🧰 ابزارگشایی: Ahrefs چیست؟

معرفی ۵ ابزار مفید Ahrefs برای برنامه‌ریزی سئوی کسب‌وکارها

وقتی شروع به تدوین و پیشبرد برنامۀ بازاریابی دیجیتال خود می‌کنید، روش‌هایی مانند بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو (SEO) و ابزارهای گوناگون آن ازجمله ابزار Ahrefs را کشف خواهید کرد. سئو یکی از بهترین روش‌ها برای جذب سرنخ‌های ارزشمندتر توسط کسب‌وکار شماست؛ اما اگر با آن آشنا نباشید، مدیریتش چالش‌برانگیز خواهد شد.

به‌عنوان نویسندۀ محتوا، مهم است که دربارۀ هر موضوعی که می‌نویسید تحقیق کنید. بخشی از این تحقیق شامل این موارد است: یافتن کلمات کلیدی مناسب، ارائۀ بهترین ساختار برای مطلبی که می‌نویسید، بررسی سایر مطالبی که با همان موضوع در سراسر وب منتشر شده‌ است و ارائۀ محتوایی بهتر و جذاب‌تر که نیازهای کاربران را برآورده می‌کند. این بخش از تحقیق، در دستۀ بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو قرار می‌گیرد.

چندین ابزار سئو برای پاسخ‌گویی به این نیازها وجود دارد. Ahrefs یکی از بهترین ابزارهاست که در دستیابی به تجزیه‌وتحلیل خوب سئو به شما کمک می‌کند. در این مطلب از وی‌پدیا به معرفی Ahrefs و پنج ابزار مفید آن می‌پردازیم.

Ahrefs چیست؟

به‌طور خلاصه، Ahrefs یک ابزار سئوست که به شما کمک می‌کند سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو بهینه کنید تا بتوانید رتبه‌های بالاتری در موتورهای جست‌وجو، به‌ویژه گوگل، کسب کند. این ابزار یکی از شناخته‌شده‌ترین ابزارهای سئوی موجود است و میلیون‌ها شرکت در سراسر جهان ازجمله برندهای بزرگی مانند نتفلیکس، لینکدین، اوبر، پینترست و فیس‌بوک از آن استفاده می‌کنند.

Ahrefs در درجۀ اول به‌عنوان یک بررسی‌کنندۀ اعتبار بک‌لینک شناخته می‌شود، اما درواقع چیزی فراتر از آن است؛ یک مجموعه نرم‌افزار سئو شامل ابزارهایی برای:

 • لینک‌سازی
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • تجزیه‌وتحلیل رقبا
 • ردیابی رتبه
 • و ممیزی سایت

که بیشتر ویژگی‌هایش برای متخصصان بازاریابی طراحی شده است.

Ahrefs از نرم‌افزار خزنده استفاده می‌کند تا سایت شما را همان‌گونه که موتور جست‌وجویی مانند گوگل می‌بیند، بازسازی کند. این به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از سایت خود پیدا کنید و درنهایت بتوانید آن را برای موتورهای جست‌وجو بهینه کنید. وقتی از Ahrefs استفاده می‌کنید، داشبوردی دریافت می‌کنید که به شما امکان می‌دهد تمام داده‌های خود را پیگیری کنید. این داشبورد خطاها، پیوندهای جدید، رتبه‌بندی URL و دامنه‌های ارجاع‌دهنده را به شما نشان می‌دهد.

تاریخچۀ Ahrefs چیست؟

Ahrefs Pte. Ltd یک شرکت نرم‌افزاری است که ابزارهای سئوی آنلاین و مطالب آموزشی رایگان را برای متخصصان بازاریابی ارائه می‌دهد. این شرکت، یک استارت‌آپ چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در سنگاپور است و با این شعار کار می‌کند:

«اول انجامش بده، بعد درست انجامش بده، بعد بهتر انجامش بده».

