۱۰ ایده تبلیغ محصولات زیبایی و آرایشی + ۱۳ نمونه متن تبلیغاتی

در صنعت بسیار رقابتی زیبایی و آرایشی امروز، تداوم در نوآوری و انجام تبلیغات آرایشی مؤثر، اهمیت بسیاری پیدا کرده است. همچنین، ازآنجایی‌که مشتریان با انواع مختلف تبلیغات اشباع شده‌اند، اتکای صِرف به استراتژی‌های بازاریابی سنتی ممکن است برای جلب توجه آن‌ها کافی نباشد. بنابراین، در این مطلب از بلاگ صباویژن به ارائۀ ۳۰ ایدۀ خلاقانه و کاربردی برای تبلیغ محصولات زیبایی و آرایشی خواهیم پرداخت.

چرا تبلیغ محصولات زیبایی و آرایشی مهم است؟

قبل از آنکه بخواهیم به ایده‌های تبلیغات آرایشی بپردازیم، شاید بهتر باشد دلایل اهمیت تبلیغ این نوع محصولات را بدانیم:

 • ایجاد آگاهی از برند: تبلیغات برای هر نوع محصولی، به ایجاد آگاهی از برندهای مختلف و محصولات آن‌ها کمک می‌کند. درحقیقت، با تبلیغ محصولات زیبایی می‌توان برند موردنظر خود را به مشتریان بالقوه معرفی کرده و آن‌ها را از ویژگی‌ها و مزایای محصولات آگاه کرد.
 • افزایش فروش: کمپین‌های تبلیغاتی مؤثر می‌توانند با جذب مشتریان جدید و تشویق مشتریان فعلی به خریدهای تکراری، فروش را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. به بیان دیگر، با تبلیغات آرایشی می‌توان ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فرد محصولات را برجسته کرده و مشتریان را به خرید محصولات متقاعد کرد.
 • ایجاد تصویر و اعتبار برند: لوازم آرایشی و محصولات زیبایی اغلب براساس اعتماد و اعتبار آن برند تهیه می‌شوند. به‌علاوه، تبلیغ محصولات زیبایی به ایجاد تصویر مثبت از آن‌ها کمک کرده و کیفیت، اثربخشی و قابلیت اطمینان محصولات را به نمایش می‌گذارد که همین موضوع، اعتماد و وفاداری مشتری را افزایش می‌دهد.
 • آموزش مصرف‌کنندگان: بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی دستورالعمل استفادۀ خاصی دارند یا باید احساس نیاز به تهیۀ آن را در مخاطبان به وجود آورد؛ تبلیغات آرایشی می‌تواند به ما در این مسیر کمک کند. درحقیقت، تبلیغات به‌عنوان بستری برای آموزش مصرف‌کنندگان درمورد استفادۀ درست، مواد تشکیل‌دهنده و مزایای محصولات عمل می‌کند و آن‌ها را قادر می‌سازد تا تصمیمات خرید آگاهانه‌ای را اتخاذ کنند.
 • همگام‌شدن با روندها: صنعت زیبایی به‌شدت رقابتی بوده و دائماً در حال تغییر است. در چنین شرایطی، تبلیغات به برندها اجازه می‌دهد تا با نمایش گرایش‌ها، نوآوری‌ها و راه‌اندازی محصولات جدید، خود را در ذهن مخاطبان ثبت کنند. همچنین، تبلیغ محصولات زیبایی به برندها کمک می‌کند تا خود را به‌عنوان رهبران بازار معرفی کرده و با تغییر ترجیحات مصرف‌کننده سازگار شوند.
 • تأثیرگذاری بر ادراک مصرف‌کننده: تبلیغات نقش مهمی در شکل‌دادن به تصورات مصرف‌کننده درمورد استانداردها، ایدئال‌ها و روندهای زیبایی ایفا می‌کند. بنابراین، با تبلیغات آرایشی می‌توان بر نحوۀ درک افراد از خود و خواسته‌هایشان نسبت به محصولات خاص، تأثیر گذاشته و به افزایش تقاضا دست یافت.
 • تعامل با مصرف‌کنندگان: از طریق تبلیغ محصولات زیبایی، برندها می‌توانند با مخاطبان هدف خود درگیر شده، تعامل کرده و جامعه‌ای پیرامون محصولات خود تشکیل دهند. همۀ این موارد در ادامه می‌توانند وفاداری به برند را تقویت کنند.

