🧰 ابزارگشایی: معرفی ابزار Sendinblue (Brevo جدید)

آیا Sendinblue یک پلتفرم بازاریابی ایمیلی همه‌کاره است؟

بازاریابی ایمیلی هنوز هم یک کانال‌ بازاریابی مؤثر است و استفاده از ابزارهای مناسب می‌تواند شانس موفقیت کمپین‌های شما را تا حد زیادی افزایش دهد. SendinBlue که از ماه می ۲۰۲۳ به Brevo تغییر نام داده است، یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین این ابزارهاست که خدمات گوناگونی را برای ایمیل مارکتینگ، اتوماسیون بازاریابی و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ارائه می‌دهد.

در این ابزارگشایی از وی‌پدیا به معرفی ابزار Brevo (Sendinblue سابق)، ویژگی‌ها، مزایا، معایب و طرح‌های قیمت‌گذاری آن می‌پردازیم.

Sendinblue چیست؟

در یک جمله، Sendinblue یک سرویس ایمیل مارکتینگ همه‌کاره است که می‌تواند تمام نیازهای بازاریابی ایمیلی شما را برطرف کند.

به بیان صریح‌تر، این ابزار یک جایگزین ارزان‌تر برای ابزارهای معروفی همچون میل‌چیمپ (Mailchimp) است که در کمال تعجب، در برخی موارد ویژگی‌های بیشتری نیز دارد.

Sendinblue خدمات مختلفی مانند ابزارهای رایگان مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای پیگیری سرنخ‌ها و فرم‌ساز ثبت‌نام ارائه می‌دهد. همچنین، دارای ویژگی‌هایی برای ایجاد و ارسال پیامک و پوش نوتیفیکیشن‌های سایت، قالب‌های ایمیل، اتوماسیون، مدیریت فهرست مخاطبان، تجزیه‌وتحلیل و… است.

Sendinblue به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا از طریق ایمیل، پیامک و چت به مشتریان خود دسترسی پیدا کنند. استفاده از این ابزار به‌طرز شگفت‌انگیزی آسان است و یک مدل قیمت‌گذاری براساس تعداد ایمیل‌های ارسال‌شده در هر ماه ارائه می‌دهد که آن را به انتخابی مقرون‌به‌صرفه برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط تبدیل کرده است.

این پلتفرم بیش از ۸۰۰۰۰ کاربر دارد و روزانه ۱۰۰میلیون ایمیل ارسال می‌کند. این رقم بسیار چشمگیر است! SendinBlue در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد و در بازطراحی خود در ماه می ۲۰۲۳ به Brevo تغییر نام داد.

ویژگی‌های کلیدی Sendinblue

Sendinblue ویژگی‌های زیادی دارد که به کسب‌وکارها و برندها در مدیریت بازاریابی ایمیلی‌شان کمک می‌کند. ماژول‌های کلیدی ارائه‌شده توسط این ابزار عبارت‌اند از:

 1. سازندۀ قالب ایمیل؛
 2. اتوماسیون بازاریابی ایمیلی؛
 3. ایمیل و پیامک تراکنشی؛
 4. بازاریابی پیامکی؛
 5. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی؛
 6. CRM فروش؛
 7. فرم‌ها و صفحات فرود؛
 8. چت اینترنتی.

در ادامه این ماژول‌ها را معرفی می‌کنیم.

۱) سازندۀ قالب ایمیل

سازندۀ قالب ایمیلSendinblue یک رابط بصری/سازندۀ ایمیل کاربرپسند دارد که ساختن ایمیل را بسیار ساده می‌کند. شما می‌توانید یک ایمیل بسازید و آن را به لیست مخاطبان خود ارسال کنید.

این ابزار با کشیدن و رهاکردن (Drag-and-Drop) کار می‌کند و دارای بلوک‌های آماده برای رایج‌ترین انواع محتوایی است که می‌توان از طریق ایمیل ارسال کرد.

در حال حاضر Sendinblue بیش از ۶۰ قالب آماده دارد که در دسته‌بندی‌هایی مانند آنبوردینگ، ‌ری‌اینگیجمنت، سالگرد، خوشامدگویی و… سازمان‌دهی شده‌اند. شما می‌توانید با انتخاب از میان این قالب‌های آماده شروع کنید، یا قالب‌ ایمیل مخصوص خود را با واردکردن کد HTML بسازید.

