چه روش‌هایی برای تبلیغات و بازاریابی NFT وجود دارد؟

6 روش کاربردی برای بازاریابی NFT

با ظهور پول‌های نادیدنی و غیرقابل لمسی مثل بیتکوین و…، روش‌های کسب درآمد جدیدی نیز تولید شده‌اند. یکی از این روش‌ها فروش NFT است. تصور ما این است که اگر شما به دنبال روش‌های بازاریابی NFT آمده‌اید، احتمالاً مفهوم آن را می‌دانید. اما در اینجا باز توضیح مختصر و ساده‌ای دربارۀ NFT می‌دهیم و آن را با هم مرور می‌کنیم.

NFT سرمایه‌ای در دنیای دیجیتال است. NFT نوعی حق امتیاز است که در آن امتیاز یک تابلوی نقاشی، قطعۀ موسیقی، عکس و… به فرد دیگری واگذار شده و به ‌فروش می‌رسد. البته فروش آن از نوع پول عادی نبوده و از راه ارزهای دیجیتال انجام می‌شود. نکتۀ مهم این است که NFT قابل تعویض نیست و با سایر ارزهای دیجیتال فرق دارد. حال که مفهوم آن را مرور کردیم، باید بگوییم که از طریق فروش NFT می‌توان درآمد بسیاری را کسب کرد و فروش آن به کمک بازاریابی دیجیتال سریعتر اتفاق می‌افتد.

در ادامۀ این مطلب علت استفاده از ترفندهای تبلیغات برای NFT را ذکر کرده و مهم‌ترین روش‌های بازاریابی آن را توضیح خواهیم داد.

چرا باید برای NFT به سراغ روش‌های بازاریابی برویم؟

برای پاسخ به این سؤال باید با خودمان صادق باشیم! هدف افراد از تولید NFT فقط ترویج هنر و افزایش اعتبار محصولات هنری نیست. بسیاری از هنرمندان و فعالان این حوزه، برای کسب درآمد به سراغ NFT می‌روند. البته که بخشی از نیت این کار به ترویج هنر برمی‌گردد، اما باید بدانیم که برای کسب درآمد، فقط ایجادکردن NFT کافی نیست.

از خودتان بپرسید که اگر فقط NFT تولید کنیم و آن را در خلوت خود نگه داریم، چه کسی می‌تواند آن را ببیند و ارزشش را درک کند. قطعاً انجام این کار در کنار بازاریابی و تبلیغات اثربخش است. تبلیغات کمک می‌کند که افراد بیشتری NFT ما را ببینند و از آن باخبر شوند. همچنین، به کمک بازاریابی می‌توانیم قیمت بهتری روی کار خود بگذاریم و به دلیل وجود مشتری‌های متعدد، سود بیشتری کسب کنیم.

لازم است بدانید که امروزه افراد زیادی دست به کسب درآمد از روش NFT زده‌اند؛ بنابراین برای رقابت با آن‌ها و نشان‌دادن خود به رقبا، لازم است از تبلیغات کمک بگیرید.

۶ روش مؤثر برای تبلیغات و بازاریابی NFT

اگر می‌خواهید درزمینۀ فروش NFT موفق باشید، باید بدانید که این کار بدون بازاریابی و تبلیغات تقریباً غیرممکن است. پیش از ورود به این حوزه باید از روش‌های مهم و مؤثر بازاریابی خبر داشته ‌باشید. برخی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

۱) تبلیغات به ‌کمک اینفلوئنسرها

در اکثر موارد، اینکه فردی ما را تبلیغ کند، از تبلیغ مستقیم خودمان تأثیرگذارتر خواهد بود. علت این امر تعداد مخاطب‌های بیشتر آن فرد و مقبولیت بیشتر در میان آن‌هاست. در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ، به چنین فردی اینفلوئنسر گفته می‌شود.

تبلیغات از راه اینفلوئنسرها بسیار مؤثر بوده و مخاطب‌های جدیدی را جذب NFT شما می‌کند. می‌توانید از یک اینفلوئنسر بخواهید که NFT شما را به کمک تکنیک داستان‌سرایی که در ادامه می‌گوییم، تبلیغ کند. این کار نتیجۀ فوق‌العاده‌ای برای شما پدید خواهد آورد.

