📺 چطور باید محصولات لوازم خانگی را تبلیغ کنیم؟

6 روش برای تبلیغ لوازم خانگی

در دنیای امروز تنوع محصولات و خدمات بسیار بالا رفته و جنگ بین برندها به‌ میدان تبلیغات کشیده‌‌ شده ‌است. پیروز این جنگ کسی است که تبلیغات بهتری ارائه کرده و مخاطب را بیشتر با خود همراه کند.

حوزۀ لوازم خانگی نیز از این قاعده مستثنا نیست و برندهای مربوط به ‌آن، برای افزایش فروش باید دست به‌ دامان تبلیغات شوند. نکتۀ مهم این است که هر حوزه و محصولی باید تبلیغات مخصوص به‌خود را داشته باشد. برای مثال، نمی‌توان استراتژی‌های تبلیغاتی یک برند محصولات غذایی را برای یک برند لوازم خانگی پیاده‌سازی کرد.

در ادامه، چند روش و استراتژی تبلیغ لوازم خانگی را به ‌شما معرفی خواهیم کرد.

از چه روش‌هایی می‌توانیم لوازم خانگی را تبلیغ کنیم؟

ما در دنیای تبلیغات دو دستهبندی مهم داریم که با توجه به آن‌ها استراتژی‌هایمان را تعیین می‌کنیم. تبلیغات لوازم خانگی نیز از این دو دسته‌بندی مهم و اصلی مارکتینگ پیروی می‌کنند. این ۲ دسته‌بندی عبارت‌اند از:

  • تبلیغات آنلاین
  • تبلیغات آفلاین

هرکدام از این تبلیغات بسترهای مخصوص ‌به‌ خود را دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. نکتۀ مهم این است که نباید فکر کنیم تبلیغات آنلاین همیشه بهتر از تبلیغات آفلاین هستند. برای تبلیغات لوازم خانگی، به هر دو روش تبلیغ نیاز داریم. قبل از اینکه به سراغ روش‌های تبلیغ لوازم خانگی برویم، پیشنهاد میکنیم مقاله راههای تبلیغ محصول را مطالعه کنید.

۴ روش تبلیغ آنلاین برای لوازم خانگی

روش‌های مختلفی برای تبلیغات آنلاین وجود دارند که در ادامه، ۴ نمونه از بهترین روش‌های آن را به شما معرفی خواهیم کرد:

۱) تبلیغ در گوگل

گوگل یکی از بهترین بسترهای انتشار تبلیغ برای لوازم خانگی است. مهم‌ترین مزیت گوگل این است که افراد بسیاری در تمام دنیا از آن استفاده می‌کنند و شما برای تبلیغات خود، مخاطب‌های نامحدودی خواهید داشت.

تبلیغات در گوگل تنوع بسیاری دارد؛ مثلاً می‌توانید سایتی داشته ‌باشید و برای آن تولید محتوا انجام دهید. سپس می‌توانید از سایت‌های پربازدید بخواهید که از طریق لینکسازی، سایت شما را تبلیغ کنند. همچنین می‌توانید از تبلیغات بنری، تبلیغات کلیکی، گوگل‌ادز و… نیز استفاده کنید.

۲) تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی

همۀ ما از محبوبیت شبکه‌های اجتماعی خبر داریم. این محبوبیت باعث شده که تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی بسیار پربازده باشد. برای تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از اینفلوئنسرها در اینستاگرام استفاده کنید. برای مثال، یکی از محصولات خود را برای یک اینفلوئنسر بفرستید و از او بخواهید که با محصول شما پست و استوری بسازد.

توجه کنید که حوزۀ کاری آن اینفلوئنسر باید با محصولات لوازم خانگی همخوانی داشته باشد. اینفلوئنسرهایی که درزمینۀ آشپزی و غذا فعالیت می‌کنند، بهترین گزینه برای تبلیغات لوازم خانگی هستند.

همچنین می‌توانید در کمپین‌های تبلیغاتی شرکت کرده یا حتی اسپانسر مسابقات در شبکه‌های اجتماعی شوید.

۳) تبلیغ در شبکه‌های نمایش خانگی

این مدل تبلیغ، به‌تازگی در کشور ما استفاده می‌شود، اما تأثیرگذاری آن بسیار شگفت‌انگیز است. VODها مخاطبان زیادی دارند و شما می‌توانید به ‌دو روش مستقیم و غیرمستقیم در آن‌ها تبلیغ انجام دهید.

