🏡 چگونگی تبلیغات برای املاک + بررسی مزایا

تبلیغات املاک به‌صورت آنلاین، چگونه بازار سنتی را متحول می‌کند؟

واسطه‌گری از قدیم‌الایام در تمام دنیا رواج داشته است. در ایران نیز به‌عنوان یکی از کشورهایی که در آن تعریف دقیقی از «شغل» وجود ندارد، انواع و اقسام واسطه‌گری‌ها وجود دارد و تقریباً هرکسی حداقل یک بار هم که شده، واسطه‌گری با نام‌های مختلف مانند بازاریابی شبکه‌ای، نمایشگاه ماشین و همچنین املاک و بنگاهی را تجربه کرده است.

در این بین اما صنف املاک به خاطر وضع آشفته‌ای که بازار مسکن دارد و صدالبته به خاطر وضعیت روابط تحمل‌ناپذیر در مشاور املاک، از بازار دیجیتال دور مانده است و همچنان در بازار سنتی تقلا می‌کند. اگرچه بیشتر این عقب‌ماندگی به خاطر این است که سود وصف‌ناپذیری که به خاطر آن ایجاد می‌شود، مشاوران املاک را از واردشدن به دنیای دیجیتال بازمی‌دارد؛ چون به شکل سنتی است که می‌توانند قیمت‌های ساختگی ایجاد کنند، دربارۀ ملک‌ها دروغ ببافند و درنهایت به سودهایی میلیاردی برسند.

اما باوجوداین، مصرف‌کنندگان برای خرید هر ملک اولین کاری که می‌کنند این است که سراغ گوشی خود می‌روند و در اینترنت به دنبال تبلیغات املاک می‌گردند و تا می‌توانند سعی می‌کنند از رودرروشدن فیزیکی با مشاوران املاک خودداری کنند؛ چون پای مال و ثروتشان در میان است و نمی‌خواهند داروندارشان را از دست بدهند. شما به‌عنوان یک فرد فعال و البته سالم در این صنف باید دربارۀ تبلیغات برای املاک، آن هم به‌صورت آنلاین، و اصول دیجیتال مارکتینگ بیشتر و بیشتر بدانید تا بتوانید اعتماد ازدست‌رفتۀ عموم مردم را با فعالیت صحیح و دقیق در فضای اینترنت دوباره به دست بیاورید.

در ادامۀ این مطلب از وی‌‌پدیا بررسی می‌کنیم که چگونه وارد تبلیغات برای املاک، آن هم به‌صورت آنلاین، شویم و چه اصولی را باید دنبال کنیم.

منظور از استراتژی تبلیغات برای املاک چیست؟

خرید و فروش ملک در ایران همچنان به‌شکل سنتی انجام می‌شود و شما در آخرین قدم هم که شده باید سراغ یک بنگاه بروید و پولی پرداخت کنید. اما هیچ‌کس نمی‌تواند این موضوع را نادیده بگیرد که دیر یا زود بساط این سبک کارهای سنتی که در آن‌ها اشکال نادری از کلاهبرداری و دزدی اتفاق می‌افتد برچیده خواهد شد و همه‌چیز جای خود را به تبلیغات برای املاک به‌صورت آنلاین خواهد داد.

طبق آمار Realtor، بیش از ۹۲% افراد برای خرید ملک سراغ جست‌وجو در اینترنت می‌روند و این بدان معناست که دیگر صرفاً تعریف‌های الکی از در و پنجره و نزدیک‌بودن نانوایی و سبزی‌فروشی و گشادبودن پاگردها افراد را خام نمی‌کند و شما باید به‌عنوان فردی فعال در این حوزه، برای تبلیغات ملک از روش‌های به‌روز استفاده کنید.

راه و روشی که شما از آن استفاده می‌کنید تا این افرادِ به دنبال خرید یا فروش ملک را به‌سمت خود بکشید، همان استراتژی‌ تبلیغات برای املاک است. این استراتژی شامل بخش‌های مختلفی در دیجیتال مارکتینگ است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

اصول دیجیتال مارکتینگ برای مشاوران املاک

فارغ از اینکه حوزۀ فعالیت شما چیست، برای تبلیغات دیجیتال و استفاده از مزایای دیجیتال مارکتینگ باید چند اصل را همیشه در نظر داشته باشید. تبلیغات برای املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست، ولی در‌عین‌حال اصول نسبتاً یکسانی با بسیاری از کسب‌وکارهای دیگر دارد، اگرچه نحوۀ استفاده از آن‌ها متفاوت خواهد بود.

فعالیت مداوم در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از مناسب‌ترین بستر‌ها جهت تبلیغات املاک هستند.

حداقل در یک شبکۀ اجتماعی، صفحه‌ای برای خود طراحی کرده و در آن فعالیت کنید. داشتن صفحه در شبکه‌های اجتماعی همانند این است که شما در تمام نقاط کشور مغازۀ مشاورۀ املاک داشته ‌باشید. نکتۀ مهم این است که برای جذب مشتری و مخاطب در این زمینه باید به‌صورت مداوم فعال بوده و محتوا تولید کنید.