بنیان‌گذار و مدیرعامل Ahrefs، دیمیتری گراسیمنکو، اولین موتور جست‌وجوی اسناد خود را زمانی که فقط ۱۵ سال داشت، ساخت. علاقۀ او به موتورهای جست‌وجو هرگز از بین نرفت و در سال ۲۰۰۷، دوباره کار خود را در حوزۀ موتورهای جست‌وجو برای اسناد و فایل‌ها از سر گرفت که درنهایت به تولد فهرست بک‌لینک‌‌های Ahrefs در سال ۲۰۱۰ منجر شد که خود، منبع داده برای اولین نسخۀ Ahrefs از Site Explorer شد. هنگامی که Ahrefs اولین ابزار خود، Site Explorer را راه‌اندازی کرد، حوزۀ راکد تجزیه‌وتحلیل بک‌لینک را متحول کرد و دور جدیدی از رقابت را در میان ارائه‌دهندگان ابزار سئو به راه انداخت. بدین ترتیب، به‌سرعت به یکی از بهترین ابزارهای تحلیل بک‌لینک در جهان تبدیل شد.

از آن زمان Ahrefs با توسعۀ ابزارهایی مانند Keywords Explorer برای تحقیق کلمات کلیدی، Content Explorer برای تجزیه‌وتحلیل محتوا، Rank Tracker برای نظارت بر رتبه‌بندی کلمات کلیدی یا Site Audit برای ممیزی و بهینه‌سازی سایت‌ها، به یک مجموعه سئوی کامل تبدیل شده است. شرکت Ahrefs در سال ۲۰۲۰ ابزار وب‌مستر Ahrefs را به‌عنوان یک لایۀ رایگان برای صاحبان سایت‌ها‌ منتشر کرد.

Ahrefs برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

Ahrefs در زمان راه‌اندازی، ابزاری برای تجزیه‌وتحلیل بک‌لینک‌های یک سایت بود، اما مجموعه ویژگی‌های آن در طول سال‌ها گسترش پیدا کرده است.

از ashref برای تجزیه‌وتحلیل بک‌لینک‌های سایت استفاده می‌شودAhrefs اغلب برای تجزیه‌وتحلیل پروفایل لینک یک سایت، رتبه‌بندی کلمات کلیدی و سلامت سئو استفاده می‌شود.

از ashref برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی و سلامت سئو سایت استفاده می‌شودهمچنین می‌توانید از Ahrefs برای انجام تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

از Ahrefs برای انجام تحقیق کلمات کلیدی استفاده می‌شودبسیاری افراد از Ahrefs برای یافتن محتوایی استفاده می‌کنند که در یک موضوع خاص (از نظر اشتراک‌گذاری‌ در شبکه‌های اجتماعی یا پیوندها) عملکرد خوبی داشته باشد.

از Ashref برای یافتن محتوا استفاده می‌شود.Ahrefs بیشتر توسط گروه‌های زیر استفاده می‌شود:

 • صاحبان کسب‌وکارهای کوچک که سئوی سایت خود را به‌طور مستقل انجام می‌دهند؛
 • آژانس‌های سئو که با چندین مشتری کار می‌کنند؛
 • بازاریابان «داخلی» که سایت کارفرمای خود را بهینه می‌کنند؛
 • بازاریابان «وابسته» که چندین سایت مختلف را اداره می‌کنند؛
 • مشاوران سئو که درمورد استراتژی سئو به مشتریان مشاوره می‌دهند.

چرا به نرم‌افزارهای تحلیل سئو ازجمله Ahrefs نیاز داریم؟

شما به نرم‌افزار تحلیل سئو نیاز دارید تا از رقبای خود جلو بزنید و در صنعتتان بهترین باشید. Ahrefs به شما کمک می‌کند تا تصویری کلی از رتبه‌بندی، پتانسیل‌های خود و آنچه رقبایتان انجام می‌دهند مشاهده کنید.

هر کسب‌وکاری که می‌خواهد به صفحات اول موتورهای جست‌وجو برسد، باید از ابزارهای سئو مانند Ahrefs استفاده کند. با تمام اطلاعاتی که چنین ابزاری پیش روی شما می‌گذارد، می‌توانید تصمیمات سریع و درستی درمورد استراتژی فوری و آیندۀ خود بگیرید، وارد ذهن کاربران خود شوید، ببینید آن‌ها دنبال چه هستند و در جست‌وجوی خود از چه کلمات و عباراتی استفاده می‌کنند. سپس، آن‌ها را در محتوای خود پیاده‌سازی کنید.

از طریق ابزارهای تحلیل سئو می‌توانید دریابید که رقبای شما چه می‌کنند، چه کسانی به صفحات وب آن‌ها لینک می‌دهند و سعی کنید به همان اهداف برسید. همچنین می‌توانید قوی‌ترین سایت‌های رقیب را تحلیل کنید و دریابید که سایت شما در کجا ضعیف‌ و عقب است.

