طراحی کمپین تبلیغات مؤثر برای افزایش فروش لوازم خانگی

بسیاری از کسب‌وکارها برای رسیدن به فروش بیشتر وارد حوزۀ دیجیتال شدند. دنیای دیجیتال باعث شده تا دیده‌شدن کسب‌وکارها بسیار راحت‌تر شود. در گذشته به این شکل بود که کسب‌وکارها برای اینکه بتوانند خود را به مردم معرفی کنند، باید هزینۀ گزافی پرداخت می‌کردند تا یک بیلبورد رزرو کنند یا در تلویزیون آگهی خود را منتشر کنند.

با ورود دنیای دیجیتال و تبلیغات آنلاین، با روش‌های مختلفی می‌توان کسب‌وکار خود را به دیگران معرفی کرد. تبلیغات در حوزۀ آنلاین فضای بسیار گسترده‌تری دارد که برای کسب‌وکارها می‌تواند بسیار مفید واقع شود. حوزۀ لوازم خانگی و کالاهای مربوط به این دسته، جزو آن دسته از کسب‌وکارها هستند که از فضای سنتی وارد فضای دیجیتال شدند و معمولاً بسیاری از آن‌ها مغازۀ فیزیکی هم دارند.

کسب‌وکارهای فعال در این حوزه همیشه دغدغه دارند که چه نوع تبلیغاتی باعث دیده‌شدن و افزایش فروششان می‌شود و به‌صورت کلی استفاده از کدام روش می‌تواند بیشترین میزان بازدهی را برای آن‌ها رقم بزند. در این مطلب از بلاگ صباویژن تصمیم گرفتیم به این سؤال پاسخ دهیم و درمورد تبلیغات لوازم خانگی اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

چه نوع تبلیغاتی برای لوازم خانگی مناسب است؟

در فضای آنلاین شما می‌توانید به روش‌های گوناگونی تبلیغات خود را انجام دهید که برای هرکدام از آن‌ها باید استراتژی خاص خود را داشته باشید، وگرنه ممکن است به خروجی دلخواه نرسید. انواع تبلیغات دیجیتال برای لوازم خانگی عبارت‌اند از:

۱) تبلیغات کلیکی:

در تبلیغات کلیکی شما به ازای کلیکی که کاربران می‌کنند، هزینه پرداخت می‌کنید. در این نوع از تبلیغات، باید به خدمات ویژه یا مزایای رقابتی خود اشاره کنید تا توجه کاربر را در سریع‌ترین زمان ممکن جلب کرده و به‌سمت سایت خود هدایت کنید. مزیتی که این نوع از تبلیغات دیجیتال برای کسب‌وکار شما دارد، این است که فقط به ازای افرادی که روی تبلیغ شما کلیک کردند، هزینه بپردازید و این باعث می‌شود افرادی که تبلیغ شما را نگاه کردند و بی‌تفاوت از کنار آن گذشتند، هزینه‌ای برای شما نداشته باشند. تبلیغات کلیکی یکی از متداول‌ترین انواع تبلیغات آنلاین است که می‌تواند کاربران زیادی را به‌سمت شما بیاورد و فروش شما را افزایش دهد.

۲) گوگل ادز:

تعداد زیادی از مشتریان لوازم خانگی ابتدا مدل دستگاه یا دسته‌بندی خود را در گوگل جست‌وجو می‌کنند. این جمله یعنی اگر در رتبه‌های برتر ظاهر شوید، احتمال اینکه انتخاب مشتریان باشید، زیاد است. با تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادز می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن در صدر نتایج ظاهر شوید و میزان فروش خود را افزایش دهید. هزینۀ تبلیغات گوگل هم به عوامل مختلفی بستگی دارد که هرکدام از آن‌ها می‌توانند باعث بالا و پایین شدن قیمت شوند.

۳) تبلیغات بنری:

تبلیغات بنری، همان‌طور که از نامش پیداست، به این معناست که در یک سایت، تبلیغ شما به‌صورت یک بنر ثابت در قسمتی از صفحه وجود دارد و شما می‌توانید با یک دعوت به اقدام مناسب، توجه کاربرانی را که در سایت مقصد در حال جست‌وجو هستند به‌سمت خود جلب کنید و برای آن‌ها ایجاد نیاز کنید تا به‌سمت سایت شما روانه شوند. فروشگاه‌های لوازم خانگی بسیاری، از این روش برای انجام تبلیغات آنلاین خود استفاده می‌کنند.

۴) رپورتاژ آگهی:

رپورتاژ آگهی هم نوع دیگری از تبلیغات است که در یکی از سایت‌های خبری پربازدید خدمات خود را تبلیغ می‌کنید و به دلیل اینکه سایت‌های خبری معمولاً بازدیدکنندگان زیادی دارند، اگر محتوای کاربردی و مطابق نیاز کاربر تولید کرده باشید، می‌توانید به فروش خوبی دست یابید.

به‌علاوه، رپورتاژ آگهی به سئوی سایت شما هم کمک خواهد کرد و می‌توانید برای رسیدن به رتبه‌های برتر و قرارگرفتن در صدر نتایج گوگل از این روش استفاده کنید و اصطلاحاً با یک تیر، دو نشان بزنید.

چگونه برای لوازم خانگی تبلیغات انجام دهیمچگونه برای لوازم خانگی تبلیغات انجام دهیم؟

بعد از اینکه انواع تبلیغات مؤثر برای فروش بیشتر لوازم خانگی را شناختید، نوبت آن است که به نحوۀ انجام این تبلیغات فکر کنید و استراتژی خود را بچینید. برای اینکه از انواع تبلیغات به‌درستی استفاده کنید، نکات زیر می‌توانند به شما کمک کنند:

چرا باید شما را انتخاب کند؟

به مشتریان بگویید که چرا باید شما را انتخاب کنند. درمورد مزایای رقابتی خود صحبت کنید؛ مثلاً اگر ضمانت‌نامه دارید، خدمات پس از فروش، ارسال سریع و هر چیزی را که فکر می‌کنید شما را به سایر رقبا برتری می‌دهد و دلیلی است برای اینکه مخاطب شما را انتخاب کند، بیان کنید.

