مدرک دیجیتال مارکتینگ چه ارزشی دارد؟

معرفی معتبرترین مدارک دیجیتال مارکتینگ

اگر دنیای بازاریابی دیجیتال را بشناسید، می‌دانید که همواره ‌باید خودتان را رشد دهید. درواقع، یعنی دانش بیشتر، مهارت‌ بیشتر های و روش‌های بیشتر برای ارائه به مشتریان یا کارفرمایان، تا بتوانید کسب‌وکارشان را متمایز کنید. افزودن یک مدرک دیجیتال مارکتینگ معتبر به رزومه، یکی از بهترین روش‌ها برای انجام این کار و در‌عین‌حال حرکت به‌سمت موفقیت است.

در این مطلب از وی‌پدیا، به مزیت‌های دریافت مدرک دیجیتال مارکتینگ می‌پردازیم و چند معیار بیان می‌کنیم که در تشخیص اعتبار یک گواهی‌نامه به شما کمک می‌کند. همچنین، معتبرترین مدارک دیجیتال مارکتینگ مؤسسات ایرانی و بین‌المللی را به شما معرفی می‌کنیم.

فهرست مطالب

چه چیزی یک مدرک دیجیتال مارکتینگ را به‌لحاظ قانونی معتبر می‌کند؟

این یک واقعیت پذیرفته‌شدۀ فراگیر است که برای تبدیل‌شدن به یک بازاریاب دیجیتال، مدرک چهارسالۀ دانشگاهی الزامی نیست. دیجیتال‌مارکتینگ رشته‌ای است که در آن، توانایی اثبات‌شدۀ فرد می‌تواند جایگزین چهار سال تحصیل شود. اغلب به همین دلیل است که برنامه‌های درسی دورۀ کارشناسی، مهارت‌های خاص مورد نیاز برای تبدیل‌شدن به یک بازاریاب دیجیتال را آموزش نمی‌دهند.

درواقع، بسیاری استدلال می‌کنند که مدرک دیجیتال مارکتینگ حتی بهتر از مدرک دانشگاهی است و ممکن است بهترین راه برای اثبات این موضوع باشد که شما برای یادگیری و تسلط بر مهارت‌های خود، زمان و انرژی صرف کرده‌اید.

دوره‌ها، تأییدیه‌ها و گواهی‌نامه‌های زیادی وجود دارند که توسط کلاهبرداران سودجو، فروخته می‌شوند. بنابراین، چطور می‌توانید تشخیص دهید که گواهی‌نامۀ موردنظر شما، به‌لحاظ قانونی معتبر است؟

این ۳ سؤال را از مؤسسات آموزش بازاریابی بپرسید تا برایتان مشخص شود که آیا مدرک دیجیتال مارکتینگ موردنظر، برای حرفۀ شما مفید است یا خیر:

۱) آیا دوره‌ها توسط متخصصان صنعت آموزش داده می‌شوند؟

اگر افرادی که دوره‌ها را تدریس می‌کنند در ارائۀ آنچه آموزش می‌دهند ماهر نباشند، زمان و احتمالاً پول خود را هدر می‌دهید. کارفرمایان مایل‌اند به کارکنانشان نه‌تنها تئوری، بلکه دانش عملی در دنیای واقعی آموزش داده شود، دانشی که در این حرفه کاربردی باشد. هر مؤسسۀ بازاریابی خوبی به این خواستۀ کارفرمایان احترام می‌گذارد و معلمان درجه‌یک، با سابقۀ ثابت در موضوعی را که تدریس می‌کنند، استخدام می‌کند.

۲) آیا در دوره‌ها دانش عملی ارائه می‌شود؟

آیا می‌توانید مهارت‌ها و دانش موردنیازتان را از طریق این گواهینامه کسب کنید و سپس آن‌ها را در دنیای واقعی به کار ببرید؟ آیا این دوره، مهارت‌های جدید را به شما می‌آموزد یا همان مهارت‌هایی را که از قبل دارید؟ شما می‌خواهید ببینید چگونه می‌توانید آنچه را یاد می‌گیرید به حرفۀ خود در بازاریابی دیجیتال منتقل کنید. اگر بتوانید و مایل باشید، پس این دوره، خوب به نظر می‌رسد.