۵ ابزار مفید Ahrefs برای برنامه‌ریزی سئوی کسب‌وکارها چیست؟

هنگامی که در Ahrefs مشترک می‌شوید، به ابزارهای مفید متعددی برای کسب‌وکار خود دسترسی خواهید داشت. در اینجا پنج مورد از مفیدترین این ابزارها آورده شده است.

۱) کاوشگر سایت (Site Explorer)

ابزار کاوشگر سایت Ahrefs به شما کمک می‌کند بک‌لینک‌های سایت خود را تجزیه‌وتحلیل کنید. می‌توانید ببینید که چند بک‌لینک کسب کرده‌اید و آن را با رقبای خود مقایسه کنید. این ابزار برای ارائۀ بینشی دقیق درمورد نحوۀ رقابت با رقبایتان از نظر بک‌لینک و ترافیک عالی است.

کاوشگر سایت یکی از ابزار مفید موجود در ashref استشما می‌توانید از ابزار Site Explorer برای درک بهتر کمپین‌های سئوی خود و رقبایتان استفاده کنید. دو ابزار اصلی در ویژگی Site Explorer، ابزار تحقیق ترافیک ارگانیک و ابزار جست‌وجوگر بک‌لینک، به شما در انجام این کار کمک می‌کنند.

کاوشگر سایت یکی از ابزار مفید موجود در ashref است 2ابزار تحقیق ترافیک ارگانیک

با استفاده از این ابزار، بینشی عمیق دربارۀ نحوۀ رتبه‌بندی رقبای خود برای کلمات کلیدی خاص دریافت خواهید کرد. اگر شما و رقبایتان در محتوای خود از کلمات کلیدی مشابه زیادی استفاده می‌کنید، این ابزار برایتان بسیار مفید است. همچنین خواهید دید که کسب‌وکار شما در مقایسه با رقبا چه رتبه‌ای دارد.

اگر از این ابزار تحقیق استفاده کنید، قادر خواهید بود کلمات کلیدی سودآور برای کسب‌وکار خود را کشف کنید. خواهید دید که رتبۀ بالا در موتورهای جست‌وجو در اثر رقابت بر سر چه کلمات کلیدی به‌دست می‌آید و کدام یک در کمپین شما وجود ندارند. استفاده از این ابزار به شما کمک می‌کند تا بفهمید مخاطبان شما به‌دنبال چه محتوایی هستند و سایت خود را بر مبنای آن بهینه کنید.

ابزار بررسی بک‌لینک

بک‌لینک، پیوندی است که از سایر سایت‌های معتبر به صفحه یا محتوای شما داده می‌شود. به‌دست‌آوردن این لینک‌ها، به افزایش اعتبار سایت و ارتقای رتبۀ صفحۀ شما در موتورهای جست‌وجو کمک می‌کند.

اکثر کسب‌وکارها از طریق تولید محتوا بک‌لینک کسب می‌کنند. هنگامی که محتوایی خاص در حوزۀ کسب‌وکار خود ایجاد می‌کنید و آن را با سایر مخاطبان و فعالان آن حوزه به اشتراک می‌گذارید، اگر آن مطلب را بپسندند یا آن را مفید بیابند، ممکن است در محتوای خود به آن لینک بدهند. بدین ترتیب، یک بک‌لینک تشکیل می‌‌شود.

ابزار بررسی بک‌لینک به شما کمک می‌کند تا ببینید چه سایت‌هایی به رقبای شما لینک می‌دهند. ممکن است متوجه شوید که سایت‌های مشابهی به محتوای شما و محتوای رقبایتان پیوند می‌دهند، یا اینکه رقبای شما دارای بک‌لینک از سایت‌های ارزشمندی هستند که شما ندارید. با ابزار جست‌وجوگر بک‌لینک، می‌توانید کیفیت سایت‌های بک‌لینک را بسنجید تا ببینید آیا آن سایت‌ها معتبر و ارزشمندند یا خیر. با این اطلاعات می‌توانید برای کسب بک‌لینک از آن سایت‌ها تلاش کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

۲) کاوشگر محتوا (Content Explorer)

محتوا نقش مهمی در هدایت سرنخ‌ها به سایت شما و بهبود رتبۀ سئو دارد. ابزار Content Explorer به شما کمک می‌کند موضوعات را تجزیه‌وتحلیل کنید و میزان محبوبیت آن‌ها را ببینید. با استفاده از این ابزار، می‌توانید برای بهبود کمپین بازاریابی محتوایی خود تلاش کنید.