مهم است که اول این سؤال را از خودتان بپرسید و خود را جای مشتریان بگذارید. اگر پاسخی برای این سؤال پیدا نمی‌کنید، بهتر است که مجدداً به کسب‌وکار خود نگاهی بیندازید و سعی کنید که یک مزیت رقابتی ایجاد کنید تا مشتریان بتوانند شما را انتخاب کنند. درضمن، مهم است به وعده‌ای که می‌دهید عمل کنید و وعده‌هایی بدهید که مطمئن هستید از پس آن برمی‌آیید.

درمورد برندها حرف بزنید

بسیاری از کسانی که قصد خرید لوازم خانگی را دارند، از برندها اطلاعات کاملی ندارند. می‌توانید با صحبت درمورد برندهایی که محصولاتشان را دارید، به مشتریان خود اطمینان بیشتری دهید تا بهتر بتوانند تصمیم‌گیری کنند. صحبت درمورد برندها را می‌توانید به‌عنوان یک رپورتاژ خوب و کامل در یک سایت خبری پربازدید انجام دهید و توجه مخاطبان را به‌سمت سایت خود جلب کنید.

صحبت درمورد برندهای شناخته‌شده و مطرح هم می‌تواند به شما اعتبار دهد و مشتریان معمولاً به نام‌های آشنا زودتر اعتماد می‌کنند تا نام‌هایی که تا‌به‌حال اسمی از آن نشنیده‌اند.

محصولات شما چه مزایا و ویژگی‌هایی دارند؟

بیان‌کردن ویژگی‌ها و مزایای یک محصول درست مثل راه‌رفتن روی لبۀ تیغ است. درواقع، در توضیح مزایای محصولات خود باید بسیار دقت کنید که اغراق نکنید و مزایای محصول خود را مدام تکرار نکنید. مزایای محصول را به‌صورت شفاف و کوتاه در تبلیغات نشان دهید و ترجیحاً روی مواردی دست بگذارید که می‌دانید برای مشتری مهم است یا آن ویژگی را دوست دارد.

سعی نکنید بفروشید، سعی کنید مشاور باشید

آدم‌ها معمولاً از کسی که می‌خواهد محصولی را به آن‌ها بفروشد، حس خوبی نمی‌گیرند و ترجیح می‌دهند از افرادی خرید کنند که برای آن‌ها دلسوزی می‌کند و به آن‌ها مشاوره می‌دهد. بنابراین سعی کنید که مشاور باشید و با توجه به نیازهایی که از مشتریان خود سراغ دارید، درست مثل یک مشاور، پیشنهادی ارائه کنید که می‌تواند مشکل آن‌ها را حل و نیازشان را برطرف کند.

در تبلیغات خود لازم است که این نکته را رعایت کنید و از همان اول به سراغ فروش نروید؛ باید به مخاطب نشان دهید که قرار است به‌عنوان یک دوست یا مشاور در کنار او باشید. به همین خاطر، بهتر است بیشتر تبلیغات خود را در قالب راهنمایی منتشر کنید و از کلماتی مثل فروش در تبلیغ خود بهره نگیرید.

از محتوای تصویری واقعی استفاده کنید

محتوای تصویری برای مخاطبان به‌مراتب جذاب‌تر از محتواهای متنی است. به‌علاوه، برای خرید یک محصول، افراد اگر آن را ببینند، راحت‌تر می‌توانند اعتماد کنند و خرید خود را به سرانجام برسانند. در کنار عکس استفاده از ویدئو و تبلیغات ویدئویی هم می‌تواند شدت اثرگذاری را بیشتر کند و باعث شود زودتر مخاطبان خود را به مشتری تبدیل کنید.

متن تبلیغاتی مناسبی بنویسید

درنهایت هم باید دقت کنید که از چه کلمات و لحنی در تبلیغ خود می‌خواهید استفاده کنید. مهم است لحن برند خود را در تبلیغات حفظ کنید و از کلمات تأثیرگذار استفاده کنید. اگر قرار است به‌شکل رپورتاژ آگهی تبلیغ خود را انجام دهید، مهم است که لحن رسانه و مخاطبان آن را هم در نظر بگیرید تا محتوای باکیفیت‌تری داشته باشید.

کلمات و جملات تأثیرگذار و جذاب می‌توانند تفاوت‌ها را رقم بزنند، سعی کنید مخاطب را کنجکاو کنید تا برای دیدن تمام ماجرا به سایت شما سر بزند. سپس در آنجا با اقدامات مختلف، او را به‌سمت خرید محصول هدایت کنید.

کلام پایانی

برای تبلیغات دیجیتال لوازم خانگی می‌توانید روش‌های مختلف را امتحان کنید و از کانال‌های گوناگونی استفاده کنید؛ سپس بهترین راه را با توجه به میزان تأثیرگذاری آن انتخاب کنید. البته مهم است که در هرکدام از روش‌ها اهداف یکسانی را دنبال کنید. استفاده از تبلیغات دیجیتال برای لوازم خانگی و بهره‌گرفتن از نکاتی که برای انجام تبلیغات گفته شد، می‌تواند باعث شود که فروش بیشتری داشته باشید و مشتریان بیشتری را به‌سمت خود جذب کنید.

۴.۶/۵ | (۹ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.