چرا تبلیغ از جنس ویدئو در بازاریابی PPC تأثیرگذار است؟

۶ مزیت استفاده از تبلیغات ویدیوئی در بازاریابی PPC

خرید به‌ازای هر کلیک (Pay Per Click) که به‌اختصار به آن PPC هم گفته می‌شود، نوعی شیوۀ خرید بازدید برای ‌سایت است. در مسیر بازاریابی PPC، راه‌های مختلفی وجود دارند که به بهبود این مسیر کمک می‌کنند. در این بین، تبلیغات ویدیویی فراتر از سایر استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال، انتخابی هوشمندانه‌ و مؤثر برای بازاریابی PPC است. برای درک بهتر این موضوع، مطالعۀ کامل این مطلب را از دست ندهید.

تبلیغات ویدئویی، انتخابی هوشمند برای بازاریابی PPC

افزودن ویدئو به‌جای محتوای متنی، نه‌تنها برای رساندن پیام مناسب به خریداران گزینۀ بهتری است، بلکه مخاطبان دقیق‌تری را هدف قرار می‌دهد. تبلیغات ویدئویی این امکان را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد که محصول و خدمات خود را به‌صورت مفصل‌تر معرفی کنند. البته نباید این واقعیت را نادیده گرفت که میانگین زمان توجه بیننده، کمتر از ۱۰ ثانیه است؛ بنابراین مهم است که بتوانید در زمانی کوتاه، تمامی اطلاعاتی را که می‌خواهید به او منتقل کرده و توجه‌اش را جلب کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از تبلیغات ویدیوئی در کمپین‌های PPC ایدۀ جالب و هوشمندانه‌ای است، البته به شرط اینکه با کیفیت بصری و صوتی بالایی تهیه شوند.

مزایای تبلیغ از جنس ویدئو در بازاریابی PPC

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، استفاده از تبلیغات ویدئویی در کمپین‌های بازاریابی PPC نقش مهمی را ایفا می‌کند؛ اما این نقش مهم از کجا نشئت می‌گیرد و چه مزایایی را به ‌دنبال دارد؟ در ادامه به بررسی ۶ مزیت مهم آن می‌پردازم:

۱) هدف‌گذاری دقیق

پارامترهای مختلفی را که همگی شامل پرسونای مخاطب می‌شوند، می‌توان در تبلیغات ویدیوئی جای داد تا مطمئن شوید که هدف‌گذاری شما با دقت بیشتری انجام می‌شود. تبلیغات ویدئویی با هدف‌گذاری دقیق، این قابلیت را دارد که در کمترین زمان ممکن، نتایج شگفت‌انگیزی را به ‌دنبال داشته باشد.

۲) اندازه‌گیری متریک‌ها

تبلیغات ویدئویی به شما این امکان را می‌دهند که متریک‌های موردنظر خود را اندازه‌گیری کنید. به این صورت که می‌توانید فهرستی از کاربرانی که محتوای ویدئوی شما را دیده‌اند یا با آن اینگیجمنت داشته‌اند، تهیه کنید.

در‌حالی‌که خدمات سئو، ترافیک ارگانیک ایجاد می‌کند، تبلیغات ویدئویی رویکرد مستقیم‌تری را برای معرفی محصول شما به مشتری احتمالی ارائه می‌دهد؛ همچنین اندازه‌گیری ROI به کمک تبلیغات ویدئویی بسیار ساده‌تر است. طبق تحقیقات سایت Unbounc (یک شرکت نرم‌افزاری کانادایی)، ۵۰٪ افراد، به احتمال بیشتر، از طریق یک آگهی خرید می‌کنند تا از طریق یک لینک تبلیغاتی.

۳) تبلیغ محصول

به کمک ویدئو می‌توانید هزاران کلمه را بیان کنید، احساسات متعددی را بروز دهید و درنهایت روی افراد تأثیر بگذارید و آن‌ها را برای خرید محصول خود قانع کنید.

استفاده از تبلیغات ویدئویی در کمپین‌های تبلیغاتی PPC یکی از مؤثرترین راه‌ها برای تسخیر ذهن افراد، در عین ارائۀ اثری ماندگار است. معرفی یک محصول همراه با ویدئو، بهترین انتخاب برای برندهاست؛ زیرا ممکن است ریسک کمتری داشته باشد، اما مطمئناً برای دستیابی به هدف، بسیار مفید خواهد بود.

۴) حذف موارد ناخواسته

زیاده‌روی در تبلیغات ممکن است همیشه نتیجه‌ای نداشته باشد؛ زیرا علاوه بر اینکه ممکن است در دسترس مخاطبان اشتباه قرار بگیرد، می‌تواند باعث آشفتگی بیشتری نیز بشود. این کار به اتلاف بودجه، منابع موجود و سایر موارد منجر می‌شود و در‌عین‌حال، راه را برای ترافیک غیر‌ضروری به سایت و خطر اسپم‌شدن باز می‌کند. تبلیغات ویدئویی در بازاریابی PPC به شما کمک می‌کند که این موارد ناخواسته را از تبلیغات خود حذف کرده و به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

۵) ارزش افزوده به برند

تبلیغات ویدیوئی با کارگردانی خوب و خلاقانه، همیشه می‌تواند ارزشی را به برند شما اضافه کند. ویدئو قابلیت وایرال‌شدن دارد و همین مسئله باعث می‌شود که در یاد مخاطب، با ذهینی خوب و ارزشمند، نقش ببندید.

