معنی Who you might know is on Instagram یعنی چی؟

آیا شما هم مدام نوتیفیکیشنی را با این مضمون در اینستاگرام دریافت می‌کنید که می‌گوید: ممکن است فلانی (که در اینستاگرام حساب دارد) را بشناسی؛ می‌خواهی او را فالو کنی؟ دیدن این پیام ممکن است برایتان تعجب‌آور باشد؛ اصلاً اینستاگرام چگونه تشخیص می‌دهد که ما فردی را در این شبکۀ اجتماعی می‌شناسیم یا نه، که برایمان این پیام را می‌فرستد؟

اگر این سؤال برای شما هم پیش آمده، همراه ما باشید تا به شما بگوییم دلیل ظاهرشدن این پیام در نوتیفیکیشن‌های حساب کاربری اینستاگرامتان چیست و چه مواردی در ظاهرشدن آن تأثیر می‌گذارد. همچنین، در انتهای مطلب به شما می‌گوییم که اگر با دیدن این پیام اذیت می‌شوید، چه‌کار می‌توانید بکنید تا دیگر آن را نبینید.

Who you might know is on Instagram  یعنی چه؟

این جمله همیشه در نوتیفیکیشن‌های اینستاگرام، بعد از آوردن اسم یک شخص و در کنار دکمۀ فالو دیده می‌شود. مثلاً ممکن است در نوتیفیکیشن‌هایتان ببینید که FOLANI_2007, who you might know, is on Instagram.

درواقع اینستاگرام با این جمله به شما می‌گوید کسی که احتمال می‌دهد او را می‌شناسید در اینستاگرام فعالیت دارد و این امکان برایتان وجود دارد که برای او درخواست فالو بفرستید. به بیان دیگر، اینستاگرام با این جمله به شما حساب‌های کاربری‌ای را پیشنهاد می‌دهد که حدس می‌زند شما هم از فالوکردن آن‌ها خوشحال می‌شوید.

معنی Who you might know is on Instagram یعنی چیچه مواردی روی پیشنهادهای فالوی اینستاگرام تأثیر می‌گذارد؟

تا‌به‌حال دقت کرده‌اید که اگر از محتوایی در اینستاگرام خوشتان آمده باشد، محتواهای مشابه آن بیشتر به شما نشان داده می‌شود؛ مثلاً اگر ویدئوهای مربوط به گربه‌ها را لایک کرده باشید، صفحۀ کاوش (Explore) شما پر از ویدئوی گربه می‌شود.

پیشنهادهای فالویی که در نوتیفیکیشن اینستاگرام به شما نشان داده می‌شود هم تقریباً از همین قانون تبعیت می‌کند؛ درواقع اینستاگرام حساب کاربری افرادی را به شما پیشنهاد می‌کند که احتمال می‌دهد برای شما جذاب باشند. در ادامه به ۵ دلیل رایجی که باعث تشخیص این جذابیت از طرف هوش مصنوعی اینستاگرام می‌شود اشاره می‌کنیم.

۱) نام این افراد در تلفن همراه شما ذخیره شده است

هنگامی که در اینستاگرام حساب کاربری باز می‌کنید، باید شماره‌تماس خودتان را هم وارد کنید. همچنین، موقع نصب برنامه، اینستاگرام از شما اجازه می‌گیرد که به بخشی از اطلاعات تلفن همراهتان دسترسی پیدا کند. یکی از این بخش‌ها لیست مخاطبان شماست.

اگر این مخاطبان در اینستاگرام حساب داشته و شمارۀ خود را وارد کرده باشند، هوش مصنوعی اشتراک شماره‌هایی را که در لیست تلفن همراه شما و آن‌ها هست تشخیص می‌دهد و به دو طرف پیام می‌دهد که احتمالاً هم را می‌شناسید و ممکن است دلتان بخواهد در اینستاگرام همدیگر را دنبال کنید.

