چطور لینک‌های توییتر را Intentدار کنیم؟

گاهی قصد داریم که برای معرفی خود به دیگران، لینک صفحۀ توییتر یا توییت‌های خود را برای افرادی خارج از محیط توییتر ارسال کنیم. این کار باعث می‌شود که تعداد ایمپرشن صفحۀ ما افزایش یافته و افراد بیشتری ما را دنبال کنند.

برای مثال، تصور کنید که ما می‌خواهیم لینک صفحۀ خود را برای دوستمان در یک پیام‌رسان بفرستیم. اگر به‌شکل معمولی لینک صفحۀ خود را کپی کرده و برای او بفرستیم، دوست ما با کلیک‌کردن روی لینک، وارد صفحۀ توییتر ما می‌شود. نکتۀ مهم این است که دلیل ارسال لینک از طرف ما فقط دیدن صفحۀ توییتر نیست، بلکه دلخواه ما این است که او صفحۀ ما را فالو کند!

جالب است بدانید که رسیدن به این خواسته غیرممکن نیست و راهی وجود دارد که بتوانیم لینک موردنظر خود را طوری ارسال کنیم که تعداد فالوئر، لایک و ریتوییت ما بیشتر شود.

پس از خواندن این نوشته می‌توانیم:

 • لینک بهتری برای جذب فالوئر بسازیم.
 • با بهترین لینک، تعداد ریتوییت خود را بالا ببریم.
 • به کمک یک لینک، لایک‌های بیشتری بگیریم.
 • با استفاده از یک لینک، مشارکت در نظرسنجی‌ها یا مسابقات خود را بیشتر کنیم.

چطور بهترین لینک را برای جذب فالوئر بسازیم؟

لینک‌های توییتر دارای فرم twitter.com/username هستند. اگر به‌جای Username اسم صفحۀ خود را قرار دهید، لینک اختصاصی صفحۀ شما ساخته می‌شود. اگر بخواهید لینک صفحۀ خود را برای کسی ارسال کنید و از او بخواهید که صفحۀ شما را فالو کند، بهتر است از لینک بالا استفاده نکنید.

می‌توانید به کمک یک ترفند، لینک خود را طوری ارسال کنید که هنگام کلیک‌کردن روی آن، پیش از ورود به صفحۀ اصلی، صفحۀ کوچکی نمایش داده شود. در این صفحه از کاربر پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید این صفحه را فالو کنید؟

پس از اینکه فرد به این سؤال پاسخ داد، می‌تواند صفحۀ شما را ببیند. برای داشتن این لینک لازم است که عبارت Intent follow را به لینک خود اضافه کنید. در ادامه با یک مثال، ساخت لینک را توضیح می‌دهیم:

برای ساخت لینک اختصاصی خود لازم است که به‌جای نام‌ کاربری صباویژن، نام‌کاربری صفحۀ توییتر خود را قرار دهید.

چطور لینک بهتری برای درخواست ریتوییت بسازیم؟

اگر قصد دارید که یکی از توییت‌های خود را برای فردی خارج از توییتر ارسال کنید، می‌توانید لینک عادی توییت خود را برای او بفرستید. اما اگر قصد شما این است که او علاوه‌ بر خواندن توییت، آن را ریتوییت کند، بهتر است از لینک زیر استفاده کنید:

برای ارسال لینک به این صورت، کافی است که از الگوی بالا پیروی کرده و کد توییت خود را با کد استفاده‌شده در بالا جایگزین کنید.

چطور به کمک یک لینک، لایک‌های بیشتری بگیریم؟

همانند مدل گفته‌شده در قسمت قبل، می‌توانید لینک توییت خود را طوری ارسال کنید که پیش از بازشدن توییت از کاربر بپرسد که تمایل به لایک آن دارد یا خیر. برای ایجاد این لینک لازم است الگوی زیر را دنبال کنید:

برای استفاده از این مدل نیز کافی است کد توییت خود را با کد بالا جابه‌جا کنید.

چطور برای مسابقه یا نظرسنجی پیج توییتر لینک مناسب بسازیم؟

گاهی‌اوقات توییت شما حاوی یک مسابقه یا نظرسنجی است و قصد شما از به‌اشتراک‌گذاشتن آن نیز افزایش مشارکت است. برای اینکه لینک توییت شما عادی نباشد و هنگام بازشدن آن توسط کاربر، صفحه‌ای ایجاد شود که از او بخواهد در نظرسنجی شرکت کند، کافی است الگوی زیر را دنبال کنید:

برای استفاده از این ترفند لازم است کد توییت نظرسنجی را با کد بالا جایگزین کنید.

منابع

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
2 نظرات
 1. محمدضا می گوید

  فقط لینک فالو کار کرد
  بقیشون اصلا کار نمیکردن

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   محمدرضا جان ساختاری که استفاده کردین رو کامنت می‌ذارین بررسی کنیم.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.