چطور در استوری اینستاگرام نستعلیق بنویسیم؟

55,565

اینستاگرام و فیچرهایش روز‌به‌روز برای استفادۀ مخاطبان جذاب‌تر می‌شوند. تولید محتوای تصویری جذاب و جدید چیزی است که می‌تواند برای مخاطبان ما در صفحۀ اینستاگراممان جذاب باشد. احتمالاً شما هم دیده باشید که این روزها، استوری اینستاگرامِ برخی کاربران به خط نستعلیق نوشته می‌شود. اگر برای شما هم این سؤال پیش آمده است که چطور می‌توانید فونت استوری اینستاگرام را به نستعلیق تغییر دهید، با ما همراه باشید. برای این‌ کار نیازی به معجزه نیست. فقط باید چند فرمول ساده را بلد باشیم. برای تغییر آماده‌اید؟

خط نستعلیق در سیستم عامل IOS

روش استفاده از فونت نستعلیق برای گوشی‌های آیفون با گوشی‌های اندرویدی تفاوت دارد. اگر از سیستم‌‌عامل آی‌او‌اس استفاده می‌‌کنیم، باید قدم‌های زیر را برای اضافه‌کردن فونت نستعلیق به اینستاگراممان برداریم.

 1. در اولین قدم باید عبارت ﮼ را در گوگل جست‌وجو کنیم. با جست‌وجوی این عبارت، علامت  ﮼ برای ما قابل مشاهده خواهد بود. در این مرحله باید این علامت را کپی کنیم.
 2. قدم بعدی برای اضافه‌کردن فونت نستعلیق به استوری اینستاگرام، سرزدن به Setting است. حالا باید این مراحل را انجام دهیم:
  Setting > General > Keyboard > Text Replacement
 1. در این مرحله باید در قسمت Text Replacement علامت + را بزنیم و علامتی را که در مرحلۀ اول کپی کرده بودیم، در قسمت Phrase وارد کنیم. در قسمت Shortcut باید کلمۀ نستعلیق را وارد کنیم و سپس گزینۀ Save را انتخاب کنیم.
 2. حالا باید وارد استوری اینستاگرام شویم. با نوشتن نستعلیق، علامت  ﮼ ظاهر می‌شود. حالا با زدن یک فاصله می‌توانیم از این علامت استفاده کنیم. در این مرحله باید کلمۀ نستعلیق را حدف کنیم، فاصله را برداریم و متن دلخواه را بنویسیم.

تبریک، فونت استوری اینستاگرام به نستعلیق تغییر پیدا کرد.

فوت کوزه‌گری: برای ایجاد فاصله در این روش باید از نیم‌فاصله کمک بگیریم.

اگر فونت فارسی نداشتیم چطور؟

کار نشد ندارد. حتی اگر کیبورد ما فارسی نباشد هم می‌توانیم از این راه استفاده کنیم. فقط کافی است مراحل زیر را انجام دهیم.

Setting > General > Keyboard> Keyboards > Add new keyboard > Persian

خط نستعلیق در سیستم‌عامل اندروید

اگر گوشی تلفن همراهمان آیفون نبود چه کاری برای نستعلیق‌نویسی در اینستاگرام انجام دهیم؟ نگران نباشید. درست است که راه میان‌بری مثل نسخۀ‌ آیفون برای نستعلیق‌نویسی در استوری اینستاگرام وجود ندارد، اما با کمک چند نرم‌افزار، ما هم می‌توانیم نستعلیق‌نویس باشیم.

 1. اپلیکیشن Canva
  کانوا (Canva) یک نرم‌افزار کاربردی و جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام است. تعداد فونت‌ها و آپشن‌های این اپلیکیشن برای زیباسازی تصاویرمان بسیار است. Canva کاملاً با محیط اینستاگرام سازگار است، به‌طوری‌که گزینه‌های مخصوص ساخت استوری و پست در اینستاگرام دارد. برای گذاشتن استوری به خط نستعلیق با کمک این نرم‌افزار، کافی است فونت نستعلیق را در فونت‌های متنی انتخاب کنیم، روی تصویرمان قرار دهیم و یک خروجی برای استوری اینستاگراممان بگیریم. به همین راحتی!
 2. اپلیکیشن Ana Muhtarif Al Khat
  انا محترف الخط یک نرم‌افزار خوش‌نویسی است که نه‌تنها برای گوشی‌های اندرویدی، بلکه برای آیفون‌دارها هم مناسب است. با کمک این برنامه می‌توانیم فونت دلخواهمان را انتخاب کرده و روی تصویر دلخواهمان قرار دهیم. به ای۲۰ن ترتیب، با ذخیرۀ تصویر می‌توانیم یک استوری با خط نستعلیق داشته باشیم.
 3. اپلیکیشن InShot
  برای نستعلیق‌نویسی در استوری اینستاگرام با کمک این نرم‌‌افزار هم باید مثل دو نمونه اپلیکیشن ذکرشده عمل کنیم. در InShot نیز سایز استوری اینستاگرام قابل دسترس است و می‌توانیم فونت نستعلیق را دانلود کرده و روی تصویر قرار دهیم.
۲.۲/۵ - (۹ امتیاز) امتیاز یادت نره!
شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.