برای مثال، فیلیمو یکی از پرطرف‌دارترین شبکه‌های نمایش خانگی است که مخاطبان بسیاری دارد. می‌توانید ویدئویی تبلیغاتی از محصول خود بگیرید و از فیلیمو بخواهید که پیش از شروع فیلم‌ها و سریال‌های خود، آن را به ‌مخاطب نشان دهد. توجه کنید که در این روش، تبلیغ به‌صورت مستقیم انجام می شود.

برای انجام این مدل تبلیغ باید بسیار زیرکانه عمل کنید؛ زیرا زمان نمایش ویدئو بسیار کوتاه است و شما باید بتوانید ویدئویی بسازید که در این زمان کم، مخاطب را جذب کند.

همچنین می‌توانید یکی از فیلم‌ها، سریال‌ها یا برنامه‌های پرطرف‌دار را انتخاب کنید و از آن‌ها بخواهید که در صحنۀ فیلم‌برداری خود، از محصولات شما استفاده کنند. در این روش، تبلیغ محصول شما غیرمستقیم انجام می‌شود و مخاطبان آن برنامه و طرف‌داران بازیگری که از آن محصول استفاده می‌کند، می‌توانند به‌ مشتری‌های وفادار شما تبدیل شوند.

درنهایت می‌توانید اسپانسر برنامه‌های مختلف شبکه‌های نمایش خانگی شوید و از تهیه‌کنندگان آن برنامه بخواهید که دربارۀ محصولات شما در برنامۀ خود صحبت کنند.

۴) تبلیغ در سرویس‌های اشتراک ویدئو

سرویس‌های اشتراک ویدئو مثل آپارات، این امکان را فراهم می‌کنند که پیش از شروع ویدئوها، تبلیغات ویدیویی شما پخش شود. این مدل تبلیغ همانند روش تبلیغ مستقیم در شبکه‌های نمایش خانگی است که در بالا آن را توضیح دادیم.

2 روش تبلیغ آفلاین برای لوازم خانگی۲ روش تبلیغ آفلاین برای لوازم خانگی

تبلیغات آفلاین نوع دیگری از تبلیغات است که می‌توان در حوزۀ لوازم خانگی از آن استفاده کرد. تبلیغات آفلاین نیز همانند تبلیغات آنلاین روش‌های مختلفی دارد که در ادامه ۲ مدل آن را توضیح خواهیم داد.

۱) تبلیغات محیطی

همان‌طور که از اسم این روش پیداست، در محیط شهر مثل خیابان‌ها، اتوبان‌ها و… انجام می‌شود. از بهترین روش‌های تبلیغات محیطی می‌توان به بیلبوردها اشاره کرد. بهتر است بیلبوردهایی را انتخاب کنید که بیشتر در دید مردم باشند و در جاهای شلوغ نصب شوند. همچنین تبلیغ شما باید طوری طراحی شود که مخاطب بتواند سریع آن را بخواند و پیام تبلیغ را درک کند.

نوع دیگری از تبلیغات محیطی، تبلیغات چریکی است. این مدل تبلیغات، تأثیر بسیار زیادی روی کسب‌وکار شما دارد. برای مثال می‌توانید ماکتی از جاروبرقی بسازید و آن را در یک جای شلوغ قرار دهید.

۲) تبلیغ در تلویزیون

تلویزیون یکی از بسترهای مناسب برای تبلیغات لوازم خانگی است. برای انجام این نوع تبلیغ لازم است ویدئویی مناسب و حاوی پیام‌های تبلیغاتی بسازید تا مخاطب با دیدن آن جذب برند شما شود. بهتر است برای ساخت تبلیغات تلویزیونی از محیط‌های پرزرق‌و‌برق استفاده کنید.

درنهایت، لازم است بدانید که برای انجام تبلیغات لوازم خانگی بهتر است با کارشناسان این حوزه مشورت کنید تا بهترین روش تبلیغ را بیابید. متخصصان صباویژن برای انجام مدل‌های مختلف تبلیغات در کنار شما هستند تا بهترین تبلیغ را برای برند شما انجام دهند.

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.