صیم یعنی چه؟

صیم در چت معنایی دارد؟

از زمانی که پای چتکردن به‌ دنیای ما باز شد، اصطلاحهای عجیب و تازه نیز به زبان ما اضافه شدند. بعضی از این اصطلاح‌ها برگرفته از کلمات انگلیسی هستند و برخی نیز از کلمه‌های قدیمی الهام‌ گرفته شدند. اگر اهل استفاده از شبکه‌‌های اجتماعی یا پیام‌رسان‌ها باشید، احتمالاً اصطلاحاتی مثل صیم، برنمی‌تابم، کنکل و… را شنیده یا دیده‌اید. درهرصورت اگر معنای این اصطلاح‌ها را ندانیم، ممکن است موقع چت‌کردن با افراد مختلف دچار مشکل شویم.

در ادامۀ این مطلب، دربارۀ اصطلاح صیم که در چت‌ها استفاده می‌شود، توضیح خواهیم داد.

صیم به چه معناست؟

کاربرد و معنی این اصطلاح را با یک مثال توضیح می‌دهیم. تصور کنید هنگام چت‌کردن با یکی از دوستانمان، او به ما می‌گوید که چند روز است احساس بی‌حوصلگی دارد. امکان دارد که ما هم‌ چنین حسی داشته‌ باشیم و بخواهیم با او همدردی کنیم. اگر به‌شکل عادی بخواهیم این کار را انجام دهیم، می‌توانیم عباراتی مثل «من هم همین‌طور»، «من هم‌ چنین حسی دارم» و « من هم دقیقاً همین‌طور هستم» را به کار ببریم.

اما برخی افراد از یک اصطلاح به ‌نام صیم استفاده کرده و به‌جای عبار‌ت‌های گفته‌شده در بالا می‌گویند «صیم»! بنابراین صیم زمانی به کار می‌رود که بخواهیم درمورد احساسهای مشترکمان با کسی حرف بزنیم و معنای آن دقیقاً همان عباراتی است که پیش از این گفتیم.

صیم یعنی چهریشۀ این کلمه از کجاست؟

صیم ازجمله اصطلاح‌هایی است که از کلمات انگلیسی به‌ وجود آمده است. ریشۀ این کلمه، لغت Same است که در جمله معنای تشابه و یکسانبودن را دارد. حدس می‌زنیم که به‌ دلیل اشتباه‌گرفته‌نشدن این اصطلاح با کلمۀ سیم، از حرف ص استفاده ‌شده است.

البته بهتر است برای جلوگیری از ناراحتی شاعر بزرگ، فردوسی، از این اصطلاح استفاده نکنیم و فقط معنای آن را برای داشتن اطلاعات بیشتر بدانیم!

۴.۲/۵ | (۱۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.