کوت در توییتر یعنی چه؟

اولین باری که توییتر قابلیت کوت‌کردن (Quote) را به این شبکۀ اجتماعی اضافه کرد، سال ۲۰۱۵ بود. البته توییتر قبل از متداول‌شدن واژۀ کوت از اصطلاح دیگری برای این کار، یعنی ریتوییت همراه با کامنت (Retweet with comment) استفاده می‌کرد، اما بعد از مدتی تصمیم گرفت کلمۀ کوت را جایگزین اصطلاح اولیه کند.

در این مطلب قصد داریم توضیح بدهیم که کوت‌کردن در توییتر به چه معناست و چه وقت‌هایی استفاده می‌شود.

کوت‌کردن یعنی چه؟

کوت (Quote) در لغت به‌معنای نقل‌قول‌کردن است. درواقع، با کوت‌کردن در توییتر می‌توانید به‌طور هم‌زمان هم توییتی را که توجهتان را جلب کرده بازنشر بدهید و هم نظرتان را دربارۀ آن بگویید. وقتی توییتی را کوت می‌کنید، این امکان به مخاطبانتان داده می‌شود که راحت‌تر و سریع‌تر بفهمند که شما دقیقاً راجع به چه توییتی صحبت می‌کنید.

ازآنجاکه کوت هم به نوعی توییت‌کردن است، درنتیجه تعداد کاراکترهایی که در آن استفاده می‌شود حداکثر ۲۸۰ کاراکتر است و می‌توانید در کوت‌کردن هم مثل توییت، از عکس، فیلم و گیف استفاده کنید.

فرق کوت و ریتوییت

وقتی ما توییتی را ریتوییت می‌کنیم، فقط داریم آن توییت را بازنشر می‌کنیم؛ ولی با کوت‌کردن، علاوه بر بازنشر، نظرمان، سؤالمان یا هر چیز دیگری را که به فکرمان رسیده، می‌گوییم. در توییت‌هایی که به‌‌اصطلاح فیواستار می‌شوند، کوت‌کردن خیلی به چشم می‌خورد.

یک فرق مهم دیگر کوت و ریتوییت این است که شما می‌توانید بارها یک توییت را کوت کنید و نظرهای مختلف خود را راجع به آن بگویید، ولی فقط یک بار می‌توانید یک توییت را ریتوییت کنید.

فرق کوت و ریپلای

وقتی شما توییتی را کوت می‌کنید، درواقع دارید تلاش می‌کنید تا به همۀ فالوئرهایتان نشان بدهید که راجع به توییت اصلی چه فکری می‌کنید؛ ولی وقتی به توییتی ریپلای می‌زنید، مخاطبتان بیشتر صاحب آن توییت و ریپلای‌کننده‌ه‍ای آن است. در این حالت، همۀ فالوئرهایتان نظر شما را دربارۀ آن توییت نمی‌بینند، مگر اینکه شخصی را که شما زیر توییت او ریپلای زده‌اید از قبل دنبال کرده باشند.

کوت در کوت

گاهی‌اوقات یک توییت با خودش سلسله‌کوت‌های مشابه را به همراه دارد که من به آن می‌گوییم کوت در کوت. برای مثال، ممکن است فردی در رابطه با گافی که در محیط کار داده است یک توییت بزند. بعد نفر دوم آن توییت را کوت کند و تجربۀ گاف خودش را بگوید و نفر سوم، توییت نفر دوم را کوت کند و همین روند بارها تکرار بشود. این‌جور وقت‌ها، تایم‌لاین توییتر پر از کوت‌هایی می‌شود که دربارۀ خاطرات سوتی‌های محل کار است.

کوت در کوت فقط درخصوص توییت‌هایی با محتوای طنز اتفاق نمی‌افتد. زیاد پیش می‌آید که کوت‌های زنجیره‌وار، برای توییت‌هایی راجع به مسائل روز، اجتماعی، سیاسی یا اظهارنظر جنجالی یک نفر هم اتفاق بیفتد.

یک نکته: شما فقط و فقط وقتی می‌توانید توییتی را کوت کنید که آن توییت برای یک پیج پابلیک یا به‌اصطلاح، عمومی باشد. گاهی‌اوقات افراد برای اینکه نمی‌توانند توییتی را کوت کنند، از آن اسکرین‌شات می‌گیرند و در صفحۀ‌ خودشان به اشتراک می‌گذارند که این کار هم از نظر قانونی و هم اخلاقی درست نیست.

پرایوت کوت (Private Quote)

زمانی که اکانت خود را خصوصی کنید، از توییت‌های شما محافظت می‌شود که به آن پرایوت کوت گفته می‌شود. این یعنی چه؟ یعنی اینکه هیچ‌کس نمی‌تواند توییت‌ها، منشن‌ها و حتی ریپلای‌های شما را ببیند، مگر اینکه شما را دنبال کرده و فالو داشته باشد. به این دسته از منشن‌ها و ریپلای‌ها که توسط اکانت‌های خصوصی ارسال می‌شود و کاربرانی که آن‌ها را فالو ندارند، نمی‌توانند محتوای توییتر را ببینند، پرایوت کوت گفته می‌شود.

منابع

۴.۲/۵ | (۱۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.