چطور در لینکدین پیام بفرستیم؟

ارسال پیام InMail در لینکدین چیست؟

لینکدین یک منبع ارزشمند برای شناسایی و ارتباط با افراد در کسب‌وکارهاست که اخیراً مسیر خود را در میان ایرانیان، به‌عنوان یک شبکۀ اثرگذار اجتماعی در حوزۀ حرفه و تخصص و استخدام، پیدا کرده است. همچنین لینکدین برای شرکت‌های خارجی که به‌ دنبال بازار ایران هستند، به یک بانک اطلاعاتی از افراد حرفه‌ای و کسب‌وکارهای ایرانی تبدیل شده است.

در بلاگ‌پست‌های پیشین درمورد لینکدین صحبت کردیم. در این بلاگ‌پست قصد داریم به روش‌های ارسال پیام، به جامعۀ مخاطبان خود در این شبکۀ اجتماعی بپردازیم. شبکۀ ارتباطات در لینکدین به جامعۀ مخاطبان درجه اول، دوم و سوم (۱st, 2nd, 3rd) تقسیم می‌شود. برای ارتباط با هر دسته از این افراد، باید از روش‌های مختلفی استفاده کرد. ما در ابتدا روش ارسال پیام را از روش‌های مختلف بازگو می‌کنیم و سپس نحوۀ ارسال پیام را به ترتیب نزدیکی ارتباط با مخاطبان توضیح می‌دهیم.

ارسال پیام به ارتباطات لینکدین

برای ارسال پیام به ارتباطات در لینکدین می‌توانیم مستقیماً از بخش‌های زیر به مخاطبان خود پیام ارسال کنیم:

 • صفحۀ پیام شخصی خودمان؛
 • پنجرۀ مکالمۀ پیام‌رسانی لینکدین؛
 • صفحۀ مخاطبان لینکدین؛
 • صفحۀ پروفایل لینکدین هر عضو؛
 • روش به‌اشتراک‌گذاری خصوصی یک پست لینکدین.

پیام‌های ارسال‌شده، بسته به تنظیمات اعلان لینکدین در فهرست پیام‌گیرنده و احتمالاً در ایمیل افراد قابل مشاهده خواهد بود. از صفحۀ پیام‌رسانی یا از قسمت مکالمه، به ارتباطات خودمان پیام ارسال می‌کنیم.

روش ارسال پیام به مخاطبان از صفحۀ پیام یا پنجره‌های مکالمه

 1. روی دکمۀ پیام‌رسانی (Messaging) در بالای صفحۀ اصلی لینکدین یا از بالای پنجرۀ پیام‌رسانی کلیک می‌کنیم.
 2. روی نماد Compose در ریل سمت چپ کلیک می‌کنیم.
 3. نماد نوشتن در بالای پنجره‌های مکالمه قابل مشاهده است.
 4. نام فرد یا افراد گیرندۀ پیام را در قسمت Type a name تایپ می‌کنیم.
 5. می‌توانیم حداکثر ۵۰ نفر را به مکالمه اضافه کنیم. پیام خود را در کادر نوشته و آن را ارسال می‌کنیم.
 6. برای ارسال پیام روی ارسال (Send) کلیک می‌کنیم.

روش ارسال پیام از صفحۀ مخاطبان

در صفحۀ مخاطبان، شخصی را که قصد داریم برای او پیام ارسال کنیم جست‌وجو کرده و برای ارسال پیام، به صفحۀ شخصی مخاطب موردنظر می‌رویم.

 1. روی نماد مخاطبان من در بالای صفحۀ اصلی خود کلیک می‌کنیم.
 2. سپس روی ارتباطات در ریل سمت چپ کلیک می‌کنیم.
 3. شخصی را که می‌خواهیم از فهرست ارتباطات خود به او پیام دهیم، پیدا می‌کنیم و روی پیام، در کنار نام آن شخص کلیک می‌کنیم.
 4. پیام خود را در جعبۀ متن پیش‌نویس کرده و روی دکمۀ Send کلیک می‌کنیم.