۶) تعامل

اینگیجمنت را می‌توان مزیتی واقعی برای تبلیغات ویدئویی معرفی کرد که خصوصاً در کمپین‌های PPC بیشترین نمود را دارد؛ زیرا مردم معمولاً تمایل دارند چیزی را بخرند که آ‌ن‌ها را خوشحال یا درگیر می‌کند. فراموش نکنید که کاهش میانگین دامنۀ مخاطبان و پیدا‌کردن افرادی که دقیقاً مخاطب هدف شما هستند، جوهرۀ طراحی تبلیغات است.

اگر برای تهیۀ ویدئوهای تبلیغاتی خود سردرگم هستید و نمی‌دانید از کجا و چگونه شروع کنید، پیشنهاد می‌کنم محتوای «راهنمای گام به گام برای انجام تبلیغات ویدئویی» را بخوانید.

چگونه با کمک تبلیغات ویدیوئی، اثربخشی بیشتری داشته باشیمچگونه با کمک تبلیغات ویدیوئی، اثربخشی بیشتری داشته باشیم؟ + ۳ نکتۀ کلیدی

تبلیغات ویدئویی پارامترهای متعددی دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید تبلیغات خود را اثربخش‌تر کنید. در ادامه به ۳ نکتۀ کلیدی دراین‌باره اشاره می‌کنم:

  1. مخاطب هدف خود را با دقت انتخاب کنید. از‌آنجایی‌که در این شیوه می‌توان پرسونای مخاطب را با جزئیات تعیین کرد، رفتن به سراغ گروهی از افراد که تبلیغ شما را نادیده می‌گیرند، منطقی نیست.
  2. مطمئن شوید که ویدئوی شما به‌خوبی کارگردانی و تهیه شده است. اگر یک ویدئوی ۳۰ثانیه‌ای تهیه کرده‌اید، در ۱۰ ثانیۀ اول باید کاربر را به‌سمت خود بکشانید. همچنین در پایان باید کال تو اکشن جذاب و گیرایی داشته باشید که مخاطب را وادار به خرید کند.
  3. آنچه را که در بازار، موجود و پرطرف‌دار است، با کسب‌وکار خود مقایسه کنید و براساس آن برنامه‌ای برای تبلیغات، طراحی کنید.

۳ فاکتور مهمی که تبلیغات ویدئویی باید داشته باشند

قطعاً همۀ انواع تبلیغات ویدئویی اثربخش نیستند. فاکتورهای مختلفی وجود دارند که یک تبلیغ ویدئویی را به تبلیغ مؤثر و ارزشمند تبدیل می‌کنند؛ ۳ نمونه از مهم‌ترین این فاکتورها عبارت‌اند از:

۱) تمرکز روی کیفیت

یک تبلیغ ویدیوئی فقط زمانی نتیجه‌بخش است که درک آن آسان باشد، اطلاعات ارزشمندی ارائه دهد و جذاب باشد. سعی کنید داستان ‌سرایی را در تبلیغ خود جای دهید و تا حد ممکن اجازه ندهید که ویدئوی شما بیش ‌از حد تبلیغاتی به نظر برسد. ویدئوی شما باید بیننده را تحریک کرده و او را با محصولتان مرتبط کند. رفتن به‌سمت فروش مستقیم، ممکن است کل تلاش‌های شما را با شکست روبه‌رو کند.

۲) انتقال صریح اطلاعات

ویدئوی کوتاهی که فقط اطلاعات لازم را ارائه می‌کند، بسیار بهتر از ویدیوئی است که بدون هیچ هدف یا دلیلی ادامه پیدا می‌کند. ویدئوی خود را ادیت کنید تا فقط قسمت‌های مهم آن باقی بماند.

۳) آموزش و ارزش‌گذاری

به مشتریان خود آموزش دهید؛ زیرا بسیاری از افراد، به‌صورت بصری یاد می‌گیرند و به افرادی که قادر به آموزش نکات قابل ‌توجه هستند، اعتماد دارند. سعی کنید در کنار معرفی برند خود، نکته و ارزش افزوده‌ای برای مخاطب خود داشته باشید.

در کشور ما، بهترین و مطرح‌ترین پلتفرم‌ها برای تبلیغات ویدئویی، فیلیمو و آپارات هستند. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم‌ها و خدماتی که صباویژن در این خصوص ارائه می‌دهد، پیشنهاد می‌کنم محتوای «چرا تنها راه سعادت در تبلیغات ویدئویی از صباویژن می‌گذرد؟» را بخوانید.

به نظر شما چه دلایل دیگری وجود دارند که تبلیغات ویدئویی می‌توانند به کمک کمپین‌های PPC بیایند و در این محتوا از قلم افتاده‌اند؟ برای ما در بخش کامنت‌ها بنویسید.

۵/۵ | (۵ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.