🤖 فهرست ربات‌های کاربردی توییتر

معرفی ۹ ربات ایرانی و ۱۴ ربات خارجی

در کنار ربات‌هایی که در توییتر به‌عنوان حساب کاربری ناامن فعالیت می‌کنند، ربات‌هایی هم وجود دارند که اتفاقاً اهداف شومی را دنبال نمی‌کنند و با قصد کمک به کاربران توییتر ایجاد شده‌‌اند. در ادامه، فهرستی از این ربات‌ها را آورده‌ایم تا در صورت نیاز، از قابلیت آن‌ها بهره ببرید.

شما هم اگر رباتی در توییتر می‌شناسید که پتانسیل اضافه‌شدن به این فهرست را دارد، لطفاً در دیدگاه‌ها به ما بگویید.

ربات‌های ایرانی

در زیر به ۹ ربات پرکاربرد ایرانی و نحوۀ کارِ هریک از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 1. فیواستار فارسی: توییت‌های فیواستار توییتر فارسی را پیدا می‌کند و ریتوییت می‌کند.
 2. توییت‌های پُربحث: توییت‌های بالای ۳۰۰ منشنِ توییتر فارسی را پیدا می‌کند و ریتوییت می‌کند.
 3. پروگرمر: توییت‌های مرتبط با حوزۀ کامپیوتر را ریتوییت می‌کند.
 4. مهاجربات: توییت‌های مربوط به مهاجرت را که با هشتگ مهاجرت (#مهاجرت) توییت شده‌اند به‌طور خودکار ریتوییت می‌کند.
 5. کتاب‌یاب: هر ۳۰-۴۰ دقیقه یک بار، هرچه را از کتاب گفته باشید ریتوییت می‌کند.
 6. بازار کار: ربات کاریابی توییتر فارسی است و توییت‌های مرتبط با این حوزه را به‌طور خودکار ریتوییت می‌کند. طبق توصیۀ این ربات، برای راحتی جست‌وجو، بهتر است «کارفرماها» از هشتگِ #بازارکار و «جویندگان کار» از هشتگِ #کاربازار استفاده کنند.
 7. زلزله: این ربات بازنشرکنندۀ خبرهای مرتبط با زلزله برمبنای اطلاعات مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران است، که البته هیچ‌گونه وابستگی‌ای به این مؤسسه ندارد.
 8. ریتوییت: این ربات، توییت‌های با هشتگِ #ریتوییت را به‌طور خودکار بازنشر می‌کند.
 9. گیتهاب‌فا: این ربات سعی دارد تمام مخازن گیتهابی را که توسط دولوپرهای فارسی‌زبان توییت می‌شوند بازنشر ‌کند. کافی است لینک مخزنی را که ساخته‌اید یا می‌خواهید با بقیه به اشتراک بگذارید، همراه جمله‌ای فارسی توییت کنید، در گیتهاب‌فا ریتوییت می‌شود تا اهلش آن را ببینند.

فهرست ربات‌های کاربردی توییتر

ربات‌های خارجی

در زیر ۱۴ ربات پرکاربرد خارجی و نحوۀ کارِ هریک از آن‌ها را به‌طور مختصر معرفی می‌کنیم.

 1. Colorize Bot: با منشن‌کردن ربات Colorize زیر توییت‌های حاوی عکس‌های سیاه و سفید، این ربات به کمک هوش مصنوعی (AI) آن عکس‌ها را به عکس‌های رنگی تبدیل می‌کند.
 2. Video Downloader: با منشن‌کردن این ربات زیر توییت‌های حاوی ویدئو یا گیف، به‌طور خودکار و ظرف چند ثانیه یک لینک برای دانلود آن ویدئو در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
 3. Thread Reader App: با منشن‌کردن این ربات زیر یک رشته‌توییت همراه با کلمۀ unroll، لینکی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که کل توییت‌های آن رشته‌توییت را در قالب یک بلاگ‌پست ارائه می‌‌دهد. می‌توان آن لینک را برای کاربران خارج از توییتر نیز فرستاد تا بتوانند آن رشته‌توییت را به‌راحتی بخوانند.
 4. Rattibha (رتبها): این ربات هم همان کار Thread Reader App را درمورد رشته‌توییت‌ها انجام می‌دهد. ضمن اینکه فایل پی‌دی‌اف آن مطلب را نیز در اختیار کاربر قرار می‌‌دهد.
 5. Make it a quote: اگر این ربات را زیر توییتی منشن کنید، با محتوای آن توییت و آواتار آن کاربر، یک تصویر مشابه سخن بزرگان می‌سازد و در اختیارتان می‌گذرد.
 6. Remove my quote: اگر می‌خواهید پاسخ ربات Make It A Quote را حذف کنید، این ربات را زیر آن ریپلای کنید. البته این ربات فقط درمورد توییت‌های درخواستی خودتان یا توییت‌هایی که از شما نقل‌قول شده است، کار می‌کند.
 7. Remind me of this tweet: اگر می‌خواهید یک توییت در یک زمان مشخص به شما یادآوری شود، کافی است این ربات را به‌همراه تاریخ مدنظرتان زیر توییت منشن کنید تا در آن زمان به شما یادآوری کند.
 8. Pikaso: اگر می‌خواهید یک توییت را با حفظ کپی‌رایت در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید، کافی است این ربات و عبارت Screenshot This را زیر آن توییت منشن کنید تا به شما از توییت موردنظرتان اسکرین‌شات بدهد.
 9. GetVideoBot: با منشن‌کردن این ربات زیر توییت‌های حاوی ویدئو یا گیف، ظرف چند ثانیه یک لینک برای دانلود آن ویدئو در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
 10. Thread To Voice: با منشن‌کردن این ربات زیر توییت موردنظر، یک لینک در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که حاوی نسخۀ صوتی آن توییت است. البته این ربات در حال حاضر از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند.
 11. Ace Attorney Court: این ربات از مکالمۀ شما یک نسخۀ انیمه از بازی/انیمۀ Ace Attorney تهیه می‌کند. کافی است نام کاربری ربات و کلمۀ Render را زیر یک توییت (یا یک مکالمۀ توییتری) بنویسید تا به شما خروجی بدهد.
 12. Here’s your reminder: در صورت فالوکردن این ربات، هرازگاهی یادآوری‌هایی مربوط به امور شخصی، از آن دریافت می‌کنید. مثلاً بعد از همه‌گیری کرونا، یادآوری شستن دست‌ها، دست‌نزدن به صورت، مصرف ویتامین‌ها و داروها و… را به فهرست یادآوری‌های خود اضافه کرد.
 13. Song Finder Bot: اگر این ربات را زیر ویدئوهای حاوی آهنگ منشن کنید، تلاش می‌کند آن آهنگ را برای شما پیدا کند و با ارائۀ نام آهنگ، نام هنرمند و لینک آن، در یوتیوب به کاربر پاسخ دهد.
 14. Museum Bot: این ربات چهار بار در روز یک تصویر تصادفی با وضوح بالا و دسترسی آزاد از موزۀ هنر متروپولیتن را توییت می‌کند.
۵/۵ | (۱۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.