۷ دلیل اهمیت استفاده از تبلیغات گوگلی

در دوره‌های قدیم، وقتی کسی قصد فروش محصول یا خدماتی را داشت، مردم به او می‌گفتند که نیاز نیست تبلیغ کنی، چون محصول یا خدمات خوب، مشتری خود را پیدا خواهد کرد. شاید این حرف‌ها به گوش همۀ ما خورده باشد؛ اما آیا این تفکر صحیح است؟

پاسخ این سؤال با قاطعیت خیر است! پیشرفت تکنولوژی و به‌موازات آن بازاریابی، ثابت کرده است که اثر تبلیغات روی فروش چقدر زیاد است. برای اثبات این اتقاق نیازی به ذکر منبع نداریم؛ فقط کافی است زمانی را تصور کنیم که در فروشگاهی هستیم و بین خرید دو محصول مردد شده‌ایم. به‌طور اتفاقی متوجه می‌شویم که اسم یکی از محصول‌ها را در تبلیغی شنیده‌ایم. قطعاً در این لحظه انتخاب ما محصولی است که کمی با آن آشنا هستیم.

چه بسا محصولات باکیفیتی که به‌خاطر طرز تفکر گفته‌شده در بالا قربانی شده و ناشناخته و مهجور مانده‌اند.

حالا با دانستن میزان اهمیت تبلیغات باید به این فکر بیفتیم که کدام تبلیغ تأثیرگذاری بیشتری بر مشتری‌ها دارد. یکی از کانال‌های بسیار تأثیرگذار در تبلیغ، گوگل است.

پس از خواندن این نوشته، موارد زیر را دربارۀ تبلیغات گوگلی خواهیم دانست:

  • مفهوم Google Ads
  • علت اهمیت تبلیغات گوگلی
  • روش انجام این تبلیغ

و چندین نکتۀ مهم دیگر در این زمینه.

تبلیغات گوگلی چیست؟

تبلیغات گوگلی یا Google Ads نوعی از تبلیغات است که توسط گوگل انجام می‌شود. گوگل این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده که با پرداخت هزینه‌، در صفحۀ موردنظر خود تبلیغ کنند. سازوکار این تبلیغ به این شکل است که وقتی فردی کلمۀ موردنظر را سرچ کرد، صفحۀ ما پیش از سایر صفحه‌ها و در اولین نتایج گوگل نشان ‌داده شود.

البته جایگاه تبلیغ‌ها فقط در بالای صفحه و بالاتر از لینک‌های عادی نیست، گاهی‌اوقات تبلیغات پایین‌تر از لینک‌های عادی، در صفحۀ اول نشان داده می‌شوند. همچنین، در کنار همۀ لینک‌های تبلیغی علامت Ad وجود دارد تا کاربران از تبلیغی‌بودن آن مطلع شوند.

نکتۀ مهم این است که Google Ads نوعی از تبلیغات کلیکی بوده و میزان هزینۀ آن براساس تعداد کلیک‌های مخاطبان تعیین می‌شود. تبلیغات گوگلی تأثیرگذاری بالایی دارند و هزینۀ پرداخت‌شده بابت آن نیز بسیار به‌صرفه است.

۷ دلیل مهم که به ما می‌گوید چرا باید از تبلیغات گوگلی استفاده کنیم

در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا باید از تبلیغات گوگلی استفاده کنیم. ۷ دلیل اهمیت تبلیغات گوگلی عبارت است از:

۱) نتیجه‌گیری سریع از آن

اگر بخواهیم سایت خود را با استفاده از تکنیک‌های سئو در صفحۀ اول و لینک‌های ابتدایی گوگل جای دهیم، به ماه‌ها زمان نیاز داریم. تبلیغات گوگلی کمک می‌کنند تا در زمانی بسیار کوتاه‌تر، در میان بهترین‌های گوگل باشیم.

۲) افزایش میزان آگاهی از برند

زمانی که ما با استفاده از تبلیغات گوگلی جایگاه بهتری در گوگل داشته باشیم، افراد بیشتری صفحۀ ما را می‌بینند و از وجود برند ما آگاه می‌شوند.

