📅 ۱۳ تقویم، ابزار و الگو برای برنامه‌ریزی محتوا در شبکه‌های اجتماعی

سفرهای میان‌شهری، سخنرانی‌های عروسی و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی چه وجه مشترکی با یکدیگر دارند؟ برنامه‌ریزی. می‌توانید هرسه را بداهه انجام دهید، اما بهتر است برای اینکه مسیر درستی را پیش بگیرید، برنامه‌ای داشته باشید؛ به‌ویژه زمانی که قصد توسعۀ استراتژی‌های محتوایی را در شبکه‌های اجتماعی خود دارید.

در حال حاضر، اکثر بازاریابان به این نتیجه رسیده‌اند که شبکه‌های اجتماعی، نقشی جدایی‌ناپذیر در استراتژی بازاریابی ایفا می‌کنند و با توجه به تعداد بسترهای اجتماعی‌ای که در دسترس ماست، باید سازمان‌دهی داشته باشید و برنامه‌ای برای زمان و آنچه قرار است در این پلتفرم‌ها به ‌اشتراک بگذارید، در نظر بگیرید.

در این مطلب، فهرستی از برترین ابزارهایی که برای سازمان‌دهی محتوا در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌فرستند، معرفی می‌کنیم.

فهرست مطالب

ابزارهای تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی برای برنامه‌ریزی

۱) قالب تقویم آماده و قابل دانلود Hubspot

تقویم محتوایی رایگان

پیش از این، بازاریابان از اکسل برای انواع گزارش‌ها و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها استفاده می‌کردند. این ابزار برای سازمان‌دهی تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی نیز گزینه‌ای عالی است. اکسل را می‌توان با توجه به اولویت‌ها و معیارهایی که تیم شما روی آن‌ها متمرکز شده، سفارشی‌سازی کرد؛ بنابراین یک گزینۀ عالی برای برنامه‌ریزی‌های پیش رو به ‌حساب می‌آید.

خبر خوب این است که Hubspot یک قالب آماده برای برنامه‌ریزی محتوا در شبکه‌های‌ اجتماعی آماده کرده که رایگان و قابل دانلود است و می‌توان در محیط مایکروسافت اکسل یا حتی Google Sheets از آن استفاده کرد. بازاریابان می‌توانند از این الگو برای برنامه‌ریزی ماهانه و سالانۀ پست‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند و در‌عین‌حال برای رویدادهای بزرگ‌تر، تعطیلات یا وقایعی که در هر ماه اتفاق می‌افتد، خود را آماده کنند.

  • از برگۀ تقویم برنامه‌ریزی ماهانه Hubspot استفاده کنید تا دیدی از آنچه در یک ماه معنی کرده‌اید، داشته باشید.
  • در برگۀ Content Repository این محصول، می‌توانید به محتواهایی که قبلاً تبلیغ‌ شده‌اند، دسترسی داشته باشید تا برای تبلیغ مجدد از آن‌ها استفاده کنید.
  • در برگۀ Social Network Update، می‌توانید از قبل پست‌های شبکه‌های اجتماعی را پیش‌نویس و برنامه‌ریزی کنید.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

بازاریابانی که تیم‌های کوچک دارند و بار سنگینی از کار را به ‌دوش می‌کشند، این قالب بصری را دوست خواهند داشت که به‌عنوان یک برنامه‌ریز، ردیاب و آرشیو محتوای شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کند. این موضوع، فرایند اندازه‌گیری و تحلیل برنامه‌های اجتماعی و ارائۀ آن به سهام‌داران را آسان‌تر می‌کند و راهی عالی برای استفادۀ مجدد از آن محتوا را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله در دوران رکود چه باید کرد؟ ۹ راهکار نجات کسب و کار در دوران رکود را پیشنهاد میدهیم.

۲) سرویس Google Drive

تقویم محتوایی و دارایی سازمان

قیمت: برای استفادۀ شخصی رایگان است و برنامه‌های Google Workspace که برای مشاغل تهیه شده، از ماهی ۶ دلار آغاز می‌شود.

