بهترین روش تبلیغ بیمه عمر + نمونۀ متن تبلیغات خلاقانه بیمه عمر

در دنیایی که عدم قطعیت در آن هرلحظه به چشم می‌خورد، بیمۀ عمر به‌عنوان چراغی از امنیت مالی و آرامش خاطر برای انسان‌ها عمل کرده و همین موجب رونق این صنعت شده است. بنابراین، با وجود تبلیغات بیمه‌های عمر متفاوت، باید بتوانیم به‌سمت تبلیغات خلاقانۀ بیمۀ عمر حرکت کنیم تا سازمان خود را از دیگر رقبا متمایز سازیم.

در ادامۀ این مطلب از بلاگ صباویژن، به دلایل اهمیت تبلیغ بیمۀ عمر، بهترین روش‌های تبلیغات آن و نمونۀ تبلیغات خلاقانۀ بیمۀ عمر خواهیم پرداخت.

چرا برای بیمۀ عمر به تبلیغ نیاز داریم؟

دلایل متعددی برای تبلیغ بیمۀ عمر وجود دارد که در ادامه به ۵ مورد آن اشاره می‌کنیم:

۱) ایجاد آگاهی

تبلیغات به ایجاد آگاهی درمورد اهمیت بیمۀ عمر در میان افرادی که ممکن است با مزایای آن آشنا نباشند کمک می‌کند. به بیان دیگر، بسیاری از مردم ممکن است متوجه خطرات مالی‌ای که عزیزانشان در صورت مرگ نابهنگام با آن‌ها مواجه می‌شوند، نباشند و تبلیغات می‌تواند به آن‌ها درمورد ضرورت پوشش بیمۀ عمر آموزش دهد.

۲) ارائۀ آموزش

بیمۀ عمر با توجه به انواع مختلف بیمه‌نامه‌ها و گزینه‌های پوشش‌ می‌تواند محصولی پیچیده باشد؛ تبلیغات به ساده‌سازی و توضیح این مفاهیم برای مشتریان بالقوه کمک کرده و آن‌ها را با انواع مختلف بیمۀ عمر و نحوۀ محافظت مالی از خانواده‌شان آشنا می‌کند.

۳) اعتمادسازی

بیمۀ عمر یک تعهد بلندمدت است و افراد باید قبل از خرید، به ارائه‌دهندۀ بیمه اعتماد کنند. تبلیغ بیمۀ عمر می‌تواند با نشان‌دادن شهرت شرکت، قدرت مالی، توصیفات مشتریان و سایر عواملی که ممکن است بر تصمیم فرد برای انتخاب یک بیمه‌گر خاص تأثیر بگذارد، به ایجاد اعتماد کمک می‌کند.

۴) ایجاد مزیت رقابتی

صنعت بیمۀ عمر بسیار رقابتی است و شرکت‌های متعددی محصولات مشابهی را ارائه می‌دهند. تبلیغات خلاقانۀ بیمۀ عمر به بیمه‌گران این امکان را می‌دهد تا خود را از رقبایشان متمایز کرده و ویژگی‌ها یا مزایای منحصربه‌فرد خود را برجسته کنند. همچنین، تبلیغ بیمۀ عمر به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا انتخاب‌های آگاهانه داشته باشند و بهترین بیمه‌گر را مطابق با نیازهایشان انتخاب کنند.

۵) یادآوری

بیمۀ عمر یک خرید یکباره نبوده و به پرداخت منظم حق بیمه و بازنگری دوره‌ای نیاز دارد. تبلیغ بیمۀ عمر به بیمه‌شدگان اهمیت حفظ آن را یادآوری کرده و درمورد تغییرات یا گزینه‌های اضافی دردسترس، صحبت می‌کند.

به‌طور کلی، تبلیغات نقش مهمی در افزایش آگاهی، آموزش مصرف‌کنندگان، ایجاد اعتماد، تسهیل تصمیم‌گیری آگاهانه و تقویت اهمیت بیمۀ عمر در طول زندگی مردم ایفا می‌کند.

بهترین روش تبلیغات بیمه برای جذب مشتری

بهترین ایده‌های تبلیغاتی به آژانس‌های بیمه کمک می‌کند تا با مخاطبان خود به‌درستی ارتباط برقرار کرده و آنان را به انجام اقدام موردنظر دعوت ‌کنند. برخی از این ایده‌ها عبارت‌اند از:

ارائۀ برنامه‌‌های ارجاعی

تحقیقات نشان داده است که افراد به توصیه‌های دوستان، آشنایان و خانوادۀ خود بیشتر از هر نوع تبلیغاتی اعتماد می‌کنند.

