🧰ابزارگشایی: معرفی KWFinder و کاربردهای آن

یک ابزار همه‌کاره برای تحقیق کلمات کلیدی

هر صاحب سایتی می‌داند که برای جذب مخاطبان هدفمند باید از تحقیق کلمات کلیدی شروع کند. برای این کار ابزارهای بسیاری در بازار وجود دارد، اما ابزار KWFinder یکی از بهترین‌هاست. کارکردن با KWFinder بسیار سریع و آسان است؛ بنابراین هم افراد حرفه‌ای و هم مبتدیان می‌توانند با استفاده از آن به‌راحتی سایت خود را از نظر سئو بهینه کنند و رتبه‌های بالایی در نتایج موتورهای جست‌وجو به دست آورند.

در این مطلب از وی‌پدیا ابزار KWFinder، ویژگی‌ها، مزیت‌ها و معایب کلیدی آن را بررسی می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید کارکردن با آن را شروع کنید.

ابزار KWFinder چیست؟

ابزار KWFinder که توسط تیم Mangools ارائه شده، ابزاری قدرتمند برای تحقیق کلمات کلیدی است که با رابط کاربری آسان خود به شما کمک می‌کند در عرض چند ثانیه به حجم جست‌وجوی بالا و کلمات کلیدی کمتررقابتی دست پیدا کنید.

با استفاده از KWFinder می‌توانید ایده‌های جدیدی برای کلمات کلیدی کشف کنید و معیارهایی مانند حجم جست‌وجو و دشواری کلمۀ کلیدی را برای عبارت جست‌وجوی خود تجزیه‌وتحلیل کنید. اگر به دنبال دقت، سفارشی‌سازی نتایج و سادگی هستید، استفاده از این ابزار را مدنظر داشته باشید.

شمای کلی ابزار KWFinderالبته ابزار جامع سئوی Mangools شامل ۵ ماژول مختلف به شرح زیر است که KWFinder فقط یکی از آن‌هاست:

 1. KWFinder (ابزار جست‌وجوی کلمۀ کلیدی)
 2. SERPChecker (ابزار ردیابی رتبه و تجزیه‌وتحلیل SERP)
 3. SERPWatcher (ابزار ردیابی رتبه و تجزیه‌وتحلیل SERP محلی)
 4. LinkMiner (ابزار تجزیه‌وتحلیل بک‌لینک‌ها)
 5. SiteProfiler (ابزار معیارهای سئو و تجزیه‌وتحلیل رقبا)

5 ماژول ابزار KWFinderاین ۵ ماژول مفید در یک بستۀ واحد ترکیب شده‌اند که در مقایسه با سایر ابزارهای محبوب بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو بسیار مقرون‌به‌صرفه است. بنابراین، اگر می‌خواهید تحقیقات جامع‌تری روی سئوی سایت خود انجام دهید، می‌توانید ۴ ماژول دیگر را نیز به‌عنوان مکمل KWFinder استفاده کنید.

تمرکز ابزار Mangools روی سادگی است و این باعث می‌شود که هم در میان حرفه‌ای‌ها و هم افراد مبتدی محبوب باشد. رابط کاربری تمیز و چشمگیر KWFinder به شما امکان می‌دهد دشواری کلمات کلیدی را به‌راحتی بررسی کنید. همچنین، عملکردهای تحقیقاتی جالبی را ارائه می‌دهد که در بسیاری از ابزارهای دیگر نخواهید یافت.

KWFinder داده‌های خود را از منابع مختلف ازجمله Google Autocomplete ،Google AdWords و Google Analytics جمع‌آوری می‌کند و بدین ترتیب، اطلاعات مفیدی در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید دربارۀ بهترین کلمات کلیدی برای کسب‌وکار خود تصمیم بگیرید.

ویژگی‌های کلیدی ابزار KWFinder

KWFinder درمورد کلمۀ کلیدی مورد تحقیق شما، اطلاعات زیادی را در اختیارتان می‌گذارد. به‌طور دقیق‌تر:

 • اگر از KWFinder برای جست‌وجوی یک کلمۀ کلیدی خاص استفاده ‌کنید، می‌توانید کلمات کلیدی دیگری را هم بیابید که بیشتر جست‌وجو شده یا مرتبط‌تر هستند.
 • می‌توانید از این ابزار برای تجزیه‌وتحلیل رتبه‌بندی دشواری هر کلمۀ کلیدی استفاده کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا تخمین بزنید که اگر از یک کلمۀ کلیدی برای سایت خود استفاده کنید، چقدر احتمال دارد به رتبۀ بالایی در نتایج جست‌وجو دست یابید.
 • با KWFinder می‌توانید رقبای خود برای هر کلمۀ کلیدی را بشناسید و بفهمید که آن‌ها چه کلمات کلیدی دیگری را هدف قرار می‌دهند.
 • همچنین می‌توانید جست‌وجوهای خود را براساس زبان و مکان تنظیم کنید تا هدفمندترین نتایج را دریافت کنید.