Google Drive دارای چندین ویژگی مفید است که به بازاریابان شبکه‌های اجتماعی امکان ایجاد یک تقویم محتوای مؤثر را فراهم می‌دهد. در اینجا مثالی از نحوۀ استفادۀ یک تیم از Calendar Google  برای ردیابی هر دو تقویم سرمقاله و شبکه‌های اجتماعی برای اطمینان از همسویی پست‌ها با محتوای جدید بلاگ نمایش داده شده است. این تقویم‌ها را می‌توان به‌راحتی با چندین تیم به اشتراک گذاشت تا از تضاد‌های زبان‌بندی جلوگیری کرد و همسویی را میان کمپین‌ها ایجاد نمود.

بازاریابان همچنین می‌توانند از Google Sheets برای برنامه‌ریزی پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی، ردیابی وضعیت محتوای مختلف و تعیین وظایف برای اعضای تیم استفاده کنند؛ پلتفرمی که دارای یک تقویم است.

با کمک Google Docs، کاربران می‌توانند نظرات را در یک مکان نگه دارند و در پروژه‌های مختلف، بدون ارسال ایمیل یا نیاز به برنامه‌ریزی، همکاری‌ داشته باشند. این یک ویژگی بسیار مفید در هنگام ویرایش محتوا برای شبکه‌های اجتماعی است که ممکن است نیاز به تهیه و تأیید سریع را برطرف کند.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

گوگل محصولات مختلفی را در بر می‌گیرد که می‌توانند باهم، برای ایجاد یک گردش‌کار سریع استفاده شود. چه در حال انتشار ده‌ها پست در روز در چندین پلتفرم باشید، یا یک کانال را برای بهبود کسب‌وکار‌ آزاد خود استفاده کنید، سیستم Google Drive ارزش زیادی برای شما ایجاد می‌کند.

۳) سرویس Loomly

برنامه‌ریزی برای ایجاد و انتشار محتوا در کنار تقویم

قیمت: ۱۵ روز آزمایشی این سرویس رایگان است و قرارداد سالانۀ آن، طرح پایۀ ۲۵دلاری‌ای را در بر می‌گیرد که در یک ماه به ۲ کاربر و ۱۰ حساب متصل می‌شود.

اگر می‌خواهید تقویم محتوایتان مملو از پست‌‌های مختلف باشد، می‌توانید به یک پلتفرم برنامه‌ریزی و انتشار محتوای یکپارچه مانند Loomly مراجعه کنید.

Loomly ابزارهایی فراتر از برنامه‌ریزی و مدیریت محتوا را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا دارایی‌های محتوایی خود را مدیریت کنید، پست‌هایتان را برنامه‌ریزی کنید، عناوین را فهرست‌بندی کرده و در تقویم مشاهده کنید. قوی‌ترین مجموعه ویژگی‌های Loomly شامل یک محیط کاربری خوب و مورد تأیید است تا تیم‌ها بتوانند مدل‌هایی را ارسال کنند، نظراتی را ارائه دهند و گزارش‌ها را در اختیار داشته باشند. این می‌تواند به شما کمک کند تا در صورت وجود محتواهای سنگین در یک پروژۀ خاص، فرایندها برای شما آسان‌تر شود.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

اگر تیم شما مسئولیت محتواهای تبلیغاتی و ارگانیک را در شبکه‌های اجتماعی بر عهده دارد، این ابزار می‌تواند هر دو مسیر را پیش پای شما قرار دهد و اگر تیم شما می‌خواهد از استفاده از حساب شخصی برای انجام وظایف در شبکه‌های اجتماعی اجتناب کند، می‌تواند مستقیماً نظرات و پاسخ‌ها را در Loomly در اختیار داشته باشد؛ این بدان معناست که برای تعامل با دنبال‌کنندگان، نیازی به ورود به پلتفرم‌های بومی دیگر ندارید.

