معرفی ۵ ابزار برای افزایش فالوور در توییتر

توییتر یک پلتفرم میکروبلاگ است که با محدودکردن تعداد کاراکترها به ۲۸۰ کاراکتر، ساختار عملکردی خودش را از باقی غول‌های شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک، اینستاگرام و لینکدین جدا کرده است. توییتر به جایی برای بیان آنچه بر افراد می‌گذرد تبدیل شده است، آن هم نه به‌تفصیل، بلکه به خلاصه‌ترین شکل ممکن! حتی از بعد از روزی که محدودیت تعداد کاراکتر پست‌ها در توییتر یک‌دوم شد و از ۱۴۰ به ۲۸۰ رسید، فقط یک‌درصد توییت‌ها هستند که به ۱۴۰ کاراکتر می‌رسند و همچنان ذات خلاصه‌بودن پست‌ها در آنجا حفظ شده است!

یعنی حتی بعد از این همه سال که از زمان تأسیس توییتر در ۲۰۰۶ می‌گذرد هم این فرمول عجیب باعث جذب کاربران جدید می‌شود! با‌این‌حال، اگرچه در سال ۲۰۱۷ مشخص شد که این پلتفرم میلیون‌ها کاربر فیک دارد، اما نرخ تعامل در این شبکۀ اجتماعی همچنان در حال افزایش است و این افزایش جز با داشتن فالوئر بالا اتفاق نمی‌افتد. این همان چالشی است که بیشتر بازاریابان شبکه‌های اجتماعی با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.

در این مطلب از وی‌پدیا، قصد دارم ۵ ابزار بسیار کاربردی برای افزایش فالوئر در توییتر را بررسی و از مزایای آن‌ها صحبت کنم. اگر به دنبال افزایش مخاطب خود در توییتر هستید، با این مطلب تا انتها همراه باشید.

۵ ابزار افزایش فالوئر برای توییتر

اگرچه برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی، به‌خصوص توییتر، پلتفرم‌های بسیاری وجود دارد، اما در ادامه به پلتفرم‌های معروف و پرطرف‌داری اشاره شده است که بیشتر نیازهای شما را در این زمینه برطرف می‌کنند. به کمک ربات‌های افزایش فالوور توییتر می‌توانید در توییتر فالوئرهای خود را افزایش دهید. به عبارت دیگر اینکه این ربات‌ها به نوعی برنامۀ فالوور بگیر توییتر هستند.

۱) Owlead

ارزش پیشنهادی (Value Proposition) این پلتفرم به‌طور اختصاصی برای رشد مخاطبان در توییتر تعریف و طراحی شده است و به شما کمک می‌کند که «در توییتر به فالوئرهای واقعی دست پیدا کنید.» پلتفرم Owlead به‌وسیلۀ دسته‌بندی، فیلترکردن و پیداکردن باارزش‌ترین حساب‌های کاربری که با مخاطب هدف شما سازگار است، کار خودش را انجام می‌دهد.

همچنین، تضمین می‌کند که صرفاً فالوئر خالی جمع نکنید، بلکه حساب‌های کاربری‌ای را جذب کنید که واقعاً بتوانند از محصول یا خدمتی که ارائه می‌کنید، بهره ببرند. این پلتفرم با استفاده از فیلترهایی که در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌تواند مخاطبان هدف را محدود کند. این فیلتر شامل موارد زیر است:

 • کلمات کلیدی در بیوی کاربران توییتر
 • زبان
 • مکان جغرافیایی
 • جنسیت

Owlead به‌طور خودکار ۵۰ حساب کاربری مرتبط را هر روز، بدون اینکه نیاز به دخالت شما باشد، فالو (در صورت نیاز هم آنفالو) می‌کند. همچنین، می‌توانید رقیب خود را به این پلتفرم معرفی کنید تا سراغ مخاطبان آن‌ها هم برود. به‌علاوه، به شما اجازه می‌دهد که روند رشد روزانۀ مخاطبان خود را دنبال کنید و آماری تحلیلی برای درک بهتر آن‌ها و علایقشان نیز فراهم می‌کند.

۲) Hootsuite

هرجایی که لیستی از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی شکل می‌گیرد، محال است از Hootsuite نام برده نشود؛ ابزاری که هر بازاریاب شبکۀ اجتماعی عاشق آن است! دلیل این پرطرف‌داربودن هم ویژگی‌های جذابی است که دارد: به این ترتیب که به شما اجازه می‌دهد چندین پروفایل را در انواع و اقسام شبکه‌های اجتماعی، یکجا و هم‌زمان کنترل و مدیریت کنید.

برخلاف سایر ابزارهای مدیریت توییتر، این پلتفرم اجازۀ مدیریت چند پروفایل را به شما می‌دهد که به این ترتیب برای برندها و شرکت‌هایی که دارای برندهای زیرمجموعه هستند، بسیار مناسب خواهد بود. از طریق یک و فقط یک داشبورد در این پلتفرم، شما قادر خواهید بود که حضور خود در توییتر را مدیریت کنید، بر گفت‌وگوها نظارت داشته باشید، لیست‌ها را دنبال کنید و به‌وسیلۀ ویژگی‌های زیر، فالوئرهای خود را افزایش دهید:

 • توییت‌های زمان‌بندی‌شده؛
 • استفاده از کدهای UTM برای نظارت و پایش محتوایی که بیشترین ترافیک را به‌سمت شما هدایت می‌کند؛
 • نظارت بر منشن‌ها.