روش ارسال پیام از پروفایل اشخاص

 • به پروفایل شخص مورد‌نظر می‌رویم.
 • روی پیام در کنار عکس پروفایل آن‌ها کلیک می‌کنیم.
 • پیام خود را تایپ می‌کنیم.
 • روی دکمۀ Send کلیک می‌کنیم.

روش به‌اشتراک‌گذاری یک پست به‌صورت خصوصی

 • روی نماد «➤» یا ارسال در زیر پست کلیک می‌کنیم.
 • در پنجرۀ پیام جدید، نام (های) گیرنده (های) خود را در قسمت Type a name پیام خود را تایپ می‌کنیم.

چطور در لینکدین پیام بفرستیمنحوۀ ارسال پیام به گروه‌های مختلف مخاطبان

پیش از اینکه به نحوۀ ارسال پیام به گروه‌های مخاطبان بپردازیم، باید به این نکته اشاره کنیم که اکانت لینکدین، به دو نوع عادی و Premium تقسیم می‌شود. دسترسی Premium به‌جز موارد خاص برای کاربران ایرانی محدود است. از همین‌ رو ما فقط می‌توانیم به مخاطبان خود پیام دهیم و یا درخواست پیام را برای اعضای گروه و همکاران گروه ارسال کنیم. اگر با مخاطب هیچ‌گونه کانکشنی نداریم، باید از گزینۀ ارسال نامۀ الکترونیکی (InMail) استفاده کنیم.

InMail سرویسی است که با یک حساب Premium در دسترس کاربران لینکدین است. این سرویس به ما این امکان را می‌دهد که پیام‌ها را مستقیماً برای سایر اعضای لینکدین ارسال کنیم، حتی اگر با آن‌ها کانکشن نداشته باشیم. اعتبار InMail براساس نوع اشتراک Premium تخصیص داده می‌شود. اما حتی InMail هم امکان ارسال پیام به برخی از اعضای لینکدین را نمی‌دهد. در این بخش، روش ارسال پیام به دسته‌های گوناگون مخاطبان در اکانت عادی و پرمیوم لینکدین را بازگو می‌کنیم.

 • ارسال پیام به ارتباطات درجه دو؛
 • ارسال پیام به ارتباطات درجه سه؛
 • ارسال پیام به اعضای گروه لینکدین.

نحوۀ ارسال پیام به مخاطبان درجه ۲

ارتباط درجه ۲ در لینکدین به این معنی است که هر دو طرف در ارتباط مستقیم با یک شخص هستند؛ یعنی دوست مشترک یک نفر هستند. درنتیجه، این مخاطبان ارتباطات درجه ۲ نامیده می‌شوند. در این حالت، هنگام مشاهده توسط هر شخص، «۲» مخاطب مشترک در پروفایل هر شخص ظاهر می‌شود.

در اکانت پرمیوم اگر InMail لینکدین را داشته باشیم، می‌توانیم به ارتباطات درجه ۲، بدون اینکه واقعاً کانکشن داشته باشیم، پیام دهیم. به‌سادگی پروفایل آن‌ها را باز کرده و دکمۀ «InMail» را برای نوشتن و ارسال پیام خود می‌زنیم. اگر ازInMail اکانت عادی استفاده می‌کنیم، برای ارسال پیام به مخاطب درجه ۲ مراحل زیر را دنبال می‌کنیم.

 • مرحلۀ ۱: به پروفایل لینکدین ارتباط درجه ۲ خود می‌رویم.
 • مرحلۀ ۲: روی دکمۀ آبی‌رنگ «ارتباط» در بالای پروفایل آن‌ها کلیک می‌کنیم.
 • مرحلۀ ۳: پیام خود را می‌نویسیم و حتماً دلیل اینکه چرا می‌خواهیم با شخص موردنظر ارتباط برقرار ‌کنیم بیان می‌کنیم؛ برای مثال به علایق مشترک، ارتباط متقابل یا تحسین کار آن‌ها اشاره می‌کنیم، سپس دکمۀ «ارسال دعوت» را فشار می‌دهیم.
 • مرحلۀ ۴: هنگامی که آن‌ها دعوت ما را پذیرفتند، با دنبال‌کردن مراحل بخش یک که پیش از این گفتیم، برای آن‌ها پیام ارسال می‌کنیم.

