چرا محتوا به تصاویر بصری جذاب نیاز دارد؟

بررسی 8 دلیل نیاز محتوا به تصاویر بصری

فایل صوتی بلاگ

 

ما انسان‌ها روزانه از پنج حس برای حل مشکلات و گذراندن زندگی روزمرۀ خود استفاده می‌کنیم که هرکدام کمک قابل توجهی به ما می‌کند. اما بینایی، مسئول ۸۰% از تمام چیزهایی است که انسان‌ها یاد می‌گیرند؛ بنابراین رسانه‌های غنی از عکس‌ها، تصاویر و فیلم‌ها (به‌طور کای محتوای بصری) تأثیر زیادی بر موفقیت محتوای نوشتاری و استراتژی‌های بازاریابی محتوایی دارند.

در ادامۀ این مطلب از بلاگ صباویژن به ۸ دلیل استفاده از انواع تصاویر بصری می‌پردازیم.

چرا تصاویر بصری، ایده‌ها را سریع‌تر و آسان‌تر انتقال می‌دهند؟

تصاویر چشم‌نواز، ما را در درک بهتر پیام برند کمک کرده و درنهایت به تبدیل سرنخ‌ها و فروش منجر می‌شوند. به همین دلیل است که داشتن تصاویر بصری در برندسازی و بازاریابی بسیار مهم است.

هرگز نیاز به محتوای بصری قانع‌کننده برای تکمیل هر قطعه محتوا را نادیده نگیرید؛ از ابتدا باید در نظر داشته باشید که چه نوع تصویر، اینفوگرافیک، ویدئو، انیمیشن و هر رسانۀ غنی دیگری را می‌توان به محتوایتان اضافه کرد تا پیام‌رسانی را بهبود ببخشد. انواع مختلفی از محتواهای بصری وجود دارد که بازدید محتوای شما را به‌طور تصاعدی افزایش می‌دهد؛ برای مثال:

  • محتوای وب حاوی تصاویر بصری (عکس‌ها یا ویدئوها)، به‌طور متوسط تا ۹۴٪ بازدید بیشتری دریافت می‌کند؛
  • ایمیل‌های دارای ویدئو نسبت به ایمیل‌های بدون ویدئو نرخ کلیک بسیار بالاتری دارند؛
  • اینفوگرافیک می‌تواند ترافیک سایت را تا ۱۲% افزایش دهد؛
  • توییت‌هایی که دارای تصویر یا ویدئو هستند، به‌ترتیب ۳۵% و ۲۸% موجب افزایش ریتوییت‌ها می‌شوند؛
  • روزانه بیش از ۱۰۰میلیون ساعت ویدئو در فیس‌بوک که پلتفرمی با بیش از ۹میلیارد کاربر است، به نمایش درمی‌آید.

۱) انسان‌ها تصاویر بصری را ترجیح می‌دهند

ما انسان‌ها می‌توانیم اطلاعات مختلف را به‌وسیلۀ تصاویر بصری، سریع‌تر، بهتر و برای مدتی طولانی‌تر به‌ دست آورده و حفظ کنیم. به بیان دیگر، هضم تصاویر و همچنین به‌خاطرسپردن آن‌ها آسان‌تر بوده و اکنون بیش از هر زمان دیگری در دسترس هستند.

در سال ۲۰۲۲، ترافیک اینترنتی ویدئوها ۸۲٪ از کل ترافیک وب جهانی روی زمین را تشکیل می‌داد که خود این آمار نشان می‌دهد که در فضای دیجیتال امروزی، ما به احتمال زیاد به‌سرعت مجذوب یک تصویر یا ویدئو می‌شویم، نه کلمات روی یک صفحه.

درحقیقت، با رشد گوشی‎‌های هوشمند‌، کیفیت تصویر بهتر، اتصال به اینترنت پرسرعت‌تر و افزایش انواع محتوای دردسترس، تغییر چشمگیری در محتوا رخ داده است.

۲) تصاویر بصری بین ما و بازدیدکنندگانمان ارتباطات قوی ایجاد می‌کنند

با زندگی پرسرعت امروزی، جلب توجه اکنون دشوارتر از همیشه است. ما به‌عنوان تولیدکنندگان محتوا باید تمام کاری را که می‌توانیم انجام دهیم تا مطمئن شویم که مردم واقعاً به محتوایمان جذب می‌شوند. این ارتباطات که براساس احساسات و پیام‌ها ساخته شده‌اند، با تصاویر خلاقانه و محرک که ستون فقرات موفقیت بازاریابی هستند، قوی‌تر می‌شوند.

