فرق فالو و کانکت در لینکدین چیست؟

1,471

لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی است که هدف و فعالیت اصلی آن در حوزۀ تخصص‌ و مهارت‌های شغلی و کاری، یا اصطلاحاً Career افراد مختلفی که عضو آن می‌شوند، تعریف می‌شود. افراد معمولاً از لینکدین برای پیدا‌کردن پوزیشن شغلی مناسب، یا صحبت دربارۀ محل کار و مزایا و معایبی که در حوزۀ تخصصی‌شان با آن‌ها سر‌و‌کله می‌زنند، استفاده می‌کنند.

 شما بعد از عضویت در لینکدین، براساس اطلاعات موردنیاز شخصی، کاری و تخصصی که هنگام عضویت در صفحۀ خود ثبت کرده‌اید، وارد یک شبکه ارتباطی (Connections) می‌شوید. ارتباطات شما در لینکدین می‌تواند به چند دستۀ کلی تقسیم شود. در این مطلب قصد داریم فرق بین کانکت و فالو در لینکدین را برایتان شرح دهیم.

فرق فالو و کانکت در لینکدینتشکیل شبکۀ ارتباطی در لینکدین

ارتباطات در لینکدین در چند حالت و به چندین شکل مختلف انجام می‌شود. یکی از آن‌ها ایجاد ارتباط مستقیم است. در این حالت، هر دو طرف یکدیگر را می‌شناسند و به‌شکل مستقیم، معمولاً به‌صورت سرچ اسم مخاطب، یکدیگر را فالو می‌کنند. کنار اسم مخاطب مستقیم علامت ۱st نوشته می‌شود. این نوع ارتباط نزدیک‌ترین حالت ارتباطی در لینکدین و همان‌طور که از نمادش پیداست، مخاطب درجه یک شما محسوب می‌شود.

حالت دیگر ارتباطی در لینکدین ایجاد کانکت (Connect) است. در این مدل ارتباطی، مخاطب شما به‌شکل مستقیم در لیست مخاطبان شما قرار ندارد و با واسطه به شما مربوط می‌شود. درواقع، در این حالت، مخاطب شما دوست مخاطب درجه یک شما بوده و مخاطب درجه دوم شما به حساب می‌آید. کنار اسم این نوع از مخاطبان ۲st نوشته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ ۱st, 2nd, 3rd در لینکدین این مطلب را بخوانید.

تفاوت دوم در بین کانکت و فالو در لینکدین دربارۀ نحوۀ انتشار محتوای مخاطبان شما است. وقتی شما با کسی در حالت کانکت ارتباط داشته باشید، می‌توانید پست‌ها و فعالیت‌های او را در صفحۀ شخصی وی ببینید. اما اگر کسی را در لینکدین فالو داشته باشید، پست‌ها و فعالیت‌های او به‌صورت خودکار روی تایم‌لاین شما قرار می‌گیرند.

فعالیت مفید و مستمر و آپدیت اطلاعات در لینکدین، یکی از راه‌های افزایش ارتباطات و کمک به ارتقای پوزیشن شغلی شما و شناخته‌شدن بیشترتان است. بنابراین، از عضویت و فعالیت در لینکدین و آگاهی از آپشن‌های مختلف آن غافل نشوید.

منابع

۴.۲/۵ | (۵ امتیاز) به این مطلب امتیاز بده!
مطالب پیشنهادی ما:
2 نظرات
 1. وحید می گوید

  واقعا من هنوزم نفهمیدم فرقشون چیه. خیلی کتابی و رسمی نوشتین 😐. الان فالو کنیم بهتره یا کانکت؟

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   سلام دوست عزیز؛ روزتون بخیر.
   خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم، «فالو کردن» در لینکدین باعث می‌شود تا از تمام فعالیت‌های فرد موردنظر آگاه شوید؛ اما درصورتیکه قصد دارید آن فرد تنها در دایرۀ دنبال‌کنندگان‌تان باقی بماند و تمایلی به رصد فعالیت‌های وی ندارید، از قابلیت «کانکت شدن» استفاده کنید.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.