۳) آیا این گواهینامه، در بسیاری جاها مورد قبول است؟

تشخیص این موضوع ممکن است سخت‌تر باشد، اما کمی تحقیق می‌تواند در این زمینه کمک کند. دانشجویان سابق پس از گذراندن این دوره چه می‌گویند؟ نظرات و نقدهایشان را بررسی کنید. متأسفانه، دربارۀ همۀ برنامه‌ها به یک اندازه توافق وجود ندارد؛ بنابراین اگر به دو برنامه نگاه می‌کنید که به نظر می‌رسد معیارهای مطرح‌شدۀ بالا را برآورده می‌کنند، این نظرات می‌تواند عامل تعیین‌کننده‌ای برای شما باشد.

تفاوت بین تأییدیه (Certificate) و گواهینامه (Certification) چیست؟

گواهینامه تأیید می‌کند که شما یک‌سری کلاس‌ها را گذرانده‌اید و امتحانی را درمورد مطالب درسی قبول شده‌اید. دوره‌ها می‌توانند کاملاً عمیق باشند و طیف وسیعی از موضوعات را پوشش دهند. گواهینامۀ شما ممکن است در برخی موارد فقط برای مدت معینی معتبر باشد و سپس باید آن را مجدداً تأیید و تمدید کنید. ممکن است ناگزیر باشید برای گواهینامه‌ها هزینۀ بیشتری بپردازید؛ زیرا در مقایسه با تأییدیه‌ها عمیق‌ترند و شاید برای شرکت در آزمون آن‌ها مجبور به پرداخت هزینه باشید.

تأییدیه‌ها در پایان دوره‌هایی داده می‌شوند که معمولاً تنها یک موضوع را پوشش می‌دهند. آن‌ها اغلب برای شرکت در دوره به شما داده می‌شوند و لزوماً نشان‌دهندۀ شایستگی‌تان نیستند. البته اگر چیز مفیدی به شما یاد بدهند، این موضوع از ارزش آن‌ها کم نمی‌کند. به‌علاوه، بسیاری از آن‌ها به‌صورت رایگان ارائه می‌شوند؛ بنابراین گرفتن آن‌ها فقط به صرف زمان نیاز دارد. همچنین، اضافه‌کردن آن‌ها به رزومۀ کاری ضرری ندارد.

مزایای دریافت مدرک دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ارزش یک مدرک دیجیتال مارکتینگ، برای پیشرفت شغلی بی‌اندازه زیاد است. چه در این زمینه تجربه داشته باشید و چه تازه‌کار باشید، به‌دست‌آوردن این مدرک برایتان ارزشمند است. یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های کسب مدرک/گواهی‌نامه این است که برای شروع، به تجربۀ آموزشی قبلی یا ارتقای هیچ دوره‌ای نیاز ندارید.

۶ مورد از مهم‌ترین مزایای دریافت مدرک معتبر دیجیتال مارکتینگ عبارت‌اند از:

مزایای دریافت مدرک گواهینامه

۱) آگاهی از پیشرفت‌های جدید دنیای بازاریابی دیجیتال

گواهینامه‌ها به شما کمک می‌کنند تا از پیشرفت‌های جدید صنایع، به‌محض وقوع آن‌ها مطلع باشید. با نوآوری‌هایی که به‌طور دائم در فناوری‌ در حال ظهور است، ارتقای مداوم مهارت‌ها به شما کمک می‌کند تا در صدر این پیشرفت‌ها بمانید.

۲) فرصت‌های شغلی

یکی از مطالعات اخیر حاکی از آن است که فارغ‌التحصیلان دانشگاهی آن‌قدر که فکر می‌کنند، آمادۀ ورود به بازار کار نیستند. داشتن گواهینامه‌هایی که به کارفرمایان احتمالی ثابت می‌کند که شما دانش کاربردی لازم برای موفقیت در شغل خود را دارید، در این زمینه بسیار ارزشمند است.