به‌طور خلاصه، کارهای مهمی را که ابزار KWFinder برای بهبود سئوی شما انجام می‌دهد می‌توان به‌صورت زیر فهرست کرد:

 • کلمات کلیدی دم‌بلند یا طولانی (Long Tail Keywords) را پیدا می‌کند؛
 • کلمات کلیدی رقیب شما را پیدا می‌کند؛
 • به شما امکان می‌دهد کلمات کلیدی را در یک فهرست سازمان‌دهی کنید؛
 • کلمات کلیدی غیرمفید را فیلتر می‌کند؛
 • تحقیق کلمات کلیدی را به‌صورت محلی در موقعیت مکانی خاص انجام می‌دهد؛
 • میزان دقیق دشواری کلمۀ کلیدی را ارائه می‌دهد؛
 • حجم جست‌وجو و معیارهای کلمۀ کلیدی را به شما نشان می‌دهد؛
 • تجزیه‌و‌تحلیل SERP و تحقیقات معیارهای SEO را به‌خوبی‌ انجام می‌دهد؛
 • جایگزین خوبی برای گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner) است.

مزایا و معایب KWFinder

ابزار KWFinder از مزیت‌های بسیاری برخوردار است و البته مانند هر ابزار دیگری چند عیب نیز دارد. در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مزایای KWFinder

رابط کاربری شفاف، تخمین دقیق دشواری کلمات کلیدی و مقرون‌به‌صرفه‌بودن، ۳ ویژگی اصلی KWFinder است که آن را قابل رقابت با ابزارهای قدرتمندی همچون سمراش (SEMrush)، Ahrefs و ماز (Moz) می‌کند. در ادامه مزیت‌های این ابزار را به‌طور مفصل‌تر بررسی می‌کنیم.

 • رابط کاربرپسند و آسان: KWFinder فرایند تحقیق کلمات کلیدی را به‌گونه‌ای ساده می‌کند که ابزارهای دیگر، موفق به انجام آن نشده‌اند. این ابزار برای مبتدیان عالی است؛ زیرا تمیزترین، شهودی‌ترین و آسان‌ترین رابط کاربری را در میان همۀ ابزارهای سئوی موجود در بازار دارد.
 • سرعت بالا: KWFinder پیشنهادات و اطلاعات کلیدواژه را بدون تأخیر و با سرعتی باورنکردنی بارگیری می‌کند و شما هیچ مشکلی برای نتیجه‌گیری سریع نخواهید داشت.
 • قیمت مناسب: KWFinder یکی از ارزان‌ترین ابزارهای تحقیق کلمۀ کلیدی است. شما می‌توانید با پرداخت هزینۀ کمتر نسبت به سایر نرم‌افزارهای مشابه (مانند SEMRush یا Ahrefs)، از امکانات بیشتری بهره‌مند شوید. به‌ویژه اینکه KWFinder یک دورۀ آزمایشی رایگان هم دارد.
 • حجم جست‌وجوی دقیق برای هر کلمۀ کلیدی: طبق بررسی‌ها، حجم جست‌وجوی ارائه‌شده برای هر کلمۀ کلیدی توسط KWFinder، یکی از دقیق‌ترین‌ها در بازار است.
 • دقت بالای امتیاز دشواری کلمۀ کلیدی: براساس بررسی‌ها و مقایسه‌های مختلف، امتیاز دشواری KWFinder یکی از دقیق‌ترین‌ها در بازار است.
 • ارائۀ بهترین کلمات کلیدی دم‌بلند: کلمات کلیدی اصلی هر صنعت (مانند «بازاریابی محتوایی» یا «بازاریابی ایمیلی» در صنعت بازاریابی دیجیتال) حجم عظیمی از ترافیک جست‌وجوی ماهانه را به خود اختصاص می‌دهند و سطح رقابت بالایی دارند. KWFinder یک ابزار کاربردی است که به بهترین نحو به شما در یافتن کلمات کلیدی دم‌بلند که کمتر رقابتی هستند کمک می‌کند و باعث می‌شود خیلی سریع‌تر ترافیک سایت خود را ارتقا دهید. کلمات کلیدی دم‌بلند دست‌کم از ۳ کلمه تشکیل شده‌اند.
 • تجزیه‌وتحلیل آسان رقبا: تجزیه‌وتحلیل رقبا با KWFinder بسیار ساده است. برای این کار، شما روی یک سایت در ابزار کلمۀ کلیدی کلیک می‌کنید و با انتخاب گزینۀ «یافتن بک‌لینک‌ها» به ابزار LinkMiner وصل می‌شوید که در آن تمام بک‌لینک‌های یک رقیب به شما نشان داده می‌شود.
 • جست‌وجوی کلمات کلیدی در یک موقعیت مکانی خاص: این ویژگی‌ مفید KWFinder به شما کمک می‌کند تا مخاطبان و مشتریان مدنظر خود در موقعیت‌های مکانی خاص را هدف قرار دهید. به‌ویژه در بازاریابی محلی و منطقه‌ای برای شما بسیار مفید است.
 • امکان انجام تجزیه‌وتحلیل SERP: تجزیه‌وتحلیل صفحات نتایج موتور جست‌وجو (SERP) در KWfinder هم‌زمان با جست‌وجوی کلمات کلیدی به‌طور خودکار نشان داده می‌شود. اما می‌توانید بررسی‌های مفصل‌تری هم داشته باشید.
 • امکان فیلترینگ عالی: فیلترینگ KWFinder بصری، چشم‌نواز و کاربرپسند است و به شما امکان می‌دهد به KWFinder بگویید در جست‌وجوی چه نوع کلمات کلیدی‌ای هستید. برای مثال، می‌توانید بگویید فقط عبارت‌های کلیدی سه‌کلمه‌ای و بلندتر را به شما نمایش بدهد و بدین ترتیب، حجم زیادی از کلمات کلیدی تک‌واژه‌ای و دوواژه‌ای را نخواهید دید.
 • تیم پشتیبانی پاسخ‌گو و قوی: بنا به تجربۀ کاربران، تیم پشتیبانی KWFinder بسیار قوی است و خدمات عالی و به‌موقعی را ارائه می‌دهد.

