تولید محتوا با هوش مصنوعی

معرفی 5 ابزار کاربردی هوش مصنوعی برای تولید محتوا

فایل صوتی بلاگ

 

اگر به دنبال بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا بوده و می‌خواهید تولید محتوا و بازاریابی محتوایی را به دست هوش مصنوعی بسپارید، به محتوای درستی مراجعه کرده‌اید. ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی ویژگی‌های متفاوتی داشته و در بهینه‌سازی محتوای شما، صرفه‌جویی در زمان و ارائۀ ایده‌های جدید مؤثر خواهند بود.

در این مطلب از بلاگ صباویژن به‌طور دقیق به معرفی ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی پرداخته و نقاط قوت و ضعف هرکدام از آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

تولید محتوا با هوش مصنوعی به چه معناست؟

نرم‌افزار هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات موجود را از موتورهای جست‌وجو بیرون کشیده و محتوای منحصربه‌فردی را براساس عبارت‌های جست‌وجوشده توسط انسان‌ها و در قالب‌های متفاوت ایجاد کند.

آیا تولید محتوا با هوش مصنوعی امکان‌پذیر است؟

بله، تولید محتوا با هوش مصنوعی می‌تواند برای اهداف مختلفی مانند تولید ایده، نوشتن کپی، ویرایش، تجزیه‌و‌تحلیل و تعامل با مخاطب استفاده شود. ابزارهای هوش مصنوعی از تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) و تولید زبان طبیعی (NLG) برای یادگیری از داده‌های موجود و تولید محتوایی مطابق با نیاز کاربر استفاده می‌کنند.

مزایا و معایب تولید محتوا با هوش مصنوعی

ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی کم‌کم به دارایی‌های ضروری برای تولیدکنندگان محتوا و صاحبان کسب‌وکارها تبدیل می‌شوند؛ به بیان دیگر، این ابزارها به نویسندگان کمک می‌کنند تا بهره‌وری را افزایش داده و به تیم‌های محتوا کمک می‌کنند تا مرزهای خلاقیت را از بین ببرند. در اینجا برخی از مزایای ابزارهای ایجاد محتوای هوش مصنوعی وجود دارد که مطمئناً شاهد آن‌ها خواهید بود:

 • صرفه‌جویی در زمان: این ابزارهای تولید محتوا می‌توانند ساعت‌ها در تحقیق و تولید محتوا صرفه‌جویی کنند.
 • کاهش هزینه‌ها: با استفاده از این ابزارها و با منابع کم، می‌توانید محتواهای دلخواهتان را ایجاد کنید؛ بنابراین هزینه و منابع شما را کاهش می‌دهد.
 • ایجاد فرمت‌های محتوایی متنوع: ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند به ایجاد محتوا برای انواع مختلف محتوا، ازجمله بلاگ‌ها، مقاله‌ها، کپی وب، تولید تصویر سفارشی از پیام‌های متنی و… کمک کنند.
 • شخصی‌سازی محتوا برای مخاطب: با تعریف لحن و مخاطب هدف، می‌توانید از ابزارهای هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی محتوا برای مخاطبان خود استفاده کنید. برخی از ابزارهای هوش مصنوعی همچنین می‌توانند به خلق محتوا به زبان‌های مختلف یا استفاده از داده‌های مشتری برای شخصی‌سازی بیشتر محتوای شما کمک کنند.

اما تولید محتوا با استفاده از هوش مصنوعی با معایبی نیز روبه‌روست:

 • سرقت ادبی: هوش مصنوعی از منابع متعددی برای ایجاد محتوا استفاده می‌کند که خطر سرقت ادبی را افزایش داده و از اعتبار محتوای شما می‌کاهد.
 • کیفیت پایین: سطح کیفیت محتواهای هوش مصنوعی ممکن است متفاوت باشد. به بیان دیگر، مقدار اطلاعات موجود درمورد موضوعات مختلف در این ابزارها، متفاوت است؛ بنابراین شما خروجی ثابتی از محتوای ارائه‌شده توسط هوش مصنوعی در تمام موضوعات نخواهید داشت.
 • نیاز به بررسی دوباره توسط انسان‌ها: فناوری هوش مصنوعی به دلیل عدم آگاهی نمی‌تواند عبارات نامفهوم و توهین‌آمیز را شناسایی کند؛ بنابراین، قبل از انتشار محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی باید آن را تصحیح و ویرایش کرد.
 • فقدان خلاقیت و شخصی‌سازی: هوش مصنوعی، هوش هیجانی لازم برای ایجاد یک داستان را ندارد؛ در‌صورتی‌که محتواهای خلاقانه مقالات را برای مخاطبان جذاب‌تر می‌کنند. به بیان دیگر، مردم تمایل دارند مقالاتی را به اشتراک بگذارند که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند.