۱۰ ایدۀ تبلیغ لوازم آرایشی و بهداشتی در فضای مجازی

حال که با دلایل اهمیت تبلیغات محصولات آرایشی آشنا شدیم، وقت آن است که به ۱۰ ایدۀ تبلیغ آرایشی بپردازیم:

۱) انتشار تصاویر قبل و بعد

یکی از ساده‌ترین و درعین‌حال مؤثرترین ایده‌های تبلیغ لوازم زیبایی، نشان‌دادن اثربخشی یک محصول از طریق تصاویر قبل و بعد است. برای مثال، برند Proactiv تصاویر قبل و بعد مشتریان مبتلا به آکنه را منتشر کرده و پوست شفاف آنان را بعد از استفاده از محصولات خود، در تصاویر برجسته کرده است تا بر مزایای استفاده از آن تأکید کند.

انتشار تصاویر قبل و بعد برای تبلیغ محصولات زیبایی۲) ارائۀ تبلیغات جانمایی

برندها می‌توانند محصولات خود را به‌صورت استراتژیک در برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها یا موزیک‌ویدئوها قرار داده و به‌طور نامحسوس آن‌ها را تبلیغ کنند. برای مثال، در موزیک‌ویدئوی «Telephone» لیدی گاگا صحنه‌ای نشان داده می‌شود که خواننده از براق‌کنندۀ لب برند Make Up For Ever استفاده می‌کند.

۳) ایجاد نسخه‌های محدود

با ایجاد و تبلیغ نسخه‌های محدود می‌توان حس فوریت را به مخاطبان القا کرده و آنان را به خرید سریع‌تر تشویق کرد. برای مثال، MAC Cosmetics اغلب با افراد مشهور مانند Selena Quintanilla همکاری کرده و نسخه‌های محدودی را ایجاد می‌کند که به دلیل محدودبودن تعداد آن‌ها، به‌سرعت فروخته می‌شوند.

ایجاد نسخه‌های محدود برند Selena Quintanilla؛ تبلیغات لوازم آرایشی۴) ارائۀ پیشنهادات هیجان‌انگیز

ارائۀ تخفیف‌ها، نمونه‌های رایگان و کارت هدیه همراه با خرید، می‌تواند مشتریان را به خرید محصولات جدید ترغیب کند یا وفاداری آن‌ها به برندی خاص را افزایش دهد. برای مثال، Sephora نمونه‌های رایگان را در اندازه‌های کوچک و جعبه‌های زیبا برای مقدار مشخصی از خرید ارائه داده و مشتریان را به خرید تشویق می‌کند.

ارایٔۀ پیشنهادات هیجان‌انگیز در تبلیغ محصولات زیبایی۵) اجرای مسابقات در رسانه‌های اجتماعی

برندها می‌توانند در اینستاگرام، توییتر و فیس‌بوک مسابقه‌هایی همراه با هدایای هیجان‌انگیز ایجاد کنند تا تعامل کاربران را افزایش داده، سروصدا ایجاد کرده و دسترسی خود را به مخاطبان گسترده‌تر بهبود دهند. برای مثال، یک برند لوازم آرایشی ممکن است از دنبال‌کنندگان بخواهد که آرایش مورد علاقۀ خود را با استفاده از یک محصول خاص به اشتراک بگذارند و برند را برای شرکت در قرعه‌کشی تگ کنند.

۶) تشویق به ایجاد محتوای تولیدشده توسط کاربر

تشویق مشتریان برای به‌اشتراک‌گذاشتن تجربیات، نظرات یا ظاهر خود با مورد استفاده قرار دادن محصولات برند، می‌تواند ایجاد اعتماد کند. به‌طور مثال، Glossier اغلب محتوای تولیدشده توسط کاربر را در فید اینستاگرام خود بازنشر کرده و نشان می‌دهد که مردم واقعی چگونه از محصولات آن‌ها استفاده می‌کنند.

۷) اجرای کمپین‌های فصلی یا موضوعی

برندها می‌توانند کمپین‌های بازاریابی خود را حول فصل‌ها، تعطیلات یا موضوعات خاص ارائه دهند و در مناسبت‌ها، روی علاقۀ مصرف‌کننده‌هایشان سرمایه‌گذاری کنند. برای مثال، برندهای لوازم آرایشی، اغلبْ مجموعه‌های ویژۀ تعطیلات را با بسته‌بندی‌های جشن و محصولات با تعداد محدود منتشر می‌کنند.

