بهترین موقع تبلیغات برای اکانت اینستاگرام + هزینه

اینستاگرام به یک‌ شبکۀ اجتماعی وسیع با مخاطبان و جامعه‌ای گسترده تبدیل شده و برندها و شرکت‌های زیادی، برنامه‌های مارکتینگ‌ و فعالیت‌های مختلفی در این پلتفرم دارند. پیداکردن و یافتن بهترین زمان برای تبلیغات در پلتفرم اینستاگرام، به‌آسانیِ آنچه فکر می‌کنید نیست و به پارامترهای مختلفی مانند مخاطبان هدفتان بستگی دارد.

این مطلب حول محور تبلیغات در اینستاگرام تهیه شده تا در آن هزینه تبلیغات در اینستاگرام، ویژگی‌های بنر تبلیغاتی و بهترین پیج‌های اینستاگرام برای تبلیغات را معرفی کنیم.

در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، رسانه‌های اجتماعی به ‌بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده‌اند و راهی برای حفظ ارتباطات، یافتن گرایش‌ها و سرگرمی‌ها و به‌روزماندن نسبت به رویدادهای جاری را برای ما به‌ وجود آورده‌اند. برندها در یک تحول دیجیتالی سرعتی و غیرمنتظره رشد می‌کنند و بازاریابان اجتماعی سعی دارند در این دنیای روبه‌رشد، از چالش‌های پیش رو سربلند بیرون بیایند.

با درنظرگرفتن این موضوع، جای تعجب هم نیست که برای انتشار پست‌های تبلیغاتی در شبکۀ مجازی مثل اینستاگرام، برنامه‌ریزی‌های مختلفی داشته باشیم؛ چراکه داده‌های این شبکه با تغییرات قابل توجهی همراه بوده و تعامل در این پلتفرم، با چالش‌های بسیاری همراه است. مشتری‌ها و برندها به‌طور مستمر خود را با این تغییرات تطبیق می‌دهند و این تطبیق‌دهی، به الگوهای جدیدی از تعامل در رسانه‌های اجتماعی منجر می‌شود. از‌آنجایی‌که بسیاری از ما همچنان به اصلاح و طرح‌ریزی استراتژی‌های تبلیغاتی خود ادامه می‌دهیم، داده‌های جدید می‌تواند به بازاریابان کمک کند تا درک بهتری از چشم‌اندازهای کمپین‌های خود داشته باشند.

چگونه می‌توانیم بهترین زمان تبلیغات را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

عوامل زیادی در یافتن بهترین زمان تبلیغات در اینستاگام مؤثر است؛ عواملی همچون شناسایی مخاطبان هدف، موضوعات پیج و فرایندهای آزمون و خطا. با بررسی تمامی این عوامل می‌توانید بهترین زمان برای تبلیغات در اینستاگرام را پیدا کنید. در ادامه به معرفی عوامل مختلف برای تبلیغات می‌پردازیم.

یافتن مخاطبان هدف

با شناخت شخصیت و علایق مخاطبان و فالوئرهایتان، می‌توانید به‌راحتی مطلع شوید که مخاطبان شما چه چیزی را دوست دارند و در چه ساعت‌هایی، وقت آزاد دارند؛ چراکه زمان فعالیت آن‌ها به فعالیت و زمان کاری‌شان بستگی دارد. به‌طور مثال، اگر مخاطبان شما خانه‌دار باشند، ساعت‌های آزاد بیشتری دارند یا اگر شاغل باشند، پس از اتمام کارشان به اینستاگرام سر می‌زنند.

آزمون و خطا

آزمون و خطا یکی از روش‌های بسیار کاربردی برای یافتن بهترین زمان انتشار پست و تبلیغات اینستاگرام است. حتماً برای شما هم پیش آمده که در ساعت‌های مختلف روز، پست‌ها یا استوری‌های متنوعی به ‌اشتراک می‌گذارید و هرکدام بازخوردهای متفاوتی دریافت می‌کنند. این موضوع می‌تواند آمار دقیقی از میزان بازخورد مخاطبانتان به شما بدهد و با مقایسۀ آن، می‌توانید مشخص کنید که بهترین زمان برای اشتراک‌گذاری پست و تبلیغاتتان چیست.

