تحولی جدید در گوگل ادز: Demand Gen & Video View

بررسی دو کمپین مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل ادز

امروزه با پیشرفت هوش مصنوعی هر روز ابزارهای جدیدی ظهور می‌کنند؛ ابزارهایی که کار انسان‌ها را سرعت بخشیده و داده‌های دقیق‌تری را برای ما فراهم می‌کنند. حال گوگل از راه‌اندازی دو ویژگی تبلیغاتی جدید خود در google ads خبر داده است: Demand Gen و Video View.

این کمپین‌های جدید که به گفتۀ برخی متخصصان قرار است دنیای تبلیغات دیجیتال را متحول کنند، توسط هوش مصنوعی طراحی شده‌اند و به کسب‌وکارها بینش عمیقی از مخاطبان ارائه داده‌اند. همچنین، در‌عین‌حال به کسب‌وکارها کمک خواهند کرد تا با تبلیغات شخصی‌سازی‌شده براساس علایق و نیازهای مخاطبان، به مشتریان بالقوه دسترسی پیدا کنند.

در این مطلب از وی‌پدیا دو کمپین جدید مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل، یعنی کمپین‌های Demand Gen و Video View را معرفی خواهیم کرد.

کمپین هوش مصنوعی Demand Gen

کمپین‌های Demand Gen مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصربه‌فرد را ارائه می‌کنند که برای نیازهای بازاریابان امروزی طراحی شده‌اند. فردی را در نظر بگیرید که مدتی است در موتورهای جست‌وجو به دنبال یک محصول یا خدمت خاص بوده است. بدیهی است که نشان‌دادن آگهی‌های مربوط به آن‌ محصول یا خدمت، او را مجاب به خرید خواهد کرد. درواقع این کاری است که هوش مصنوعی گوگل در کمپین Demand Gen انجام خواهد داد تا به ایجاد سرنخ و تبدیل منجر شود.

Google از یادگیری ماشینی برای شناسایی سیگنال‌های هدفی استفاده می‌کند که معمولاً نشان می‌دهند که یک فرد به دنبال یک محصول یا خدمت خاص است. با مشخص‌کردن دقیق این سیگنال‌ها، گوگل می‌تواند تبلیغات را به افرادی که فعالانه در حال تحقیق دربارۀ محصولات یا خدمات در یک صنعت خاص هستند نشان دهد.

تبلیغات ویدئویی و تصویری کسب‌وکارها با Demand Gen بهترین عملکرد را داشته و در مناسب‌ترین نقطۀ تماس جلوی چشم مشتری ظاهر خواهند شد.

کمپین جدید مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل ادز

کمپین هوش مصنوعی Video View

کمپین Video View برای ارائۀ محتوای شخصی‌سازی‌شده به افرادی که به یک محصول یا خدمت علاقه نشان داده‌اند، اما هنوز تصمیمی برای خرید نگرفته‌اند، طراحی شده است.

گوگل از یادگیری ماشین برای تجزیه‌و‌تحلیل رفتار مشتریان بالقوه، ازجمله مواردی مانند تاریخچۀ جست‌وجو، بازدید از سایت و فعالیت رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند. سپس از این اطلاعات برای ارائۀ یک تبلیغ ویدئویی شخصی‌سازی‌شده که متناسب با علایق و نیازهای فرد است، استفاده می‌کند.

با کمپین‌های Video View، برندها می‌توانند بازدیدها را در تمامی قسمت‌های گوگل و یوتیوب و در یک کمپین، به حداکثر برسانند. جالب است بدانید که در آزمایش اولیه، کمپین‌های Video View به‌طور متوسط ۴۰٪ بازدید بیشتری را نسبت به دیگر کمپین‌ها رقم خواهد زد.

کمپین ویدیٔو ویو گوگل ادزنگاهی دقیق‌تر به دو ابزار هوش مصنوعی گوگل: Video View و Demand Gen

دو ابزار هوش مصنوعی گوگل، Video View و Demand Gen، در هدف‌گذاری و رویکردشان برای دستیابی به مشتریان بالقوه متفاوت هستند.

Video View برای هدف‌قراردادن افرادی طراحی شده است که قبلاً به محصول یا خدمت خاصی علاقه نشان داده‌، اما هنوز خریدی انجام نداده‌اند. این ابزار با نمایش تبلیغات ویدئویی شخصی‌سازی‌شده به کاربران در موتورهای جست‌وجو، ‌سایت‌ها و پلتفرم‌های اجتماعی کاری می‌کند تا آن‌ها را به مشتری تبدیل کند.

