چگونه حساب کاربری لینکدین را وری فای کنیم؟

1,595

یکی از راه‌های ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوایی موفق، وری‌فای‌شدن در اینستاگرام و توییتر و لینکدین و … است. امروزه در شبکه‌های اجتماعی، در‌صورتی‌که فردی شناخته‌شده باشید، تیک آبی کوچکی در کنار اسم شما قرار می‌دهند. این تیک آبی به برند و نام شما در این شبکه‌ها اعتبار و مقبولیت بسیاری می‌بخشد. اما برخلاف شبکه‌های ذکرشده، لینکدین راهی متفاوت برای وری‌فای‌شدن در نظر گرفته است.

ازآنجاکه لینکدین شبکۀ اجتماعی مختص کسب‌وکارهاست و بسیاری افراد در آن کار پیدا می‌کنند یا شرکت‌ها از طریق آن افراد را استخدام می‌کنند، به سیستمی نیاز است که جلوی کلاهبرداری و فیک‌بودن سوابق کاری را بگیرد. شما که دلتان نمی‌خواهد در شرکتی جعلی مشغول به کار شوید، یا فردی را استخدام کنید که واقعاً در دانشگاه تهران درس نخوانده است، می‌خواهید؟

در مطلب امروز تلاش کردیم به نحوۀ ارتقادادن اکانت لینکدین‌ خود به پرمیوم یا همان پریمیوم بپردازیم. اما در ابتدا باید با انواع آن‌ها و مزیت‌هایشان آشنا شویم تا ببینیم آیا اکانت پرمیوم لینکدین ارزش هزینه‌اش را دارد؟

انواع اکانت پرمیوم در لینکدین و مزیت‌های آن‌ها

لینکدینِ پرمیوم درواقع اشتراک پولی در بزرگ‌ترین شبکۀ اجتماعی تخصص‌محور است. عضویت در لینکدین کاملاً رایگان است، اما خود لینکدین برای کاربران اشتراک‌هایی متنوع، بسته به نیاز کاربران، طراحی کرده است. لینکدین ۴ طرح اشتراک برای کاربرانش تعریف کرده است که در اینجا با آن‌ها آشنا می‌شویم:

 1. اکانت پرمیوم ویژۀ متقاضیان استخدام (Premium Career) با قیمت ۲۹٫۹۹ دلار.
  • اکانت پرمیوم ویژۀ متقاضیان استخدام، همان‌طور که از نامش پیداست، برای افرادی که جویای شغل هستند مناسب است. در این طرح، شما می‌توانید همۀ افرادی را که در ۹۰ روز گذشته از پروفایل شما بازدید کرده‌اند، مشاهده کنید. در اکانت رایگان، فقط ۵ نفر آخر را می‌توان مشاهده کرد. می‌توان گفت مهم‌ترین ویژگی اکانت‌های پرمیوم، دسترسی به دوره‌های ویدئویی و آموزشی لینکدین است. تماشای این ویدئوها و انجام تمرین‌هایشان برای افزایش مهارت شغلی بسیار مفید است و رزومۀ مهمی محسوب می‌شود که در اکانت شما ثبت می‌شود.
   داشتن اکانت پرمیوم، همچنین باعث می‌شود که پروفایل شما در بالای فهرست متقاضیان استخدام و افراد جویای کار در حوزۀ کاری موردنظرتان، نمایش داده شود. این نوع اکانت، پروفایل شما را با پروفایل سایر افراد جویای کار مقایسه می‌کند و برای شما امکان ارسال بیش از ۳ پیام از نوع Inmail در هر ماه را فراهم می‌نماید. با InMail می‌توانید برای هرکسی که در لینکدین پروفایل عمومی دارد پیام ارسال کنید و نیاز نیست که حتماً با آن شخص Connect باشید.
 2. اکانت پرمیوم ویژۀ کسب‌و‌کارها (Premium Business) با قیمت ۵۹٫۹۹ دلار.
  • این نوع اکانت بیشتر برای کارآفرین‌ها و بازاریاب‌ها توصیه می‌شود؛ چراکه در این اکانت می‌توان در طول ماه، ۱۵ InMail ارسال کرد. همچنین می‌توان جست‌وجوهای دقیق‌تری انجام داد. در این نوع اکانت، امکان جست‌وجوی پیشرفته وجود دارد و امکان جست‌وجوی جزئیات بیشتری از یک شرکت مانند تعداد کارکنان، میزان رشد شرکت و فارغ‌التحصیلان برجسته را در اختیار صاحب اکانت قرار می‌دهد.
 3. اکانت پرمیوم ویژۀ بازاریابی و فروش (Sales Navigator) با قیمت ۷۹٫۹۹ دلار.
  • این نوع اکانت پرمیوم، مناسب‌ترین نوع برای بازاریابان، فروشندگان و کارآفرینان است. قابلیت‌های این اکانت با اکانت کسب‌و‌کار یاBusiness تقریباً یکسان است. تنها تفاوتی که دارند این است که در این طرح می‌توان در هر ماه ۲۰InMail ارسال کرد. با استفاده از این اکانت می‌توان افراد بیشتری را از مخاطب به مشتری ثابت تبدیل کرد. این نوع اکانت، چنانچه به دنبال افزایش فروش کسب‌و‌کار خود باشید، مناسب‌ترین است.
 4. اکانت پرمیوم ویژۀ شرکت‌هایی با فرایند استخدام مداوم (Recruiter Lite) با قیمت ۱۱۹٫۹۵ دلار.
  • چنانچه دارای کسب‌و‌کاری هستید که نیاز است همواره به دنبال استخدام نیروی متخصص باشید، بهتر است از این اکانت استفاده کنید. این نوع اکانت از بقیۀ انواع‌ اکانت‌ها گران‌تر است، اما تمام قابلیت‌های اکانت‌های قبلی را دارد؛ با این تفاوت که در این اکانت شما می‌توانید در هر ماه ۳۰InMail ارسال کنید.

