۱۰ روش برای بهبود تعامل ایمیل‌های تبلیغاتی

همۀ ما می‌دانیم که امروزه صندوق ایمیل‌های ما به‌طور متوسط به چه‌ میزان پر شده است و درحالی‌که بازاریابی ایمیلی یکی از مؤثرترین ابزار‌ها در جعبه ابزارهای بازاریابی است، میلیون‌ها ایمیل، هر روز، بدون هیچ توجهی باز نمی‌شوند.

در این بین باید چه‌کاری انجام دهیم؟ چگونه می‌توانید از چنین سرنوشت غم‌انگیزی برای ایمیل‌های خود جلوگیری کنید و چه‌کاری می‌توانید انجام دهید تا تعامل ایمیل را افزایش دهید و آن کلیک‌های موردعلاقه روی دکمه‌های فراخوان به اقدام (CTA) را دریافت کنید؟

۱۰ راه برای بهبود تعامل ایمیل

در ادامه ۱۰ اقدامی را معرفی می‌کنیم که تعامل ایمیل‌های تبلیغاتی‌تان را افزایش می‌دهد و آن‌ها را از قرار‌گرفتن در سطل زباله‌ نجات می‌دهد.

۱) همیشه یک ایمیل خوشامدگویی ارسال کنید

اولین ایمیلی که برای مشتری ارسال می‌کنید، معمولاً یک ایمیل خوشامدگویی است. میانگین نرخ بازشدن ایمیل خوشامدگویی ۵۰درصد است، که آن را بسیار مؤثرتر از خبرنامه‌های معمولی می‌کند. اگر در نظر داشته باشیم که ۷۶درصد از مردم بلافاصله پس از عوضیت در فهرست شما انتظار یک ایمیل خوشامدگویی را دارند، واضح خواهد بود که این دسته از ایمیل‌ها نقشی مهم را ایفا می‌کنند؛ پس حتماً نهایت استفاده را از آن‌ها ببرید.

Really Good Email مجموعه‌ای عالی از ایمیل‌های خوشامدگویی (و هر دسته‌بندی موضوعی دیگری که فکرش را بکنید)، برای الهام‌ بخشیدن به استراتژی شما به اشتراک می‌گذارد؛ از جمله این مثال عالی از برند Postable که کد تخفیف مورد انتظار مشترکان را به‌ نمایش می‌گذارد و شامل یک گرافیک زیباست که همه‌چیز را در سادگی نگه می‌دارد.

Example of good welcome email۲) موضوعات ایمیلی خود را بهینه کنید

حدود ۴۷درصد از دریافت‌‌کنندگان، ایمیل‌ها را تنها براساس موضوعاتی که به‌ خود اختصاص می‌دهند، باز می‌کنند. بنابراین، نوشتن یک خط موضوعی، امری بسیار مهم محسوب می‌شود. اما چه چیزی باعث می‌شود تا موضوع یک ایمیل خوب باشد؟ بهترین راه برای موفقیت، استفاده از تمایل طبیعی انسان است، ازجمله:

GetResponse email with a good subject lineاین ایمیل دارای یک خط موضوعی به‌سبک FOMO است، جایی که برند GetResponse به مخاطبان خود نشان می‌دهد که خطر از‌دست‌دادن ۴۰درصد تخفیف در کمینشان است.

۳) از متن پیش‌هدر غافل نشوید

متن پیش‌هدر یا متن پیش‌نمایش، قطعه‌ای از متن است که وقتی خواننده ایمیل شما را در صندوق ورودی مشاهده می‌کند، از آن پیروی می‌کند. به‌عبارتی، پیش‌هدر در کنار موضوع و نام فرستنده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این نمونه از یک برند زیبایی به نام Cult Beauty است که پیش‌نمایش برند و تخفیف‌هایی را که برای تشویق کلیک‌ها قرار گرفته است، ارائه می‌دهد:

این قسمت از ایمیل، یک املاک و مستغلات باارزش است و حتی می‌تواند عملکرد ایمیل شما را تغییر دهد یا از اثرگذاری آن بکاهد. مطالعات نشان می‌دهد که برند‌هایی که از متن پیش‌نمایش استفاده می‌کنند، نرخ بازشدن را تا ۳۰درصد افزایش می‌دهند.