استراتژی بازاریابی ارجاعی از مشتریان شما و ارتباطات آن‌ها استفاده می‌کند تا به مخاطبان جدیدی دست یابد. این استراتژی به مخاطبان آژانس‌های بیمه کمک می‌کند تا به‌سرعت و با کمترین تلاش ممکن، تعداد سرنخ‌های خود را افزایش دهند.

هر آژانس بیمه‌ای می‌تواند با ارائۀ کارت‌های هدیه، تخفیفات ویژه یا پیشنهادات بازگشت نقدی، مشتریان خود را به شرکت در برنامۀ ارجاعی‌اش ترغیب کند. همچنین، می‌توان برای مقدار مشخصی از ارجاعات موفقیت‌آمیز، امتیاز منحصر‌به‌فردی در نظر گرفت و هدایای کوچکی را به‌صورت تصاعدی برای تشویق آنان تدارک دید.

به‌علاوه، در بین تبلیغ و ترویج برنامۀ ارجاعی در پلتفرم‌های دیجیتال مارکتینگ مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی، ضرورت دارد که مخاطبان از وجود این برنامه و هدایای متناسب با آن آشنا شوند.

حمایت از رویدادها

آژانس‌های بیمه می‌توانند با مشارکت در رویدادهای مرتبط، مخاطبان هدف خود را جذب کنند. برای مثال، یک آژانس بیمۀ عمر می‌تواند با حمایت از رویدادهای سلامت قلب، تناسب اندام یا سلامتی، برنامه‌های بیمۀ عمر خود را معرفی کند. حتی برای تبلیغ بیمۀ عمر می‌توان با سازمان‌های خیریه همکاری کرده یا هدیه‌های کوچکی مانند خودکار، دفتر و جاکلیدی با درج نام برند روی آن‌ها، در رویدادها توزیع کرد و تصویری مثبت از آژانس ارائه‌دهندهٔ خدمات بیمه ساخت.

توزیع کارت ویزیت

در‌حالی‌که امروزه بسیاری از کسب‌وکارها به بازاریابی دیجیتال متکی هستند، استفاده از تبلیغات آفلاین مانند ارائۀ کارت ویزیت فیزیکی همچنان برای نمایندگان بیمه کارایی دارد. درحقیقت، کارت‌های ویزیت شامل نام، آدرس، نشانی اینترنتی، ایمیل و شماره‌تماس است که امکان اقدام فوری از طرف مخاطب هدف را فراهم می‌سازد. این کارت ویزیت‌ها را می‌توان پس از جلسات مرتبط، در مطب‌ها یا به همراه مجلات سلامتی عرضه کرد.

ایجاد بازاریابی چریکی

استراتژی بازاریابی چریکی یا گوریلا مارکتینگ برای تبلیغ بیمۀ عمر، نوعی ابزار بازاریابی شامل استفاده از ابزارهای غیرمتعارف برای برانگیختن احساس شوک، شگفتی یا تعجب است تا توجه مشتریان را به‌سمت محصول یا خدمت شما جلب کند.

درحقیقت، شرکت‌های بیمه می‌توانند فعالیت‌های بازاریابی چریکی را در جوامع مرتبط یا مکان‌های عمومی مانند خیابان‌ها، پارک‌ها، سواحل، مراکز خرید، رویدادهای ورزشی، کنسرت‌ها، جشنواره‌ها و… انجام دهند تا بیشترین بازدید و بازخورد را دریافت کنند. به بیان دیگر، ابزارهای تبلیغاتی خلاقانه و غیرمتعارف به محصول بیمه کمک می‌کند تا در بین رقبا برجسته شده و توجه سیل عظیمی از مخاطبان را به خود جلب کند.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بتوانند اعتبار و اعتماد ایجاد کرده و با مخاطبان خود به‌طور مستقیم ارتباط برقرار کنند. همچنین، ارائۀ پاسخ سریع به سؤالات مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی، رابطۀ عمیق‌تری با مخاطبان ساخته و وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد.

فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین و توییتر تنها چند پلتفرم رسانۀ اجتماعی پیشرو هستند که می‌توانند به نمایندگان بیمه کمک کنند تا شبکۀ گسترده‌ای برای دستیابی به مشتریان بالقوه ایجاد کنند.

امکان ثبت نظرات آنلاین

ایجاد امکان ثبت نظرات آنلاین می‌تواند برای یک آژانس بیمه اعتماد ایجاد کرده و برای جلب نظر مشتریان بالقوه مفید باشد. درحقیقت، مشاهدۀ نظرات آنلاین مشتریان راضی دربارۀ تبلیغات کلیکی باورپذیرتر بوده و تأثیر بهتری بر جای می‌گذارد. به بیان دیگر، این نظرات ثبت‌شده به مشتریان بالقوه بینشی درمورد کار و نحوۀ بهره‌مندی آن‌ها از خدمات ارائه می‌دهد.

نمایندگان بیمه می‌توانند مشتریان فعلی خود را با ارسال یک پیام یا ایمیل، یا قراردادن الگویی ازپیش‌نوشته‌شده که در آن بتوان نظرات را اضافه کرد، به ثبت نظرات خود تشویق کنند.

ناگفته نماند که به‌عنوان یک نمایندۀ بیمه باید اطمینان حاصل کنید که نظرات آنلاین را در صفحۀ فرود سایت رسمی خود، صفحات پلتفرم رسانه‌های اجتماعی و خبرنامه‌های ایمیل خود اضافه و برجسته کنید.

box

فیلیمو

آشنایی با تبلیغات ویدئویی در فیلیمو

کلیک کنید

تبلیغات خلاقانۀ بیمۀ عمر

در ادامه به بررسی ۶ نمونه از تبلیغات خلاقانۀ بیمۀ عمر خارجی و ایرانی می‌پردازیم:

۱) AIG – مادر شگفت‌انگیز

AIG از شرکت‌های بزرگ بیمه در ایالات‌متحده و از برجسته‌‎ترین نام‌های این صنعت است که یکی از بهترین کمپین‌های تبلیغاتی بیمۀ عمر را ایجاد کرده است. این شرکت بیمه در اوج شیوع همه‌گیری کرونا ویدئویی کوتاه منتشر کرد که در آن یک کودک در حال شرح شغل مادرش به‌عنوان مشاور مالی به همکلاسی‌هایش بوده و او را به‌شکل منحصربه‌فردی توصیف می‌کند. او با افتخار به همکلاسی‌هایش می‌گوید که چگونه مادرش به مردم کمک می‌کند تا آینده را ببینند و زندگی خود را بهتر کنند.

برای تماشای ویدئوی کمپین AIG، اینجا کلیک کنید.

۲) Allianz- آماده برای زندگی

هدف از تبلیغ بیمۀ عمر Allianz این است که این کلیشۀ ترسناک را که بیمۀ عمر فقط برای بدترین سناریوها طراحی شده است از بین ببرد و بیمه را به‌عنوان ابزاری برای کمک به مردم معرفی می‌کند تا به‌وسیلۀ آن بتوانند برای بهترین نتایج آماده شوند. در ویدئوی این تبلیغ، افراد با طبقات مختلف در فعالیت‌های آبی متفاوت شرکت کرده و بر ترس خود از آب، غلبه می‌کنند.

برای تماشای ویدئوی این کمپین Allianz اینجا کلیک کنید.

۳) ManyPets – شادی خود را بیمه کنید

با همه‌گیری کرونا و رونق مالکیت حیوانات خانگی، شرکت بیمۀ حیوانات خانگی ManyPets کمپینی را راه‌اندازی کرده و در آن مزایای نگهداری حیوانات خانگی را برجسته کرد. درحقیقت، این تبلیغ بیمۀ عمر حیوانات خانگی نشان می‌دهد که چگونه مراقبت از حیوانات خانگی می‌تواند به بهبود سلامت جسمی و روانی افراد کمک کرده و به‌طور مستقیم مخاطبان را به بیمه‌کردن حیوانات خانگی خود تشویق می‌کند.