۴) سرویس Trello

مدیریت وظایف و تقویم محتوا

قیمت: برای استفادۀ فردی رایگان است. طرح استاندارد آن از ۵ دلار برای هر کاربر در ماه شروع می‌شود و به‌شکل سالانه، صورت‌حسابی را در بر می‌گیرد.

به دنبال ابزاری سازمانی هستید که برای همکاری تیم شما مؤثر باشد؟ Trello را امتحان کنید. این پلتفرم یک نمای تقویم کامل را برای کاربران نمایش می‌دهد که تجسمی از محتوایی را که تا به امروز منتشر شده، در بازه‌های مختلف زمانی، آسان می‌کند. به‌طور خاص، مدیران شبکه‌های اجتماعی می‌توانند از کارت‌های انعطاف‌پذیر Trello و ستون‌هایی موسوم ‌به Board برای ترسیم فهرست‌های کار، مدیریت تقویم محتوا، برنامه‌ریزی یک کمپین و ذخیرۀ ایده‌های مختلف استفاده کنند.

بااین‌حال، شما فقط به یک ساختار واحد محدود نمی‌شوید. کاربران می‌توانند تابلوها را براساس نیازهای خود سفارشی‌سازی کنند. برای مثال، یک تیم می‌تواند برای سازمان‌دهی پست‌های شبکه‌های اجتماعی در یک هفتۀ معین، بخشی را ایجاد کند و ایده‌هایی دربارۀ یک موضوع یا کمپین را در آن به اشتراک بگذارد.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

کارت‌های ترلو را می‌توان به اعضای مختلف تیم اختصاص داد و تاریخ‌های مشخص‌شده‌ای را برای آن‌ها تعیین کرد. کاربران حتی می‌توانند برچسب‌هایی را با وضعیت‌های انتشار مختلف سفارشی‌سازی کنند تا کل تیم بتوانند از پیشرفت‌های محتواها و زمان قرارگرفتنشان باخبر شوند. برچسب‌ها همچنین می‌توانند به شبکه‌های اجتماعی مختلف اختصاص داشته باشند.

۵) سرویس SproutSocial

مدیریت محتوا در شبکه‌های اجتماعی و تقویم محتوایی

قیمت: طرح استاندارد از ۸۹ دلار در ماه برای پنج پروفایل اجتماعی شروع می‌شود و به‌شکل صورت‌حسابی سالیانه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تقویم و ابزار انتشار Sprout Social، سهولت را در برنامه‌ریزی و زمان‌بندی پست‌های شبکه‌های اجتماعی برای افراد موجود در تیم به همراه دارد. کاربران می‌توانند محتوا را برای ارسال خودکار در توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین، پینترست و مواردی دیگر برنامه‌ریزی کنند.

همچنین می‌توان تگی را به هر پست اجتماعی اختصاص داد و یادداشت‌هایی را اضافه کرد تا استراتژی و کمپین‌ها با گزارش‌های بهتری همراه باشد. از طرفی، این سرویس شامل ابزاری تحت عنوان Optimal Send Times است که داده‌های شبکه‌های اجتماعی شما را تجزیه‌و‌تحلیل می‌کند و به زمان‌هایی که مخاطبان شما تعامل بیشتری دارند، به شکل گزارش برای شما نمایش می‌دهد.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

ارائۀ ایده‌های محتوا در شبکه‌های اجتماعی فرایند آسانی نیست. ابزار‌های Listening در سرویس‌هایی همچون Sprout Social به بازاریابان این امکان را می‌دهند تا علایق مخاطبان خود را درک کنند. از این طریق، شما می‌توانید برای آگاهی از برند، موضوعات مورد بحث را به پست‌ها اضافه کنید تا افزایش دنبال‌کنندگانتان را به ‌همراه داشته باشد.

۶) ابزار Evernote

تقویم محتوا، مدیریت وظایف و دارایی‌های سازمان

قیمت: طرح پایه رایگان است. یک الگوی سفارشی‌سازی‌شده در برنامه‌های شخصی، برچسب قیمتی ۷,۹۹دلاری را به‌ خود اختصاص می‌دهد.