وقتی موضوع خاصی را با استفاده از Content Explorer جست‌وجو می‌کنید، فهرستی از مطالب محبوب از پایگاه داده‌ای که بیش از ۲میلیارد مقاله دارد در اختیارتان قرار می‌گیرد. محبوبیت آن‌ها براساس عوامل سئو مانند اشتراک در شبکه‌های اجتماعی، ترافیک ارگانیک و تعداد سایت‌هایی که به محتوا پیوند می‌دهند، تعیین می‌شود.

اگر به‌ دنبال انواع خاصی از محتوا هستید نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. Content Explorer دارای فیلترهایی است که به شما امکان می‌دهد انواع مختلف محتوا را برای دسترسی به آنچه نیاز دارید بررسی کنید. این ابزار عالی به شما کمک می‌کند تا درک کنید چه سایت‌هایی با محتوای خود، برای کلمات کلیدی خاص، رتبه‌های خوبی کسب کرده‌اند.

کاوشگر محتوا یکی از ابزار مفید موجود در ashref است۳) کاوشگر کلمات کلیدی (Keyword Explorer)

کلمات کلیدی بخش مهمی از سئوست. ابزار جست‌وجوگر کلمات کلیدی Ahrefs به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی مرتبط را برای کمپین خود پیدا کنید. این ابزار بیش از ۳میلیارد کلمۀ کلیدی در پایگاه دادۀ خود دارد، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که پیشنهادات Ahrefs برای شما تمام‌ناشدنی است. هنگامی که کلمات کلیدی را جست‌وجو می‌کنید، Keyword Explorer تخمین‌های ترافیکی‌ای را به شما ارائه می‌دهد که نشان‌دهندۀ تعداد دفعات جست‌وجوی آن کلمۀ کلیدی خاص است.

کاوشگر کلمات کلیدی یکی از ابزار مفید موجود در ashref استاگر تجارت شما در خارج از کشور عرضه می‌شود، Keyword Explorer برای کسب‌وکار شما مفید است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کاوشگر کلمات کلیدی Ahrefs این است که کلمات کلیدی را برای بیش از ۱۰۰ کشور تولید می‌کند. جدا از جست‌وجوی بین‌المللی کلیدواژه، Keyword Explorer به شما امکان می‌دهد که دشواری رتبه‌بندی برای یک کلمۀ کلیدی را متوجه شوید.

یکی از بهترین ویژگی‌های Keyword Explorer امکان دیدن داده‌های کلیک برای کلمات کلیدی مدنظر شماست. این داده‌های کلیک کلمۀ کلیدی به شما کمک می‌کنند تا ببینید کدام کلمات کلیدی سبب کلیک بیشتر روی صفحات سایت‌ها می‌شوند، بنابراین می‌توانید در کمپین خود روی این کلمات کلیدی تمرکز کنید.

با این ابزار، می‌توانید ایده‌های کلمۀ کلیدی ارگانیک را در کنار معیارهایی مانند رتبه‌بندی کلمات کلیدی، رقابت کلمات کلیدی و عوامل دشواری کلمۀ کلیدی کشف کنید. کاوشگر کلمۀ کلیدی Ahrefs معیارهای اولیۀ سئو مانند حجم جست‌وجو، کلیک و هزینۀ هر کلیک (CPC) را برای یک کلمۀ کلیدی خاص ارائه می‌دهد.

کاوشگر کلمات کلیدی یکی از ابزار مفید موجود در ashref است 2۴) ردیاب رتبه (Rank Tracker)

Rank Tracker رتبۀ گوگل شما در دسکتاپ و موبایل را نظارت می‌کند. هدف سئو بهبود رتبۀ سایت شما برای دستیابی به ترافیک ارزشمندتر است، بنابراین مهم است که رتبۀ خود را ردیابی کنید و ببینید که در طول زمان چگونه تغییر می‌کند.