چگونه حساب کاربری لینکدین را وری فای کنیممزیت‌های مشترک اکانت پرمیوم لینکدین

بازگردیم به بحث مزایای اکانت پرمیوم لینکدین. تعدادی از این مزایا را اینجا برایتان می‌آوریم:

 1. می‌توانید ببینید چه کسانی از اکانت شما بازدید کرده‌اند.
  • یکی از مزایای اکانت پرمیوم که در اکانت رایگان قفل است و به آن دسترسی نداریم، مشاهدۀ فهرست افرادی است که از پروفایل ما دیدن کرده‌اند. با مشاهدۀ این فهرست، می‌توانیم با افراد و شرکت‌هایی که به پروفایل ما علاقه نشان داده‌اند ارتباط بگیریم و از این طریق، پیشنهاد‌های کاری بیشتر و بهتری دریافت کنیم.
 2. دسترسی‌ به صدها ویدئوی آموزشی در لینکدین
  • می‌توان گفت اصلی‌ترین مزیت لینکدین پرمیوم، دسترسی نامحدود به صدها ویدئو و دورۀ آموزشی است که به‌طور تخصصی از طرف لینکدین تهیه شده‌اند. شما با مشاهدۀ این ویدئوها و گذراندن دوره‌هایی که برای تخصص شما تهیه شده‌اند، می‌توانید مدرک معتبری از طرف لینکدین دریافت کنید که در پروفایلتان نیز نمایش داده می‌شود. این مدارک می‌توانند متخصص‌بودن شما را نشان بدهند و پیشنهادهای کاری بیشتری برای شما به ارمغان بیاورند.
 3. پدیدارشدن نشان پرمیوم در کنار نام اکانت شما
  • داشتن نشان طلایی پرمیوم در کنار اسم شما در لینکدین، تا حدودی شبیه به داشتن تیک آبی در اینستاگرام و توییتر است. وقتی این نشان را داشته باشید، اعتبار پروفایل شما افزایش می‌یابد و به‌عنوان فردی حرفه‌ای در تخصص خودتان شناخته می‌شوید؛ چون این پیغام را می‌رساند که لینکدین و فعالیت در آن برای شما اهمیت دارد و برای تخصص خودتان و گسترش ارتباطات در حوزۀ تخصصی‌تان حاضر به هزینه‌کردن هستید. این موضوع برای برند شما اعتبار فراوانی به ارمغان می‌آورد.
 4. قابلیت ارسال InMail
  • در لینکدین شما نمی‌توانید برای افرادی که اکانت‌ عمومی دارند پیام ارسال کنید، مگر اینکه به آن‌ها Connected باشید (قابلیتی مثل ارسال درخواست دوستی در فیس‌بوک). اما با خریداری اکانت پرمیوم، شما می‌توانید برای هرکسی پیامی از نوع InMail ارسال کنید. InMail بیشتر توسط بازاریاب‌ها و کارآفرین‌ها برای بازاریابی محصولات و کسب‌و‌کارهایشان استفاده می‌شود.

خرید اکانت پرمیوم لینکدین

همان‌طور که می‌دانیم، خریداری اکانت پرمیوم لینکدین در ایران به‌سختی امکان‌پذیر است و به مسترکارت یا ویزاکارت، یا حساب‌های بین‌المللی نظیر PayPal نیاز دارد. تحریم‌ها به‌سادگی اجازۀ خریداری از درگاه‌های خارجی را به ما کاربران ایرانی نمی‌دهند.