تبلیغ بیمه عمر شرکت بیمۀ حیوانات خانگی ManyPets۴) بیمۀ سامان- همراه روزهای سخت کرونایی

بیمۀ سامان در روزهای شیوع بیماری کرونا، خدمتی جدید به نام بیمۀ سه‌گانۀ کرونا معرفی کرده و از طریق بیلبوردها در سطح شهر آن را تبلیغ کرد. درحقیقت، این بیمۀ کرونا هزینه‌های قابل توجه درمان و هزینه‌های بیکاری مرتبط با تأثیرات منفی بر کسب‌وکار افراد را در نظر گرفته و در صورت فوت بیمار، مبلغ مشخصی را با عنوان سرمایۀ فوت به بازماندگان پرداخت می‌کند.

متن تبلیغ بیمه عمر سامان- همراه روزهای سخت کرونایی۵) بیمۀ سرمد – این عصا نمی‌افتد

بیمۀ سرمد برای تبلیغات خلاقانۀ بیمۀ عمر از مفهوم «مطمئن‌بودن به آینده» استفاده کرده و بیمه را به عصا تشبیه کرده است. درحقیقت، کپی «این عصا نمی‌افتد» به تکیه‌گاهی مطمئن، مستحکم و قابل اعتماد اشاره دارد که دقیقاً همان چیزی است که مخاطب در یک بیمۀ عمر به دنبال آن می‌گردد.

متن تبلیغ بیمه عمر سرمد - این عصا نمی‌افتد۶) بیمۀ سامان – افزایش اندوختۀ بیمۀ عمر با پیاده‌روی

بیمۀ سامان در یک تبلیغ خلاقانۀ دیگر، با اپلیکیشن ورزشی پیگام همکاری کرده و مخاطبان بیمۀ عمر را به پیاده‌روی برای افزایش اندوختۀ بیمۀ عمر تشویق می‌کند. درحقیقت، این طرح با هدف حمایت از افزایش تحرک بدنی و تنوع در نوع ارائۀ بیمۀ عمر انجام شد.

تبلیغ بیمه عمر سامان - افزایش اندوختۀ بیمۀ عمر با پیاده‌روی

نمونۀ پیامک تبلیغاتی برای بیمه

  • بیمۀ عمر پشتوانه‌ای برای آینده؛ دریافت اطلاعات بیشتر با ارسال عدد ۲؛
  • از امروز به فکر آیندۀ فرزند دلبندتان باشید؛ خرید بیمۀ عمر با بهترین قیمت از لینک زیر؛
  • در دوران بازنشستگی،‌ عصای دستتان می‌شویم! تخفیف ویژه برای خرید بیمۀ عمر تا آخر هفته؛
  • در برابر مشکلات غیرقابل پیش‌بینی، پشتت به ما گرم باشه! ۲۰٪ تخفیف برای خرید بیمۀ عمر پاسارگاد تا آخر امروز؛
  • آیندۀ فرزندت رو با روزی ۱۰هزار تومان تضمین کن! برای اطلاعات بیشتر روی لینک بزن؛
  • به‌واسطۀ خدمات بیمۀ عمر می‌تونی از کلی مشکلات پیچیده در آینده جلوگیری کنی؛ پس به لینک زیر سر بزن؛
  • دیگر لازم نیست به بیمۀ دیگری فکر کنید، ما فکر همه‌‌جایش را کرده‌ایم. همین‌حالا با مشاوران ما تماس بگیرید تا توضیحات تکمیلی را با شما در میان بگذاریم؛
  • دیگر نیازی نیست به آینده فکر کنید. تنها با ما تماس بگیرید؛
  • آینده‌ای قابل ‌پیش‌بینی از آن شما و خانواده‌تان است؛ کافی است خود را بیمه کنید؛
  • با خیالی راحت، عمر طولانی را برای خود رقم بزنید. کافی است با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

حرف آخر

در این مطلب، به دلایل اهمیت تبلیغ برای بیمهٔ عمر اشاره کردیم و از بهترین روش‌های تبلیغات بیمه برای جذب مشتری گفتیم. در ادامه نیز، برای ایجاد تصویری بهتر از روش‌های تبلیغات خلاقانهٔ بیمهٔ عمر، به چند نمونهٔ داخلی و خارجی اشاره کردیم و چند نمونه متن‌ تبلیغاتی بیمهٔ عمر را با شما به اشتراک گذاشتیم.

شما چه نمونه متن‌های تبلیغاتی برای شرکت‌های ارائه‌دهندهٔ بیمهٔ عمر سراغ دارید؟ برایمان کامنت کنید.

۵/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.