معایب KWFinder

معایب KWFinder در مقایسه با مزیت‌هایش بسیار اندک است. در اینجا به ۲ مورد اشاره می‌کنیم.

 1. محدودیت نتایج کلیدواژه: این موضوع برای بسیاری از کاربران مشکلی نخواهد بود، اما اگر یک تیم یا آژانس بزرگ هستید یا تعداد زیادی سایت معتبر را اداره می‌کنید، ممکن است نیاز به امکانات بیشتری داشته باشید.
 2. دورۀ آزمایشی رایگان کوتاه: KWFinder به کاربران تازه‌کار یک دورۀ آزمایشی رایگان ۱۰روزه ارائه می‌دهد که دورۀ کوتاهی محسوب می‌شود.

چگونه با ابزار تحقیق کلمات کلیدی KWFinder کار کنیم؟

پس از ثبت‌‌‌نام در سایت KWFinder، می‌توانید بلافاصله کار خود با این ابزار را شروع کنید. اما پیش از آن لازم است بدانید ۲ روش جست‌وجو در برابر شما قرار دارد.

۲ روش جست‌وجو در ابزار KWFinder

شما ۲ راه برای شروع تحقیقات خود با KWFinder دارید:

۱) جست‌وجو براساس کلمۀ کلیدی: تجزیه‌وتحلیل یک کلمۀ کلیدی خاص

جست‌وجو براساس کلمۀ کلیدی در KWFinderدر این حالت، KWFinder مانند اکثر ابزارهای استاندارد تحقیق کلمات کلیدی، از شما می‌خواهد که کلمۀ کلیدی اصلی یا بذر (Seed) را وارد کنید تا صدها عبارت کلیدی مرتبط را به همراه تحلیل‌های لازم دریافت کنید. این شیوه، روشی عالی برای یافتن کلمات کلیدی احتمالی برای سایت شماست.

