🏡 بهترین مدل‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری در مشاورۀ املاک

مشاورۀ املاک شغلی است که از قدیم به‌خاطر روش‌های تبلیغاتی خود شناخته شده ‌است. اما با توجه به شرایط جامعۀ امروز و پیشرفت تبلیغات آنلاین، دیگر روش‌های قدیمی برای جذب مشتری کارساز نیستند. تبلیغات مشاورۀ املاک کمی با تبلیغات سایر کسب‌و‌کارها متفاوت بوده و روش‌های خاص خود را دارد؛ دلیل این موضوع نیز تفاوت میزان هزینه‌ای است که یک مشتری برای خرید یا اجارۀ ملک می‌پردازد. این تفاوت هزینه باعث شده تا مشتری سخت‌تر به تبلیغات مشاورۀ املاک اعتماد کرده و با آن‌ها همراه شود.

در ادامۀ این مقاله، بهترین و کارآمد‌ترین روش‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری در مشاورۀ املاک را به شما آموزش خواهیم داد.

بهترین روش جذب مشتری برای مشاورۀ املاک

بهترین روش جذب مشتری برای مشاورۀ املاک

برای جذب مشتری در مشاورۀ املاک فقط یک روش وجود ندارد، بلکه باید مجموعه‌ای از اقدامات را انجام دهید تا به هدف خود برسید. بهترین روش‌های جذب مشتری در مشاورۀ املاک عبارت‌اند از:

 تبلیغات محلی، سلاحی پر‌قدرت و مطمئن

تبلیغات محلی، روشی قدیمی اما مؤثر است که هرگز نباید از آن غافل شد. به‌ندرت پیش می‌آید که افراد در زمان جا‌به‌جایی و تغییر منزل، محلۀ فعلی خود را عوض کنند. بنابراین، افراد یک محله، مشتریان ثابتی هستند که می‌شود روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد. البته بیشترین سرمایه‌گذاری شما باید روی مستأجران صورت بگیرد؛ زیرا احتمال تعویض منزل در بین آن‌ها بیشتر است.

برای انجام این تبلیغ لازم است یک کارت ویزیت طراحی کرده و آن را با ترفند‌های بازاریابی، مثلاً استفاده از رنگ‌های خاص، نوشتن متن جذاب و… پر کنید. این کارت را در خانۀ افرادی که احتمال می‌دهید مستأجر باشند انداخته یا بین رهگذران پخش کنید.

اگر فردی برای قیمت‌گرفتن یا پرسیدن سؤال به شما مراجعه کرد، بسیار گرم و محترمانه با او رفتار کنید تا در ذهن مردم محله خوب جلوه کرده و گزینۀ اول آن‌ها برای انجام امور ملکی باشید.

فعالیت مداوم در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از مناسب‌ترین بستر‌ها برای تبلیغات مشاورۀ املاک هستند. حداقل در یک شبکۀ اجتماعی، صفحه‌ای برای خود طراحی کرده و در آن فعالیت کنید. داشتن صفحه در شبکه‌های اجتماعی همانند این است که شما در تمام نقاط دنیا مغازۀ مشاورۀ املاک داشته ‌باشید.

نکتۀ مهم این است که برای جذب مشتری و مخاطب در این زمینه باید به‌صورت مداوم فعال بوده و محتوا تولید کنید.

راه‌اندازی سایت؛ رمز اصلی موفقیت

امروزه بیشتر مردم تمام سؤال‌ها و درخواست‌های خود را از طریق جست‌و‌جو‌ در گوگل پیگیری می‌کنند. اگر می‌خواهید مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنید، بودن در این فضا را از دست ندهید. یک سایت با طراحی مناسب ایجاد کنید و در آن محتوا‌های موردنیاز و تبلیغات مشاورۀ املاک خود را قرار دهید.

می‌توانید برای به‌دست‌آوردن سود بیشتر، سیستم درخواست آنلاین ملک را نیز در سایت خود قرار داده و چندین پشتیبان برای پاسخ‌دادن به سؤال‌های مشتری استخدام کنید.

تولید محتوا؛ معجزه‌ای فراموش‌شده

برخی افراد تولید محتوا را فقط نوشتن متنی می‌دانند که داخل سایت گذاشته‌ شده و گاهی جنبۀ تبلیغاتی دارد. اما تولید محتوا فقط تولید متن نیست. درزمینۀ تبلیغات مشاورۀ املاک به سه شکل باید تولید محتوا انجام گیرد:

  • تولید محتوا برای سایت: لازم است برای دیده‌شدن در گوگل، محتوای متنی و آموزشی در سایت خود قرار دهید و آن را SEO کنید. البته توجه کنید که محتواها باید کاملاً در راستای تبلیغات مشاورۀ املاک نوشته شوند.
  • تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی: باید برای شبکه‌های اجتماعی خود عکس‌ها و مطالب مفید و تبلیغاتی تهیه کرده و آن‌ها را با یک قالب گرافیکی مناسب در صفحۀ خود بگذارید.
  • عکاسی: عکاسی یکی از مهم‌ترین بخش‌های تولید محتوا درزمینۀ تبلیغات مشاورۀ املاک است. عکس خوب و باکیفیت، حس بهتری در مخاطب ایجاد کرده و او را برای اجاره یا خرید آن ملک، تشویق می‌کند. توجه کنید که عکس‌ها باید از زاویه‌ای گرفته ‌شوند که نور محیط مناسب بوده و ملک بزرگ‌تر به نظر برسد.