۲) حضور در لیست NFT

اصلی‌ترین روش بازاریابی NFT، حضور در لیست‌ها و بازارهای مشهور آن است. برای انجام این کار لازم است لیستی از NFTهای خود بسازید و آن را در محبوب‌ترین کانال‌های عرضه قرار دهید. هرچه کانال عرضۀ شما پرمخاطب‌تر و محبوب‌تر باشد، زودتر به هدف خود خواهید رسید.

۳) تبلیغات از طریق موتورهای جست‌و‌جو

برای انجام تبلیغات از این راه، لازم است که در ابتدا یک سایت داشته‌ باشید. پس از این کار لازم است محتوای خوبی برای سایت خود تهیه کنید و سایت را به ‌کمک تکنیک‌های سئو در جایگاه بهتری قرار دهید.

پس از طی این مراحل می‌توانید از امکانات تبلیغی موتورهای جست‌و‌جو مثل تبلیغات گوگلی استفاده کرده و با پرداخت هزینه، تبلیغات بسیار مفیدی داشته ‌باشید. نکتۀ مهم این است که در گوگل، فقط با تولید محتوا نمی‌توان به سود بالا رسید. تبلیغات، کلید اصلی برای ورود مخاطبان به‌ سایت بوده و در کنار محتوا، بهترین نتیجه را رقم خواهد زد.

۴) استفاده از پیام‌رسان‌ها

برای تأثیرگذاری بیشتر روی مخاطب باید دائماً با او در ارتباط باشید. یکی از راه‌هایی که باعث ارتباط دائم ما با مخاطب می‌شود، ساخت گروه‌ها و کانالهای مختلف در پیام‌رسان‌هاست. در این حالت می‌توانید مخاطبان را از جدیدترین تغییرات و اخبار خود مطلع کرده و به‌ کمک محتواهای تصویری، آن‌ها را جذب کنید. پیام‌رسان‌های زیادی این قابلیت را دارند که در حال حاضر تلگرام، معروف‌ترین و بهترین آن‌هاست.

۵) تبلیغات به‌ کمک ایمیل

بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی ا‌ست که در آن می‌توان مستقیماً با مخاطب صحبت کرد. برای انجام این روش لازم است لیستی از آدرس‌های ایمیل پیدا کنید که صاحبان آن به NFTهای شما علاقه‌مند هستند. سپس به‌صورت دوره‌ای و با برنامه‌ریزی قبلی، ایمیل‌هایی حاوی پیام‌های تبلیغاتی، لینک‌های مختلف، اطلاعیه‌ها، اخبارها و… را به مخاطبان خود بفرستید.

۶) استفاده از تکنیک داستان‌سرایی

مهم‌ترین روش بازاریابی NFT برای قانع‌کردن و جذب مشتری، استفاده از تکنیک شگفت‌انگیز داستان‌سرایی است. به ‌کمک این تکنیک می‌توانید ارزش محصول خود را بیشتر کرده و هویت آن را به مخاطب معرفی کنید. اگر مخاطب از ارزش واقعی NFT باخبر باشد، خیلی راحت‌تر آن را تهیه می‌کند.

برای انجام این کار کافی است قصه‌ای از اولین لحظۀ شکل‌گیری NFT مطرح کنید و آن را با اتفاقات جالب مربوطه بسط دهید. به ‌یاد داشته ‌باشید که تأثیر داستان‌ها و قصه‌ها از انواع خبرها و اطلاعیه‌ها خیلی بالاتر است.

۷) معجزۀ شبکه‌های اجتماعی

اغراق نیست اگر بگوییم که شبکه‌های اجتماعی  درزمینۀ NFT معجزه می‌کنند! فقط کافی است فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی با تکنیک داستان‌سرایی ترکیب کنید تا به هدف دلخواه خود برسید.

احتمالاً همۀ شما جک دوروسی، مدیرعامل توییتر را می‌شناسید. جالب است بدانید که او اولین توییت خود را به NFT تبدیل کرده و با اعتبار شبکه‌های اجتماعی، آن را به‌ قیمت ۲.۹میلیون دلار فروخت!

این مطلب به درخواست مجتبی فراهت تولید و و در وی‌پدیا منتشر شده است. شما هم با مراجعه به صفحۀ مطلب درخواستی می‌توانید محتوای درخواستی‌تان را ثبت کنید تا به غنی‌ترشدن محتوای فضای وب فارسی کمک کرده باشید.
۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.