۲) جست‌و‌جو بر‌اساس دامنه: تجزیه‌وتحلیل یک دامنۀ خاص

جست‌و‌جو بر‌اساس دامنه در KWFinderدر این حالت، آدرس دامنۀ مدنظر خود را وارد می‌کنید و KWFinder با تجزیه‌وتحلیل آن دامنۀ خاص، چندین کلمۀ کلیدی را به شما پیشنهاد می‌دهد. این شیوۀ جست‌وجو، مبتنی بر تحلیل رقبا است. درواقع، شما به‌جای واردکردن یک کلمۀ کلیدی خاص در نوار جست‌وجو، URL سایت رقیب خود را وارد می‌کنید و از فرایند مهندسی معکوس برای یافتن کلمۀ کلیدی مناسب استفاده می‌کنید. این گزینه به شما نشان می‌دهد که رقبای شما از چه کلمات کلیدی‌ای برای رتبه‌بندی خود در نتایج موتورهای جست‌وجو بهره می‌برند.

نکته: اگر بخواهید در تحقیقات خود عمیق‌تر شوید، می‌توانید از ماژول SERPWatcher ابزار Mangools نیز استفاده کنید. در SERPWatcher آدرس سایت و یک کلمۀ کلیدی را اضافه می‌کنید و رتبه‌بندی آن را به‌‌طور مداوم رصد می‌کنید.

ماژول SERPWatcher ابزار Mangoolsتحقیق کلمات کلیدی با KWFinder

قبل از شروع تحقیقات خود، باید معیارهایی را تعیین کنید که می‌خواهید براساس آن‌ها کلمات کلیدی خود را رتبه‌بندی کنید. این ۵ معیار، مهم‌ترین معیارهای تجزیه‌وتحلیل کلمات کلیدی با KWFinder است:

 1. حجم جست‌وجو (Search Volume)
 2. دشواری کلمۀ کلیدی (Keyword Difficulty)
 3. پرداخت به‌ازای کلیک (Pay-per-Click)
 4. هزینه به‌ازای کلیک (Cost-per-Click)
 5. رتبۀ فعلی شما در SERP (Ranking)

تحقیق کلمات کلیدی با KWFinderهنگامی که یک کلمۀ کلیدی (مثلاً پروتئین) را در KWFinder وارد می‌کنید، نمایی مشابه تصویر زیر را خواهید دید که به‌لحاظ بصری بسیار بهتر از اغلب ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی است:

یک مثال از KWFinderKWFinder داده‌های تحقیق کلمات کلیدی را به اطلاعاتی تقسیم می‌کند که می‌توانید آن‌ها را با یک نگاه درک کنید:

 • کلمات کلیدی براساس سختی‌شان کدگذاری رنگی شده‌اند؛
 • در سمت راست یک نمای کلی از SERP خواهید داشت؛
 • یک الگوی ترافیکی دقیق مربوط به چند سال اخیر و چندین ویژگی دیگر دارید که در عرض یک دقیقه به آن‌ها اشراف پیدا می‌کنید.

با تایپ یک کلمۀ کلیدی، KWFinder تا ۷۰۰ پیشنهاد کلمۀ کلیدی را به شما ارائه می‌دهد که با کلمۀ کلیدی اولیۀ شما ارتباط دارند. برای مثال، وقتی «پروتئین» را تایپ کنیم، چیزهایی مانند «بهترین پودر پروتئین»، «تغذیۀ مطلوب»، «پروتئین سویا» و «بهترین پروتئین برای مردان» را توصیه می‌کند.

هریک از این عبارت‌ها را می‌توان برای ساختن کلمات کلیدی دم‌بلند استفاده کرد. ضمن اینکه این ابزار امکان «فیلترکردن» نتایج را به شما می‌دهد تا بتوانید قدم‌به‌قدم از حجم انبوه کلیدواژه‌های نمایش‌داده‌شده بکاهید و به یافتن کلمات کلیدی مناسب نزدیک‌تر شوید.

قابلیت فیلتر کردن نتایج در KWFinderسازمان‌دهی و ذخیرۀ کلمات کلیدی در فهرست‌ها

کاربران ترجیح می‌دهند تحقیقات خود روی کلمات کلیدی را برای استفاده‌های بعدی ذخیره کنند تا مجبور نباشند کارهای تکراری انجام دهند. KWFinder این امکان را با یک کلیک ساده به شما می‌دهد.

سازمان‌دهی و ذخیرۀ کلمات کلیدی در فهرست‌ها با KWFinderصفحۀ تاریخچه

با بررسی صفحۀ تاریخچه می‌توانید سابقۀ جست‌وجو‌های گذشتۀ خود را مشاهده کنید.

استفاده از صفحۀ تاریخچه در KWFinderبسته‌های قیمت‌گذاری KWFinder

KWFinder یک دورۀ آزمایشی رایگان ۱۰روزه و ۴ بستۀ قیمت‌گذاری با امکانات متفاوت ارائه می‌دهد. از‌آنجایی‌که Mangools شرکت مادر KWFinder است، بسته‌های قیمت‌گذاری باMangools نام‌گذاری شده است.