راه های خرید و استفاده از اکانت پرمیوم لینکدین

 • یکی از راه‌هایی که وجود دارد این است که از آشنایی که خارج از کشور زندگی می‌کند بخواهید هزینه‌اش را برایتان پرداخت کند.
 • راه دیگری که وجود دارد، استفاده از رابط‌هایی نظیر ایرانیکارت است. از طریق این سایت، شما می‌توانید اکانت پرمیوم یک‌ماهۀ رایگان لینکدین را خریداری کنید. اکانت رایگان یک‌ماهۀ لینکدین برای شما دسترسی به ویدئوهای آموزشی و ارسال ۳ InMail را امکان‌پذیر می‌سازد. اما برای تهیۀ این نوع اکانت نیز به کارت‌های اعتباری معتبر خارجی نیاز هست. سایت ایرانیکارت این امکان را ایجاد کرده است که مشتریانش بتوانند فقط با پرداخت۴ دلار، از یک ماه اشتراک رایگان پرمیوم لینکدین استفاده کنند.
 • یک راه دیگر، افتتاح حساب PayPal از طریق درگاه‌های رابط در ایران است. برای افتتاح حساب PayPal می‌توانید از سایت تراپی استفاده کنید. پس از افتتاح حساب می‌توانید اکانت پریمیوم لینکدین موردنظر خودتان را خریداری کنید.

نحوۀ کسب اعتبار در لینکدین

ازآنجاکه لینکدین شبکه‌ای اجتماعی برای کسب‌وکارها و افراد متخصص است، نیاز به سیستمی داشت که بتواند جلوی افراد فیک و غیرمتخصص را بگیرد. لینکدین همچنین به دنبال آسان‌تر‌کردن فعالیت برای کاربرانش بود. برای این منظور، راه‌حلی هوشمندانه را به کار بست: استعداد.

البته که شما هم مانند افراد دیگر برای تخصص و کسب‌وکار وارد لینکدین شده‌اید. لینکدین به شما اجازه می‌دهد که در حوزه‌های موردنظرتان، تحقیق‌های گستر‌ده‌ای انجام دهید. چرا فقط با یک متخصص ارتباط برقرار کنید، در‌حالی‌که می‌توانید با صدها متخصص و شرکت مختلف در آن حوزه ارتباط برقرار کنید؟

اما اینجا مسئله‌ای به وجود می‌آید و آن‌ هم نگرانی بابت اشخاص و کسب‌و‌کارهای فیک و جعلی است. کاری که لینکدین انجام داده این است که بخش‌هایی نظیر کارمندان، وضعیت شغلی، مدت‌زمان فعالیت، مهارت‌های اشخاص و امثال این‌ها را در طراحی خود قرار داده است. کار جالبی که لینکدین انجام داده است، این است که صفحه‌های شرکت‌های بزرگ، مانند گوگل را وری‌فای کرده و از این طریق کارمندان این شرکت‌ها نیز شناخته شده و وری‌فای می‌شوند.

شما هم می‌توانید در اکانت خودتان اطلاعات سوابق شغلی خود را وارد کنید. وقتی می‌نویسید که برای مثال، از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ در صباویژن به‌عنوان نویسنده فعالیت داشته‌اید، افراد و شرکت‌هایی که به دنبال استخدام نویسنده هستند، نام شما را در میان کارمندان صفحۀ صباویژن در لینکدین می‌بینند و همانجا با شما تماس خواهند گرفت. از طریق صفحه‌های شناخته‌شده در لینکدین می‌توان فهمید که افرادی که در آن کسب‌وکارها مشغول هستند، افراد حرفه‌ای هستند و فیک نیستند.

همچنین لینکدین بخشی به‌عنوان تحصیلات و مدارک قرار داده که در آن می‌توانید مدرک دوره‌هایی را که گذرانده‌اید و دانشگاه‌هایی را که در آن‌ها تحصیل کرده‌اید قرار دهید. این‌ها می‌توانند به مقبولیت و اعتبار کاری شما بیفزایند.

در دنیای کسب‌وکار امروز، لینکدین اهمیت مضاعفی یافته است و روزبه‌روز جایگاه خودش را در میان متخصصان محکم‌تر می‌کند. وقتی سوابق کاری و تحصیلات مربوطۀ خودتان را وارد کنید، به‌عنوان اعتبار حرفه‌ای شما در نظر گرفته‌ می‌شود و می‌توانید فرصت‌های کاری بسیار مناسبی بیابید.

جمع‌بندی

به‌طور‌کلی، ارتقای اکانت لینکدین به پرمیوم در ایران، به دلیل قیمت بالای دلار، هزینۀ بالایی دارد؛ باوجوداین، به سرمایه‌گذاری در آن می‌ارزد. البته لینکدین به دلیل اینکه استعدادمحور است، به کاربرانی که نتوانند اکانت خودشان را به پرمیوم ارتقا دهند هم سرویس‌های لازم برای ارتقای کسب‌و‌کار و بزرگ‌تر‌کردن دایرۀ اجتماعی تخصصشان را ارائه می‌دهد که این خبر خوبی برای کاربران ایرانی است. می‌توانیم با تولید محتوا و پست‌گذاشتن در لینکدین، قراردادن رزومۀ پروژه‌هایی که انجام داده‌ایم و همچنین کسب مدارک مختلف در حوزۀ تخصصی‌مان و قرار‌دادن آن در لینکدین، به اعتبار اکانت خود بیفزاییم.

۵/۵ | (۲ امتیاز) به این مطلب امتیاز بده!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.