۳) امکان دیدن نتایج تبلیغات

Google Ads این امکان را فراهم می‌کند که نتیجۀ تبلیغ خود مثل آمار کلیک‌ها و… را مشاهده کرده و با تحلیل آن‌ها، مسیر بهتری را پیش بگیریم.

۴) داشتن جامعۀ آماری بالا در گوگل

مهم‌ترین علت استفاده از تبلیغات گوگلی، کاربران زیادی است که از آن استفاده می‌کنند. هزاران مرورگر مختلف در تمام دنیا وجود دارد، اما هیچ‌کدام از آن‌ها به گرد پای گوگل نیز نمی‌رسد! همین پرطرف‌داربودن گوگل باعث می‌شود که تبلیغات گوگلی، مشاهده‌کنندگان بیشتری از سراسر دنیا داشته باشد.

۵) آگاهی از مشکلات مشتری

می‌توانیم از ابزارهای مختلف استفاده کرده و متوجه شویم که مخاطب هنگام ورود به صفحۀ ما چه مسیری را طی می‌کند. اگر در این مسیر ایراد وجود داشت، می‌توانیم آن را به کاربر توضیح دهیم. علت وجود این مزیت نیز بالابودن تعداد کلیک‌ها و مخاطبان است. با وجود تعداد زیادی کاربر واردشده به صفحه، آگاهی از مشکلات مشتری راحت‌تر خواهد بود.

۶) امکان انجام تبلیغ با هر هزینه‌ای

هر میزان بودجه‌ای را که داریم می‌توانیم برای تبلیغات گوگلی استفاده کرده و خدمات موردنظر خود را با توجه به بودجۀ خود انتخاب کنیم.

۷) افزایش فروش

درنهایت، همۀ مزایای گفته‌شده، به افزایش فروش منجر خواهند شد؛ زیرا هرچه تعداد مشتری بیشتر باشد، امکان خرید نیز بیشتر بوده و سود فروش نیز بالاتر می‌رود.

چطور باید تبلیغات گوگلی را انجام داد؟

برای انجام تبلیغات گوگلی لازم است که در ابتدا هدف خود را مشخص کنیم. پس از مشخص‌شدن هدف، نوبت به یافتن مناسب‌ترین کلمه‌های کلیدی برای تبلیغ است. حالا باید در سایت Google Ads ثبت‌نام کرده و کلمه‌های کلیدی مشخص‌شده را در آن وارد کنیم.

پس از این کار، گوگل هزینۀ موردنظر ما را پرسیده و با توجه به آن خدمات را ارائه می‌دهد. در کشورهای خارجی، به دلیل راحت‌بودن معامله‌های دلاری به‌راحتی می‌توان تبلیغات گوگلی را انجام داد؛ اما در ایران این کار خیلی راحت نبوده و نیاز به حساب‌های ارزی و توانایی تبادل دلار دارد.

در این بین، برخی مؤسسه‌ها شرایط انجام تبلیغات را در ایران برای ما فراهم می‌کنند که می‌توانیم به آن‌ها مراجعه کرده و تبلیغات گوگلی خود را سفارش دهیم.

تبلیغات گوگلی برای چه کسب‌و‌کارهایی کاربرد دارد؟

می‌توان گفت تبلیغات گوگلی برای تمام کسب‌و‌کارها مناسب است. البته باید توجه داشته باشیم که برای انجام تبلیغات گوگلی، به یک سایت خوب نیاز داریم. پس این تبلیغ برای کسب‌و‌کارهایی که سایت ندارند یا سایت آن‌ها بی‌کیفیت است، مناسب نیست.


این مطلب به درخواست فائزه قربانی تولید و و در وی‌پدیا منتشر شده است. شما هم با مراجعه به صفحۀ مطلب درخواستی می‌توانید محتوای درخواستی‌تان را ثبت کنید تا به غنی‌ترشدن محتوای فضای وب فارسی کمک کرده باشید.

منابع

۵/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.