ابزار Evernote یک برنامۀ یادداشت‌برداری است که بازاریابان می‌توانند از آن برای پیگیری تمام قطعات متحرکی که یک کمپین شبکه‌های اجتماعی تشکیل می‌دهند، استفاده کنند. این ابزار همچنین دارای گزارش‌های ماهانه، سالانه، هفتگی و ساعتی است که پیگیری زمان انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی، زمان تولید محتوای بلاگ و سایر اولویت‌بندی‌‌های تیم را آسان‌تر می‌کند. Evernote برای هریک از این‌ها، قالب‌های قابل تنظیم ارائه می‌دهد که می‌توان آن‌ها را از داخل برنامه دانلود کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید این برنامه، Web Clipper Evernote برای کروم است. بازاریابان می‌توانند از این ابزار برای ذخیره‌سازی آسان لینک‌ها در Evernote Notebook استفاده کنند تا برای اشتراک‌گذاری در آینده، بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

برنامۀ موبایل Evernote همچنین دارای ویژگی‌های جالبی است که به بازاریابان کمک می‌کند تا ایده‌های محتوای خود را ثابت نگه دارند. برای مثال، می‌توانید به‌راحتی یک عکس بگیرید و آن را در فایل‌های Evernote ذخیره کنید تا بعداً بررسی شود. این ویژگی برای تیم‌هایی که به دنبال نگهداری عکس‌های پشت‌سرهم برای انتشار در اینستاگرام و دیگر پلتفرم‌ها هستند، از ارزش بسیاری برخوردار است.

۷) سرویس Hootsuite

انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی و تقویم محتوا

قیمت: طرح حرفه‌ای این سرویس از ۴۹ دلار در ماه آغاز می‌شود و با یک آزمایش ۱۴روزۀ رایگان همراه است.

سرویس Hootsuite ابزار برنامه‌ریز داخلی را به شما ارائه می‌دهد که در ایجاد کمپین، شناسایی شکاف‌های محتوایی و همکاری با دیگر اعضای تیم به شما کمک می‌کند. ویژگی‌های اصلی آن در انتشارات محتوا در شبکه‌های اجتماعی است تا بتوانید از قبل، محتواهای خود را آماده کنید. علاوه‌بر‌این، Hootsuite از ابزار و ویژگی‌های غنی برای بهبود همکاری اعضای تیم پشتیبانی می‌کند.

حتی می‌توانید بدون ورود به حساب کاربری خود، محتوا را از منابع دیگر مدیریت کنید. پس از ایجاد محتوا، می‌توانید با ابزار Composer پیش‌نمایشی از آن تهیه کنید که مطابق با فرمت منحصر‌به‌فرد هر شبکۀ اجتماعی نمایش داده می‌شود.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

همکاری متقابل تقریباً برای هر تیم بازاریابی مهم است و hootsuite راهی برای آسان‌ترکردن این کار را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. پلتفرم‌ اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعیِ این سرویس، یک کتابخانۀ محتوای داخلی را شامل می‌شود که به‌عنوان یک نقطۀ قوت برای سازمان عمل می‌کند. آیا تیم فروش شما به Cheatsheet ویژگی‌های محصول نیاز دارد؟ یا به دنبال آخرین جزئیات در ارتباط با خدمات مشتری هستید؟ همۀ این‌ها و بیشتر از آن را می‌توانید در کتابخانه‌های محتوای Hootsuite مشاهده کنید.

۸) سرویس Agorpulse

انتشار در شبکه‌های اجتماعی و تقویم محتوا

قیمت: طراح انفرادی رایگان است. شما همچنین می‌توانید از پکیج حرفه‌ای این سرویس برای تیم‌های کوچک استفاده کنید که هزینۀ ماهانه ۷۹دلاری را در بر می‌گیرد.

