زاویۀ محتوای شما چیست؟ ایجاد زوایای جدید برای محتوای شما

آیا تا‌به‌حال احساس کرده‌اید که در حال خواندن یا حتی نوشتن همان متن قدیمی هستید؟ این متن تکراری می‌تواند یک فهرست، مقاله یا مطلبی در یک نشریه باشد.

برای افرادی که به‌طور منظم محتوا تولید می‌کنند، خلق محتوای خلاقانه‌ای که کاربران را از ادامۀ جست‌وجو منصرف کند و به خواندن متن آن‌ها ترغیب کند، بسیار اهمیت دارد. برای این کار، در قدم اول باید مخاطب خود را بشناسید و همیشه محتوای به‌روز داشته باشید. نکته مهم در تحقق این امر، توجه هم‌زمان بر کیفیت محتوا در کنار کمیت آن است.

اکنون، بیش از هر زمان دیگری، ساختن محتوای اصلی دشوار است؛ چراکه روند بازگشتی، یک روش محبوب برای ایجاد (یا ایجاد مجدد) محتواست. همه‌چیز دربارۀ اضافه‌کردن خلاقیت و نوآوری در خودمان است؛ افزودن ارتباط تازه و حس آشنایی.

برای نوشتن، هنگامی که درنهایت قلم را روی کاغذ یا انگشتان را روی صفحه‌کلید قرار می دهید، باید یک زاویه را انتخاب کنید و مطابق با آن به مسیر خود را ادامه دهید. زاویۀ محتوا، دیدگاه یا نظر منحصر‌به‌فرد برند شماست. زاویۀ محتوای شما لحن را برای کل قطعه تعیین کرده و شما را از سایر سازمان‌هایی که همان موضوع را پوشش می‌دهند، متمایز می‌کند.

مهم این نیست که شما چه می‌گویید، بلکه نحوۀ بیان آن مهم است. این ماهیت بازاریابی محتوایی است؛ یافتن راهی منحصر‌به‌فرد برای ارائۀ اطلاعات ضروری، به روشی جالب و آموزنده. این زاویه همچنین باید برای یک شخصیت خریدار خاص، هدف قرار گیرد تا محتوا مرتبط باشد و افرادی را جذب کند که به احتمال زیاد سرنخ خواهند شد.

یک توصیه: اگر یک سبک نوشتاری خاص را دوست دارید یا تمرین می‌کنید، ایجاد زاویه‌ای جدید مهارت‌های نوشتاری شما را تقویت می‌کند. علاقۀ خود را دنبال کنید و دامنۀ دسترسی خود را گسترش دهید.

۳ نوع زاویه

دو نوع زاویۀ اصلی وجود دارد:

  1. اطلاعاتی؛
  2. شخصی.

حرکت بین این دو زاویه، روش خوبی برای ایجاد طیف وسیعی از کارهای باکیفیت است.

درحقیقت، محتوایی که شامل اطلاعات عمیق است، دانش را منتقل می‌کند. به نکات، آموزش‌ها و درس‌ها دقت کنید. قطعات سبک‌تر براساس نظر شخصی، افکار و احساسات را بیان می‌کنند. به تفسیر اجتماعی توجه کنید.

در هر دسته، فهرستی از راه‌های نزدیک‌شدن به زاویه وجود دارد. همراه با تغییر نوع زاویه، تعدادی از رویکردها، قالب‌ها و آهنگ‌های مختلف را بررسی کنید. به یاد داشته باشید که باید قبل از انتخاب جهت، مطمئن شوید که با نام تجاری یا وبلاگ شما (و پیام آن) مطابقت داشته باشد.

۱) زاویۀ اطلاعات

گرفتن یک نکته یا یادگیری یک درس می‌تواند به اشکال مختلف باشد. برای تفکیک زاویۀ اطلاعات و همۀ راه‌هایی که می‌توانید به حقایق اشاره کنید، ادامۀ مطلب را بخوانید.

یک فهرست بسازید

هنوز هم فهرست‌ها بیشتر از مقالات، محبوب هستند. فهرست‌ها کوتاه و ساده هستند، خواندن آن‌ها آسان است و مستقیماً به اصل مطلب می‌رسید. یافتن نکات اصلی مستلزم بررسی بیشتر و جست‌وجوی کمتر است. وقتی صحبت از بازاریابی می‌شود، رایج‌ترین فهرست‌ها شامل تهیۀ چک‌لیست و معرفی اهداف و استراتژی‌های کلی بازاریابی است.