۲) دوست مشترک دارید

در این مورد اینستاگرام به‌طور کلی جملۀ «دوست داری با دوست من که دوست داره با دوست تو دوست بشه، دوست باشی؟» را نقشۀ راه خود قرار داده است! ممکن است فردی در اینستاگرام دوست مشترک شما و با یکی از این خصوصیات باشد:

  • او را نشناسید.
  • از دور آشنایی کمی با او داشته باشید.
  • او را بشناسید ولی ندانید که در اینستاگرام حساب دارد.

در این مواقع اینستاگرام صفحۀ آن شخص را برای فالوکردن به شما پیشنهاد می‌دهد؛ چون حدس می‌زند به احتمال زیاد به‌واسطۀ دوست مشترکتان کنجکاوید که او را دنبال کنید. این اتفاق دو‌طرفه است؛ یعنی برای آن شخص هم صفحۀ شما پیشنهاد داده می‌شود.

۳) فعالیت مشترک دارید

گاهی ممکن است که نوع فعالیت شما در اینستاگرام با فردی دیگر به حدی شباهت داشته باشد که اینستاگرام او را برای فالوکردن به شما معرفی کند. مثلاً ممکن است هردوی شما هشتگ‌های مشابهی را فالو کرده باشید، به محتواهای مشابهی واکنش نشان داده باشید، در لوکیشن‌های مشترکی بوده باشید، حساب‌های کاربری معروف مشترکی را فالو کرده باشید و… .

تشخیص همۀ این اشتراکات در فعالیت‌ها باعث می‌شود الگوریتم اینستاگرام، به درست یا غلط، تشخیص دهد که ممکن است فردی را بشناسید و بخواهید او را دنبال کنید.

۴) فردی که او را فالو می‌کنید اکانت دیگری هم دارد

همۀ افراد در اینستاگرام فقط یک حساب کاربری ندارند و گاهی پیش می‌آید که به دلایل مختلف حساب‌های کاربری بیشتری ایجاد ‌کنند. در این مواقع، اگر شما یکی از این حساب‌ها را فالو کرده باشید، حساب‌های دیگری که آن فرد دارد نیز به شما نشان داده می‌شود و اینستاگرام به شما می‌گوید که احتمالاً آن حساب را می‌شناسید و می‌توانید او را فالو کنید.

۵) با فردی در فیس‌بوک دوست هستید

همان‌طور که می‌دانید، فیس‌بوک صاحب اینستاگرام است و درنتیجه اطلاعاتی را که در این دو شبکۀ اجتماعی دارید زیر نظر دارد. هوش مصنوعی اینستاگرام و فیس‌بوک تشخیص می‌دهد که شما فردی را در فیس‌بوک فالو می‌کنید، ولی در اینستاگرام نه، درنتیجه حساب کاربری آن فرد را پیدا می‌کند و به شما پیام می‌دهد که احتمالاً آن شخص را بشناسید.

چطور دیگر پیام Who You Might Know Is On Instagram را نبینید؟

برای این کار متأسفانه نمی‌توانید از طریق خود اپلیکشن اینستاگرام روی موبایلتان افدام کنید و حتماً باید نسخۀ تحت وب اینستاگرام را باز کنید. مراحلی که به‌ترتیب باید طی کنید به این شکل است:

  • وارد نسخۀ تحت وب اینستاگرام شوید.
  • وارد حساب کاربری‌تان شوید.
  • روی عکس پروفایل حساب کاربری‌تان در قسمت سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.
  • به قسمت تنظیمات (Setting) بروید و روی آن کلیک کنید.
  • صفحه را به‌سمت پایین اسکرول کنید تا جملۀ “Include your account when recommending similar accounts that people might want to follow” را ببینید.
  • تیک کنار این جمله را بردارید.
  • روی گزینۀ Submit کلیک کنید.

چطور دیگر پیام Who You Might Know Is On Instagram را نبینید

۴.۷/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.