نحوۀ ارسال پیام به ارتباطات درجه ۳

 • مرحلۀ ۱: به پروفایل مخاطب درجه ۳ ارتباط خود می‌رویم.
 • مرحلۀ ۲: بررسی می‌کنیم که آیا نام و نام خانوادگی آن‌ها نمایش داده می‌شود یا خیر.
 • مرحلۀ ۳: در صورت نمایش هر دو نام، باید دکمۀ آبی «ارتباط» را مشاهده کنیم که به ما این امکان را می‌دهد برای آن‌ها دعوت ارسال کنیم. پس از ارتباط، می‌توانیم با دنبال‌کردن مراحل بخش ۱ ارتباط گرفته و برای ایشان پیام ارسال کنیم.

اگر فقط اولین حرف از نام خانوادگی آن‌ها نمایش داده شود، دیگر نمی‌توانیم روی «ارتباط» کلیک کنیم، اما هنوز هم می‌توانیم از طریق سرویس InMail اکانت پرمیوم با آن‌ها تماس بگیریم.

نحوۀ ارسال پیام برای اعضای گروه لینکدین

 • مرحلۀ ۱: از گروهی که خودمان و ارتباطاتمان در آن هستیم، بازدید می‌کنیم.
 • مرحلۀ ۲: روی فهرست «پیوند اعضا» با پیوند بیش از حد در صفحۀ اصلی گروه کلیک می‌کنیم و ارتباط موردنظر خود را جست‌وجو می‌کنیم.
 • مرحلۀ ۳: روی دکمۀ «پیام» در کنار نام ارتباط خود کلیک می‌کنیم.
 • مرحلۀ ۴: بدون اینکه هرگز از گروه خارج شویم، به ارتباط خود پیام ارسال می‌کنیم. نیازی به نامه یا دعوت‌نامه نیست.

روش ارسال پیام در لینکدین در سیستم‌عامل‌های گوناگون

در این قسمت، روش ارسال پیام در سیستم‌عامل‌های مختلف را بیان می‌کنیم.

 • ارسال پیام در نسخۀ IOS لینکدین؛
 • ارسال پیام در نسخۀ اندروید لینکدین؛
 • روش ارسال پیام در مرورگر موبایل و برنامۀ Lite.

ارسال پیام در نسخۀ IOS

 • روی نماد Messaging در صفحۀ اصلی ضربه می‌زنیم.
 • روی نماد نوشتن ضربه می‌زنیم.
 • نام (های) گیرنده (ها) یا گروه خود را در قسمت To در بالای صفحه وارد می‌کنیم و پیام خود را می‌نویسیم.
 • روی نماد «➤» یا ارسال ضربه می‌زنیم.

ارسال پیام در نسخه اندروید

 • روی نماد Messaging در صفحۀ اصلی ضربه می‌زنیم.
 • روی نماد نوشتن ضربه می‌زنیم.
 • نام (های) گیرنده (ها) یا گروه خود را در قسمت To در بالای صفحه وارد می‌کنیم و پیام خود را می‌نویسیم.
 • روی نماد «➤» یا ارسال ضربه می‌زنیم.