۸) استفاده از واقعیت افزوده

برندها می‌توانند از فناوری واقعیت افزوده (AR) برای ایجاد تجربیات آزمایشی مجازی برای مصرف‌کنندگان استفاده کنند. برای مثال، برنامۀ Makeup Genius L’Oréal به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌صورت مجازی آرایش کرده و ظاهر خود را در زمان واقعی ببینند.

استفاده از واقعیت افزوده در تبلیغات لوازم آرایشی۹) استفاده از بازاریابی تجربی

ایجاد فروشگاه‌های پاپ‌آپ، مسترکلاس‌ها یا رویدادهای راه‌اندازی محصول یا لاین جدید یا به بیان دیگر، ارائۀ تجربیات حضوری می‌تواند آگاهی از برند را افزایش دهد. برای مثال، فروشگاه‌های پاپ‌آپ Gisou به‌عنوان فضایی برای تعامل با مخاطبان و تهیۀ تصاویر برای به‌اشتراک‌گذاری در اینستاگرام طراحی شده‌اند. همچنین، فضای فروشگاه آنان به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا محصولات را آزمایش کرده و در صورت تأیید، آن را تهیه کنند.

۱۰) مشارکت در رویدادها

برندهای لوازم آرایشی می‌توانند از نظر مالی، از رویدادها، نمایش‌های مد یا کنفرانس‌های مختص به موضوعات زیبایی حمایت کنند تا خود را به مشتریان بالقوه معرفی کرده و محصولات خود را برای مخاطبان وسیع‌تری به نمایش بگذارند. برای مثال، Maybelline اسپانسر رسمی محصولات آرایشی در هفتۀ مد نیویورک است و برای ران‌وی‌ها (Runway) محصولات آرایشی را تدارک می‌بیند.

۱۳ متن تبلیغ محصولات زیبایی و آرایشی

 1. با محصول جدید مراقبت از پوست ما، پوستی صاف و بی‌عیب و نقص داشته باشید.
 2. به پوست صورت خود برسید و بااعتمادبه‌نفس در مهمانی‌ها حضور پیدا کنید. مشاورهٔ رایگان از طریق شمارهٔ … .
 3. با محصولات آرایشی و زیبایی ما، چهره‌ای زیباتر و پوستی شفاف‌تر به خود هدیه دهید.
 4. برای یافتن بهترین محصولات مراقبت از پوست به کمک نیاز دارید؟ همین حالا به سایت ما سر بزنید.
 5. اینجا همان دنیای زیبای شماست؛ به فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی و عطر … خوش‌آمدید.
 6. فقط امروز و تنها برای شما! برخورداری از ۲۵درصد تخفیف روی سبد کالا با خرید آنلاین از فروشگاه ما به نشانیِ … .
 7. به پوست خود درخشندگی طبیعی را هدیه بدهید؛ اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر.
 8. برای داشتن پوستی لطیف‌تر و جوان‌تر، محصول مراقبت از پوست کاملاً طبیعی … را امتحان کنید.
 9. زیبایی مساوی با پرداخت هزینهٔ بالا نیست! با شماره‌ٔ زیر تماس بگیرید تا راز پرنسس‌شدن را با شما درمیان بگذاریم.
 10. برای آن‌هایی که به لطافت و مراقبت از پوست خود حتی بعد از ورزش روزانه نیز اهمیت می‌دهند؛ اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر.
 11. با استفاده از کرم مرطوب‌کنندهٔ دست … خشکی دست‌هایتان در زمستان را، به لطافتی از جنس بهار تبدیل کنید.
 12. برای هر نوع پوستی، ضدآفتاب خاصی داریم؛ روی لینک کلیک کنید.
 13. یلدای امسال زیباتر به چشم بیایید؛ محصولات آرایشی مخصوص شب یلدا را هم‌اکنون از سایت ما تهیه کنید.

نتیجه‌گیری

حال که با ایده‌ها و نمونه متن‌ تبلیغاتی محصولات آرایشی و زیبایی آشنا شدید، وقت رسیده است که دست‌به‌کار شوید و ایده‌های جدید خود را عملی کنید. درحقیقت، استفاده از تکنیک‌های بازاریابی نوآورانه، اجرای کمپین‌های جذاب در رسانه‌های اجتماعی و مشارکت و برگزاری رویدادهای تجربی، می‌توانند به‌طور مؤثر محصولات زیبایی را به نمایش بگذارند و با مخاطبان هدف شما ارتباط برقرار کنند.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.