با ابزارهایی که دائماً در دنیای دیجیتال در حال تکامل هستند، ماندن در صدر فناوری مهم‌ترین اولویت است. براساس اولویت، در مرحلۀ اول کارهایی را که باید انجام دهید تا مهارت‌های سازمانی خود را بهبود بخشید پیگیری کنید و به زمان اتمام برای انجام کارها توجه داشته باشید. دومین شرط اصلی برای رسیدن به موفقیت در شغل این است که رئیستان‌ از شما راضی باشد.

آموزش دهید

اگر می‌خواهید در صدر فناوری بمانید، باید مهارت‌های خود را به‌روز نگه دارید و این مستلزم آموزش مداوم است. ارتباطات منبعی کلیدی برای راهنمایی‌کردن و آموزش‌دادن هستند. چه صاحب کسب‌و‌کاری کوچک باشید و چه عضوی از یک تیم بازاریابی، کسانی که در این صنعت هستند می‌خواهند از زمان خود بهترین استفاده را ببرند.

می‌توانید روی آموزش‌های دقیقه‌ای تمرکز کنید. با استفاده از این دیدگاه می‌توانید نکات مبتدی را ارائه دهید؛ مانند بیان یک نکته یا ترفند خاص.

در بسیاری از موارد حل یک مشکل باعث می‌شود، خوانندگان شما چندین بار نوشتۀ شما را بخوانند. اگر قصد دارید با فیلم‌های آموزشی به مخاطبان خود کمک کنید، باید برای آن وقت بگذارید. استفاده از چهرۀ شخصی در فیلم‌های آموزشی و ایجاد تجربۀ بصری برای مخاطبان، ارتباط شما را با آن‌ها قوی‌تر می‌کند و روش‌های مختلف یادگیری را هدف قرار می‌دهد.

اخبار روز

برای افزایش اطلاعات خوانندگان محتوا ایجاد کنید. از آخرین راه‌اندازی‌ها گرفته تا ترندهای در حال تحول و اینفلوئنسرها، تمام اخبار موردنیاز را در یک مکان مهم منتشر کنید. به دنبال ایجاد تعادل بین لحن معمولی و محاوره‌ای برای یادگیری و لحن رسمی‌تر برای تجزیه‌و‌تحلیل در گفت‌وگوی جلسات باشید.

با چرخۀ ۲۴ساعتۀ اخبار و اطلاعاتی که در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهید، آن‌ها را در تیترها و توضیحات آن‌ها درگیر ‌کنید. جریان مداوم اخبار و موضوعات از طریق رسانه‌های اجتماعی به کاربران کمک می‌کند هر روز به منابع خبری بی‌شماری دسترسی داشته باشند. متمایز باشید و به‌روز بمانید تا به تحولی عظیم برسید.

حساب کاربری یا پنل (Profile or Panel)

برای نوشتن اطلاعات حساب کاربری خود حتماً با کارشناسان و متخصصان صحبت کنید. هنگام نوشتن اطلاعات حساب کاربری حتماً به این دو نکته توجه کنید: پیام و مخاطبانتان. توجه به این نکته، مهم است که شخص (یا صفحه) انتخاب‌شده نشان‌دهندۀ برند یا وبلاگ شما باشد و با خوانندگان شما ارتباط برقرار کند.

همچنین، می‌توانید نظرشخصی خود را دربارۀ کار، زندگی صنعتی و رهبران جامعه به اشتراک بگذارید.

با نوشتن اطلاعات یک حساب کاربری یا ایجاد یک صفحه شروع کنید. در مرحلۀ بعد، فهرستی از سؤالات ایجاد کنید و مصاحبه‌ای ترتیب دهید، یا گروه متنوعی از افراد را دور هم جمع کنید تا در بحثی جالب شرکت کنند. شاید یک ستون مشاوره یا یک‌سری پرسش و پاسخ، راهکاری مناسب باشد. رویکرد دوم این پتانسیل را دارد که قالبی تعاملی به خود بگیرد.

