چرا در لینکدین می‌نویسند «جهت دیده‌ شدن»؟

همدلی اجتماعی در لینکدین

تا چه حد خود را همدل و حمایتگر می‌دانید؟ اجازه بدهید این سؤال را با محدودکردن شما به پلتفرم لینکدین، کمی خاص‌تر بپرسیم: در لینکدین چگونه از دیگران حمایت می‌کنید؟ اگر خود شما نیاز به بیشتردیده‌شدن داشته باشید چطور؟ چگونه از دیگران می‌خواهید شما را همراهی کنند؟

داشتن مهارت همدلی در لینکدین از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چون کمک می‌کند ارتباطی قوی با فالوئر‌ها برقرار کنید و بیشتر توسط آن‌ها به دیگران معرفی شوید. در این مطلب از وی‌پدیا قصد داریم دربارۀ استفاده از هشتگ #جهت_دیده_شدن برای دریافت بازدید بیشتر و ایجاد ارتباط انسانی قوی‌تر در لینکدین، صحبت کنیم.

چگونه در لینکدین بیشتر دیده شویم؟

هر یک از ما هدف خاصی را در لینکدین دنبال می‌کنیم: برخی از ما به دنبال ساخت برند شخصی هستیم، برخی به‌ دنبال یادگیری بیشتر و استفاده از تجربیات دیگران و برخی دیگر هم به دنبال دستیابی به جایگاه‌های شغلی بهتر. در این مسیر، هرچه بیشتر بازدید دریافت کنیم، شانس بیشتری هم برای آشناشدن با مجموعه‌های مختلف، متخصصان و مدیران تصمیم‌گیرنده خواهیم داشت. برای بیشتردیده‌شدن، چه‌کاری می‌توان انجام داد؟

۱) به الگوریتم‌ها و قابلیت‌های موجود در لینکدین تکیه کنیم.

در حالت معمول، پلتفرم لینکدین، به‌روش‌های مختلف به افزایش میزان بازدید (Reach) صفحۀ کاربری یا پست‌های آن کمک می‌کند؛ برای مثال:

 • مقالاتی که در لینکدین نوشته می‌شوند، در صفحات نتایج موتورهای جست‌وجو هم نمایش داده می‌شوند.
 • پست‌های کاربران، در فید لینکدین به دیگران نمایش داده می‌شوند.
 • انتشار هر پست جدید کاربر، به همۀ فالوئرهای او (با ارسال نوتیفیکیشن) اطلاع‌رسانی می‌شود.
 • افرادی که به دنبال کار هستند می‌توانند از گزینۀ OpentoWork آن استفاده کنند.
 • شروع همکاری کاربر با مجموعه‌ها را به دیگران اطلاع‌رسانی می‌کند. حتی آن‌ها می‌توانند با ارسال پیام‌های تبریک، در خوشحالی او شریک شوند.

 ۲) روی همدلی مخاطبان خود در لینکدین حساب کنیم.

روش دیگر این است که ارتباطی قوی با مخاطبان خود بسازیم، از آن‌ها حمایت کنیم و درعین‌حال، مهم‌بودن مسئلۀ خود را نشان دهیم تا ما را همراهی کنند. در هر دو زمینه، استفاده از هشتگ‌های زیر به ما کمک می‌کنند:

 • #بالا
 • #جهت_دیده_شدن
 • #حمایت_کنیم
 • #دست_همدیگر_را_بگیریم
 • #up

این هشتگ‌ها را می‌توانیم در هنگام انتشار پست، در کامنت‌ها یا هنگام بازنشر محتوای دیگران به‌کار ببریم. فالوئرها با دیدن این هشتگ در نوتیفیکیشن‌های خود متوجه موضوع خواهند شد و آن‌ها هم می‌توانند با درج این هشتگ‌ها به دنبال‌کنندگان خود اطلاع دهند. این زنجیرۀ همدلی، به بیشتردیده‌شدن و تحقق هدف نهایی ما و دیگران منجر خواهد شد. اما در چه مواقعی باید از این هشتگ‌ها استفاده کرد؟

 

۴ موقعیتی که می‌توان از #جهت_دیده_شدن استفاده کرد

هشتگ «جهت دیده‌ شدن»، در شرایط زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

۱) برای پیداکردن فرصت‌های شغلی یا استخدام نیرو

در اغلب مواقع، این هشتگ توسط افراد جویای کار یا مجموعه‌هایی که به دنبال نیرو هستند به‌کار می‌رود. #جهت_دیده_شدن یا up#، در پست‌های حاوی آگهی استخدام و رزومۀ افراد و همچنین کامنت‌های آن‌ها به‌وفور دیده می‌شود.

برای پیداکردن فرصت‌های شغلی یا استخدام نیرو۲) برای رسیدن به جواب سؤال یا حل یک چالش

گاهی سؤالی مهم پیش می‌آید و نیاز به راهنمایی داریم؛ می‌خواهیم به جواب درستی برسیم یا به فردی دسترسی پیدا کنیم که بتواند به ما کمک کند. در این شرایط هم می‌توان از دیگران خواست که برای بیشتردیده‌شدن پست و پیداکردن جواب، ما را همراهی کنند.

برای رسیدن به جواب سؤال یا حل یک چالش۳) برای معرفی یک دوره یا انتقال تجربه

معرفی‌ دوره‌های خوبی که گذرانده‌ایم یا تجربه‌هایی که داشته‌ایم، می‌تواند برای عدۀ زیادی مفید و راهبردی باشد. افزایش طول زنجیرۀ نشر، محتوای ما را به مخاطبان خود خواهد رساند.

برای معرفی یک دوره یا انتقال تجربه۴) برای تبلیغ و نشر محتوای کمپین

برای نشر و دیده‌شدن تبلیغات، محتوای کمپین و معرفی برند یا خدمات مجموعه نیز می‌توان از این هشتگ استفاده کرد.

برای تبلیغ و نشر محتوای کمپینفکر می‌کنید به چه شیوه‌های دیگری می‌توان به معرفی و بازدید بیشتر پست‌های لینکدین کمک کرد؟ اگر از تجربیات خود برای ما بنویسید، خوشحال می‌شویم.

منابع

۴.۵/۵ | (۶ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
1 نظر
 1. صادق سازگار می گوید

  ممنونم

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.