چطور بلاگ‌پست آسمان‌خراش بنویسیم؟

اجرای تکنیک آسمان‌خراش در سه قدم

در بلاگ‌پست تکنیک آسمان‌خراش چیست، این تکنیک را بررسی کردیم و از نحوۀ اثرگذاری‌اش گفتیم، اگر بعد از مطالعۀ آن بلاگ‌پست قصد دارید از این تکنیک در استراتژی تولید محتوایتان کمک بگیرید، سه قدم زیر را همراه ما بردارید. در این لینک برایان دین نحوۀ اجرای این تکنیک را به‌تفصیل توضیح داده است.

قدم اول:

محتوایی محبوب و به‌روز که ارزش لینک‌دادن داشته باشد پیدا کنید.

موضوعی به‌روز، محبوب و مرتبط با کسب‌وکارتان را انتخاب کنید؛ بهترین محتوایی که تا‌به‌حال در این زمینه تولید شده است. این محتوا باید در موتورهای جست‌وجو و شبکه‌های اجتماعی خوب دیده شود و عالی عمل کند.

محتوایی که پیدا می‌کنید باید قابلیت لینک‌دهی داشته باشد و اصطلاحاً طعمه‌ای برای کلیک نباشد (مخاطب روی لینک کلیک کند و به محتوایی نامرتبط برسد). هدف شما این است که هر بخش از محتوای آسمان‌خراشتان برای خواننده مفید باشد؛ پس به صفحه‌ای که قرار است لینک بدهید دقت کنید، این صفحه باید برای مخاطبتان ارزشمند باشد.

بهترین و امن‌ترین محتواها همان‌هایی هستند که رقبای شما و بلاگرها قبلاً به آن‌ها لینک داده‌اند.

قدم دوم:

محتوایی بهتر از آن تولید کنید

قرار است محتوایی بسیار بهتر از بهترین محتوای موجود تولید کنید. این مرحله زمان زیادی می‌طلبد. خوب دقت کنید، کدام بخش از محتوای موجود برای خواننده ارزش بیشتری دارد و برایش مفیدتر است؟ چرا؟ سعی کنید راهی پیدا کنید تا محتوای شما نیز چنین باشد.

باید ارزش محتوایتان را بالا ببرید؛ آمار و اطلاعات صنعتی، نقل قول از افراد حرفه‌ای و اینفلوئنسرها، محتوای بصری، اینفوگرافی، ویدئوها، پرداختن عمیق‌تر به هر زاویه از موضوع و یا به‌اشتراک‌گذاشتن پشت‌صحنه‌ای که تنها شما از آن خبر دارید، کمکتان می‌کند محتوایی یک‌سر‌و‌گردن‌بلندتر از نمونه‌های موجود تولید کنید.

قدم سوم:

آسمان‌خراشتان را در معرض دید مخاطبان خاص خودش قرار دهید

مانند هر نوع محتوای دیگری، آسمان‌خراشتان را در معرض دید مخاطبان هدف قرار دهید. در رأس هدف شما افراد تأثیرگذار مرتبط با موضوع محتوایتان قرار دارند، مخصوصاً آن‌هایی که قبلاً به این موضوع علاقه نشان داده‌اند.

فهرستی از سایت‌ها و بلاگ‌های حوزۀ کسب‌وکارتان تهیه کنید، راه ارتباطی با صاحبان آن‌ها را پیدا کنید، با ارسال پیامی شخصی ارتباط برقرار کنید و توضیح دهید که آسمان‌خراش شما چگونه می‌تواند برای آن‌ها نیز ارزش‌آفرین باشد. حواستان باشد هدف اصلی برقراری ارتباط با آن‌هاست و نه دریافت یک بک‌لینک.

پیشنهاد می‌کنیم حتماً از قدرت شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید. چطور؟ اگر شخصی به‌تازگی پستی مرتبط با موضوع آسمان‌خراشتان منتشر کرده است، لینکی از محتوایتان را با توجه به علاقۀ او به آن موضوع برایش ارسال کنید. در این مواقع تمایل افراد به کلیک‌کردن روی لینک شما بسیار بیشتر خواهد بود.

حواستان باشد مهم‌ترین هدف در تکنیک آسمان‌خراش، ارائۀ راه‌حل برای مشکلات و نیازهای پاسخ‌داده‌نشدۀ مخاطبان است؛ پس اطلاعاتی مفید ارائه دهید و آسمان‌خراشی بلند، مستحکم و چشمگیر از جنس کلمات بسازید.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.