۳) فرصت‌های ترقی

دیجیتال مارکتینگ شامل نمونه‌های جامع و متنوعی از مهارت‌ها است. افزودن یک یا دو تخصص خاص به مهارت‌هایتان (هرچه بیشتر، محدود و تخصصی‌کردن مهارتتان) می‌تواند به پیشرفت سریع شما در یک شرکت کمک کند. برای مثال، یک نویسندۀ محتوا که به PPC و سئو (SEO) تسلط دارد، می‌تواند به‌راحتی مدیر محتوا شود.

۴) تقاضای دستمزد بالاتر

پتانسیل کسب درآمد شما به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال، بالاست. این شغل، یکی از ده شغل پردرآمد است که نیازی به مدرک تحصیلی ندارند. هر گواهینامه‌ای که به رزومۀ خود اضافه می‌کنید، به توانایی شما برای درخواست دستمزد بالاتر می‌افزاید و به شما این اطمینان را می‌دهد که شایستگی آن دستمزد را دارید.

۵) متمایزشدن از همتایان

وقتی همه‌چیز برابر به نظر می‌رسد، تعداد گواهینامه‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید شما را از رقبایتان متمایز می‌کند. فقط این نیست که شما تعدادی گواهینامه‌ و مهارت‌های مرتبط با آن‌ها را دارید، بلکه نشان‌دهندۀ انگیزه‌ای است که برای بهبود خود دارید و به‌خوبی شخصیت شما را بیان می‌کند.

۶) ارائۀ وجاهت قانونی (قانونی‌بودن)

واقعیت این است که هنوز این ذهنیت وجود دارد که آموزش رسمی مهم است. یک مدرک دیجیتال مارکتینگ، محل تلاقی آموزش آکادمیک و دانش کاربردی است. این گواهینامه‌ها الزامات پس از تحصیلات را برآورده می‌کنند و بر آموزش چیزهایی تمرکز دارند که ‌باید برای کار عملی در دنیای واقعی بدانید.

معرفی معتبرترین مدرک بین‌المللی دیجیتال مارکتینگ

مدارک بین‌المللی زیادی وجود دارد که داشتن هریک از آن‌ها علاوه بر آموزش‌های مفید و کاربردی، باعث اعتبار شما در زمان ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ می‌شود.

در ادامه، ۱۰ مورد از دوره‌های معتبری را معرفی می‌کنیم که به‌صورت رایگان برگزار می‌شوند و به همین علت، حضور در آن‌ها برای ما ایرانی‌ها راحت‌تر است. ضمن اینکه در انتهای همۀ این دوره‌ها مدرک بین‌المللی دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌شود.

۱) مدرک دیجیتال مارکتینگ لینکدین

لینکدین یک دورۀ دیجیتال مارکتینگ رایگان با امکان اشتراک ماهانه برای دریافت محتواهای بیشتر ارائه می‌دهد. این دورۀ مقدماتی شامل آموزش‌های ویدئویی آنلاین است و برای مبتدیانی که به بازاریابی دیجیتال علاقه‌مندند اما فعلاً به هر دلیلی نمی‌خواهند برای آموزش خود هزینه کنند، مناسب است.

مدت‌زمان آموزش، درمجموع حدود ۲۰ ساعت در قالب ۱۱ بخش است. هر بخش حدوداً ۲ساعته، یکی از مباحث بازاریابی دیجیتال را معرفی می‌کند.

در ابتدای دوره با چارچوب و مفاهیم اولیه، و در ادامه با مبانی بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (SEO)، تبلیغات گوگل، محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و موارد دیگر آشنا خواهید شد.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۲) مدرک دیجیتال مارکتینگ گوگل

هرچند دورۀ آموزشی لینکدین برای علاقه‌مندان و مبتدیان عالی است، دورۀ آنلاین بازاریابی دیجیتال گوگل کمی تجربی‌تر و عملی‌تر است و برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک یا کسانی که به دنبال تغییر شغل هستند، ایدئال خواهد بود.

