فعالیت در لینکدین برای کارجویان و پیداکردن شغل موردنظرشان بسیار مفید است. اما نکتۀ حائز اهمیت این است که تنها با فعال‌کردن گزینۀ Open to Work، پیشنهادات شغلی در پیام‌های شخصی‌ سرازیر نمی‌شوند، بلکه رمز موفقیت در پیداکردن شغل رؤیایی‌ از طریق این رسانه، تلاش در راستای برندینگ خود و تعامل با دیگر افراد خواهد بود.

۴.۲/۵ | (۱۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
2 نظرات
 1. مسلم پارساراد می گوید

  بسیار خوب بود دستتون درد نکنه

 2. مجید می گوید

  سپاس از شما

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.