Rank Tracker گزارش‌هایی را به‌صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه برای شما ارسال می‌کند (بسته به برنامۀ شما). این به شما کمک می‌کند تا ببینید چه تعداد کلیک از طریق ترافیک ارگانیک جذب سایت شما می‌شود. همچنین میانگین موقعیت خود را در نتایج جست‌وجو و میانگین ترافیکی را که به سایت خود جذب می‌کنید مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات Rank Tracker آسان است. کافی است فهرستی از کلمات کلیدی‌ای را که برای کسب‌وکار شما مهم است وارد کنید، کشورهایی را که مدنظرتان است اضافه کنید و URL رقبایتان را فهرست کنید. Ahrefs شروع به ردیابی داده‌ها می‌کند و گزارش‌ها را برای شما می‌فرستد. این ابزار ارزشمند، در فهم تغییرات رتبه‌بندی سایت شما در طول زمان و بهبود کمپین سئو، به شما کمک می‌کند.

ردیاب رتبه یکی از ابزار مفید موجود در ashref است۵) ممیزی سایت (Site Audit)

هنگامی که کمپین سئوی خود را اجرا می‌کنید، همیشه این احتمال وجود دارد که مشکلاتی به وجود بیاید یا خطاهایی رخ دهد. با استفاده از ابزار ممیزی سایت Ahrefs، نیازی نیست که به‌طور مداوم سایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به‌خوبی کار می‌کند. این ابزار، سایت شما را به‌منظور جست‌وجوی مشکلات رایج سئو تجزیه‌وتحلیل می‌کند و در صورت بروز مشکلات، به شما اطلاع می‌دهد. بنابراین می‌توانید به‌سرعت مشکلات را برطرف کنید.

ممیزی سایت همچنین گزارش‌هایی از تجزیه‌وتحلیل سلامت سایت شما تولید می‌کند. این تابع، تمام صفحات شما را می‌خزد. سپس یک نمرۀ کلی سلامت سئو به شما می‌دهد، داده‌های مهم را در نمودارها تجسم می‌بخشد، همۀ مشکلات فنی سئو مانند لینک‌های شکسته را علامت‌گذاری می‌کند و توصیه‌هایی درمورد نحوۀ رفع آن‌ها ارائه می‌دهد.

ممیزی سایت یکی از ابزار مفید موجود در ashref استAhrefs داده‌های خود را چگونه به ‌دست می‌آورد؟

Ahrefs داده‌ها را با اسکن اینترنت ۷/۲۴ برای اطلاعات لینک‌ها، کلمات کلیدی، ترافیک و… به‌دست می‌آورد. سپس، این داده‌ها با سایر اطلاعات سرورهای گوگل (آن‌هایی که می‌توانید در گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) پیدا کنید) و ابزارهای دیگر یکپارچه و تجزیه‌وتحلیل می‌شوند. ردیاب رتبه‌بندی Ahrefs و ابزار کاوشگر محتوا از خزنده‌ها و داده‌های پایگاه‌های دادۀ مستقل استفاده می‌کنند. آن‌ها به هیچ موتور جست‌وجو یا خدمات مشابهی وابسته نیستند، بنابراین Ahrefs داده‌هایی قانونی ارائه می‌دهد که می‌توانید در برنامۀ سئوی خود اعمال کنید.

مزیت‌های ابزار Ahrefs چیست؟

 1. خزندۀ AhrefsBot: این مجموعه ابزار دارای ربات خزندۀ بسیار چشمگیر خود است که به نام AhrefsBot شناخته می‌شود. این خزنده هر ۲۴ ساعت، بیش از ۸میلیارد صفحۀ وب را پردازش می‌کند و هر ۱۵ دقیقه فهرست خود را با جدیدترین بک‌لینک‌های موجود در وب به‌روز می‌کند. این رقم، بیش از یک‌سوم کاری است که Googlebot انجام می‌دهد و خزندۀ Ahrefs را به پنجمین خزندۀ فعال در وب تبدیل کرده است.
 2. سادگی: Ahrefs یک مجموعه ابزار بسیار قدرتمند و درعین‌حال، بسیار آسان است. رابط کاربری Ahrefs، ساده و بسیار شهودی است. فرقی نمی‌کند که تازه‌کار باشید یا حرفه‌ای، می‌توانید به‌راحتی و تنها با چند کلیک از آن استفاده کنید و به تمام ابزارها دسترسی داشته باشید.
 3. دسترسی آسان: هنگامی که از هریک از ابزارهای Ahrefs استفاده می‌کنید، بیشتر اطلاعات مرتبط را در یک صفحه دریافت خواهید کرد و برای یافتن اطلاعات، نیازی به کاوش‌های پیچیده نیست.
 4. الهام‌بخش‌بودن: Ahrefs برای ارائۀ ایده‌های جدید به شما عالی است. به‌طور مثال، کاوشگر کلمۀ کلیدی را در نظر بگیرید: کافی است یک رشته از کلمات را تایپ کنید. سپس، پیشنهادات مرتبط زیادی دریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن‌ها برای بهبود محتوای خود استفاده کنید.