 1. Mangools Entry به قیمت ۱۹.۹۰ دلار در ماه
 2. Mangools Basic به قیمت ۹۰ دلار در ماه
 3. Mangools Premium به قیمت ۹۰ دلار در ماه
 4. Mangools Agency به قیمت ۹۰ دلار در ماه

بسته‌های قیمت‌گذاری KWFinderهریک از این طرح‌ها امکانات متفاوتی ارائه می‌دهند. برای مثال، ارزان‌ترین بسته یعنی Entry، شامل ۲۵ جست‌وجوی کلمۀ کلیدی در هر ۲۴ ساعت است و شما تا ۵۰ پیشنهاد کلمۀ کلیدی در هر جست‌وجو دریافت خواهید کرد. همچنین، با این طرح می‌توانید در هر ۲۴ ساعت ۱۵ کلمۀ کلیدی رقیب و ۲۵ SERP را ببینید و ۱۰ سایت را بررسی کنید. این طرح مناسب مبتدیان و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک است.

ورود به KWFinder

نتیجه‌گیری درمورد ابزار تحقیق کلمات کلیدی KWFinder

تجزیه‌وتحلیل کلمات کلیدی با ابزار KWFinder بسیار سریع و آسان انجام می‌شود. ضمن آنکه نسبت به قیمتش عملکرد مناسبی دارد و اگر بخواهید علاوه بر تحقیق کلمات کلیدی، روی سئوی سایت خود به‌طور جامع‌تر کار کنید، سایر ماژول‌های ابزار Mangools به کمک شما می‌آید.

با همۀ این اوصاف، چنانچه هنوز مطمئن نیستید که ابزار KWFinder برای شما مناسب است یا خیر، می‌توانید به قسمت ابزارگشایی‌ صباویژن سر بزنید و عملکرد سایر ابزارهای سئو را بررسی و با KWFinder مقایسه کنید.

سؤالات متداول

KWFinder چیست؟


KWFinder یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی است که به کاربران کمک می‌کند کلمات کلیدی سودآور و کمتر رقابتی را برای کمپین‌های SEO و PPC خود پیدا کنند.

امتیاز دشواری کلمۀ کلیدی KWFinder چقدر دقیق است؟


امتیاز دشواری کلمۀ کلیدی KWFinder براساس الگوریتم پیچیده‌ای محاسبه می‌شود که فاکتورهای مختلفی مانند تعداد بک‌لینک‌ها و اعتبار دامنۀ صفحات را در نظر می‌گیرد. این امتیاز اگرچه ۱۰۰٪ دقیق نیست، اما تخمین خوبی از دشواری رتبه‌بندی برای یک کلمۀ کلیدی خاص ارائه می‌دهد.

آیا می‌توان از KWFinder برای سئوی محلی استفاده کرد؟


بله، KWFinder به کاربران امکان می‌دهد مکان و زبان پیشنهادهای کلیدواژه را متناسب با یک منطقۀ خاص مشخص کنند.

KWFinder چه نوع داده‌هایی را ارائه می‌دهد؟


KWFinder داده‌های مختلفی ازجمله حجم جست‌وجوی کلمۀ کلیدی، دشواری کلمۀ کلیدی، CPC (هزینه به‌ازای کلیک) و SERP (صفحۀ نتایج موتور جست‌وجو) را ارائه می‌دهد.

با ابزار KWFinder برای چند کلمۀ کلیدی می‌توان تحقیق کرد؟


تعداد کلمات کلیدی‌ای که می‌توانید با KWFinder تحقیق کنید، به طرح اشتراک شما بستگی دارد.

آیا KWFinder پیشنهادهایی برای کلمات کلیدی دم‌بلند ارائه می‌دهد؟


بله، KWFinder پیشنهادهایی برای کلمات کلیدی دم‌بلند ارائه می‌دهد، که اغلب کمتر رقابتی هستند و رتبه‌بندی آن‌ها آسان‌تر است.

آیا می‌توان از داده‌های KWFinder خروجی گرفت؟


بله، شما می‌توانید از داده‌ها در قالب فایل CSV یا XLSX خروجی بگیرید.

KWFinder دورۀ آزمایشی رایگان هم ارائه می‌دهد؟


بله، KWFinder یک دورۀ آزمایشی رایگان ۱۰روزه را به کاربران جدید ارائه می‌دهد.

۵/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.