چگونه بدون استخدام متخصص، ویدئو بسازیم؟

بررسی ابزارهای ساخت ویدئو

ویدئو یکی از ابزارهای قدرتمند تبلیغاتی است که تمام کسب‌وکارها برای اینکه در رقابت باقی بمانند، باید از آن استفاده کنند. بسیاری از مشتریان نیز ترجیح می‌دهند اطلاعات مورد نیازشان را به‌جای متن، از ویدئو دریافت کنند.

مشتریان در هر لحظه زیر بمباران اطلاعاتی قرار دارند و اگرچه ممکن است روی یک محتوای متنی به دلایل متفاوتی کلیک کنند، اما اینکه یک محتوای ویدئویی افراد را متوقف کرده و آن‌ها را وادار به تماشای خود کند، به‌هر‌حال احتمال بیشتری دارد. معمولاً کسانی که این ویدئوها را تماشا می‌‌کنند امیدوارند که اطلاعات جدید و جالبی را از ویدئو، آن هم به‌شکلی خلاقانه کسب کنند.

اگر همچنان در استراتژی تبلیغاتی خود از ویدئو مارکتینگ استفاده نمی‌کنید، وقت آن رسیده است که بدانید چرا برای رشد و موفقیت کسب‌وکار شما استفاده از این نوع تبلیغ مفید است. خبر خوب هم اینکه موضوع این مطلب از وی‌پدیا دربارۀ ساده‌سازی ساخت یک ویدئو است، طوری که به استخدام یک متخصص نیازی نداشته باشید.

مزایای استفاده از ویدئو

استفاده از ویدئو معمولاً بهترین راه برای جلب توجه مخاطبان هدفتان است. درواقع، ویدئو راهی برای انتقال اطلاعات است که اگر به‌درستی ساخته شود، می‌تواند سئوی شما را ارتقا دهد و به‌سرعت ویروسی شود. اینکه مشتریان با آن ویدئو به‌وسیلۀ کامنت و به‌اشتراک‌گذاشتن، تعامل داشته باشند نیز احتمال بیشتری دارد.

مشتریان معمولاً می‌خواهند شمای کسب‌وکار را به‌عنوان یک شخص بشناسند؛ یعنی وقتی صحبت از صباویژن می‌شود، افراد می‌خواهند صباویژن را آقا یا خانمی فرض کنند که تبلیغات آنلاین انجام می‌دهد. شما درواقع صدا و خلاقیت پشت شرکت خود هستید و رفتار این شخص را برای دیگران به نمایش می‌گذارید. مشتریان می‌خواهند صورتی برای یک برند متصور شوند و این ویدئوست که برای این صورت، شخصیت می‌سازد و آن را در ظاهر یک شخص متولد می‌کند و درنهایت باعث می‌شود که برند برای افراد، واقعی‌تر شود.

دانستن اینکه دقیقاً چه کسی هستید و چه شخصیتی دارید، مشتریان را درگیرتر، علاقه‌مندتر و وفادارتر می‌کند. علاوه بر تمام این مزایا، بسیاری از مشتریان دوست دارند که به‌جای خواندن یک محتوای متنی طولانی، یک محتوای ویدئویی را تماشا کنند؛ چون بسیاری از افراد یادگیرندگان بصری هستند و اطلاعات را از ویدئو بهتر و آسان‌تر دریافت می‌کنند. به همین دلیل است که نرخ تبدیل ویدئو، به‌خصوص در ویدئوهای شبکه‌های اجتماعی، نسبت به دیگر انواع بازاریابی محتوایی بسیار بیشتر است.

ساخت ویدئو را شروع کنید!

بدون شک ساخت یک ویدئوی حرفه‌ای هزینه‌ای بسیار بیشتر از آنچه بخواهید یا بتوانید پرداخت کنید، دارد. اما ساخت یک ویدئوی مقرون‌به‌صرفه که بتواند در استراتژی بازاریابی شما استفاده شود نیز ممکن است. بسیاری از ویدئوسازهای آماتور مانند یوتیوبرها، برای ساخت ویدئوهایشان نهایتاً از گوشی استفاده می‌کنند!

یک گوشی هوشمند معمولاً می‌تواند یک ویدئوی خوب ضبط کند و به‌وسیلۀ اپلیکیشن‌های مختلف ویدئو را ادیت کند. از دیگر تجهیزاتی که آماتورها استفاده می‌کنند می‌توان به لپ‌تاپ، تبلت و لنزهای DSLR اشاره کرد.

