۶ استراتژی بازاریابی دیجیتال برای مؤسسات غیرانتفایی

بازاریابی دیجیتال به روشی قابل اعتماد برای کسب‌و‌کارهایی با اندازه‌های مختلف تبدیل شده است تا با سرمایه‌گذاری بر فناوری، رشد کنند. بازاریابی دیجیتال آگاهی از برند را تشویق ‌می‌کند، دسترسی جهانی را ایجاد ‌می‌کند و نتایج را نشان می‌دهد. می‌توانید از بازاریابی ایمیلی، رسانه‌های اجتماعی و دیگر راه‌های ارزان‌قیمت برای جلب نظر مشتریان بالقوه استفاده کنید. به‌طور کلی، بازاریابی دیجیتال نسبت به تاکتیک‌های بازاریابی سنتی مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

به‌عنوان بخشی از یک سازمان غیرانتفاعی، بازاریابان بیشتر روی دلایل اجتماعی متمرکز هستند تا سود مالی. به‌علاوه، اجرای استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برای رشد سازمانِ شما ضروری است. در این مطلب به بررسی این موضوع ‌می‌پردازیم که چگونه سازمان غیرانتفاعی شما ‌می‌تواند این کار را با موفقیت انجام دهد؟

۱) بک‌لینک‌ها و اینفلوئنسرها

هر سازمان غیرانتفاعی‌ای باید یک سایت داشته باشد؛ چون داشتن آن در عصر دیجیتال ضروری است. سایت شما به بک‌لینک نیاز دارد تا بتواند دسترسی و اعتبار آنلاین مؤسسه را بهبود بخشد. استفاده از نمادهای اشتراک‌گذاری اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و… در تمام صفحات شما کمک‌کننده خواهد بود؛ اما برای مشاهدۀ نتایج بهینه باید پیشگیرانه عمل کنید.

برای ایجاد بک‌لینک، داشتن صفحه‌ای که بتواند ارزشی برای سایت‌ها یا سازمان‌های دیگر ارائه دهد، بسیار مهم است. وقتی سایت‌های دیگر به صفحات شما لینک می‌دهند، اطمینان‌پذیری ‌سایت خود را به‌عنوان منبعی برای اطلاعات ضروری بهبود می‌بخشید. گوگل به سایتی که تعداد بک‌لینک بیشتری دارد اعتبار بیشتری ‌می‌دهد و آن را مرتبط‌تر ‌می‌داند.

درنتیجه، سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جست‌وجو (SERP) بالاتر از سایتی بدون بک‌لینک باکیفیت ظاهر ‌می‌شود.

علاوه بر تعامل با اعضای معمولی جامعه برای افزایش بک‌لینک، ممکن است با اینفلوئنسرهایی که به هدف شما اهمیت ‌می‌دهند ارتباط برقرار کنید. مثالی از پست اما واتسون درمورد روز جهانی زن در اینستاگرام را به‌عنوان یک مثال ساده برای افزایش دسترسی با استفاده از افراد مشهور، در نظر بگیرید.

International_Womens_Day_Emma_Watson_tweetنکتۀ مهم: اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی محتوا را به‌طور منظم با تعداد زیادی از مردم به اشتراک ‌می‌گذارند. درباره اینفلوئنسرهایی که مخاطبانشان متناسب با بازار هدف شما هستند تحقیق کنید و آن‌ها را دنبال کنید تا از تصمیم خود مطمئن شوید. با سازمان‌ها یا بنیادهای مرتبط و همچنین بلاگ‌نویسان و سایت‌ها تماس بگیرید تا درمورد مؤسسۀ غیرانتفاعی خود به آن‌ها بگویید و از آن‌ها بپرسید که آیا مایل به لینک‌دادن به شما هستند یا خیر.

۲) بهینه‌سازی کمپین‌های ویدئویی

با حاکم‌شدن ویدئو بر حوزۀ دیجیتال، داشتن چند کمپین ویدئویی قوی ‌می‌تواند دنیای متفاوتی را برای شما ایجاد کند. ویدئو نه‌تنها به‌عنوان یک پست دائمی در صفحۀ اصلی شما یا به‌عنوان یک بلاگ خوب است، بلکه ‌می‌توانید از آن‌ها در ابتکارات بازاریابی مستقیم نیز استفاده کنید.

استفاده از ویدئو در ایمیل‌های شما می‌تواند نرخ کلیک را دو یا سه برابر کند و نرخ تبدیل صفحۀ فرود را تا ۸۰درصد افزایش دهد. درج کلمۀ «ویدئو» فقط در موضوع ایمیل، نرخ بازشدن ایمیل را ۱۹درصد بهبود ‌می‌بخشد.

برای مثال، کمپین Rainforest Alliance نمونه‌ای از موفق‌ترین کمپین‌های ویدئویی است که به دلیل طنز و پیام‌رسانی ساده‌اش، هنوز پس از هفت سال در صدر فهرست بهترین کمپین‌های عام‌المنفعه قرار دارد.