۴) فراخوان برای اقدام‌های خود را اولویت‌بندی کنید

نحوۀ نوشتن و طراحی CTA یا فراخوان به اقدام، تأثیر قابل توجهی بر تعامل ایمیل و نرخ کلیک دارد. ازآنجایی‌که خوانندگان عادت دارند از آن‌ها خواسته شود کار‌های مختلف را انجام دهند، خلاقیت نقشی مهم را ایفا می‌کند. همه‌چیز را، از طراحی گرفته تا مکان‌های مختلف، آزمایش کنید تا کشف کنید که چه نوع فراخوان به اقدام‌ و دکمه‌هایی بهترین نتایج را برای مخاطبان هدف خاص شما دارند.

Email by Emma with a clear CTAاین پیام از نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی Emma، یک مثال خوب است که در آن فراخوان به اقدامی قرار گرفته که با بیان جملاتی کوتاه مثل «ببینید چگونه…» کنجکاوی مخاطب را جلب کرده تا اقدامات مدنظر این نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی را انجام دهند.

۵) توضیحات معمولی و سرگرم‌کننده بنویسید

همان‌طور که صحبت می‌کنید، بنویسید. هیچ‌کس قدردان تکه‌های بزرگ، کسل‌کننده و سنگین متن‌ها نیست. خواندن ایمیل‌های خود را آسان، سرگرم‌کننده و مفید کنید و درمورد قدم بعدی که می‌خواهید خواننده بردارد، کاملاً شفاف عمل کنید تا او متوجه خواست شما بشود. از زبان فعال و مثبت استفاده کنید و جملات را کوتاه و مختصر نگه دارید و در صورت لزوم، از چاشنی طنز استفاده کنید؛ مردم دوست دارند لبخند بزنند. این متنِ ایمیل از Uber، به‌شکلی خلاقانه این مثال را نشان می‌دهد:

Working on Copy for Effective Email Engagement۶) از ایمیل‌های تراکنشی خود استفاده کنید

پس از ایمیل‌های خوشامدگویی، ایمیل‌های تراکنشی بالاترین نرخ بازر‌شدن را در بین تمام پیام‌های بازاریابی ایمیلی دارند. با‌این‌حال، آن‌ها به‌ندرت حاوی اطلاعات بیشتری نسبت به معاملۀ واقعی هستند؛ این یعنی یک فرصت برای شما. با محبت و توجه بیشتر به ایمیل‌های تراکنشی خود، مشتریان خود را به‌گونه‌ای شگفت‌زده خواهید کرد که بسیاری از شرکت‌ها فرصت به‌دست‌آو‌ردن آن مخاطب را از دست بدهند.

۷) تست‌های A/B را انجام دهید

اگر درحال ارسال ایمیل (به‌طور مثال با استفاده از میلرلایت) هستید، تست‌های A/B انجام دهید. شما می‌توانید هرکدام از عناصر ایمیل خود را، از خطوط موضوعی و تست‌های پیش‌نمایش‌ گرفته تا متن، تصویر، طراحی و فراخوانی به اقدام، تست کنید. هرچه بیشتر این تست‌ها را انجام دهید، مخاطبان هدف خود را بهتر می‌شناسید و هرچه مخاطبان خود را بهتر بشناسید، بیش‌تر می‌توانید آن‌ها را با ایمیل‌های خود درگیر کنید.