بهترین ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوا

با وجود تعداد زیاد ابزارهای تولید محتوا، انتخاب بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا به نوعی چالش تبدیل شده است. برای آنکه بتوانیم به شما در مسیر انتخاب بهترین آن کمک کنیم، ۵ ابزار تولید محتوا با استفاده از هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳ را به شما معرفی می‌کنیم. ناگفته نماند که این لیست شامل ابزارهای مختلف تولید محتوای متنی، تصویری، ویدئویی و صوتی است؛ پس جای سؤالی باقی نخواهد گذاشت:

۱) ClickUp؛ بهترین ابزار هوش مصنوعی برای مدیریت پروژه‌های بازاریابی و دستیار نوشتن محتواهای متنی

ابزار هوش مصنوعی ClickUpClickUp یک نرم‌افزار مدیریت پروژۀ همه‌جانبه بوده و دارای صدها ویژگی قابل تنظیم است که بهره‌وری افراد و تیم‌ها را افزایش می‌دهد. وجه تمایز ClickUp از دیگر ابزارهای هوش مصنوعی، عملکرد آن است. به بیان دیگر، کل پلتفرم کاملاً قابل تنظیم بوده و هر کاربر، تیم یا سازمانی می‌تواند ClickUp را متناسب با نیازهای منحصربه‌فرد خود پیکربندی و مطابق با مقیاس کسب‌وکار خود تنظیم کند.

همکاری بصری با استفاده از تخته‌سفید مجازی، گزارش لحظه‌ای از طریق داشبورد، هزاران الگوی سفارشی و موارد دیگر، از جمله ویژگی‌های ClickUp برای مدیریت پروژه هستند.

اما این پلتفرم چگونه در فهرست ابزارهای ایجاد محتوای هوش مصنوعی قرار می‌گیرد؟ همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، ClickUp یک ویژگی دستیار محتوای هوش مصنوعی به نام ClickUp AI را به‌عنوان ابزار ایده‌پردازی و خلق محتوا در ClickUp Docs راه‌اندازی کرده است که به تولید ایده‌ها، کپی‌نویسی، ویرایش کپی، خلاصه‌کردن یک متن طولانی و موارد دیگر کمک می‌کند.

بهترین ویژگی‌ها

 • تحقیق و ایده‌پردازی محتوا: این ابزار محتواهای با کیفیت بالا و فوری برای وبلاگ، ایمیل‌ها، کپی تبلیغاتی و موارد دیگر تولید می‌کند.
 • ویرایش کپی: شما می‌توانید با استفاده از آن، پیشنهادهایی برای ساده‌سازی و بهبود محتوای خود دریافت کنید.
 • خلاصه‌سازی محتوا: از این پلتفرم می‌توانید برای خلاصه‌سازی نکات کلیدی اسناد، وظایف و نظرات استفاده کنید.
 • اقدامات خودکار: این ابزار، چک‌لیستی از اقدامات لازم را از یادداشت‌های جلسه در اختیار شما می‌گذارد.
 • اتوماسیون سفارشی و از‌پیش‌ساخته‌شده: با خودکارکردن اقدامات معمول براساس عوامل و شرایط خاص، در زمان ارزشمند خود صرفه‌جویی کنید.

قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری ClickUp از ۵ دلار در ماه شروع شده و به بیش از ۱۹ دلار در ماه می‌رسد؛ اما این برنامه ویژگی‌های رایگانی نیز ارائه می‌دهد که شامل ویژگی هوش مصنوعی آن نمی‌شود.

۲) Narrato؛ بهترین ابزار هوش مصنوعی برای برنامه‌ریزی، تولید محتوا و مدیریت گردش کار

نرم‌افزار هوش مصنوعی NarratoNarrato یک فضای کار مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما امکان می‌دهد کل فرایند تولید محتوای خود را در یک مکان مدیریت کنید. هستۀ Narrato دستیار قدرتمند ایجاد و برنامه‌ریزی محتوا به‌وسیلۀ هوش مصنوعی است که به ایده‌پردازی، ایجاد محتواهای بلاگ، کپی وب و تبلیغات، ایمیل‌ها، تصاویر، خطوط کلی اسکریپت ویدئو، توضیحات محصول و بهینه‌سازی محتوا کمک می‌کند.