ابزار طراحییکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد Sendinblue این است که می‌توانید کیت برند خود را روی آن تنظیم کنید. اگر سایت دارید، این ماژول می‌تواند دارایی‌های هویت بصری برند شما (شامل لوگو، رنگ‌ها‌، فونت‌ها‌ و پیوندهای شبکه‌های اجتماعی) را از سایتتان دریافت کند. از این اقلام می‌توانید برای طراحی قالب ایمیل‌هایتان استفاده کنید.

داشبورد کیت برندعلاوه‌برآن، Sendinblue برای سرعت‌بخشیدن به کارها، یک کتابخانه از الگوهای دسته‌بندی‌شده دارد. همۀ این الگوها بسیار زیبا به نظر می‌رسند و پایگاهی عالی برای ساخت و سفارشی‌سازی ایمیل محسوب می‌شوند.

قالب‌های آماده۲) اتوماسیون بازاریابی ایمیلی

Sendinblue یک بخش کاملاً مجزا برای مدیریت تماس دارد. در این بخش می‌توانید مخاطبان خود را در فهرست‌های جداگانه گروه‌بندی کنید، هر فهرست را دسته‌بندی کنید، مخاطبان را تک به تک ویرایش کنید و آمار میزان تعامل هر فرد با خبرنامه‌های خود و چیزهای دیگر را ببینید. این یک مزیت جدی است، زیرا اغلب ابزارهای ایمیل مارکتینگ موجود در بازار، ابزار اتوماسیون ندارند.

جزئیات تماسشما می‌توانید برای اهداف مختلف، ازجمله افزایش تعامل، ترافیک و درآمد یا برقراری ارتباط، به بیش از ۱۵ الگوی گردش کار آماده در Sendinblue دسترسی داشته باشید. اگر در بازاریابی ایمیلی مبتدی هستید، این الگوهای گردش کار برای الهام‌بخشیدن به شما مفید خواهند بود.

۳) ایمیل و پیامک تراکنشی

به‌عنوان بخشی از فعالیت اتوماسیون بازاریابی ایمیلی، Sendinblue به شما اجازه می‌دهد تا محرک‌ها و ایمیل‌های خودکار را تنظیم کنید. برخی از تنظیماتی که می‌توانید انجام دهید، به‌شکل زیر است:

 • شخصی یک صفحۀ معین از سایت شما را بازدید کرد ← برای او یک ایمیل ارسال کنید و اطلاعات بیشتری درمورد موضوع به او بدهید.
 • شخصی سبد خرید خود را رها کرد ← یک ایمیل پیگیری بفرستید.
 • شخصی به‌تازگی عضو سایت شما شده است ← یک ایمیل خوشامدگویی برای او ارسال کنید.
 • تولد کسی است ← ایمیل تبریک تولد بفرستید.
 • شخصی روی یک لینک خاص در سایت شما کلیک کرد ← یک ایمیل متناسب بفرستید!

علاوه‌برآن، شما می‌توانید تمام گردش کارهای خود را طراحی کنید. مثال:

گردش‌ کاریا از میان گردش‌ کارهای ازپیش‌آماده انتخاب کنید:

گردش کار از پیش آماده شده۴) بازاریابی پیامکی

شما می‌توانید از SendinBlue برای ارسال پیامک و پیام‌های پاسخ‌گوی خودکار استفاده کنید.

خدمات بازاریابی پیامکی Sendinblue، بسته به کشورهایی که این پیامک‌ها را به آن‌ها ارسال می‌کنید، قیمت‌های متفاوتی دارند. ایجادکنندۀ پیامک Sendinblue نیز پیشرفته است، زیرا می‌توانید پیامک را براساس داده‌های رفتاری کاربر سفارشی کنید:

 • پست الکترونیک؛
 • نام؛
 • تاریخ اضافه‌شدن؛
 • آخرین تغییر؛
 • فعالیت ایمیل؛
 • مخاطبانی که تعامل دارند؛
 • مخاطبان غیرفعال.

۵) بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

Sendinblue برخی از قابلیت‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را نیز ارائه می‌دهد. اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی Sendinblue به شما امکان می‌دهد به‌راحتی حساب‌های اجتماعی خود را متصل کنید تا بتوانید کمپین‌های ایمیلی خود را با مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خود (فیس‌بوک، توییتر، لینکدین) به اشتراک بگذارید.