این دوره، از بیش از ۲۶ ماژول (درمجموع ۴۰ ساعت) تشکیل شده که اصول بازاریابی دیجیتال را از محتوا گرفته تا تجزیه‌وتحلیل، ارائه می‌دهد. این برنامه شامل ویدئوها و آزمون‌هایی است که دانش شما را ارزیابی می‌کند. امتحان نهایی شامل ۴۰ سؤال است.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۳) مدرک دیجیتال مارکتینگ Google Ads Skillshop

شرکت گوگل چندین گواهی‌نامۀ رایگان برای ابزارهای خود از طریق Skillshop ارائه می‌دهد؛ ازجمله یک مدرک معتبر برای Google Ads. این دوره به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و برای بازاریابان دیجیتالی که به‌ دنبال تقویت دانش خود در بازاریابی موتورهای جست‌وجو (SEM) هستند، بسیار مفید است.

این دوره در ۶ بخش ارائه می‌شود که مدت‌زمان هر بخش از ۲.۶ تا ۴.۷ ساعت تخمین زده می‌شود.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۴) مدرک بازاریابی محتوایی HubSpot Academy

دورۀ بازاریابی محتوایی آکادمی HubSpot یک شروع ایدئال برای کسانی است که می‌خواهند در حوزۀ محتوا فعالیت کنند. این دورۀ رایگان، به بازاریابان و استراتژیست‌های محتوای مبتدی و متوسط توصیه می‌شود.

هزینۀ دوره رایگان است، تقریباً ۸ ساعت محتوا دارد و در قالب ۱۲ درس که شامل ۵۴ ویدئو و ۱۱ آزمون است، ارائه می‌شود. پس از اتمام دوره، با گذراندن یک آزمون یک‌ساعته، می‌توانید مدرک بازاریابی محتوایی خود را دریافت کنید.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۵)   مدرک سئوی محتوا – SE Ranking Academy

این دورۀ رایگان، برای بازاریابان محتوایی متوسط و کارشناسان سئو توصیه می‌شود. در این دوره، بیش از ۲ ساعت محتوا در ۸ بخش ارائه می‌شود که شامل سخنرانی‌های ویدئویی، تکالیف عملی، تکالیف تستی و همچنین آزمون نهایی همراه با ارائۀ مدرک است.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۶) مدرک بازاریابی شبکه‌های اجتماعی HubSpot Academy

این دورۀ جامع آکادمی هاب‌اسپات، درمورد اصول اولیه، استراتژی‌ها و تاکتیک‌های شبکه‌های اجتماعی است و برای مدیران و بازاریابان شبکه‌های اجتماعی مبتدی و متوسط توصیه می‌شود.

در این دورۀ رایگان، بیش از ۵ ساعت محتوا در قالب ۸ درس ارائه می‌شود که شامل ۳۸ ویدئو و ۲۹ آزمون برای ارزیابی هوش شما در شبکه‌های اجتماعی است.

پس از اتمام دوره، می‌توانید با گذراندن یک آزمون یک‌ساعته، گواهی‌نامۀ شبکه‌های اجتماعی خود را دریافت کنید.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۷) مدرک استراتژی شبکه‌های اجتماعی Alison

این دورۀ رایگان برای بازاریابان مبتدی شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌شود. در این دوره، ۱۰-۱۵ ساعت محتوا در قالب ۱۴ ماژول آموزشی ارائه می‌شود که شامل ویدئوها، آزمون‌ها و پشتیبانی چت آنلاین است.