مهم‌ترین چیزی که باید در هنگام ایجاد ویدئو به خاطر بسپارید این است که با استفاده از تصاویر قوی، احساسات بینندگان را برانگیزید. به‌هر‌حال، نزدیک به ۶۰درصد از افرادی که ویدئوهای غیرانتفاعی را تماشا ‌می‌کنند، به اهدای کمک مالی ‌می‌پردازند.

نکتۀ مهم: اگر یک تبلیغ ویدئویی در YouTube دارید، این پلتفرم طیف وسیعی از اقدامات بیننده را ارائه ‌می‌دهد که ‌می‌توانید برای دستیابی به اهداف، آن‌ها را اندازه‌گیری و پیگیری کنید. اگر به دنبال مخاطبان گسترده‌تری هستید، اما هزینۀ به ازای هر نمایش (CPV) بالاتر از CPV هدفتان است، سعی کنید CPV پایین‌تری را تنظیم کنید تا نظر مخاطبان بیشتری را جذب کنید. برای بهینه‌سازی کمپین‌های ویدئویی بهتر است نرخ‌های بازدید، کلیک‌ها و تعاملات (تعداد کلیک‌ها روی عناصر تعاملی مانند نمادها/تیزرها) را تجزیه‌و‌تحلیل کنید.

۳) بازاریابی PPC (پرداخت به ازای کلیک)

تبلیغات کلیکی به شما کمک ‌می‌کند تا ترافیک بیشتری را به‌سمت سایت خود هدایت کنید و معمولاً با موتورهای جست‌وجوی ردیف اول همراه است.

Google Grants منبع PPC برای سازمان‌های غیرانتفاعی است؛ زیرا آن‌ها ماهیانه ۱۰۰۰۰ دلار تبلیغات PPC را از طریق سرویس تبلیغات خود به کاربران ارائه می‌دهند. این کمک‌ها به سازمان شما اجازه ‌می‌دهد تا بدون صرف مبالغ گزاف، در معرض دید قرار بگیرد.

پس از تأیید Google Grants، می‌توانید سازمان و طرح‌های خود را به‌صورت رایگان تبلیغ کنید. این به شما کمک می‌کند که در عرض چند دقیقه ترافیک را به سایت خود هدایت کنید. همچنین، ‌می‌توانید از این روشِ PPC به‌عنوان ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید. می‌توانید کمی‌ بیشتر آزمایش کنید و محدودۀ وسیع‌تری از کلمات کلیدی را بررسی کنید تا بتوانید بیشترین ترافیک را وارد کنید؛ یعنی بازدیدکنندگانی که به سایت شما متصل هستند و با آن تعامل دارند.

نکتۀ مهم: هنگام استفاده از PPC، ‌می‌توان داده‌های جمع‌آوری‌شده (نرخ پرش، تعامل، صفحات بازدیدشده و…) را برای مشاهدۀ اینکه بازدیدکنندگان چه چیزی را ‌می‌پسندند یا نمی‌پسندند، استفاده کرد. بهتر است بدانید که تجزیه‌و‌تحلیل به بهبود محتوای وب، کپی‌رایتینگ و سایر مواد بازاریابی کمک ‌می‌کند. به‌علاوه، می‌توانید آنچه را مخاطبانتان به آن پاسخ می‌دهند از طریق PPC ترجمه کنید و آن را در هر کانال بازاریابی بگنجانید تا تبلیغات و تعامل، ثابت باشد.

۴) ریتارگتینگ

ریتارگتینگ یا هدف‌گذاری مجدد به افراد دلیلی ‌می‌دهد که بیشتر از گذشته به سایت شما بازگردند و با کسب‌و‌کار شما تعامل داشته باشند.

برای صفحات مختلفِ اِهدای غیرانتفاعی، بخشی از بازدیدکنندگان کمک مالی می‌کنند، در‌حالی‌که بسیاری دیگر بدون تکمیل یک هدیه، آن را ترک می‌کنند. برای سایت شما، استفاده از هدف‌گیری مجدد، شانس تبدیل بازدیدکنندگانی را که برگشته‌اند افزایش ‌می‌دهد.

برای هدف‌گیری مجدد، برخی از نهادهای غیرانتفاعی از Facebook Exchange استفاده می‌کنند، که یک سرویس تبلیغاتی هدفمند است که از طریق سرویس‌های شخص ثالث طرف تقاضا مانند Adroll به اولویت‌ها دسترسی دارد. از طریق Adroll، می‌توانید به افرادی دسترسی پیدا کنید که قبلاً به برند شما علاقه نشان داده‌اند، در‌حالی‌که در فیس‌بوک در حال گردش هستند. فید و تبلیغات آن‌ها کاربر را در معرض اطلاعات بیشتر درمورد هدف و هدف مؤسسۀ شما قرار ‌می‌دهد.