Hootsuite همچنین دارای چندین راهنما پیرامون موضوعات مختلف مانند همین موضوع «چگونه فالوئرهای خود را در توییتر افزایش دهیم؟» نیز هست.

۳) Crowdfire

این پلتفرم با رابط کاربری زیبا در کنار اپلیکیشن موبایلی که منتشر کرده، توانسته به یکی از پلتفرم‌های محبوب مدیریت شبکه‌های اجتماعی در بین صاحبان کسب‌وکارهای کوچک تبدیل شود. طرح پلاس Crowdfire که مقرون‌به‌صرفه‌ترین طرح آن هم هست، به کاربران اجازه می‌دهد که تا ۱۰ حساب کاربری را اضافه و مدیریت کنند.

در سال ۲۰۱۸ این پلتفرم از قابلیت Mention رو نمایی کرد که ابزاری یک‌مرحله‌ای است که به کاربرانش کمک می‌کند تا برند خود را به همه بشناسانند. این ابزار، این امکان را به شما می‌دهد که منشن‌ها، کامنت‌ها و پاسخ‌ها را از طریق نوتیفیکیشنی که به ایمیل ارسال می‌کند، دنبال کنید. غیر از این ابزار، Crowdfire دارای ویژگی‌های زیر هم هست:

 • زمان‌بندی پست‌گذاری؛
 • اضافه‌کردن و مدیریت اعضای تیم؛
 • پاسخ به منشن‌ها در شبکه‌های اجتماعی در اپلیکیشن Crowdfire.

آمارهای این پلتفرم هم به شما کمک می‌کند که زمان کمتری را به آنالیز داده‌های خود اختصاص دهید؛ چون تمام آمارهایی را که احتیاح دارید، در یک نگاه در اختیارتان می‌گذارد.

۴) Tweepi

این ابزار به‌طور اختصاصی برای مدیریت توییتر است و از هوش مصنوعی برای افزایش فالوئر استفاده می‌کند. به دلیل وجود هوش مصنوعی در این پلتفرم، تنها کاری که نیاز است شما انجام دهید این است که روزانه چند دقیقه از این ابزار استفاده کنید، چون از یک جایی به بعد خود Tweepi فرمان را به دست می‌گیرد! این ویژگی باعث می‌شود که شما با خیال آسوده‌تری روی اهداف استراتژیک خود، مانند ایده‌های محتوایی و استراتژی برند خود، تمرکز کنید.

این پلتفرم به‌وسیلۀ هوش مصنوعی، با طی‌کردن مراحل زیر، کار خود یعنی افزایش فالوئر را انجام می‌دهد:

 • اکانت شما را تنظیم می‌کند: هشتگ‌های هدف و کاربران مرتبط با شما را به علایقتان اضافه می‌کند.
 • اجازه می‌دهد هوش مصنوعی کار خودش را انجام دهد: Tweepi توییتر را برای پیداکردن بهترین توییت‌ها و کاربران جهت ایجاد تعامل زیر و رو می‌کند.
 • فالوئرهای شما روزانه تا ۱۰۰ عدد افزایش پیدا می‌کند: این پلتفرم مانند Owlead فقط با کاربران مرتبط با شما تعامل برقرار می‌کند.

۵) Buffer

وقتی صحبت از مدیریت شبکه‌های اجتماعی خصوصاً توییتر می‌شود، معمولاً بهترین راه برای رشد مخاطبان این است که به‌جای اینکه سراغ آن‌ها برویم، کاری کنیم آن‌ها جذب ما شوند. اینجاست که محتوا وارد میدان می‌شود و ابزاری مانند بافر که قابلیت پست‌گذاری برنامه‌ریزی‌شده دارد، می‌تواند در این راه، با صرفه‌جویی در زمان، کمک‌حال شما باشد.

Buffer به کاربرانش اجازه می‌دهد که به‌طور خودکار، براساس پست‌های قبلی خود، پست جدید منتشر کنند،؛ برای مثال:

 • ۱۰ تا از بلاگ‌پست‌های خود را انتخاب کنید؛
 • برای هرکدام سه توییت مجزا بنویسید تا در انتها ۳۰ توییت داشته باشید؛
 • این توییت‌ها را به بافر اضافه کنید و برنامه‌ریزی کنید که هر روز ۲ توییت منتشر شود و تا ۱۵ روز این کار ادامه پیدا کند.

همچنین می‌توانید تعداد توییت‌های منتشر‌شده در روز را نیز برای اینکه بیشتر دیده شوید و به‌تبع آن فالوئر بیشتری جذب کنید، افزایش دهید. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که بافر فقط برای توییتر نیست و همۀ شبکه‌های اجتماعی را شامل می‌شود.

به خودتان هم بستگی دارد!

بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که حتی با استفاده از ابزارهایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، جذب مخاطب ارگانیک بسیار سخت خواهد بود، اگر موارد زیر را در نظر نداشته باشید:

 • اینکه واقعاً با دیگران تعامل داشته باشید؛ مثلاً الکی و بدون منظور لایک نکنید و کامنت نگذارید.
 • اینکه محتوای ارزشمند تولید کنید.
 • اینکه به‌طور منظم توییت‌های مرتبط را ریتوییت کنید.

در انتها، به خاطر بسپارید که این ابزارها عصای شما برای عبور از پیچ‌و‌خم‌های افزایش فالوئر در توییتر نیستند و فقط راهی اضافی برای تقویت استراتژی‌های اصلی شما محسوب می‌شوند!

۴.۷/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.