روش ارسال پیام در مرورگر موبایل و برنامۀ Lite

 1. روی نماد پیام‌رسانی در سمت راست بالای صفحۀ اصلی LinkedIn Lite خود ضربه می‌زنیم.
 2. روی COMPOSE در نزدیکی سمت راست بالای صفحه ضربه می‌زنیم.
 3. نام (های) گیرنده (های) خود را در قسمت To تایپ می‌کنیم. می‌توانیم حداکثر ۵۰ نفر را به مکالمه اضافه کنیم.
 4. پیام را در قسمت نوشتن پیام تایپ می‌کنیم.
 5. برای پیوست‌کردن پرونده‌ها یا نماد دوربین برای ارسال تصاویر، روی نماد پیوست ضربه می‌زنیم.
 6. روی نماد ارسال کلیک می‌کنیم.

در همین ابتدای این بلاگ‌پست باید بگوییم که قابلیت LinkedIn InMail فقط در حساب‌های پرمیوم و در دو مدل Premium Career و Business در دسترس است. اما این قابلیت که در سال ۲۰۱۹ به لینکدین اضافه شد، چه کاربردهایی دارد و چگونه می‌توان از آن بهره برد؟

قابلیت InMail در لینکدین چیست؟

قابلیت InMail یکی از قابلیت‌های کاربردی برای اکانت‌های بیزنسی است؛ زیرا با استفاده از آن می‌توانیم به‌راحتی و بدون اینکه ابتدا با سایر کاربران در لینکدین ارتباط برقرار کنیم (کانکت شویم)، یا حتی اگر در یک گروه نباشیم، به آن‌ها به‌صورت خصوصی پیام بدهیم.

برای مثال اگر شرکتی به دنبال نیرو باشد، با استفاده از این قابلیت می‌تواند به اطلاعات تعداد بی‌شماری کارجو دسترسی داشته باشد.

به گفتۀ هاب اسپات (Hubspot) سرویس InMail یکی از ارزشمندترین ابزاری است که لینکدین در نسخۀ پرمیوم خود در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد؛ زیرا برای استفاده از این قابلیت حتی نیاز نیست به اینترنت دسترسی داشته باشیم (اگه یه کاری بکنن که برق هم نیاز نداشته باشه عاالیه!). اما ابزار هدایتگر فروش لینکدین (LinkedIn Sales Navigator) با استفاده از سرویس InMail امکان برقراری روابط سودمند با مشتریان احتمالی را برای تیم فروش دوچندان کرده است.

مزایای InMail نسبت به سایر ابزارها

مهم‌ترین مزیت استفاده از InMail اثربخشی ۲.۶برابری آن نسبت به تماس تلفنی و ارسال ایمیل است. شاید الان از خودمان بپرسیم چرا؟

چون احتمال پیام‌دادن به افراد و یا شرکت‌های هدف در این روش بسیار بیشتر از سایر روش‌هاست و دیگر آنکه بستر لینکدین برای برقراری ارتباط، نسبت به سایر کانال‌ها تخصصی‌تر است.

بهترین روش ارسال پیام InMail در لینکدین

لینکدین امکان نوشتن متنی با ۲۰۰ کاراکتر در قسمت موضوع و ۱۹۰۰ کاراکتر در قسمت متن را فراهم کرده است. اما اولین کاری که باید قبل از ارسال پیام به مخاطب و یا مشتریان بالقوه انجام دهیم، اطمینان از پرشدن صحیح تمام قسمت‌های پروفایلمان است.

حرف آخر

در این بلاگ‌پست روش‌های گوناگون ارسال پیام را با توجه به سطح ارتباط با مخاطبان، کاربری در اکانت عادی و پرمیوم لینکدین و همچنین در سیستم‌عامل‌های گوناگون بیان کردیم. همان‌طور که می‌دانید، لینکدین یک شبکۀ ارتباطی قوی بین تمامی کسب‌و‌کارها در سراسر دنیاست؛ به همین دلیل در قسمت Help Desk خود، تمامی مواردی را که نیاز است برای استفادۀ صحیح از این شبکۀ ‌اجتماعی بدانید، به‌طور کامل و با جزئیات آموزش داده است. اگر به دریافت جزئیات بیشتر درمورد امکانات لینکدین نیاز دارید می‌توانید از این قسمت نیز بهره ببرید.

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.