نکتۀ اصلی: اگر یک سازمان غیرانتفاعی بزرگ‌تر با بودجۀ بیشتر هستید یا ‌می‌توانید از روابط شرکتی برای به‌دست‌آوردن تبلیغات اهدایی استفاده کنید، این استراتژی مؤثر است. هنگا‌می ‌که یک بازدیدکننده کمک مالی را از یک تبلیغ ریتارگتینگ تکمیل کرد، باید آن شخص را از فهرست حذف کنید تا از ارسال هرزنامه جلوگیری کنید.

بهتر است از این تبلیغات برای کمپین‌های ویژه یا درخواست‌های اضطراری استفاده کنید؛ مثلاً زمانی که می‌توانید، نسخه‌ای را در سایت تنظیم کنید تا از کمک‌کنندگان به‌خاطر حمایتشان تشکر کنید.

۵) ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی روشی ارزان برای جذب اهداکنندگان و حامیان مالی بالقوه است. شما می‌توانید مخاطبان خود را به فهرست‌های مختلف تقسیم کنید و با ایجاد کمپین‌های خاص برای آن مخاطبان و استفاده از فراخوان‌های دعوت به اقدام (CTA)، افراد کمک‌کننده را تشویق کنید تا آن‌ها همچنان مشترک شما بمانند. کمپین‌های ایمیلی راهی عالی برای ارائۀ اطلاعات فراوان، دسترسی به افراد علاقه‌مند بیشتر به‌طور هم‌زمان و تعامل با مخاطبان است.

Chairty_water_emailMailChimp یک خروجی عالی برای هر کمپین بازاریابی ایمیلی است. این سرویس برای سازمان‌های غیرانتفاعی تخفیف ۱۵درصدی ارائه می‌دهد و همچنین در‌صورتی‌که مجوز حساب خود را به‌عنوان یک ابزار امنیتی ایجاد کنید، ۱۰درصد تخفیف اضافی دریافت می‌کنید. می‌توانید براساس اولویت‌ها هدف‌گیری کنید و به اطلاعات گزارش‌دهی عمیق دسترسی داشته باشید تا کمپین‌های خود را در زمان واقعی ارزیابی کنید.

نکتۀ مهم: یک منبع بازاریابی ایمیلی جایگزین مانند AWeber Communications را در نظر بگیرید که ۲۵درصد تخفیف به نهادهای غیرانتفاعی و همچنین سه ماه خدمات رایگان ارائه ‌می‌دهد. آن‌ها همچنین دارای ابزارهای گزارش‌دهی هستند که به شما کمک می‌کند ببینید چند پیام در کمپین ایمیل شما باز شده و روی آن‌ها کلیک شده است.

۶) هوش مصنوعی (AI)

کمپین‌های تبلیغاتی تقویت‌شده با هوش مصنوعی، به بازاریابان کمک می‌کنند تا با تغییرات زندگی واقعی و رفتار نهایی کاربر سازگار شوند. آن‌ها همچنین از اشباع بیش‌از‌حد پیام جلوگیری ‌می‌کنند و هزینه‌های بازاریابی را کاهش ‌می‌دهند. یک نظرسنجی Salesforce نشان ‌می‌دهد که ۵۱درصد از رهبران بازاریابی در حال حاضر از هوش مصنوعی در برخی از ظرفیت‌ها استفاده ‌می‌کنند و ۲۷درصد برای استفاده از آن در دو سال آینده برنامه‌ریزی کرده‌اند. درواقع، کمپین‌های هوش مصنوعی در حال ترند‌شدن هستند.

می‌توانید از هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی تجربۀ بازدیدکنندگان از ‌سایت خود، با استفاده از پارامترهای شرطی برای مطابقت با پیشنهادهایی که مشتریان دریافت می‌کنند، استفاده کنید. هوش مصنوعی را می‌توان با تجزیه‌و‌تحلیل، تاکتیک‌های هدف‌گیری، و موتور شخصی‌سازیِ پیش‌بینی‌کننده ادغام کرد تا پیشنهادهای شما در تبلیغات برای تجربیاتی که کاربران دریافت می‌کنند، واجد شرایط باشد. درنتیجه، هوش مصنوعی ‌می‌تواند پیشنهادهای سفارشی را براساس ترجیحات رفتاریِ فردی ایجاد کند.

نکتۀ مهم: به‌علاوه، می‌توانید از هوش مصنوعی برای ایجاد گردش‌های کاری از‌پیش‌تعریف‌شده در ایمیل‌ها و سرویس پیام کوتاه (SMS) استفاده کنید؛ بنابراین، پیام‌های شخصی شما با استراتژی تقسیم‌بندی غیرانتفاعی‌تان همسو می‌شود. همچنین، تبدیل و مشارکت در میان کاربران را تسریع ‌می‌کند؛ زیرا هوش مصنوعی بسیار پاسخ‌گوست و ‌می‌تواند به‌سرعت به اطلاعات مشتری دسترسی داشته باشد و آن را تفسیر کند.

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.