کمپین سوشال مدیا۶) CRM فروش

طرح رایگان Sendinblue یک CRM فروش کاربرپسند و آسان نیز دارد. بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل مانند Mailchimp برای دسترسی به این ویژگی هزینۀ اضافی می‌گیرند، اما Sendinblue آن را رایگان ارائه می‌دهد. CRM فروش Sendinblue به شما امکان می‌دهد:

 • مراحل مختلفی را که سرنخ‌های شما طی می‌کنند مشخص کنید و ارزش درآمد تخمینی و تاریخ بسته‌شدن معامله را به هریک از آن‌ها تخصیص دهید.
 • وظایف را تعریف کنید، آن‌ها را به تیم مربوطه محول کنید و پیشرفت کار را در طول زمان پیگیری کنید.
 • در داشبورد اصلی مروری بر معاملات بسته، در حال انجام و عقب‌افتاده داشته باشید.

فروش در CRMبه‌علاوه، CRM به‌طور کامل با ابزار بازاریابی ایمیلی و اتوماسیون Sendinblue ادغام می‌شود تا فرایند بازاریابی را تسریع کند. این امر به شما کمک می‌کند تا دسته‌بندی‌های مفیدی از مشتریان خود برای کمپین‌های بازاریابی ایمیلی‌تان ایجاد کنید.

۷) صفحات فرود

شما می‌توانید از امکانات SendinBlue برای ساختن فرم‌ها و صفحات فرود نیز استفاده کنید. ضمن اینکه این ابزار قالب‌های حرفه‌ای آماده‌ای را هم در اختیار شما می‌گذارد که باعث سرعت‌بخشیدن به فرایند می‌شود.

۸) چت اینترنتی و ادغام چت شبکه‌های اجتماعی

Sendinblue ویجت چت مستقلی را ارائه می‌دهد که می‌توانید آن را در سایت خود قرار دهید (با افزودن اسکریپت چت یا با اتصال به Shopify و WooCommerce و سایر ادغام‌ها). ویژگی‌های چت Sendinblue می‌تواند با چند کانال اجتماعی جذاب مانند پیام‌رسان فیس‌بوک یا صندوق ورودی حساب اینستاگرام شما نیز ادغام ‌شود.

چت اینترنتیسایر ویژگی‌های ابزار SendinBlue

علاوه بر ابزارهای کلیدی معرفی‌شده، SendinBlue چند ویژگی دیگر نیز دارد که شامل موارد زیر است:

 1. مدیریت پرش (Bounce Management): این ویژگی، گزارشی از هر دو نوع پرش ایمیل (نرم و سخت) ارائه می‌دهد. پرش‌های سخت به‌طور خودکار حذف می‌شوند.
 2. گزارش‌ها و تجزیه‌وتحلیل‌ها: این گزارش‌ها شامل همۀ معیارهای ضروری بازاریابی ایمیلی و همچنین نقشۀ کلیک ایمیل، تجزیه‌وتحلیل گوگل و ردیابی جغرافیایی است.
 3. A/Bتست: با این ویژگی می‌توانید ایمیل‌های خود را با آزمایش چند موضوع و انتخاب بهترین گزینه، بهینه کنید.
 4. فرم‌های اشتراک: فرم‌های اشتراک SendinBlue پویا هستند. شما می‌توانید آن‌ها را متناسب با برند خود سفارشی کنید. ویژگی‌های پیچیده‌تر شامل تأیید کپچا و جمع‌بندی خودکار داده‌ها است (تا افراد مجبور نباشند نام خود را دو بار پر کنند و…).
 5. پشتیبانی فوق‌العاده از مشتری: علاوه بر چت زندۀ آنلاین، می‌توانید از طریق ایمیل و تلفن نیز با تیم پشتیبانی تماس بگیرید. ضمن اینکه سایت SendinBlue دارای پایگاه دانش غنی با آموزش‌های مفید و سؤالات متداول است.

آیا استفاده از Sendinblue رایگان است؟

Sendinblue چیزی بیش از یک ابزار ارائه‌دهندۀ خدمات ایمیل (ESP) است و درنتیجه ساختار قیمت‌گذاری متفاوتی برای تمام ویژگی‌هایش دارد؛ ازجمله پلتفرم بازاریابی، چت، بازاریابی پیامکی و ایمیل‌های تراکنشی.

