📊اینفوگرافیک: آمارهای بازاریابی ویدئویی

در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که هرکدام از ما به‌نحوی به یک صفحۀ دیجیتالی وابسته هستیم. بسیاری از مردم صبح تا شب پشت صفحۀ کامپیوتر هستند و بسیاری نیز زمان زیادی را پشت صفحۀ موبایل می‌گذرانند. این درگیری شدید و البته وابستگی بالا باعث شده است که انواع و اقسام بازاریابی‌های بصری رونق پیدا کند؛ مانند ویدئومارکتینگ!

طبق آمار Wyzowl مشخص شده است که ۸۷% از صاحبان کسب‌وکار از بازاریابی ویدئویی استفاده می‌کنند؛ چون به‌سادگی از آن نتیجه می‌گیرند. حال سؤالی که پیش می‌آید این است که ما چرا به بازاریابی ویدئویی نیاز داریم؟ در این مطلب و در اینفوگرافیکی که در ادامه هست، می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم.

چرا به ویدئومارکتینگ نیاز داریم؟

چیزی که واضح و مشخص است این است که ویدئومارکتینگ معمولاً به‌خوبی جواب می‌دهد و از آن می‌توان در پلتفرم‌های مختلف استفاده کرد. از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام گرفته تا استفادۀ مستقیم از ویدئو در سایت! ۴ دلیل اصلی برای استفاده از ویدئومارکتینگ وجود دارد:

۱) باعث افزایش نرخ تبدیل و فروش می‌شود

اگر کالا یا خدماتی ارائه می‌کنید، استفاده از ویدئویی که در آن نحوۀ کارکرد محصول یا نحوۀ استفاده از خدماتتان شرح داده می‌شود، می‌تواند باعث افزایش نرخ تبدیل و فروش شود:

  • طبق آمار Wyzowl، بیش از ۹۵% افراد تابه‌حال حداقل یک ویدئوی توضیح‌دهنده دربارۀ یک خدمت یا محصول را مشاهده کرده‌اند.
  • طبق همان آمار مشخص شده است که ۸۱% از بازاریابان دیجیتال احساس می‌کنند که ویدئو تأثیری مثبت و مستقیم روی فروش دارد.
  • همچنین، ۷۶% از آن‌ها می‌گویند که در افزایش ترافیک هم به آن‌ها کمک کرده است.

۲) افزایش بازگشت سرمایه

طبق آمار Wyzowl، بیش از ۷۸% بازاریابان می‌گویند که بازاریابی ویدئویی باعث افزایش بازگشت سرمایه‌شان شده است.

۳) ایجاد اعتماد

طبق همین آماری که در بالاتر به آن اشاره کردیم:

  • حدود ۸۱% افراد تابه‌حال حداقل یک بار به خاطر دیدن یک ویدئو قانع شده‌اند که یک محصول یا خدمت را بخرند.
  • نزدیک به ۶۹% افراد با دیدن یک ویدئو خواسته‌اند که یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن را خریداری کنند.

با توجه به این آمار مشخص می‌شود که برندها می‌توانند با بازاریابی ویدئویی طوری اعتماد ایجاد کنند که افراد وادار به خرید شوند.

۴) گوگل عاشق شما خواهد شد

ویدئو باعث افزایش مدت‌زمانی می‌شود که کاربر در سایت شما می‌گذراند و هرچقدر این زمان بیشتر باشد، اعتماد بیشتری نیز ایجاد می‌شود و به این ترتیب سیگنالی به موتورهای جست‌وجو ارسال می‌شود مبنی بر اینکه سایت شما به خاطر داشتن ویدئو، کاربر را مدت‌زمان بیشتری حفظ کرده است.

طبق آمار Martech، مشخص شده است که بهره‌بردن از یک ویدئوی بهینه در سایت، این احتمال را که آن صفحه در صفحۀ نخست نتایج گوگل قرار بگیرد تا ۵۳ برابر بیشتر می‌کند.

در ادامۀ مطلب از شما دعوت می‌کنیم تا برای اطلاع از میزان اثربخشی و بازدهیِ بازاریابی ویدئویی، اینفوگرافیک زیر را مطالعه کنید.

اینفوگرافیک آمار و ارقام بازاریابی ویدئویی


دانلود اینفوگرافیک آمارهای بازاریابی ویدئویی

کلیک کنید
۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.