راه‌اندازی سایت

امروزه بیشتر مردم تمام سؤال‌ها و درخواست‌های خود را از طریق جست‌و‌جو‌ در گوگل پیگیری می‌کنند. اگر می‌خواهید مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنید، بودن در این فضا را از دست ندهید. یک سایت با طراحی مناسب ایجاد کنید و در آن محتوا‌های مورد نیاز و تبلیغات مشاورۀ املاک خود را قرار دهید. می‌توانید برای به‌دست‌آوردن سود بیشتر، سیستم درخواست آنلاین ملک را نیز در سایت خود قرار داده و چندین پشتیبان برای پاسخ‌دادن به سؤال‌های مشتری استخدام کنید.

تولید محتوا و سئو

برخی افراد تولید محتوا را فقط نوشتن متنی می‌دانند که داخل سایت گذاشته‌ شده و گاهی جنبۀ تبلیغاتی دارد. اما تولید محتوا فقط تولید متن نیست:

  • تولید محتوا برای سایت: لازم است برای دیده‌شدن در گوگل، محتوای متنی و آموزشی در سایت خود قرار دهید و آن را سئو کنید. البته توجه کنید که محتواها باید کاملاً در راستای تبلیغات املاک نوشته شوند.
  • تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی: باید برای شبکه‌های اجتماعی خود عکس‌ها و مطالب مفید و تبلیغاتی تهیه کرده و آن‌ها را با یک قالب گرافیکی مناسب در صفحۀ خود بگذارید.
  • عکاسی: عکاسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های تولید محتوا درزمینۀ تبلیغات املاک است. عکس خوب و باکیفیت، حس بهتری در مخاطب ایجاد کرده و او را برای اجاره یا خرید آن ملک، تشویق می‌کند. توجه کنید که عکس‌ها باید از زاویه‌ای گرفته ‌شوند که نور محیط مناسب بوده و ملک بزرگ‌تر به نظر برسد.
  • سئوی محلی و گوگل مپ: بسیاری از افراد با جست‌وجوی «مشاور املاک نزدیک من» یا عباراتی مشابه به دنبال املاکی‌های نزدیک خود می‌گردند. برای اینکه مطمئن شوید با جست‌وجوی این عبارت حتماً در لیست گوگل به نمایش درمی‌آیید، باید کسب‌وکار خود را در گوگل مپ ثبت کنید.

داشتن صداقت برای کسب اعتماد

بسیاری از مردم به دلیل شنیدن دروغ‌های زیاد، به مشاوران املاک بدبین هستند. اگر می‌خواهید از سایر رقبای خود جلو افتاده و پیشرفت بیشتری نسبت به آن‌ها داشته باشید، لازم است در تبلیغات خود با صداقت کامل صحبت کنید. همچنین، باید در این راه از بزرگ‌نمایی بیش از اندازه خودداری کرده و در کنار مزایای ملک، معایب آن را نیز بیان کنید تا مشتری به شما اعتماد کند.

بهترین روش جذب مشتری برای مشاورۀ املاک

لحن مشترک در میان مشاوران

با مشاور‌ها و پشتیبان‌های خود جلسه گذاشته و به آن‌ها یک روش مشترک را برای صحبت‌کردن با مشتری آموزش دهید.

این لحن مشترک باید کاملاً گرم، صمیمی و در‌عین‌حال محترمانه باشد تا مشتری جذب شما شود. همیشه به خاطر داشته باشید که اولین برخورد‌ها با مشتری بسیار مهم بوده و در تصمیم او تأثیر می‌گذارد. دلیل این احترام این است که یک مشتری راضی می‌تواند ده‌ها مشتری را برای استفاده از خدمات شما متقاعد کند.

تبلیغات برای املاک به‌صورت آنلاین

پس از اینکه یک سایت در گوگل ساختید، لازم است برای دیده‌شدن تبلیغ کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای این کار، انجام تبلیغات بنری در سایت‌های پرمخاطب است. این کار به شما کمک می‌کند که بازدید‌کننده‌های سایت خود را افزایش داده و مشتری‌های بیشتری را جذب کنید.

البته روش‌های گوناگونی برای تبلیغ در سایت‌های مختلف وجود دارد که برای انجام آن لازم است با یک فرد یا شرکت متخصص در این کار مانند صباویژن، مشورت کنید.

بازاریابی ایمیلی و بازاریابی پیامکی

از مخاطب یا مشتری خود بخواهید که شماره‌تلفن یا ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهد. سپس یک آرشیو از اطلاعات مشتریان ساخته و در مواقع مختلف به آن‌ها پیامک یا ایمیل تبلیغاتی ارسال کنید. برای مثال، می‌توانید موقعیت و شرایط ملکی را که با سلیقۀ او همخوانی داشته، در یک پیامک به او بگویید.

اگر می‌خواهید آرشیو بهتری داشته باشید، باید مشتریان خود را دسته‌بندی کنید. برای مثال، اطلاعات مشتریان مجرد، متأهل، دانشجو و… را از هم جدا کرده و با توجه به ویژگی‌های آن‌ها، کار تبلیغاتی انجام دهید.