مشابه Hootsuite، سرویس Agorpulse ابزارهای انتشار در شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای برنامه‌ریزی و تقویم محتوا را به کاربران خود ارائه می‌دهد تا بتوان پست‌ها را به‌راحتی مدیریت کرد. این سرویس ویژگی‌هایی درزمینۀ زمان‌بندی، صف‌بندی و آپلود انبوه پست‌ها را شامل می‌شود که برای تیم‌هایی که از برنامه‌های محتوای فصلی یا ماهانه استفاده می‌کنند، بسیار مفید است.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

چیزی که Agropulse را متفاوت می‌کند، صندوق ورودی اجتماعی است که به شما این امکان را می‌دهد تا تمام تعاملات را از پلتفرم‌های مختلف، در یک مکان واحد مدیریت کنند. شما می‌توانید در این سرویس از آگاهی و تعامل مخاطبان خود نیز باخبر شوید.

۹) ابزار StoryChief

برنامه‌ریزی و توزیع محتوا

قیمت: پکیج تیمی این محصول از ۹۰ دلار در ماه آغاز می‌شود.

اگر می‌خواهید بیشتر از زمان‌بندی‌کردن پست‌ها، از تقویم محتوای خود استفاده کنید، StoryChief گزینۀ مناسبی برای شماست. با تقویم هوشمند این سرویس، کاربران می‌توانند استراتژی‌های بهتری داشته باشند و برنامه‌ریزی بهبودیافته‌تری برای اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی مختلف تهیه کنند.

این برنامه چیزی بسیار بیشتر از جدول زمانی را در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا وظایف خاصی را به همکاران خود محول کنید و فیلترهای خاصی برای کمپین‌های خود در نظر بگیرید. StoryChief ابزار خود را به‌عنوان یک پلتفرم توزیع محتوا توصیف می‌کند که تجزیه‌و‌تحلیل و انتشار را در کانال‌های متعدد یکپارچه می‌کند، تا رویکردی ساده‌تر برای ایجاد محتوا داشته باشید.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

چه باور کنید یا نه، شباهت زیادی بین بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی سئو وجود دارد. StoryChief این شکاف را با ابزار Seo Copywriting خود پر می‌کند. شما می‌توانید محتوای واضح‌تر و جذاب‌تری بنویسید که هم در رسانه‌های اجتماعی و هم در سایت و بلاگ شما مؤثر باشد.

۱۰) ابزار ClearVoice

تولید و مدیریت محتوا

برنامه‌ریزی و تولید محتوا چطور؟ ClearVoice ابزارهای ایجاد محتوا را برای متناسب‌شدن با Workflow شما ارائه می‌دهد. علاوه بر اینکه ClearVoice امکان متصل‌شدن و برقراری ارتباط با تولیدکنندگان محتوای دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد و دارای ویژگی‌هایی برای مدیریت وظایف برای همکاران داخلی و خارجی است.

می‌توانید پروژه‌ها را در رابطی ایجاد، ویرایش و تأیید کنید که مدیریت تحریریه را آسان می‌کند. همچنین، شامل داشبورد و تقویم تحریریۀ پویا با قابلیت‌های تعاملی فراوان و ادغام با سایر نرم‌افزارهای محبوب است.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

هر تیم اجتماعی‌ای برای یک آژانس یا مشتری بزرگ کار نمی‌کند. برای تیم‌های محتوای آزاد که می‌‌خواهند سازمان‌دهی‌شده و به‌موقع به انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی خود بپردازند، ClearVoice، برخی از همان ویژگی‌های عالی را با قیمتی که برای تیم سفارشی شده، ارائه می‌دهد.

۱۱) ابزار Zerys

تولید و مدیریت محتوا

قیمت: ۴۹ دلار برای مدیریت پروژه در هر ماه.

Zerys پلتفرم دیگری است که شما را با فریلنسرهای ایدئال تولید محتوا مطابقت می‌دهد. بااین‌حال، این سرویس خود را به‌عنوان یک پلتفرم اختصاص‌‌داده‌شده به موفقیت محتوا، ارائۀ ویژگی‌هایی برای برنامه‌ریزی محتوا، تولید، انتشار، تبلیغ، تبدیل و تجزیه‌و‌تحلیل محتوا معرفی می‌کند.