معایب ابزار Ahrefs چیست؟

 1. گرانی: اگر یک فریلنسر یا یک کسب‌وکار کوچک هستید، احتمالاً قیمت Ahrefs برایتان کمی بیش از حد بالاست. ابزارهای رایگان زیادی وجود دارند که می‌توانند نقطۀ آغاز خوبی برای تحقیقات سئوی شما باشند، گرچه برخی از ویژگی‌های Ahrefs را ندارند.
 2. محدودیت‌ها: با وجود قیمت‌های بالا برای طرح‌های مختلف، هنوز محدودیت‌هایی در بسیاری از جنبه‌ها مانند تعداد URLهایی که می‌توانید در روز جست‌وجو کنید، محدودیت‌های فهرست کلمات کلیدی و موارد دیگر وجود دارد.
 3. اطلاعات بیش از حد: Ahrefs اطلاعات زیادی ارائه می‌دهد که برای یک فرد حرفه‌ای، می‌تواند واقعاً عالی باشد، اما برای یک تازه‌کار، این اطلاعات شاید زیاد از حد باشد که بی‌شباهت به تلاش برای یافتن یک سوزن در انبار کاه نیست.

قیمت‌ Ahrefs چند است؟

Ahrefs چهار نوع بستۀ مختلف ارائه می‌دهد که قیمت هریک با توجه به نوع بسته و دورۀ زمانی صورتحساب (ماهانه یا سالانه) تعیین می‌شود. در حال حاضر، قیمت بستۀ مقدماتی (Lite)، ۸۹ دلار در ماه و بستۀ استاندارد (Standard) 179 دلار در ماه است. دو طرح دیگر برای شرکت‌های بزرگ‌تر نیز وجود دارد. می‌توانید بستۀ پیشرفته (Advanced) را با قیمت ۳۶۹ دلار در ماه و بستۀ سازمانی (Enterprise) را با ۸۹۹ دلار در ماه دریافت کنید. در اینجا خلاصه‌ای از قیمت‌گذاری Ahrefs آمده است.

قیمت Ashref چند استاگر مطمئن نیستید که Ahrefs برای شما مناسب است یا خیر، می‌توانید ۷ دلار برای یک دورۀ آزمایشی ۷روزه برای بسته‌های Lite و Standard بپردازید. همچنین، اگر خودتان صاحب و مالک یک سایت هستید، می‌توانید از ابزار رایگان وب‌مستر Ahrefs (AWT) استفاده کنید. AWT چیزی فراتر از Ahrefs نیست، فقط امکان دسترسی محدود رایگان به Site Explorer و Site Audit را برای صاحبان سایت‌ها فراهم کرده است. در جدول زیر، مقایسه‌ای از عملکرد کنسول جست‌وجوی گوگل با AWT ارائه شده است.

مقایسه‌ای از عملکرد کنسول جست‌وجوی گوگلجایگزین‌های Ahrefs چیست؟

چندین جایگزین با قیمت‌های متفاوت برای Ahrefs وجود دارد. سمراش (SEMrush) و ماز (Moz) ازجمله مهم‌ترین آن‌ها هستند.

ورود به Ahrefs

در آخر…

با وجود داشتن الگوریتم‌های پیچیده، استفاده از Ahrefs ساده است و اطلاعات را به‌راحتی در دسترس قرار می‌دهد. این ابزار، درمجموع ارزان نیست، اما ارزشش را دارد. هر کسب‌وکاری که قصد رقابت با دیگران بر سر رتبه‌های خوب در موتورهای جست‌وجو را دارد، بهتر است از این ابزار استفاده کند.

۴.۶/۵ | (۱۰ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.