منظور از PV در اینستاگرام چیست؟

«بیا پی وی» یعنی چه؟

در زبان‌های مختلف، کلمات و عبارات بسیاری هستند که بیشتر از آنکه از خودشان استفاده شود، از مخففشان استفاده می‌شود. به عبارت دیگر، اوایل که پای گوشی موبایل به جامعۀ ایرانی‌ها باز شده بود، بسیاری می‌گفتند که «فلانی وقتی به مقصد رسیدی به من مسیج (Message) بده تا خیالم راحت بشه که رسیدی»، در ادامه کل این جمله تبدیل شد به «رسیدی اس بد». حتی حرف «ه» در انتهای فعل نیز برای راحتی حذف شد و به‌جای مسیج، پیامک یا اس‌ام‌اس، افراد فقط از اس استفاده می‌کنند.

یکی از همین مخفف‌شده‌های پراستفاده PV است که بیشتر در اینستاگرام از آن یاد می‌شود. اگرچه این مخفف عمومیت دارد و تقریباً دربارۀ هر پلتفرمی که در آن پیامی بین دو نفر ردوبدل شود، کاربردی است.

منظور از PV در اینستاگرام چیست؟

PV یا همان پی وی یا به قول بعضی‌ها پِی وی مخفف Private Message است. درواقع PV صرفاً Private را مخفف کرده است، اما وقتی به کسی می‌گویند که به پی وی من پیام بده یا بیا پی وی، منظور این است که پیامت را در صفحۀ چت شخصی و خصوصی من ارسال کن. Private به‌معنای خصوصی و Message هم همان‌طور که می‌دانید به معنای پیام است.

آیا PV معنای دیگری هم دارد؟

در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی، پی وی معنای دیگری ندارد، اما در مکالمات روزمره و یا تخصصی به زبان انگلیسی شاید بتوان برای آن معنای دیگری پیدا کرد. در صنعت تبلیغات، به ویدئوهای تبلیغاتی‌ای که در پلتفرم‌های مختلف منتشر می‌شود PV که مخفف Promotional Video است، می‌گویند. در صنعت گیم منظور از PV بازی‌هایی است که در آن‌ها برای رسیدن به یک هدف مشخص باید از قدرت‌های مختلف استفاده کرد. در اینجا منظور از PV، در واقع Power Gaming است.

در فوتوشیمی و الکتروشیمی نیز از PV برای فتوولتائیک (photovoltaics) که نوعی فناوری تبدل نور به الکتریسیته است، استفاده می‌شود.

منابع

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.