📊اینفوگرافیک: معیارهای سنجش بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای B2B

در دنیایِ دائماً در حال تغییر دیجیتال مارکتینگ، اگرچه محتوا پادشاه است، اما نه هر محتوایی، بلکه آنکه به‌خوبی توزیع شده باشد. این خوب‌توزیع‌شدن با بررسی، نظارت و تجزیه‌و‌تحلیل معیارهای مختلفی مشخص می‌شود و اینجاست که درک هرکدام از این معیارهای بازاریابی محتوایی، اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند.

با این تجزیه‌و‌تحلیل است که شرکت‌ها می‌توانند استراتژی بازاریابی محتوایی خودشان را بهینه کنند، تصمیمات دقیق‌تری بگیرند و ترافیک ارگانیگ بیشتری جذب کنند. این معیارها همچنین دید خوبی نسبت به موضوعاتی مانند نرخ تعامل، نرخ تبدیل و عملکرد کلی کمپین ارائه می‌دهند. در اینفوگرافیک زیر به بررسی ۱۸ معیار بازاریابی محتوایی کسب‌وکارهای B2B پرداخته‌ایم.

مهم‌ترین معیارهای بازاریابی محتوایی کسب‌وکارهای B2B کدام‌اند؟

نمی‌توان هیچ متر و معیاری را در بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای B2B نادیده گرفت، اما بسیار مهم است که به آن‌هایی که از اهمیت بالاتری برخوردارند نگاه ویژه‌ای داشته باشیم:

  • نرخ تبدیل: هدف کلی بازاریابی، درنهایت تبدیل مخاطب هدف به مشتری و کسب درآمد است.
  • ترافیک ارگانیک سایت: نظارت بر ترافیک جذب‌شدۀ سایت به شما می‌فهماند که در سایت دقیقاً چه می‌گذرد و عملکرد سئوی شما چگونه است. طبق آمار BrightEdge، ترافیک جذب‌شده از سمت موتورهای جست‌وجو، بیش از ۵۳% کل ترافیک سایت هر کسب‌وکار B2B را تشکیل می‌دهد.
  • نرخ تعامل شبکه‌های اجتماعی: این نرخ که مستقیماً در ارتباط با مخاطب هدف شماست، مشخص می‌کند که آن‌ها چه چیزی را مفید می‌دانند، چه چیزی در سایت شما آن‌ها را جذب کرده است و دنبال چه راه‌حل‌هایی برای مشکلاتشان می‌گردند.

معیارهای سنجش بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای B2B


دانلود اینفوگرافیک معیارهای سنجش بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای B2B

کلیک کنید
۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.