۸) مطمئن شوید که ایمیل شما در موبایل نیز ظاهر خود را حفظ می‌کند

اکثر مردم ایمیل‌ها را در دستگاه تلفن همراه خود باز می‌کنند. این بدان معناست که اگر ایمیل‌های شما پاسخ‌گوی گوشی‌های هوشمند نباشد، بخش بزرگی از آن هدر می‌رود. همیشه اطمینان حاصل کنید که طراحی شما به همان اندازه که روی دسکتاپ دارای ظاهری خوب است، روی موبایل نیز طراحی بصری زیبایی باشد.

۹) ایمیل‌های خود را برای هر گیرنده،‌ شخصی‌سازی کنید

مشتریان از برندهایی که در ایجاد تجربیات شخصی ناکام هستند، ناامید می‌شوند. به همین دلیل است که باید بازاریابی ایمیلی خود را متناسب با گیرنده تنظیم کنید. ایمیلی که شخصی‌سازی نشده باشد، بیش‌تر از آنکه مفید واقع شود، به کمپین‌های تبلیغاتی شما آسیب می‌رساند. در یک مطالعه، ۸۲درصد از متخصصان بازاریابی، با استفاده از قدرت شخصی‌سازی، شاهد افزایش قابل توجهی در نرخ‌های بازکردن بوده‌اند.

Personalized email by EventbriteEventbrite این ایمیل‌های شخصی‌شده را همراه با گزارش‌هایی دربارۀ موفقیت رویدادهای کاربران در سال گذشته ارسال می‌کند. این نوع محتوای شخصی‌شده همچنین می‌تواند راهی عالی برای تشویق اشتراک‌گذاری اجتماعی و تعامل باشد و تأثیر ایمیل‌های شما را چند برابر کند.

۱۰) بازاریابی ایمیلی خود را تقسیم‌بندی کنید

بخش‌بندی لیست ایمیل، شما را قادر می‌سازد تا پیام مناسب را در زمان مناسب، به خریدارانی با شخصیت‌های مناسب ارسال کنید و این برای افزایش نرخ‌های تبدیل بسیار مهم است. برای ارسال ایمیل‌های تقسیم‌بندی‌شده که احتمال تبدیل آن‌ها بیشتر است، ابتدا ایمیل و نرم‌افزار بازاریابی خود را با CRM و سایر منابع داده‌های مشتری‌تان ادغام کنید.

این به شما یک نمای ۳۶۰ درجه از مخاطبانتان در همه‌جا، ازجمله پلتفرم‌ بازاریابی ایمیلی می‌دهد. در این صورت، ارسال ایمیل‌های شخصی‌سازی‌شده براساس گروه‌های مخاطبان، عضویت‌ها و سایر ویژگی‌های شما آسان‌تر از همیشه خواهد بود.

داده‌های بهتر به‌معنای تعامل بهتر با ایمیل است

ارتباط ایمیلی یکی از مؤثرترین راه‌هایی است که می‌توانید با مشتریان فعلی و مشتریان احتمالی خود ارتباط برقرار کنید. اما به‌روز‌نگه‌داشتن لیست ایمیل و شخصی‌سازی محتوای خود می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. اینجاست که مراحل یکپارچه‌سازی انجام می‌شود؛ پایگاه داده‌های مخاطبان را در برنامه‌های خود همگا‌م کنید، بنابراین همیشه با داده‌های غنی، به‌روز و مرتبط کار می‌کنید.

با همگام‌سازی CRM و ابزارهای ایمیلی، می‌توانید به‌طور خودکار مشترکان و سرنخ‌های اخیر را به ابزارهای بازاریابی خود ارسال کنید. همچنین، می‌توانید داده‌های اضافی را برای تقسیم‌بندی بهتر کمپین‌های بازاریابی همگام‌سازی کنید. در همان زمان، می‌توانید سرنخ‌های واجد شرایط بازاریابی را به CRM وارد کنید تا داده‌هایی به‌روز داشته باشید؛ همۀ این‌ها بدون بازنویسی داده‌های موجود.

منابع

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.