بهترین ویژگی‌ها

 • دستیار تولید محتوا با موارد استفادۀ چندگانه: Narrato می‌تواند در تولید انواع محتوا برای بلاگ‌ها، ایمیل‌ها، کپی وب، توضیحات محصول، انتشارات مطبوعاتی، اسکریپت‌های ویدئویی و… مؤثر واقع شود.
 • تولید‌کنندۀ محتوای سئوشده: این ابزار خلاصۀ محتوا را در کمتر از یک دقیقه ایجاد کرده و پیشنهادات کلمات کلیدی را ارائه می‌دهد.
 • مولد موضوع هوش مصنوعی: ابزار هوش مصنوعی Narrato برای توفان فکری و ایده‌پردازی نیز کمک‌کننده است.
 • تولید تصاویر با هوش مصنوعی: این پلتفرم، تصاویر سفارشی را در سبک‌های مختلف و براساس پیام‌های متنی شما ایجاد می‌کند.
 • اتوماسیون گردش کار: این ابزار برای ساده‌سازی جریان کار محتوا، فعالیت‌های تکراری مانند انتشار در وردپرس را خودکار کرده است.
 • دستیار گرامر و خوانایی: دستیار محتوای هوش مصنوعی Narrato پیشنهادهایی برای بهبود محتوا ارائه می‌دهد.

قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری Narrato از ۹ دلار در ماه شروع شده و به بیش از ۱۹ دلار در ماه می‌رسد.

box

آپارات


به صورت کاملا هدفمند تبلیغ کنید!
کلیک کنید

۳) Lately؛ بهترین ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتوای پست‌های رسانه‌های اجتماعی

نرم‌افزار هوش مصنوعی Lately

وقتی به دنبال یک استراتژی بازاریابی محتوایی قوی هستید، نمی‌توانید از محتوای رسانه‌های اجتماعی صرف‌نظر کنید.

Lately یک ابزار تولید محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند از پست‌های بلاگ، ویدئوها و سایر محتواهای طولانی، پست‌های رسانه‌های اجتماعی تولید کند. Lately یک ابزار هوش مصنوعی است که برای سرعت‌بخشیدن به تولید محتوای رسانه‌های اجتماعی ساخته شده است که می‌تواند توزیع محتوا و تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی را کاملاً بدون دردسر اجرا کند.

Lately همچنین می‌تواند محتوای ویدئویی و صوتی طولانی را به کلیپ‌هایی برای انتشار در رسانه‌های اجتماعی تبدیل کرده و از ابزارهای بازاریابی رسانۀ اجتماعی برای مدیریت کمپین‌های شما استفاده می‌کند.

بهترین ویژگی‌ها

 • تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی به‌وسیلۀ هوش مصنوعی: Lately این توانایی را دارد که از هر نوع محتوایی، پست‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد کند.
 • مولد کلیپ ویدئویی: این ابزار می‌تواند از ویدئوهای قدیمی‌تر و طولانی‌تر، کلیپ‌های ویدئویی با اندازۀ متناسب برای شبکه‌های اجتماعی ایجاد کند.
 • تولید‌کنندۀ کلیپ پادکست: با استفاده از این پلتفرم می‌توان از پادکست‌ها، کلیپ‌های صوتی کوتاهی برای اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد.
 • آماده‌سازی خودکار پست: به‌طور خودکار کپی، تصویر و کلیپ صوتی یا تصویری مربوطه را برای هر پست ایجاد می‌کند.

قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری Lately از ۲۹ دلار در ماه شروع شده و به بیش از ۱۲۹ دلار در ماه می‌رسد.

۴) Synthesia؛ بهترین ابزار هوش مصنوعی برای تولید محتواهای ویدئوی

نرم‌افزار هوش مصنوعی SynthesiaSynthesia یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند در عرض چند دقیقه از یک متن ساده، یک ویدئو به شما تحویل دهد. شما با استفاده از این ابزار حتی می‌توانید از آواتارهای انسانی تولیدشده توسط هوش مصنوعی بهره‌مند شده و ویدئوهایی کاملاً حرفه‌ای تولید کنید.

این پلتفرم با بیش از ۱۲۵ آواتار هوش مصنوعی به شما این امکان را می‌دهد که صداهای ویدئوهایتان را به بیش از ۱۲۰ زبان محلی ترجمه کنید. شما با به‌‌کارگیری Synthesia همچنین می‌توانید ویدئوهای خود را با رنگ‌های برند و لوگوی خود سفارشی‌سازی کنید.

بهترین ویژگی‌ها

 • آواتارهای هوش مصنوعی: این ابزار شامل آواتارهای انسانی حرفه‌ای به‌عنوان ارائه‌دهنده در ویدئوها است.
 • صداگذارهای حرفه‌ای: Synthesia امکان صداگذاری به بیش از ۱۲۰ زبان دنیا را داشته و شامل زیرنویس‌های متنی این زبان‌ها نیز می‌شود.
 • قالب‌های ویدئویی از‌پیش‌طراحی‌شده: با استفاده از این ابزار می‌توانید به ۵۵ قالب از‌پیش‌طراحی‌شده دسترسی پیدا کرده یا قالب دلخواه خود را بسازید.
 • دارای ویژگی‌های هویت برند: در Synthesia شما امکان جای‌گذاری ویژگی‌های هویت برند خود ازجمله لوگو، فونت، رنگ‌ها، موسیقی متن و موارد دیگر را خواهید داشت.

قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری Synthesia از ۳۰ دلار در ماه شروع می‌شود.

۵) ChatGPT؛ بهترین ابزار هوش مصنوعی به‌عنوان دستیار شخصی

نرم‌افزار هوش مصنوعی ChatGPTChatGPT یک ربات چت هوش مصنوعی است که توسط OpenAI توسعه یافته و برای ارائۀ تعاملات مکالمه‌ای شبیه انسان طراحی شده است. ChatGPT را می‌توان برای اهداف مختلفی ازجمله پشتیبانی خودکار مشتری، برنامه‌های کاربردی دستیار شخصی و خدمات مشتری استفاده کرد. Chat GPT می‌تواند با درک هدف و زمینۀ کاربر، به سؤالات به شیوه‌ای دقیق و شخصی‌شده پاسخ دهد.

همچنین، با این ابزار می‌توان محتوای باکیفیت و جذاب برای وبلاگ، سایت یا رسانه‌های اجتماعی خود ایجاد کرد. به بیان دیگر، با استفاده از آن می‌توان پیش‌نویس مقالات خبری، سرفصل، تهیۀ نسخۀ بازاریابی و حتی ایده‌های موضوعی ایجاد کرد.

درحقیقت، یکی از مؤلفه‌های کلیدی ChatGPT توانایی آن در درک زبان انسانی است که به آن اجازه می‌دهد متنی باکیفیت تولید کند که بسیار شبیه محتوای تولیدشده توسط انسان است.

بهترین ویژگی‌ها

 • تولید محتوا: این پلتفرم با ترکیب کلمات کلیدی و تنظیم خروجی براساس ترجیحات کاربر، می‌تواند محتوایی تولید کند که با برند و مخاطبان هدف موردنظر همسو باشد.
 • درک پیشرفتۀ زبان طبیعی: وجود درک زبان طبیعی در این ابزار، به آن اجازه می‌دهد بدون زحمت در مکالمات شرکت کرده و سؤالات، نظرات و دستورالعمل‌ها را با دقت بسیار خوبی تفسیر کند.
 • آگاهی زمینه‌ای: ChatGPT می‌تواند زمینۀ مکالمات قبلی را برای ارائۀ پاسخ‌های مرتبط‌تر و منسجم‌تر حفظ کند. با‌این‌حال، مدل‌های GPT، به‌طور کلی یک پنجرۀ زمینۀ محدود دارند که تعیین می‌کند چه مقدار متن را می‌توانند هم‌زمان پردازش و حفظ کنند.
 • دامنۀ دانش گسترده: یکی دیگر از ویژگی‌های مهم Chat GPT پایگاه دانش گستردۀ آن است. درحقیقت این پلتفرم شامل یک مجموعه‌دادۀ عظیم است؛ بنابراین می‌تواند پاسخ‌هایی را درمورد موضوعات مختلف ایجاد کند.

قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری Chat GPT پلاس از ۱۸ دلار در ماه شروع می‌شود، اما این برنامه ویژگی‌های رایگانی نیز ارائه می‌دهد که با ثبت‌نام در سایت آن قابل استفاده خواهد بود.

فرایند تولید محتوای خود را با ابزارهای هوش مصنوعی سرعت ببخشید

تولید محتوا بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شماست. محتوای خوب می‌تواند یک کمپین بازاریابی را به نتیجۀ دلخواه برساند؛ اما تولید محتوای باکیفیت زمان زیادی را از شما می‌گیرد، به‌خصوص زمانی که به قالب‌های متنوع و محتوای جذاب برای دستیابی به مشتریان بالقوۀ خود در کانال‌های متعدد نیاز دارید. اینجاست که تولید محتوا با هوش مصنوعی می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف بازاریابی‌تان کمک کند.

محتوای تولید‌شده توسط هوش مصنوعی می‌تواند به همان اندازۀ محتوای نوشته‌شده توسط انسان برای برند شما مؤثر باشد، به شرطی که بهترین هوش مصنوعی برای تولید محتوا را انتخاب کرده و بر فرایند تولید محتوا کنترل داشته باشید.

امیدواریم این ۵ ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی، تصمیم‌گیری درمورد نیازهای تیم و استراتژی محتوایی شما را آسان‌تر کند.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.