شایان ذکر است که زمان‌ تبلیغات اینستاگرام شما به محتوای شما نیز بستگی دارد. برای مثال، اگر می‌خواهید عکسی از غذا به ‌اشتراک بگذارید، بهترین زمان قبل از صرف ناهار و شام است؛ چراکه در این زمان، مخاطب ترغیب به سفارش غذا می‌شود.

موضوع

یکی دیگر از پارامترهای مهم برای تعیین بهترین زمانِ تبلیغات اینستاگرام، موضوع و محتوایی است که قصد دارید به ‌اشتراک بگذارید. برای مثال، محتواهای آزمایشی در ساعت‌های ابتدایی روز و حداکثر تا ظهر، بازخورد بسیار بهتری دریافت می‌کنند؛ چراکه مخاطبان و کاربران علاقه‌ای به تماشای محتوایی آموزشی‌محور در ساعت‌های قبل از خواب ندارند.

بهترین زمان تبلیغات در اینستاگرام

سایت Sprout Social در سال ۲۰۲۱،‌ آمارهای بسیار جذابی را دربارۀ این موضوع به‌ اشتراک گذاشته است. در طول یک سال اخیر، اینستاگرام به افزایش و توسعۀ قابلیت‌های جدید خود مانند Reels، استوری و صفحۀ Explore ادامه داده و آن را به یک پلتفرم عالی برای مخاطبان شبکه‌های اجتماعی تبدیل کرده است و فضایی سرگرم‌کننده را پدید آورده است.

طبق آمار منتشرشده از این سایت، بهترین و بیشترین زمان انتشار پست در این پلتفرم به زمان‌های ظهر و ۱۱ صبح تا ۲ بعد‌‌از‌ظهر اختصاص می‌یابد. محدودۀ زمانی عصر و روزهای آخر هفته نیز فرصت‌های بیشتری را برای تعامل در اختیار شما قرار می‌دهد؛ چراکه ساعات کاری افراد و مشغله‌های امروزی موجب می‌شود تا افراد سعی کنند کمتر در شبکه‌های مجازی حضور داشته باشند و فقط به‌منظور چک‌کردن پیام‌ها به آن مراجعه کنند.

برای داشتن بازخوردهای بیشتر و افزایش تعداد لایک‌ها نیز روزهای جمعه بین ساعت‌های ۱۵ تا ۲۱، زمان مناسبی است.

بهترین ساعت برای تبلیغات در هر روز

  1. جمعه از ساعت ۱۰ تا ۱۴؛
  2. شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعد‌از‌ظهر؛
  3. یکشنبه از ساعت ۱۹ صبح تا ۱۸؛
  4. دوشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۷؛
  5. سه‌شنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۶؛
  6. چهارشنبه در بازه‌های زمانی ۹ تا ۱۰، ۱۱ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۶؛
  7. پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

قیمت و هزینۀ تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی همواره به‌عنوان یک بحث داغ در اینترنت مطرح بوده؛ چراکه صاحبان برند و بازاریابان و مدیران دیجیتال‌مارکتینگ باید در میان حجم عظیمی از کانال‌ها و پلتفرم‌ها، پربازده‌ترین را با کمترین قیمت پیدا کنند، تا تبلیغاتشان به‌شکلی وایرال به ‌دست کاربران دیگر برسد.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام متغیر است و از ۱۰۰هزار تومان تا پکیج‌های ۲۰میلیون‌ تومانی را در بر می‌گیرد. ارائه‌دهندگان خدمات تبلیغاتی در این پلتفرم نیز معیارهای متفاوتی برای قیمت‌گذاری دارند؛ برخی براساس تعاملات کاربران خود هزینه‌ای را ارائه می‌دهند، برخی برحسب میزان بازدید و لایک این مقدار را می‌سنجند و برخی دیگر نیز به ازای هر بار انتشار، هزینه‌ای دریافت می‌کنند.