۶ نکته پیرامون ساخت ویدئو

اینکه شما یک سازندۀ ویدئوی آماتور هستید، لزوماً قرار نیست برای همه آشکار شود. این چند نکته می‌تواند کیفیت ویدئوی شما را با استفاده از چندین تجهیزات ساده ارتقا دهد.

  1. از نور کافی استفاده کنید: شما یا باید از نور طبیعی استفاده کنید یا نور مصنوعی. یادتان باشد که منبع نور اصلی خود را پشت سوژه قرار ندهید. نور طبیعی صبح‌ها و عصرها که محو در افق است معمولاً بهترین کیفیت خودش را دارد و در بقیۀ موارد نیز می‌توانید از انواع و اقسام نورهای مصنوعی استفاده کنید.
  2. از یک سطح صاف یا سه‌پایه استفاده کنید: پایدارسازی تجهیزاتتان یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در نظر داشته باشید؛ چون مانع تکان‌خوردن یا حرکت ناگهانی‌شان می‌شود. گوشی‌ها را می‌توانید با تکیه‌دادن به یک قفسه کتاب یا یک جسم سنگین، پایدار کنید.
  3. فاصلۀ نزدیک را رعایت کنید: تجهیزات را در فاصلۀ نزدیک از هم قرار دهید تا در ضبط صدا به مشکل نخورید. استفاده از یک میکروفون مجزا می‌تواند کیفیت صدای ویدئوی شما را افزایش دهد.
  4. حواستان باشد که در پس‌زمینه چه می‌گذرد: اگر اتاقی که در آن فیلم‌برداری می‌کنید دیوارهایی با یک رنگ ثابت داشته باشد، مانع حواس‌پرتی شده و لوکیشنی ایدئال محسوب شود.
  5. صدا: از اتاقی کوچک و جمع‌و‌جور برای فیلم‌برداری استفاده کنید؛ اتاق‌های بزرگی که اکو ایجاد می‌کنند مناسب فیلم‌برداری نیستند. مطمئن شوید که هنگام ضبط ویدئو، افراد مختلف در پشت صحنه صحبت نکنند و راه نروند و به‌طور کلی فضای ساکتی بر اتاق حاکم باشد. وسایل برقی مختلف مانند پنکه، تلویزیون و… را در اتاق خاموش کنید. اگر کودک و نوزادی در محل هست، حواستان باشد که گریه و جیغ و داد نکند. صداهای مختلف مانند آژیر، ترافیک، پارس سگ و… باعث می‌شود که نتوانید پیام خود را به‌درستی به مخاطب برسانید. اگر با گوشی فیلم‌برداری می‌کنید، حواستان باشد که روی میکروفون را سهواً نپوشانید.
  6. ارائۀ درست: اگر در ویدئو باید صحبت کنید، از دوربین جلویی گوشی استفاده کنید تا خود را ببینید. این کار باعث می‌شود که از مشکلاتی مانند نامناسب‌بودن وضعیت فیزیکی، کثیف‌بودن شیشۀ عینک، برگشتن یقۀ لباس و… به‌سرعت آگاه شوید. از پوشیدن لباس‌هایی که الگوی پیچیده و یا لوگو و متن دارند دوری کنید.

ابزار ساخت ویدئوی آنلاین

راه دیگری که می‌توانید بازاریابی ویدئویی انجام دهید، استفاده از ابزارهای ساخت ویدئوی آنلاین است. این ابزارها روند ساخت ویدئو را ساده می‌کنند و موانع مختلفی را از بین می‌برند. از جملۀ این ابزارها می‌توان به Video Creation Tools، Animoto، Adobe Spark، Ripl، Vyond، Camtasia، Canva، Powtoon، Bitable و… اشاره کرد. هرکدام از این ابزارها دارای ویژگی‌هایی در نسخۀ رایگان خود هستند که برای استفاده از نسخۀ کامل آن‌ها باید هزینه‌ای بپردازید.

درنهایت اینکه قبل از آغاز ساخت ویدئو باید از آنچه می‌خواهید به دیگران ارائه دهید تصویر واضحی داشته باشید، تم خود را بدانید و از اینکه قرار است بر چه چیزی متمرکز شوید آگاه شوید تا درنهایت مشتریانتان نیز به‌خوبی پیام شما را درک کنند. اضافه‌کردن طنز و شوخی در حد مناسب می‌تواند ویدئوی شما را از کسل‌کنندگی خارج کند و مخاطب را سر تماشای آن نگه دارد.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.