در اینجا طرح قیمت‌گذاری و تعداد ایمیل‌هایی که در هر طرح می‌توانید ارسال کنید آمده است:

 • قیمت گذارییکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های بازاریابی ایمیلی SendinBlue این است که هزینه را نه براساس تعداد مخاطبان، بلکه براساس تعداد ایمیل‌هایی که روزانه ارسال می‌کنید محاسبه می‌کند. به عبارت دیگر، مهم نیست که فهرست مخاطبان شما ۱۰۰ نفر باشد یا ۱،۰۰۰،۰۰۰ نفر، SendinBlue برای افزایش مخاطبان هزینۀ اضافی دریافت نمی‌کند.

این به شما اجازه می‌دهد تا فهرست‌های تماس و کمپین‌های گسترده‌ای را با هزینه‌های کم یا بدون هزینه اجرا کنید که فقط مختص SendinBlue است.

 • نکتۀ مهم دیگر، طرح رایگان SendinBlue است که به شما امکان می‌دهد تا سقف ۳۰۰ ایمیل در روز یعنی ۹۰۰۰ ایمیل در ماه ارسال کنید (اتوماسیون ایمیلی تا ۲۰۰۰ مخاطب).

این طرح بسیار مقبول است. اگر کسب‌وکاری نوپا و کوچک با فهرستی شامل ۱۰۰ تا ۵۰۰ مخاطب دارید، ممکن است این طرح رایگان، تمام چیزی باشد که نیاز دارید.

 • SendinBlue خدمات CRM فروش خود را به‌صورت رایگان به همۀ کاربران ارائه می‌دهد.
 • درمورد خدمات چت، قیمت‌گذاری براساس تعداد کاربرانْ متغیر است. شما می‌توانید تا یک کاربر به‌صورت رایگان به این ویژگی دسترسی داشته باشید، اما برای هر کاربر اضافی باید ۱۵ دلار در ماه بپردازید.
 • درمورد خدمات ارسال پیامک نیز، ارسال به کشورهای مختلف نرخ‌های متفاوتی دارد.

رابط کاربرپسند Sendinblue

رابط کاربری Sendinblue به‌راحتی قابل درک است و به شما امکان می‌دهد تمام قسمت‌های کلیدی ابزار را خیلی سریع شناسایی کنید. منوی اصلی در بالا شما را به کمپین‌ها، اتوماسیون، ایمیل‌های تراکنشی و مدیریت تماس هدایت می‌کند.

رابط کاربرپسنداز نوار کناری می‌توانید به ایمیل‌ها، قالب‌ها، پیامک‌ها، تبلیغات فیس‌بوک، آمار و تنظیمات خود بروید.

برای ایجاد یک کمپین جدید، کافی است روی دکمۀ سبز بزرگ در مرکز کلیک کنید. Sendinblue قدم به قدم به شما در ایجاد یک کمپین کمک می‌کند. ابتدا باید جزئیات اصلی مانند نام کمپین و موضوع ایمیل را وارد کنید.

نوار پیشرفتگام بعدی طراحی ایمیل است. برای این کار می‌توانید از ابزار طراحی ایمیل استفاده کنید.

درنهایت، باید گیرندگان ایمیل را تنظیم کنید و ببینید که آیا همه‌چیز درست است؟ (بهتر است یک ایمیل آزمایشی برای خودتان ارسال کنید)، و درنهایت دکمۀ ارسال را بزنید.

به‌طور کلی، هیچ‌چیز گیج‌کننده‌ای وجود ندارد. وقتی به داشبورد برگشتید، می‌توانید وضعیت کمپین خود را ببینید.

وضعیت کمپینادغام با وردپرس

Sendinblue با وردپرس و دیگر پلتفرم‌های سایت‌ساز به‌خوبی کار می‌کند. افزونۀ وردپرس SMTP به Sendinblue اجازه می‌دهد تا ایمیل‌های تراکنشی SMTP و موارد دیگر را برای سایت‌های وردپرسی مدیریت کند. SMTP مکانیزمی است که وظیفۀ انتقال ایمیل بین سرورهای ایمیل را بر عهده دارد. این ادغام باعث ارسال ایمیل‌های معتبر و افزایش شانس دریافت ایمیل‌ها توسط مشتریان می‌شود.

مزایا و معایب Sendinblue

در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایا و معایب این ابزار محبوب را برمی‌شمریم.