از سوی دیگر، Demand Gen بر شناسایی افرادی متمرکز است که فعالانه به دنبال محصولات یا خدماتی خاص هستند. این ابزار از ماشین لرنینگ و سایر منابع داده برای شناسایی سیگنال‌های هدفی استفاده می‌کند که نشان می‌دهند یک فرد در بازار به دنبال یک محصول یا خدمت خاص است.

Demand Gen می‌تواند آگهی‌هایی را نشان دهد که با سابقۀ جست‌وجوی کاربر مطابقت دارند و درنتیجه احتمال اقدام به خرید را افزایش می‌دهد.

به‌طور خلاصه، هر دو ابزار از هوش مصنوعی برای نمایش تبلیغات شخصی‌سازی‌شده به مشتریان بالقوه استفاده می‌کنند، اما رویکرد آن‌ها بسته به رفتار و قصد کاربر متفاوت است.

مزایای استفاده از Video View و Demand Gen

تحقیقات نشان می‌دهد که ۸۷٪ از مصرف‌کنندگان می‌گویند یوتیوب به آن‌ها کمک می‌کند تا سریع‌تر برای خرید تصمیم‌گیری کنند. حالْ این راه‌حل‌های تبلیغاتی جدید، از روش‌های جدیدتری برای ایجاد یک اقدام و تبدیل، در نقاط تماس مهم استفاده خواهند کرد. در ادامه به ۴ مزیت استفاده از این دو ابزار جدید گوگل ادز اشاره می‌کنیم.

۱) باعث دستیابی به مشتریان بالقوه می‌شوند

این دو ابزار، ارتباط با مصرف‌کنندگان را آسان‌تر کرده و کاربر را در سفر مشتری، از میانهٔ قیف فروش، تا انتهای قیف (اقدام به خرید)، هدایت می‌کنند. ایجاد تبدیل در قیف میانی، جایی که مشتریان بالقوه هنوز در حال تحقیق درمورد محصولات یا خدمات هستند، اغلب نادیده گرفته می‌شود. اینجاست که ابزارهای جدید گوگل ادز وارد عمل خواهند شد.

۲) اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند

هردوی این کمپین‌ها قرار است اطلاعات ارزشمندی را به کسب‌وکارها ارائه دهند که به آنان در درک بهتر مخاطبان هدفشان کمک می‌کند. فناوری هوش مصنوعی مورد استفادۀ گوگل قادر است حجم زیادی از داده‌ها را در حداقلِ زمان تجزیه‌و‌تحلیل کند و اطلاعات طبقه‌بندی‌شده‌ای را به کسب‌وکارها ارائه دهد.

۳) از هزینه‌های بازاریابی کسب‌وکار می‌کاهد

یکی از مزایای کلیدی این کمپین‌های جدید این است که آن‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که مقیاس‌پذیر هستند. الگوریتم‌های یادگیری ماشینی مورد استفادۀ گوگل قادر به تجزیه‌و‌تحلیل حجم وسیعی از داده‌ها هستند و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهند بدون نیاز به سرمایه‌گذاری قابل‌ توجه در نیروی انسانی، به مخاطبان زیادی دست یابند.

۴) استفاده از آن‌ها آسان است

این کمپین‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که راه‌اندازی و مدیریت آن‌ها آسان باشد. کسب‌وکارها می‌توانند یک کمپین را تنها با چند کلیک راه‌اندازی کنند و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی گوگل بقیۀ موارد را مدیریت خواهند کرد. این امر باعث می‌شود تا هر نوع کسب‌وکاری، در هر اندازه‌ای بتواند از این ابزارهای تبلیغاتی جدید استفاده کند.

ما وارد عصر جدیدی از دنیای تبلیغات شده‌ایم

هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ تمام ابعاد کسب‌وکارها را تحت‌‌تأثیر قرار داده است و تبلیغات و بازاریابی نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود. بنابراین بهتر است خود را با دنیای جدید وفق دهیم و از داده‌های شگفت‌انگیزی که به کمک این ابزارهای جدید به دست می‌آوریم، نهایت استفاده را ببریم.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.