تفاوت صفحه شخصی و بیزینسی در لینکدین چیست؟

لینکدین یک شبکۀ اجتماعی کاربردی جهت استفاده در دنیای تجارت و شبکه‌سازی بیزینسی است که می‌تواند حکم رسانۀ اجتماعی ما را بازی کند؛ حال چه به‌عنوان یک شخص حقیقی قصد ورود به این دنیا را داشته باشید، چه به‌عنوان یک شرکت (شخص حقوقی) بخواهیم در این دنیای جذاب وارد شوید.

بیش از ۳۰میلیون شرکت و ۶۹۰میلیون عضو، در این شبکه حضور دارند و از آن برای تجارت، جذب و استخدام استعدادهای برتر استفاده می‌کنند. به‌علاوه، برندهای بسیاری از بازار لینکدین برای شبکه‌سازی، اتصال و فروش استفاده می‌کنند.

در این مقاله تفاوت صفحۀ بیزینسی و شخصی لینکدین را باهم بررسی می‌کنیم.

صفحه شخصی لینکدین نمایشگر چیست؟

هر روز شاهد این هستیم که افراد در دیگر شبکه‌های اجتماعی خود را با بیان روزمرگی‌ها و حتی بی‌هنری‌هایشان ابراز می‌کنند؛ ولی لینکدین شبکه‌ای اجتماعی است که ورود به آن با لباس مخصوص اتفاق می‌افتد و این پوشش، هرچقدر تخصص، دانش، تجربه و مهارت بیشتری داشته باشیم و بتوانیم آن‌ها را بهتر پرزنت کنیم و شبکۀ ارتباطی بهتری با دیگر متخصصان حوزۀ خود بسازیم، برازنده‌تر بر تنمان خواهد نشست.

به زبان ساده‌تر، لینکدین شبکه‌ای اجتماعی نیست که ما بتوانیم با پیژامه یا حتی پوشش کژووال در آن وارد شویم. زبان مشترک ما در شبکۀ ارتباطی‌مان در لینکدین همان بیان تجارب و تخصصمان است و این همان چیزی است که باید خود را در آن قوی‌تر کنیم.

صفحۀ بیزینسی لینکدین؛ الزام تجارت‌های دنیای امروز

ما می‌توانیم با اهداف مختلفی ازجمله افزایش آگاهی، ایجاد سرنخ و… با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنیم و نام بیزینسی خود را بهبود ببخشیم. برخلاف فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام، لینکدین یک پلتفرم حرفه‌ای است که برای کمک به ما در ایجاد و تقویت روابط بیزینسی طراحی شده است.

به گفتۀ کری بوهر (Carrie Booher)، ویرایشگر محتوای دیجیتال:

حضوری به‌روز و همیشگی که سازگار با نام بیزینسی شما یا صفحۀ بیزینسی شرکت شما باشد، بسیار مهم است. تصاویر، رنگ‌ها و محتوای موجود در این صفحه باید با سایت شما و سایر پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی دیگر کسب‌و‌کارتان مطابقت داشته باشد.

صفحۀ بیزینسی شرکت شما باید به‌طور منظم به‌روز شود، و این کار نشان می‌دهد که نام بیزینسی شما فعال بوده و یک تجارت پویا و زنده است. همۀ ما تجربۀ برخورد با پروفایل شبکۀ اجتماعی شرکتی را داریم که هر ماه یک بار به‌روز می‌شود و یا بدتر از آن، ماه‌ها به‌روز نشده است. مراقب باشید در صورت حضور در لینکدین، به‌روز‌نگه‌نداشتن آن از ایجادنکردن آن صفحه بدتر خواهد بود.

اگر می‌خواهید بدانید چطور یک صفحۀ شرکتی در لینکدین بسازید، این بلاگ‌پست را بخوانید.

صفحۀ بیزنسی در مقابل صفحۀ شخصی در لینکدین

مشخصات صفحۀ شخصی لینکدین

صفحۀ شخصی شما جایی است که شما در آن، درمورد اینکه کی هستید، چه می‌کنید، به چه کسانی کمک می‌کنید و نیز دربارۀ دستاوردهای گذشتۀ خود صحبت می‌کنید. اگر صاحب شرکتی هستید، می‌توانید درمورد کارهایی که شرکتتان انجام می‌دهد نیز اطلاعاتی ارائه ‌دهید. مشخصات شخصی، باید با لحن شخصی نوشته شود، به‌طوری‌که بسیار نزدیک به آن باشید.