این دورۀ بازاریابی آنلاین یک مدرک معتبر CPD یا Continuing Professional Development ارائه می‌دهد. هرچند خود دوره رایگان است، برای صدور گواهی‌نامه هزینه دریافت می‌شود.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۸) مدرک سئو HubSpot Academy

این دورۀ رایگان برای کارشناسان مبتدی سئو توصیه ‌شده است و شامل ۴ ساعت محتوا در قالب ۶ درس است که ۲۶ ویدئو و ۵ آزمون برای اخذ تأییدیه را شامل می‌شود. پس از گذراندن این دوره، می‌توانید با قبولی در یک آزمون یک‌ساعته، گواهی سئوی خود را دریافت کنید.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۹) مدرک بازاریابی ایمیلی HubSpot Academy

این دورۀ رایگان، برای بازاریابان ایمیلی مبتدی و متوسط توصیه می‌شود. آکادمی هاب‌اسپات برای ارائۀ این مدرک بازاریابی ایمیلی، ۴ ساعت محتوای آموزشی با بیش از ۹ درس ارائه می‌دهد که شامل ۳۱ ویدئو و ۹ آزمون است.

پس از اتمام دوره، با گذراندن یک آزمون یک‌ساعته، گواهی‌نامۀ بازاریابی ایمیلی خود را دریافت می‌کنید.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

۱۰) مدرک PPC Fundamentals سمراش (Semrush)

این دوره نیز رایگان است و برای بازاریابان مبتدی و متوسط PPC توصیه ‌شده است. در این دورۀ آموزشی، بیش از ۳ ساعت محتوا ارائه می‌شود و شامل ۳۶ بخش آموزش PPC با همین تعداد فیلم و تست کوتاه است.

پس از اتمام دوره، شما ۳ شانس برای تکمیل آزمون گواهی‌نامۀ آکادمی سمراش دارید.

برای دریافت اطلاعات دوره، کلیک کنید.

هزینۀ دریافت مدرک دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟

این موضوع کاملاً به آنچه می‌خواهید از طریق آن گواهینامه دریافت کنید بستگی دارد. تعدادی گواهینامۀ رایگان برای مواردی مانند Google AdWords، Google Analytics، Facebook Ad Manager و موارد دیگر به‌صورت آنلاین وجود دارد.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در امر آموزش خود هستید، گواهینامه‌های پولی دارایی‌های فوق‌العاده ارزشمندی محسوب می‌شوند. برخی مؤسسات دیجیتال مارکتینگ دوره‌هایی را با گواهینامۀ معتبر ارائه می‌دهند. دوره‌هایی که تمام عناصر ضروری بازاریابی دیجیتال را به‌نوعی پوشش می‌دهند و به شما مزیت رقابتی می‌دهند. دنبال چنین مؤسساتی باشید.

هیجان‌انگیزترین چیز درمورد این کسب‌وکار این است که برای کسانی که مایل‌اند به رهبر یک صنعت تبدیل شوند، قابل دسترسی است. اگر می‌خواهید یک بازاریاب دیجیتال شوید، یا در حال حاضر هستید، افزودن مدارک تحصیلی/گواهینامه‌ها به رزومۀ کاری‌تان، شما را به‌عنوان یک رهبر و یک متخصص مطرح می‌کند.

بسیاری از گواهینامه‌های موجود بسیار مقرون‌به‌صرفه‌اند، به‌خصوص اگر هزینه را با مدرک دانشگاهی مقایسه کنید. این امر بازاریابی دیجیتال را به گزینه‌ای دردسترس برای کسانی تبدیل می‌کند که به دنبال تغییر شغل یا ارتقای مهارت در شغل فعلی خود هستند.

با تبدیل‌شدن به یک متخصص حرفه‌ای دیجیتال مارکتینگ، مهارت‌های دیجیتال خود را بیاموزید و به آن‌ها مسلط شوید.

معرفی معتبرترین مدارک دیجیتال مارکتینگ داخل ایران

با فراگیرشدن بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان، در ایران نیز دوره‌های مختلفی برای آموزش این مهارت و شاخه‌های زیرمجموعۀ آن، شروع به شکل‌گیری کرد. در ادامه، ۶ مورد از معتبرترین دوره‌ها و مدارک دیجیتال مارکتینگ در ایران را معرفی می‌کنیم.

۱) دورۀ دیجیتال مارکتینگ آکادمی نوین

این دوره شامل ۱۵۰ ساعت ویدئو با ساختاری مرتب و منظم است که بیش از ۲۵ بخش آموزشی در تمامی مباحث دیجیتال مارکتینگ را پوشش می‌دهد.