چرا باید از این ابزار استفاده کرد؟

می‌توانید پروژه‌های محتوای نامحدود را مدیریت کنید، کلمات کلیدی و عناوین محتوای بلاگ را برنامه‌ریزی کنید، نویسنده‌ها را استخدام کنید و تمام مهلت‌ها را در یک تقویم یکپارچه مشاهده کنید. با ویژگی‌های مدیریت پروژه‌ای که Zerys در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، نویسندگان داخلی می‌توانند از این پلتفرم برای تولید محتواهای باکیفیت و به‌موقع استفاده کنند.

قالب‌های شبکه‌های اجتماعیقالب‌های شبکه‌های اجتماعی

قالب تقویم شبکه‌های اجتماعی Hubspot

اگر در تنظیم تقویم‌های شبکه‌های اجتماعی تازه‌کار هستید، Hubspot یک قالب ازپیش‌ساخته‌شده، رایگان و قابل دانلود را ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن برای برنامه‌ریزی هفته‌های خود استفاده کنید.

Hubspot همچنین قالب دیگری برای استارتاپ‌ها آماده کرده تا بتوانند از آن به‌عنوان مخزن ایده‌های محتوا برای شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند. این قالب حاوی نکات مفیدی برای ارسال پست در شبکه‌های اجتماعی است.

مزایای استفاده از تقویم‌های محتوای شبکه‌های اجتماعی

همۀ ما زمان زیادی را مشغول هستیم و بسیاری از وظایف را در این بین فراموش می‌کنیم. محتوا در شبکه‌های مجازی و اشتراک‌گذاری آن نیز از این قاعده مستثنا نیست.

درست مانند بلاگ‌نویسی، یک استراتژی موفق در شبکه‌های اجتماعی مستلزم انتشار منظم و تعامل با فالوئرها برای دیدن نتایج مثبت است؛ چه از نظر سئو باشد یا شناخته برند، تولید Lead یا همۀ موارد. بنابراین، اگر در حال حاضر از تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنید، در ادامه واقعیت‌هایی را برای شما دراین‌باره شرح می‌دهیم که نظر شما را جلب می‌کند:

  • با استفاده از یک تقویم محتوا می‌توانید بدون هیچ نقصی، زمان برنامه‌ها را تغییر دهید. با یک تقویم محتوا در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابان می‌توانند برای هفته‌ها یا ماه‌ها، پست‌ها را از قبل برنامه‌ریزی کنند که باعث می‌شود ساعت کاری برای استراتژی‌های آینده آزاد شود. بهترین بخش داستان، این است که همیشه می‌توانید فضایی را برای اخبار فوری یا رویدادهای جاری در صنعت خود قرار دهید. در غیر این صورت، هر روز زمان ارزشمندی را صرف جست‌وجو در اینترنت برای اشتراک‌گذاری محتوا می‌کنید که قاتل بهره‌وری شناخته می‌شود.
  • با استفاده از روش‌های مدیریت خاص، مخاطبان خود را در هر پلتفرم افزایش دهید. بازاریابان شبکه‌های اجتماعی باید برای ایجاد پیام‌های سفارشی برای هر شبکه وقت بگذارند؛ چراکه مخاطبان انتظار دارند تا محتواهای متفاوتی را در هر شبکه ببینند. برای مثال، فالوئرهای اینستاگرام می‌خواهند ویدئو یا Reels را ببینند، درحالی‌که دنبال‌کنندگان توییتر شما نقل‌قول‌ها و مطالب سریع را می‌پسندند. برنامه‌ریزی این محتوا با استفاده از تقویم شبکه‌های اجتماعی باعث صرفه‌جویی در وقت شما در طول هفته می‌شود و اطمینان حاصل می‌کنید که هر پست با برنامه و تفکری درست به اشتراک گذاشته شده است.
  • استراتژی شبکه‌های اجتماعی خود را با ردیابی عملکرد محتوای خود در هر ماه بهینه کنید. بدون تقویم، بازاریابان شبکه‌های اجتماعی، محتوا را در فضایی خالی منتشر می‌کنند و قادر به ردیابی و تحلیل عملکرد نیستند. با یک تقویم، بازاریابان می‌توانند به گذشته نگاه کنند و محتوایی را تجزیه‌و‌تحلیل کنند که بهترین عملکرد را داشته است تا بتوانند استراتژی خود را براساس آن تنظیم کنند. اگر نوع خاصی از پست، تعداد قابل توجهی بازدید دریافت کرد، می‌توانید آن را برای یک موضوع متفاوت دوباره ایجاد کنید و همان موفقیت را مجدداً مشاهده کنید.
  • از تعطیلات در شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطبان جدید اما مرتبط استفاده کنید. با کمک یک تقویم، بازاریابان می‌توانند برای تعطیلات و روزهای بزرگداشت برنامه‌ریزی کنند؛ زمانی که می‌توانند محتوای خود را تنظیم و با مخاطبان بیشتری درگیر شوند.