تصاویر بصری نه‌تنها به برندها اجازه می‌دهند پیام خود را به‌طور شفاف به بازدیدکننده برسانند، بلکه به تثبیت هویت برندها نیز کمک می‌کنند.

این‌گونه برندها در هر جایی که دیده بشوند قابل تشخیص بوده و مخاطب می‌تواند ارتباط قوی‌تری با آن برقرار کند.

۳) محتوای بصری تجربۀ کاربر را بهبود می‌دهد

اگر بتوانید تصاویری بصری مانند اینفوگرافیک‌ها و نمودارها را در محتوای خود پیاده‌سازی کنید، نسبت به سایت‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنند از مزیت بیشتری برخوردار خواهید بود.

این نوع از محتواهای بصری می‌توانند پاراگراف‌های طولانی متن را به قطعۀ ساده‌تر و قابل درک‌تر تبدیل کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار خواننده بگذارند. به بیان دیگر، اگر می‌خواهید مفاهیم یا ایده‌های پیچیده را به تصویر بکشید، محتوای بصری بهترین گزینه است و درک آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

۴) محتواهای بصری تعامل رسانه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد

همۀ پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بصری هستند و ظهور اینستاگرام و TikTok گواه روشنی است که مردم تصاویر و ویدئوها را به متن ثابت ترجیح می‌دهند. براساس مطالعه‌ای که Buzzsumo انجام داده، پست‌های فیس‌بوک که دارای تصویر هستند ۲.۳ برابر بیشتر از پست‌های بدون تصویر، مخاطب را درگیر می‌کنند.

به یاد داشته باشید که پلتفرم‌های مختلف از تصاویر متفاوتی استفاده می‌کنند؛ بنابراین همیشه باید محتوای بصری را متناسب با هدف و پلتفرم متناسب با آن ایجاد کنید. به‌طور مثال، تصاویر کوچک یوتیوب باید دارای نسبت تصویر ۱۶:۹ بوده و در حالت ایدئال باید ۱۲۸۰x720p باشند. از طرف دیگر، پست‌های اینستاگرام با استفاده از نسبت تصویر ۱:۱ بسیار بهتر به نظر می‌رسند و هرچه رزولوشن بالاتر باشد، بهتر است.

۵) تصاویر بصری در بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جست‌وجو مفیدند

این سناریو را در نظر بگیرید: شما فقط دو خبر یکسان را دیدید، اما یکی حاوی یک تصویر سرصفحه مربوط به داستان بوده و دیگری فقط حاوی متن است. اگر همه‌چیز برابر باشد، یعنی محتوای مقاله یکسان یا مشابه باشد، به احتمال زیاد روی کدام‌یک کلیک کرده یا حتی آن را به اشتراک می‌گذارید؟

به بیان دیگر، محتوای بصری می‌تواند با جذاب‌ترکردن محتوا و قابل اشتراک‌گذاری کردن آن در دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (SEO) را بهبود بخشد.

طبق یکی از مطالعات Moz، صفحات وبِ دارای تصاویر و ویدئوها تقریباً همیشه در صفحات نتایج موتورهای جست‌وجو (SERP) بالاتر از صفحات بدون محتواهای بصری قرار می‌گیرند.

به یاد داشته باشید که تصاویر و ویدئوها در موقعیت مناسب به کاهش نرخ پرش و افزایش سیگنال‌های تعامل مانند زمان حضور در سایت و صفحات در هر جلسه، کمک می‌کنند. ناگفته نماند که با استفاده از تگ‌های جایگزین به‌طور دقیق می‌توانید محتوای تصویری یا ویدئویی را توصیف کنید.

۶) تصاویر بصری برای آگاهی از برند عالی است

برای تقویت هویت برند خود و به‌یاد‌ماندنی‌کردن محتوای آن، از عناصر برندسازی ثابت مانند رنگ‌ها، فونت‌ها و تصاویر استفاده کنید. به یاد داشته باشید که مردم رنگ‌ها و سبک‌ها را خیلی بیشتر از کلمات، با برندها مرتبط می‌کنند. برای مثال، لوگوی آبی و سفید، شما را به یاد فیس‌بوک می‌اندازد و لوگوی قرمز و سفید، یوتیوب را در ذهنتان تداعی می‌کند.