داشتن صداقت برای کسب اعتماد

بسیاری از مردم به دلیل شنیدن دروغ‌های زیاد، به مشاوران املاک بدبین هستند. اگر می‌خواهید از سایر رقبای خود جلو افتاده و پیشرفت بیشتری نسبت به آن‌ها داشته باشید، لازم است در تبلیغات خود با صداقت کامل صحبت کنید. همچنین باید در این راه از بزرگ‌نمایی بیش از اندازه خودداری کرده و در کنار مزایای ملک، معایب آن را نیز بیان کنید تا مشتری به شما اعتماد کند.

لحن مشترک در میان مشاوران

با مشاور‌ها و پشتیبان‌های خود یک جلسه گذاشته و به آن‌ها یک روش مشترک را برای صحبت‌کردن با مشتری آموزش دهید. این لحن مشترک باید کاملاً گرم، صمیمی و در‌عین‌حال محترمانه باشد تا مشتری جذب شما شود.

همیشه به خاطر داشته باشید که اولین برخورد‌ها با مشتری بسیار مهم بوده و در تصمیم او تأثیر می‌گذارد. دلیل این احترام این است که یک مشتری راضی، می‌تواند ده‌ها مشتری را برای استفاده از خدمات شما متقاعد کند.

تبلیغات آنلاین، شاه‌کلید جذب مشتری

پس از اینکه یک سایت در گوگل ساختید، لازم است برای دیده‌شدن تبلیغ کنید. یکی از بهترین روش‌ها برای این کار، انجام تبلیغات بنری در سایت‌های پرمخاطب است. این کار به شما کمک می‌کند که بازدید‌کننده‌های سایت خود را افزایش داده و مشتری‌های بیشتری را جذب کنید.

البته روش‌های گوناگونی برای تبلیغ در سایت‌های مختلف وجود دارد که برای انجام آن لازم است با یک فرد یا شرکت متخصص در این کار، مشورت کنید. صباویژن یکی از شرکت‌هایی است که به‌خوبی انواع تبلیغ را شناخته و متناسب با کسب‌و‌کار شما، بهترین تبلیغ را در سایت‌های مختلف انجام می‌دهد.

استفاده از اطلاعات مشتریان

از مخاطب یا مشتری خود بخواهید که شماره تلفن یا ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهد. سپس یک آرشیو از اطلاعات مشتریان ساخته و در مواقع مختلف به آن‌ها پیامک یا ایمیل تبلیغاتی ارسال کنید. برای مثال، می‌توانید موقعیت و شرایط ملکی را که با سلیقۀ او همخوانی داشته، در یک پیامک به او بگویید.

اگر می‌خواهید آرشیو بهتری داشته باشید، باید مشتریان خود را دسته‌بندی کنید. برای مثال، اطلاعات مشتریان مجرد، متأهل، دانشجو و… را از هم جدا کرده و با توجه به ویژگی‌های آن‌ها، کار تبلیغاتی انجام دهید.

تمرکز روی ایجاد حس خوب

برای جذب مشتری بهتر است هنگام معرفی یک ملک، بیشتر از گفتن ویژگی‌های آن، به حس خوب نشئت‌گرفته از آن ویژگی‌ها اشاره کنید. مثلاً به‌جای اینکه بگویید فلان ویلا سه پنجرۀ بزرگ و رو‌ به حیاط دارد، بگویید این ویلای رؤیایی بسیار دلباز بوده و نورگیر فوق‌العاده‌ای دارد. همچنین می‌توانید بگویید که منظرۀ پشت پنجره‌های آن بی‌نظیر بوده و نگاه‌کردن به آن باعث شادابی شما خواهد شد.

ویژگی‌‌های تبلیغات مشاورۀ املاک

ویژگی‌‌های تبلیغات مشاورۀ املاک

همان‌طور که گفتیم، تبلیغات مشاورۀ املاک کمی متفاوت‌تر از سایر تبلیغات است. برای موفقیت در این تبلیغ‌ها باید روی جلب اعتماد مشتری کار کنید. همچنین، به دلیل هزینۀ بالای خرید یا اجاره‌کردن ملک، دست شما در دادن تخفیف به مشتری باز‌تر است.

حتی اگر هیچ راهی برای تخفیف وجود ندارد، کمی هزینه را بالاتر برده و همان هزینه را به مشتری تخفیف بدهید. تأثیر ذهنی و روانی تخفیف‌دادن بسیار بالا بوده و مشتری‌های شما را چندین برابر خواهد کرد.

جمع‌بندی

امروزه انجام درست تبلیغ، رمز موفقیت بیشتر کسب‌و‌کارها شده است. مشاوران املاک نیز از این قاعده مستثنا نبوده و برای جذب مخاطب بیشتر به تبلیغات نیاز دارند. تبلیغات مشاورۀ املاک با سایر کسب‌و‌کارها متفاوت بوده و اصول خاص خود را دارد. برخی از این اصول عبارت‌اند از: استفاده از عکاسی قوی برای تولید محتوا، تبلیغات آنلاین در سایت‌های مختلف، داشتن صداقت در صحبت با مشتری و… .

اما نکتۀ قابل توجه این است که کار تبلیغات به تخصص زیادی نیاز دارد تا به نتیجه برسد. صباویژن در این مسیر همراه شما بوده و با کمک یک تیم تبلیغاتی قوی، باعث افزایش مشتریان شما خواهد شد.

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.