صفحۀ بیزنسی لینکدین

این نمایۀ شرکت شما در لینکدین است. صفحه‌ای است که می‌تواند توسط افراد متعددی در شرکت مدیریت شود. صفحۀ بیزنسی لینکدین عمدتاً یک ابزار پخش است تا دید بهتری را دربارۀ شرکت شما به مخاطبانتان بدهد.

بنابراین، اکنون که تفاوت‌های اصلی را می‌دانید، اجازه دهید توضیح دهیم که چرا فکر می‌کنیم شما باید بیشتر روی مشخصات شخصی خود تمرکز کنید.

  • افراد می‌خواهند با مردم ارتباط برقرار کنند نه با شرکت‌ها: طبق تجربه، داشتن فالوئر برای شرکت‌ها بسیار سخت است، مگر اینکه اپل یا دل باشید. به همین دلیل است که مردم می‌خواهند با شما، صاحب مشاغل، و نه شرکت، ارتباط برقرار کنند. آن‌ها به شرکت شما اهمیت نمی‌دهند، اما به خود شما اهمیت می‌دهند! بنابراین سعی نکنید به‌زور به آن‌ها چیزی بدهید که نمی‌خواهند. ابتدا فقط تماس انسانی برقرار کنید، بعد از آن به‌طور طبیعی کسب‌و‌کار شکل می‌گیرد. در لینکدین این کار با برقراری ارتباط با افراد از طریق نمایۀ شخصی انجام می‌شود.
  • صفحات شرکت ثابت هستند: از زمانی که لینکدین صفحات محصولات و خدمات را حذف کرده است، صفحۀ بیزینسی لینکدین واقعاً بیش از یک ابزار پخش یک‌طرفه نیست که برای ایجاد شهرت و مشهوربودن برای نام تجاری عالی است؛ اما متأسفانه به نظر می‌رسد که در عصر ارتباط انسان با انسان، این‌ها دیگر کافی نیست.
  • مشخصات شخصی کامل‌تر است: به غیر از کامل‌کردن توضیحات و انتخاب تصویر برای پروفایل و هدر، کار خاص دیگری نمی‌توانید انجام دهید تا صفحۀ شرکت خود را در لینکدین از دیگران متمایز کنید. با‌این‌حال، مشخصات شخصی داستان دیگری است. در اینجا، گزینه‌های متعددی برای جلوه‌دادن نمایۀ خود دارید! می‌توانید ویدئوها، pdfها و ارائه‌های پاورپوینت را اضافه کنید، مقالات را با لینکدین Pulse منتشر کنید و دلایلی را که به آن‌ها اهمیت می‌دهید، پروژه‌هایی که در حال کار روی آن‌ها هستید و موارد دیگر را اضافه کنید. در اینجا چند مورد است که باید در نمایۀ لینکدین خود تغییر دهید.

حرف آخر

در این بلاگ‌پست سعی کردیم مجموعه‌ای از ویژگی‌های صفحۀ شخصی لینکدین و صفحۀ بیزینسی آن را با شما در میان بگذاریم. درنهایت به نظر می‌رسد که لینکدین یک پلتفرم اجتماعی فوق‌العاده است که اگر زبان آن را بیاموزیم، می‌توانیم از آن برای بیان توانایی‌های خود به‌خوبی و به نفع خود بهره ببریم. درواقع لینکدین یک رزومۀ سخن‌گو است.

تصور کنید یک مهمانی عظیم برپا شده است و بهترین‌های صنعتی که در آن کار می‌کنید در آن حضور دارند. فرصتی یافته‌اید که به آن‌ها نزدیک شوید و باب گفت‌وگو و تعامل را با آن‌ها باز کنید. حالا باید چه کار کنید؟ به آن مهمانی بروید؟ بهترین لباستان را بپوشید؟ با کسی باب گفت‌وگو را باز کنید؟ یا یک گوشه بنشینید و فقط نگاه کنید؟

همۀ این سؤالات نشان از میزان حضور شما در لینکدین دارد. حالا چه سعی در معرفی شخصی خود دارید، چه معرفی کسب‌و‌کارتان، به‌هر‌حال اگر می‌خواهید در دنیای پر از چالش این روزهای کسب‌و‌کار حرفی برای گفتن داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً به این مهمانی بروید.

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.