آنچه در دومین «صَبانه» گذشت…

پس از چند ماه وقفه، دومین صبحانۀ دیجیتالی صباویژن در اولین ساعات روز دوشنبه، ۱۸‌ام اردیبهشت ۱۴۰۲ و با حضور جمعی از فعالان و صاحب‌نظران حوزۀ تبلیغات، دیجیتال مارکتینگ و کارآفرینی برگزار شد.

هدف از برگزاری صَبانه به‌اشتراک‌گذاری چند لُقمه دانش، اطلاعات و تجربه در فضایی دوستانه و صمیمانه‌ است؛ به‌گونه‌ای که در آن با زاویۀ متفاوتی به چالش‌ها و موضوعات کم‌تر اشاره‌شدۀ حوزۀ تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ نگاه می‌شود.

از برندینگ تا تجارب مدیریتی

در دومین رویداد صَبانه، شاهد ۲ ارائۀ متفاوت و جذاب از «رضا مهدوی»، مشاور استراتژیست برند و «عادل طالبی»، مؤسس آژانس دیجیتال مارکتینگ منظم بودیم.

لقمۀ اول: مدیریت استراتژیک برند

ارائۀ رضا مهدوی در صبانۀ 2

رضا مهدوی صحبت خود را با اشاره به اصول برندینگ در دنیا و جایگاه ویژۀ آن در کسب‌وکارهای ایرانی آغاز کرد و دراین‌بین از  پستی و بلندی‌های همکاری با کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ برای حضار گفت. وی یکی از دلایل مهم موفقیت برندینگ یک کسب‌وکار را، تطابق شخصیت برند با شخصیت مالک آن (مدیرعامل) عنوان کرد. رضا مهدوی دراین‌خصوص اذعان داشت:

«هر محصول، خدمت، ‌ فیچر، ویژگی یا آفری که به مشتری ارائه می‌دهید، هر چقدر هم که باکیفیت باشد، قابلیت کپی‌شدن دارد. تنها چیزی که قابلیت کپی‌شدن ندارد، هویتی است که تصویر مشخصی از برند شما در ذهن مشتری بسازد».

در ادامه، وی به تحقیقاتی که توسط تیم ایشان در صنعت مارکتینگ صورت‌گرفته است، اشاره کرد و نتیجۀ آن را ناامیدانه خواند:

«باوجود تبلیغات گسترده‌ای که توسط کسب‌وکارها می‌شود، متأسفانه فعالیت‌های برندینگ و برند محور به معنای واقعی کلمه تقریباً انجام نمی‌شود.»

مهدوی در پایانِ صحبت‌های خود، تجربۀ برندسازی برای یک کسب‌وکار ایرانی و پیاده‌سازی یک استراتژی همه‌جانبه در فضای آفلاین و آنلاین را با حضار به اشتراک گذاشت و موفقیت‌های به‌دست‌آمده در این مسیر را یک‌به‌یک برشمرد.

لقمۀ دوم: پیام نیمه‌شب و مدیر خشمگین

ارائۀ عادل طالبی در صبانۀ 2

عادل طالبی نیز در ارائۀ خود، نگاه انسانی (نه ماشینی) به کارکنان را، یکی از اصول موفقیت هر سازمان دانست و در صحبت‌های خود به رعایت صداقت در کلام و برخورد با همکاران، تأکید ویژه‌ای داشت. به گفتۀ وی، وقتی صداقت در پَس اعمال و رفتار ما وجود داشته باشد، کدورت‌های درون‌تیمی و درون‌سازمانی خودبه‌خود کاهش می‌یابد و در عوض همدلی و کارآمدی افزایش پیدا می‌کند. عادل طالبی در پایان گفته‌های خود به موضوع «اعتماد» اشارۀ ویژه‌ای داشت و داستانی از تجربۀ ناخواستۀ خود را با حضار در میان گذاشت که در آن، اعتمادکردن به همکاران موجب دستیابی به نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز و فرای تصورش شده بود.

و سرانجام…

دومین صبحانۀ دیجیتالی صباویژن، با برگزاری جلسۀ پرسش‌وپاسخ در خصوص موضوعات ارائه به پایان رسید.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.