مزایا

 • فرایند ثبت‌نام سریع و آسان بدون نیاز به کارت اعتباری؛
 • ارائۀ ابزارها و قالب‌های مختلف برای ایجاد و ارسال ایمیل‌های زیبا و کاربردی به مشتریان؛
 • امکان ایجاد فهرست مخاطبان، مدیریت اولویت‌های مشترکان و پیگیری موفقیت کمپین‌های بازاریابی ایمیلی؛
 • سیستم پشتیبانی عالی؛
 • ارائۀ انواع راه‌حل‌های بازاریابی ایمیلی متمرکز بر SMB (مشاغل کوچک و متوسط)؛
 • دارای ابزارهای هدف‌گذاری رفتاری مشترکان، مانند ایجاد فهرستی از مخاطبان براساس اقدامات آن‌ها در پلتفرم؛
 • دارای سازندۀ گردش کار با چندین گزینه که به شما در ایجاد اتوماسیون هدفمند ایمیلی کمک می‌کند؛
 • ارائۀ رقابتی‌ترین قیمت بازار به همراه ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند اتوماسیون بازاریابی، بازاریابی پیامکی و سازندۀ صفحۀ فرود؛
 • طرح رایگان عالی و یکی از ارزان‌ترین نرم‌افزارهای ایمیلی در طرح‌های قیمت‌گذاری پولی؛
 • ارائۀ CRM فروش رایگان (بسیاری از ESPها مانند Mailchimp برای این سرویس هزینۀ اضافی دریافت می‌کنند)؛
 • دارای رابط بصری و کاربرپسند عالی.

معایب

 • محدودیت ارسال ایمیل در طرح رایگان، مهم‌ترین عیب این ابزار است. با وجود اینکه طرح رایگان، دسترسی به بسیاری از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد، تعداد ارسال مجاز روزانه (۳۰۰ ایمیل در روز) بسیار کم است.
 • اگر بخواهیم از Sendinblue استفاده کنیم، باید یک حساب کاربری جداگانه برای مخاطبان خود ایجاد کنیم. به این دلیل که Sendinblue به پایگاه داده و سرور خود برای ذخیرۀ داده‌های کاربرانش نیاز دارد.
 • استفاده از ویرایشگر ایمیل آسان است، اما فاقد ویژگی‌های پیشرفته است.

جمع‌بندی

بازاریابی ایمیلی یک استراتژی کلیدی برای بسیاری از کسب‌وکارهای آنلاین است و به ابزارهای قدرتمند نیاز دارد. همان‌طور که گفتیم، Sendinblue یک پلتفرم عالی است که به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی ایمیلی‌تان کمک می‌کند. با طرح رایگان Sendinblue می‌توانید این ابزار را بدون هزینه آزمایش کنید و اگر آن را پسندیدید، در صورت نیاز، طرح خود را به پولی ارتقا دهید.

Sendinblue از نظر ویژگی‌ها، رابط کاربری بصری و سهولت استفاده، هیچ کمبودی ندارد و می‌تواند کسب‌وکار شما را واقعاً رشد دهد.

برای دسترسی به این ابزار کلیک کنید.

سؤالات متداول

SendinBlue چیست؟


SendinBlue یک ابزار ایمیل مارکتینگ برای مشاغل SMB (کوچک و متوسط) است که با آن می‌توانید کمپین‌های بازاریابی ایمیلی خود را اجرا و خودکار کنید، حتی اگر بودجۀ محدودی داشته باشید.

آیا Sendinblue یک ابزار CRM است؟


بله، Sendinblue یک CRM فروش رایگان و کاربرپسند نیز دارد که یکی از بهترین CRMها محسوب می‌شود.

آیا Sendinblue نسخۀ رایگان دارد؟


Sendinblue یک نسخۀ رایگان همیشگی ارائه می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید تا ۳۰۰ ایمیل در روز ارسال کنید. در این طرح، به اغلب ویژگی‌های این ابزار مانند قالب‌ساز، تجزیه‌وتحلیل و CRM فروش دسترسی دارید. اما برای استفاده از اتوماسیون ایمیلی، باید برنامه‌های پریمیوم آن را خریداری کنید.

آیا استفاده از SendinBlue در مقایسه با رقبا مقرون‌به‌صرفه است؟


SendinBlue در مقایسه با رقبای خود، نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی بسیار ارزانی است.

۵/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.