آکادمی نوینطی این دوره، شما مهارت‌های بازاریابی دیجیتال، کسب درآمد از اینترنت، سئو، تبلیغات و راه‌اندازی کمپین، ساختن سایت و فروشگاه، تحلیل و تعامل، شبکه‌های اجتماعی و… را یاد می‌گیرید و درنهایت یک متخصص دیجیتال مارکتینگ خواهید شد.

برای دریافت اطلاعات کامل دوره، کلیک کنید.

۲) دورۀ دیجیتال مارکتینگ آکادمی دهبان

این دوره شامل ۲۰۰ ساعت آموزش تخصصی است که در مسیری یازده‌مرحله‌‌‌ای برگزار می‌شود.

آکادمی دهباندر اکثر دروس این دوره، مباحث به‌صورت کارگاهی و عملیاتی آموزش داده می‌شود و دانشجو در طول کلاس، تمریناتی را با نظارت استاد انجام می‌دهد تا به مباحث مسلط شود.

برای دریافت اطلاعات کامل دوره، کلیک کنید.

۳) دورۀ دیجیتال مارکتینگ مجتمع فنی تهران

این دورۀ دیجیتال مارکتینگ، به شیوۀ مهارتی، کاربردی و Case Study تمامی مباحث بازاریابی اینترنتی را از سطح مبتدی تا پیشرفته به دانش‌پذیران انتقال می‌‌دهد و تکنیک‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ را به آن‌ها می‌آموزد. سئو، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ویدئویی، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی محتوایی ازجمله سرفصل‌های این دوره است.

دورۀ دیجیتال مارکتینگ مجتمع فنی تهران هم‌زمان به‌صورت حضوری و آنلاین در شعبه‌های مختلف این مؤسسۀ آموزشی برگزار می‌شود و در انتهای دوره، به دانش‌پذیران مدرک معتبر بین‌المللی ارائه می‌شود.

اطلاعات کامل دوره – شعبۀ میرداماد

۴) دورۀ دیجیتال مارکتینگ رهنماکالج

در دورۀ دیجیتال مارکتینگ رهنماکالج، آموزش بازاریابی دیجیتال با تمرکز بر کار عملی و دانش کاربردی برنامه‌ریزی شده است تا مسیر این شغل پیچیده ولی جذاب، برای دانش‌پذیران به‌خوبی روشن‌ شود.

آکادمی رهنماکالجبوت‌کمپ‌های حوزۀ دیجیتال رهنماکالج با بهره‌گیری از اساتید و منتورهای هر دوره، آموزش‌های به‌روزِ دیجیتال مارکتینگ را ارائه می‌دهند و کمک می‌کنند تا افراد دانش خود را با پروژه‌های واقعی، به مرحلۀ عمل برسانند.

برای دریافت اطلاعات کامل دوره، کلیک کنید.

۵) دورۀ دیجیتال مارکتینگ آغازینو

دورۀ دیجیتال مارکتینگ آغازینو به‌صورت آنلاین در قالب ۲۱ جلسۀ ۳ساعته (درمجموع ۶۳ ساعت) با بیش از ۴۰ ساعت ویدئو برگزار می‌شود. از مهم‌ترین سرفصل‌های این دوره می‌توان به طراحی سایت، سئو، گوگل ادز، گوگل آنالیتیکس، آموزش تگ منیجر، انواع بازاریابی و… اشاره کرد.

دورهٔ دیجیتال مارکتینگ آغازینوشما می‌توانید پس از شرکت در آزمون پایان دوره و کسب حدنصاب نمره، علاوه بر مدرک اختصاصی آغازینو، مراحل دریافت مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور را نیز طی کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل دوره، کلیک کنید.