نمونه‌های تقویم شبکه‌های اجتماعی

۱. تقویم شبکه‌های اجتماعی JotForm

تقویم شبکه‌های اجتماعی JotForm نه‌تنها از نظر بصری جذاب شناخته می‌شود، بلکه کاربردی است. برگه‌های بالا، برنامه‌های اجتماعی شما را برای هر کانالی که استراتژی خود را در آن اجرا می‌کنید، ازجمله رویدادهای حضوری و مجازی نشان می‌دهند. اگر قصد دارید از این تقویم استفاده کنید، فراموش نکنید که یک برگه برای جزئیات محتوا و اینکه چه کسی در تیم شما مسئول ایجاد محتوا خواهد بود، قرار دهید. شاید هم بخواهید یک برگه برای هر ماه داشته باشید تا به‌شکلی جداگانه، برنامه‌هایتان سازمان‌دهی شود.

۲. تقویم محتوای شبکه‌های اجتماعی Firefly Marketing

آیا با تقویم شبکه‌های اجتماعی خود مسیر سنتی‌تری را طی می‌کنید؟ یک قاب Google Sheets مانند آنچه را توسط Firefly Marketing ایجاد شده امتحان کنید. هر برگه به ماه‌های متفاوتی اختصاص دارد، درحالی‌که کاربرگ اصلی شامل کانال‌هایی است که ممکن است در بالای صفحه به آن نیاز داشته باشید. ردیف‌ها براساس هفته از هم جدا شده‌اند و می‌توانید به‌راحتی تاریخ و زمان برنامه‌ریزی پست را برای انتشار در دسترس داشته باشید. بخش موردعلاقۀ این تقویم محتوایی، ستون تعطیلات شبکه‌های اجتماعی است که از قبل با تاریخ‌های سرگرم‌کننده‌ای که مخاطبان شما دوست خواهند داشت، پر شده است.

بهترین تقویم برای شبکه‌های اجتماعی چیست؟

اکنون که چند ابزار مفید را بررسی کرده‌ایم تا استراتژی شبکه‌های اجتماعی خود را به بهترین شکل ممکن بسازید، زمان آن رسیده که آن‌ها را آزمایش کنید. بهترین تقویم شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌هایی است که در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند، فرایندها را ساده می‌کند و به شما کمک می‌کند تا هوشمندتر باشید.

چندین پلتفرم که در این مطلب به آن اشاره کردیم، پکیج‌های آزمایشی رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. ممکن است ابزاری را بیابید که به شما کمک می‌کند تا KPI بهتری در شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشید. فراموش نکنید که هر شبکۀ اجتماعی با هم متفاوت است و می‌توانید ترکیبی از این ابزارها را داشته باشید که به شما کمک می‌کند استراتژی خود را به‌طور مؤثر اجرا کنید تا بازده بازگشت سرمایه افزایش یابد.

منابع

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.