تمرکز روی ایجاد حس خوب

برای جذب مشتری بهتر است هنگام معرفی یک ملک، بیشتر از گفتن ویژگی‌های آن، به حس خوب نشئت‌گرفته از آن ویژگی‌ها اشاره کنید.

مثلاً به‌جای اینکه بگویید فلان ویلا سه پنجرۀ بزرگ و رو‌ به حیاط دارد، بگویید این ویلای رؤیایی بسیار دلباز بوده و نورگیر فوق‌العاده‌ای دارد. همچنین می‌توانید بگویید که منظرۀ پشت پنجره‌های آن بی‌نظیر بوده و نگاه‌کردن به آن باعث شادابی شما خواهد شد.

این موضوع را باید در انواع محتوایی که تولید می‌کنید در نظر بگیرید. در تصاویر، ویدئوها و متنی که برای هر مورد می‌نویسید باید تمرکز خود را در عین بیان حقیقت، روی بخش‌های خوب بگذارید.

box

آپارات

به صورت کاملا هدفمند تبلیغ کنید!

کلیک کنید

مزایای تبلیغات برای املاک

تبلیغات برای املاک و به‌طور کلی استفاده از دیجیتال مارکتینگ املاک، مزایای زیادی برای شما به همراه دارد. بسیاری از این مزایا مشهود است و چه‌بسا بسیاری نیز غیرقابل لمس باشد و یا در طی زمان خودش را نشان دهد. اما به‌طور کلی می‌توان به مزایای زیر اشاره کرد:

  • رسیدن به درآمد هدف‌گذاری‌شده: با استفاده از تبلیغات برای املاک به‌صورت آنلاین، شما راحت‌تر می‌توانید به درآمد هدف خود دست پیدا کنید.
  • به‌دست‌آوردن دید واضح‌تر: وقتی یک استراتژی کامل و همه‌جانبه داشته باشید، می‌توانید با دیدی واضح‌تر تصمیمات بهتری بگیرید.
  • بهبودبخشیدن تجربۀ کاربر: کاربری که برای خرید یا فروش ملک به شما مراجعه می‌کند، با دیدن پلتفرم، سایت و یا حتی یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی، بهتر و آسان‌تر به آن چیزی که می‌خواهد می‌رسد و به این ترتیب تجربۀ خوبی خواهد داشت.
  • نمایش پتانسیل واقعی ملک: فارغ از اینکه چقدر در پرزنت‌کردن یک ملک به‌شکل حضوری حرفه‌ای هستید، اینجا نیاز دارید که فردی را به‌صورت آنلاین برای خرید یک ملک قانع کنید و با استفاده از استراتژی‌های مختلف تبلیغات برای املاک، ملک مورد‌نظر را درست و دقیق تشریح کنید و از انواع محتواها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که پتانسیل واقعی ملک نمایش داده شود.
  • جلوافتادن از رقبا: تبلیغات املاک به‌صورت آنلاین به‌سادگی باعث می‌شود از بخش عظیمی از رقبای سنتی‌تان جلو بیفتید. جدا از اینکه با واردشدن به فضای آنلاین، دستتان در استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مختلف باز می‌شود، گسترۀ مشتریانتان نیز از یک شهر و محله فراتر می‌رود.

حرف آخر

درنهایت، در نظر داشته باشید که بهره‌بردن از مزایای تبلیغات برای املاک و دیجیتال مارکتینگ املاک فقط در صورتی رخ خواهد داد که شما در حقیقت دست نبرید و سعی کنید از تابوهایی که در دنیای سنتی ساخته‌ شده و باعث بی‌اعتماد‌شدن مصرف‌کنندگان به صنف املاکی شده است، فاصله بگیرید. دروغ‌گفتن، گفتن قیمت‌های خیالی، جازدن همکار جای مشتری ملک برای گیج‌کردن مشتری، عکس‌های فتوشاپ‌شده، تعاریف الکی و دریافت کمیسیون‌های بالا همه جزو مواردی هستند که در قاموس تبلیغات املاک آن هم به‌صورت آنلاین نمی‌گنجند و شما را از رسیدن به مزایای آن محروم می‌کند.

سؤالات متداول

faq_box_short title=”آیا دیجیتال مارکتینگ برای املاک تأثیرگذار است؟”]

طبق آمار، بیش از ۹۲% افراد برای خرید ملک ابتدا آن را در اینترنت جست‌وجو می‌کنند و این موضوع نشان از تأثیرگذاری بالای دیجیتال مارکتینگ املاک دارد.

[/faq_box_short]

faq_box_short title=”بهترین روش تبلیغات برای املاک چیست؟”]

نمی‌توان به روش خیلی خاصی اشاره کرد، اما به‌طور کلی استفاده از سئو، سئوی محلی و گوگل مپ، تبلیغات بنری و… می‌تواند راهگشا باشد.

[/faq_box_short]

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.