بلاگر کیست؟

جدا از تعریف بلاگ و بلاگر که بیشتر به نویسندگان مطالب بلاگ اطلاق می‌شود، واژۀ بلاگر به‌خودی‌خود در این چند سال اخیر در معانی مختلفی استفاده شده است، به‌طوری‌که هر روز بیشتر با واژۀ بلاگر مواجه می‌شویم. در این بلاگ‌پست صباویژن قصد داریم مختصری دربارۀ بلاگر توضیح دهیم و از دگرگونی‌ها، معانی و عناوین جدید آن صحبت کنیم.

بلاگ چیست؟

«بلاگ، به بیان ساده، به فضایی اینترنتی می‌گویند که افراد برای نوشتن دربارۀ زندگی شخصی، تجربیات کاری، عقاید و… خود، و کسب‌و‌کارها برای نوشتن دربارۀ صنعت و کسب‌و‌کار خود از آن استفاده می‌کنند. هر بلاگ می‌تواند نمایانگر شخص یا کسب‌و‌کاری باشد که در جامعه و فرهنگ سازمانی خاصی رشد پیدا کرده است و می‌تواند خود را در کلمات و جمله‌ها به نمایش بگذارد.»

بلاگر کیست؟

به کسی که برای بلاگ مطالبی تولید می‌کند، بلاگر (Blogger) می‌گویند. امروزه این واژه در بین کاربران فضای مجازی دچار تحولاتی شده و به کسانی اطلاق می‌شود که شهرت و محبوبیتی در حرفۀ کاری خود دارند و در یک حرفه صاحب‌نظر هستند. اما آیا این تعریف برای بلاگرها درست است؟  ابتدا اینفلوئنسر را معرفی کنیم و بعد به تعریف بلاگر در عصر امروزی بپردازیم.

اینفلوئنسر کیست؟

اینفلوئنسر به شخصی گفته می‌شود که مخاطبان زیادی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی دارد و با استفاده از قدرت تأثیرگذاری بالا و تبلیغ محصولات و خدمات در بسترهای مختلف، روی خریداران احتمالی برندها اثر می‌گذارد. به عبارت دیگر، فضایی که مخاطبان یک اینفلوئنسر در آن فعال هستند، بهترین بستر برای دیده‌شدن برندهاست؛ برندهایی که درزمینۀ محتواهای تولید‌شدۀ یک اینفلوئنسر، محصولات و خدماتی ارائه می‌دهند. در بلاگ‌پست اینفلوئنسر کیست؟ اینفلوئنسرمارکتینگ چیست؟ بیشتر دراین‌باره صحبت کردیم.

تفاوت بلاگر و اینفلوئنسر

بلاگر در معنای لغوی به بلاگ‌نویسان فضای اینترنت گفته می‌شود که با استفاده از محتوای متنی، خوانندگانی را جذب بلاگ خود می‌کنند. بلاگرها لزوماً نیازمند دانش در حرفۀ خاصی نیستند و توانایی نوشتن در هر زمینه‌ای را دارند. از آن طرف، اینفلوئنسرها اشخاصی هستند که در حرفه‌ای خاص مشغول به فعالیت بوده و عمدۀ محتواهای تولید‌شدۀ آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام منتشر می‌شود.

معنای بلاگر در بین کاربران امروزی فضای مجازی تشابه زیادی به معنای اینفلوئنسر دارد و بلاگرهای امروزی را به‌نوعی می‌توان زیرمجموعۀ اینفلوئنسرها دانست. بدین ترتیب می‌توانیم بگوییم که بلاگرهای مد و فشن، غذا، سفر، طنز، گیم و بیوتی بلاگرها (Beauty Bloggers) درواقع اینفلوئنسرهایی هستند که دانشی در یک زمینۀ خاص دارند و با استفاده از محتواها و پیشنهادهایشان در بسترهای مختلف، به شهرت و محبوبیت زیادی دست پیدا کرده‌اند.

سخن آخر

معنای یک واژه می‌تواند گول‌زننده باشد و گاهی موجب سوء‌تفاهم. بلاگر نیز به آن دست واژگانی تبدیل شده که بین بلاگ‌نویسان و اینفلوئنسرهای فضای مجازی تفرقه انداخته است. اینکه کدام درست است و کدام درست نیست، بحثی است که همواره مطرح است؛ اما مسئلۀ مهم‌تر، درک معانی و تفاوت‌های آن است.

منابع

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.