۶) دورۀ دیجیتال مارکتینگ ماهان

دورۀ جامع دیجیتال مارکتینگ مرکز اشتغال و مهارت‌آموزی ماهان به دو صورت آنلاین و حضوری، با محورهای «وب‌سایت» (۶ جلسۀ ۳ساعته – مجموعاً ۱۸ ساعت) و «دیجیتال مارکتینگ + کمپین مارکتینگ» (۱۴ جلسۀ ۳ساعته – مجموعاً ۴۲ ساعت) برگزار می‌شود.

دورۀ دیجیتال مارکتینگ ماهاناین دوره شامل آموزش‌های مهارت‌‌محور و کوتاه‌‌مدت در زمینه‌های مورد نیاز، به‌منظور اشتغال سریع و افزایش درآمد دانش‌پذیران است. طول کل دوره ۶۰ ساعت آموزش شامل ۲۰ جلسۀ ۳ساعته است و ۳ ماه به طول می‌انجامد.

برای دریافت اطلاعات کامل دوره، کلیک کنید.

آیا مدارک ایرانی دیجیتال مارکتینگ در خارج از کشور معتبرند؟

البته اگر می‌خواهید بدون هیچ نگرانی و شک و شبهه‌ای از بابت مدرک دیجیتال مارکتینگ خود برای مهاجرت کاری اقدام کنید، بهتر است در وهلۀ اول کسب مدارک و گواهی‌نامه‌های معتبر بین‌المللی را مدنظر قرار دهید؛ زیرا در اغلب کشورهای دنیا و از سوی اغلب کسب‌وکارها مورد پذیرش خواهند بود.

اما در میان مدارک ایرانی دیجیتال مارکتینگ نیز گواهی‌نامه‌هایی پیدا می‌شود که قابل ترجمۀ رسمی، مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دادگستری و وزارت امور خارجه هستند. این مدارک معتبر ایرانی می‌توانند معرف مهارت‌های شما باشند و در رزومۀ کاری‌تان قرار بگیرند. با داشتن این مدارک، احتمال پذیرش شما برای ویزای کار یا اقامت در کشور مقصد افزایش می‌یابد.

از جملۀ این مدارک ایرانی می‌توان به مدارکی که در برخی شعبه‌های مجتمع فنی تهران ارائه می‌شود، اشاره کرد.

آیا امکان ادامۀ تحصیل یا کارکردن با مدارک ایرانی دیجیتال مارکتینگ وجود دارد؟

همان‌طور که گفتیم، ارائۀ برخی از مدارک ایرانی دیجیتال مارکتینگ در رزومۀ کاری‌تان، به شما این شانس را می‌دهد که در برخی شرکت‌ها و کسب‌وکارهای خارجی مشغول به کار شوید. این مدارک، تأییدی بر مهارت‌های شما در حوزۀ بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شوند که در کنار سایر مهارت‌های سخت و نرم و سوابق کاری‌تان، به شما کمک می‌کنند شغل موردنظر خود را در خارج از کشور پیدا کنید.

اما برای ادامۀ تحصیل و پذیرش در مراکز دانشگاهی معتبر جهان، کار شما کمی سخت‌تر است. درواقع، گواهی‌نامه‌های دیجیتال مارکتینگ مؤسسات و آکادمی‌های آموزشی، کمک چندانی به شما نمی‌کنند، بلکه به آموزش دانشگاهی و کسب مدارک معتبر دانشگاهی نیاز دارید.

سخن آخر

حتی اگر بازاریابی دیجیتال و هریک از شاخه‌های زیرمجموعۀ آن را به‌صورت خودآموز یاد گرفته باشید، داشتن یک مدرک معتبر دیجیتال مارکتینگ و اضافه‌کردن آن به رزومۀ کاری‌تان، به شما شانس‌ بیشتری برای یافتن شغل مناسب و پذیرفته‌شدن در شرکت‌ها و کسب‌وکارهای داخلی و خارجی می‌دهد.

پس، از همین امروز برای اخذ یک مدرک دیجیتال مارکتینگ اقدام کنید. مراجعه به فهرست مدارک و دوره‌های معرفی‌شده در این مطلب می‌تواند برای شروع به شما کمک کند.

۴.۷/۵ | (۱۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!

مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.