اینتراکشن چیست؟

همه‌چیز دربارۀ اینتراکشن در شبکه‌های اجتماعی

4,514

توییتر یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب و پر‌طرف‌دار است که به دلیل وجود اصطلاحات خاص در آن، کمی پیچیده‌تر از سایر شبکه‌های اجتماعی است. اگر بخواهید فعالیت مطلوب و درستی در این شبکۀ اجتماعی داشته باشید، لازم است که معنای اصطلاحات رایج در توییتر را بدانید.

یکی از اصطلاح‌هایی که در توییتر بسیار استفاده می‌شود، اینتراکشن (Interaction) است. در ادامۀ این بلاگ‌پست همه‌چیز را دربارۀ اینتراکشن و کاربرد آن برای شما توضیح داده‌ایم.

اینتراکشن در توییتر به چه معناست؟

اگر Interaction را در دیکشنری آنلاین خود سرچ کنید، با واژه‌ای به نام تعامل رو‌به‌رو می‌شوید که معنای لغتی آن است. اینتراکشن در توییتر به‌معنی داشتن هرگونه ارتباط با افراد مختلف است که می‌تواند شامل کارهایی مثل لایک، ریتوییت، منشن و… باشد. تمامی فعالیت‌هایی که ما به‌عنوان یک کاربر در توییتر انجام می‌دهیم اهمیت دارد و یک اینتراکشن محسوب می‌شود.

در اینتراکشن نیاز نیست که حتماً طرف مقابل خود را بشناسید یا با او ارتباط دوطرفه داشته باشید؛ به همین دلیل می‌توان در سطح وسیعی با افراد، تعامل یا اینتراکشن داشت. اصطلاح اینتراکشن شباهت ظاهری بسیاری با مفهوم دایرۀ اینتراکشن دارد، ولی کاربرد و معنای آن‌ها با هم بسیار متفاوت است. جالب است که استفاده از این اصطلاح محدود به توییتر نبوده و در تمام شبکه‌های اجتماعی کاربرد دارد.

اینتراکشن یعنی چیاینتراکشن توییتر چه کاربردی دارد؟

اگر قصد شما از فعالیت در توییتر برند‌سازی از خودتان یا تبلیغ کسب‌و‌کارتان باشد، اینتراکشن یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه کنید. هرچقدر میزان اینتراکشن افراد با شما بیشتر باشد، کاربران بیشتری از وجود شما باخبر شده و خدمات یا محصولات شما را می‌شناسند. همچنین، اگر افراد زیادی با شما اینتراکشن داشته باشند، اعتبار بیشتری در توییتر به دست خواهید آورد که این اعتبار و اطمینان، سود بسیاری را درپی دارد.

وجود اینتراکشن باعث می‌شود که افراد در تولید محتوای خود دقت بیشتری کرده و مطالب مفید‌تری را منتشر کنند؛ چون اگر محتوای بدی از صفحۀ توییتر شما منتشر شود، افراد بسیاری به سبب اینتراکشن آن را مشاهده کرده و اعتماد خود را از دست می‌دهند.

چطور اینتراکشن توییتر خود را افزایش دهیم؟

افزایش اینتراکشن در توییتر تا حد زیادی به خلاقیت شما در تولید محتوا بستگی دارد. راه‌های دیگری نیز برای افزایش اینتراکشن وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • شناسایی افراد حرفه‌ای: یکی از راه‌های افزایش اینتراکشن در توییتر، پیداکردن افراد حرفه‌ای در حوزۀ کاری خود و ارتباط و تعامل با آن‌هاست. داشتن اینتراکشن با یک فرد مورد اطمینان، بهتر از داشتن ارتباط با تعداد زیادی از افراد عادی است.
  • ارتباط دوطرفه: احتمالاً ضرب‌المثل از هر دست بدهی از همان دست می‌گیری به گوش همۀ شما خورده است. این ضرب‌المثل به موضوع گفته‌شده بی‌ربط نیست؛ زیرا برای افزایش اینتراکشن لازم است ارتباط خوبی با سایر افراد داشته باشید. باید توییت‌های دیگران را لایک و ریتوییت کنید تا آن‌ها نیز برای شما این کار را انجام دهند.
  • هشتگ‌گذاری: یکی دیگر از راه‌های مهم افزایش اینتراکشن، اضافه‌کردن هشتگ‌های مرتبط به توییت‌هایتان است. انجام فعالیت‌هایی مثل شرکت در بحث‌های مختلف و نوشتن توییت دربارۀ موضوعات روز نیز تا حد زیادی روی افزایش اینتراکشن تأثیر می‌گذارند.

منابع

ShoutMeLoud

۵/۵ | (۱ امتیاز) به این مطلب امتیاز بده!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.