اگر می‌توانید، سعی کنید حداقل یک تصویر اصلی برای محتوای خود ایجاد کنید و سبک متناسب با آن را در دیگر پست‌های خود گسترش دهید تا تصویری ثابت از برند خود بسازید.

box

وی‌پلاس


همین الان تبلیغات ویدئویی خود را شروع کنید
کلیک کنید

۷) تصاویر بصری تبدیل‌ها را افزایش می‌دهد

محتوای بصری می‌تواند با آسان‌ترکردن درک و تعامل مخاطبان با محصولات یا خدمات شما، تبدیل‌ها را افزایش دهد. براساس یکی از مطالعات بسیار خوب Hubspot، استفاده از ویدئوها در صفحات فرود می‌تواند تا ۸۰٪ باعث افزایش نرخ تبدیل شود.

درحقیقت هیچ فردی، به‌خصوص مشتریان بالقوه، دوست ندارند به دیواری از متن خیره شوند. در صورت نیاز، از تصاویر و ویدئوها برای شکستن متن استفاده کنید.

۸) محتوای بصری برای کاربران موبایل جذاب است

براساس یکی از مطالعات گوگل، کاربران تلفن همراه بیشتر از کاربران دسکتاپ در دستگاه‌های خود ویدئو تماشا می‌کنند. شایان ذکر است که بیش از ۵۳٪ از کل بازدیدها در یوتیوب به‌وسیلۀ تلفن همراه صورت می‌گیرد. بنابراین برای جذب کاربران موبایل با محتوای بصری، از تصاویر و ویدئوهایی که برای موبایل بهینه شده‌اند استفاده کنید. به بیان دیگر، از تصاویر واضح و باکیفیتی استفاده کنید که به‌راحتی در صفحه‌نمایش‌های کوچک‌تر دیده شوند.

فقط به یاد داشته باشید که سرعت بارگذاری در رسانه‌های بصری نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. به همان اندازه که تصاویر و ویدئوها مهم هستند، سرعت بارگذاری آنان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

از تصاویر بصری به نفع خود استفاده کنید

همان‌طور که در این مقاله اشاره شد، تصاویر بصری تفاوت زیادی در ارزش محتوا ایجاد می‌کنند.

درحقیقت، محتواهای بصری بر نحوۀ هضم محتوا، درک آن، حفظ آن و حتی تعامل با آن تأثیر می‌گذارند.

محتواهای بصری همچنین تأثیر بسزایی در نمایش محتوا در جست‌وجوی ارگانیک و نحوۀ واکنش مردم به آن دارند. شما به‌خوبی می‌توانید از این مزیت‌های تصاویر بصری به نفع خود استفاده کنید تا پیام خود را سریع‌تر و کارآمدتر در اختیار آنان بگذارید.

سؤالات متداول

چرا تصاویر بصری برای آگاهی از برند به کار می‌روند؟


زیرا مردم رنگ‌ها و سبک‌ها را خیلی بیشتر از کلمات با برندها مرتبط می‌کنند. به بیان دیگر، شما باید برای تقویت هویت برند خود و به‌یادماندنی‌کردن محتوای آن، از عناصر برندسازی ثابت مانند رنگ‌ها، فونت‌ها و تصاویر استفاده کنید.

آیا تصاویر بصری نرخ تبدیل را افزایش می‌دهند؟


بله؛ محتوای بصری می‌تواند با آسان‌ترکردن درک و تعامل مخاطبان با محصولات یا خدمات شما، تبدیل‌ها را افزایش دهد.

چرا تصاویر بصری تجربۀ کاربر را بهبود می‌دهند؟


زیرا محتواهای بصری می‌توانند پاراگراف‌های طولانی متن را به قطعات ساده‌تر و قابل درک‌تر تبدیل کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار خواننده بگذارند. به بیان دیگر، اگر می‌خواهید مفاهیم یا ایده‌های پیچیده را به تصویر بکشید، محتوای بصری بهترین گزینه است و درک آن‌ها را آسان‌تر می‌کند.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.