به همین دلیل هم نمی‌توان گفت که معیار مشخصی برای هزینه تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد؛ چراکه پیج‌ها و اکانت‌ها ارقام مختلفی را به‌عنوان هزینۀ تبلیغاتشان در نظر گرفته‌اند و شما با توجه به اهداف تبلیغاتی و پیجی که انتخاب می‌کنید، باید هزینه‌ای متفاوت را پرداخت کنید که می‌تواند رقمی منطقی یا غیرمنطقی باشد.

ویژگی‌های بنر تبلیغاتی در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از بزرگ‌ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه‌های مجازی است که ۷۰۰میلیون کاربر را در سرتاسر جهان به‌ خود اختصاص می‌دهد و هر روز نیز به تعداد ‌این کاربران اضافه می‌شود. این یعنی شما به‌راحتی می‌توانید از این فضای پرمخاطب و رایگان نهایت استفاده را ببرید و به درآمد و شهرت باورنکردنی دست پیدا کنید. با توجه به اینکه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، جای تعجب‌ هم نیست که کاربران با بنرهایی هوشمند و جذاب در محیط کاربری این اپلیکیشن مواجه شوند. در ادامه به معیارهای مختلفی اشاره می‌کنیم تا با استفاده از آن بتوانید بنرهای تبلیغاتی بهتری در تبلیغات اینستاگرام به ‌اشتراک بگذارید:

هدفمند باشد

هدفمندبودن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بنر تبلیغاتی در اینستاگرام است و شخص طراح این بنر باید دقیقاً بداند که چه چیزی را برای چه کسی تبلیغ می‌کند. هدفمندی در طراحی بنرهای تبلیغاتی موجب می‌شود تا هزینه‌های خود را دور نریخته و تأثیر بیشتری بر مخاطبان بگذارید. هدفمندبودن به عوامل مختلفی ازجمله شناخت مخاطبان هدف و در‌نظر‌گرفتن موقعیت‌های جغرافیاییِ مشتریان بستگی دارد.

تعاملی باشد

دومین معیاری که بنرهای تبلیغاتی شما باید از آن بهره‌مند باشند، ویژگی تعاملی‌بودن است. بنرهایی که صرفاً به ‌جهت تبلیغات طراحی شده باشند و برای مخاطب سرد و بی‌روح باشند،‌ تعاملی را به‌ همراه نخواهند داشت. برای اینکه تبلیغات شما دیده شوند، باید از روش‌هایی خلاقانه استفاده کنید و بنرهایی بسازید که تعامل و ارتباط را با مخاطبانتان به ‌همراه داشته باشد.

به تبلیغات‌ خود شخصیت دهید

سعی کنید در طراحی‌ بنرهای تبلیغاتی خود از المان‌های طراحی‌ای استفاده کنید که احساسات بیننده را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و موجب می‌شود که مخاطبان، برای تبلیغات شما وقت بگذارند.

به محتوا توجه بسیاری داشته باشید

بنرهای محتوایی شما باید در بطن خود، محتواهایی جذاب و خلاقانه داشته باشند. این را هم بدانید که تبلیغات در هر شبکۀ اجتماعی متفاوت است و کاربران فعال در اینستاگرام، خواستار تبلیغات سرگرم‌کننده و بصری هستند. به ‌همین منظور برای عکس‌ها و فیلم‌های تبلیغاتی خود از جلوه‌های بامزه استفاده کنید و رنگ‌ها و المان‌هایی شاد را در آن به‌کار بگیرید.

جمع‌بندی

تبلیغات در پیج‌های اینستاگرامی به ‌سبب فضای رو‌به‌رشد و کاربران تعاملی‌اش، انتخاب بسیار معقولی است. برای اینکه نهایت بهره‌وری را از کمپین‌های تبلیغاتی خود داشته باشید، حتماً معیارهای مختلف همچون زمان انتشار تبلیغات در اینستاگرام، طراحی بنرهای تبلیغاتی و انتخاب صفحات درست و بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغات را در نظر بگیرید تا به ‌مخاطبان هدف خود نزدیک‌تر شوید و کمپینی موفق را پشت سر بگذارید.

منابع

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.