به به‌اشتراک‌گذاشتن توجه کنید

فراتر از به‌اشتراک‌گذاشتن داستان‌ها از زبان خودتان، از یک متخصص دعوت کنید تا یک پست مهمان بنویسد. در‌حالی‌که در اختیار قرار دادن کنترل به فرد دیگر می‌تواند سخت باشد، جست‌وجو در این رویکرد (حتی برای یک لحظه) صدایی تازه و روشی جدید از تفکر را ارائه می‌دهد. طرف‌دار اشتراک‌گذاری نیستید؟ در یک پست با یک فرد همفکر همکاری کنید. برای رهبری یک سمینار یا انتشار یک خبر با هم متحد شوید.

۲) زاویۀ نظر شخصی

قبل از تغییر زاویۀ موردعلاقۀ خود، از نظر اشتراک‌گذاری در صفحه، مشابه گام‌برداشتن یک کودک، همه‌چیز را با تغییر رویکرد خود، به‌آرامی تغییر دهید. فرایند گام‌به‌گام باعث ایجاد تغییرات روتین می‌شود.

بدون نیاز به تحقیق، یک پست متوسط ​​در شبکه‌های اجتماعی، نمونۀ کاملی برای ایجاد محتوا براساس نظر شخصی است. تفاوت اصلی در این است که پست‌ها به تعداد مشخصی کاراکتر محدود می‌شوند. راه‌های زیر را برای به‌اشتراک‌گذاشتن آنچه در ذهن شما است، بررسی کنید.

یک بررسی بنویسید

همۀ ما گاهی‌اوقات بدون صرف زمان برای درک خودمان، می‌خواهیم بدانیم چه چیزی مؤثر است و چه چیزی مفید نیست. نوشتن یک بررسی به‌شدت سلیقه‌ای است، اما روشی محبوب برای تصمیم‌گیری است.

دربارۀ تجربه‌ای شخصی توضیح دهید یا دلایلی برای خرید، امتحان‌کردن یک استراتژی یا ایجاد رابطه‌ای کاری توضیح دهید. از صادق‌بودن نترسید و خوب و بد را از هم تفکیک کنید. با این کار، اعتماد خوانندگان خود را جلب خواهید کرد. علاوه بر نوشتن نقد، توصیه‌هایی هم برای فضای شخصی و هم برای فضای حرفه‌ای ارائه دهید.

نظر خود را ارائه دهید

در قلب هر بحث و گفت‌وگویی، اختلاف‌نظر وجود دارد. چه دیدگاه یکسانی داشته باشیم و چه دیدگاه‌هایی متضاد. بیان تجربۀ شخصی شروعی عالی برای گفت‌وگوست. با ارائۀ نظرات اجتماعی و حمایت از دیدگاه خود، روی حوزۀ موردعلاقۀ خود متمرکز شوید. بسته به موقعیت و افرادی که در جامعه دنبال می‌کنید، نظر برخی را محترم‌تر می‌شمارید.

برای ایجاد اعتبار، موضوعات ارزشمند را پوشش دهید و محتوای جذاب ایجاد کنید. برای جذب خوانندگان -فراتر از چند جملۀ اول- تفاوت بین عقیدۀ شخصی و آنچه به‌عنوان دیدگاه عمومی در نظر گرفته می‌شود، در نظر داشته باشید. برای ترکیب این دو، اصرار نکنید. کسانی که به دنبال گسترش ارزیابی‌های خود هستند، هرگز نمی‌خواهند خلاصه‌ای از دیدگاه خود را بخوانند.

بحث‌های داغ و هیجانی تشکیل دهید

یک جنجال کوچک هرگز به کسی آسیب نمی‌رساند. درواقع، ما در آن موضوع پیشرفت می‌کنیم. فقط نظر خود را بیان کنید و یادتان باشد برای اینکه فردی محترم شناخته شوید، احترام دیگران را حفظ کنید.

به دیدگاه خود پایبند باشید؛ چراکه بهتر است یک نظر ثابت داشته باشید. برای شروع گفت‌وگو بهتر است موضوع را هوشمندانه مطرح کنید. در طول مباحثه، قوانین ناهنجاری را رعایت کنید، برای ارسال نظر خود مکث کنید و به‌سرعت طرف مقابل را با سخنان زشت تیرباران نکنید. برای نمایش استعداد خود بهتر است آزادی بیان را با هنر نویسندگی ترکیب کنید.

مقاله‌نویسی کنید

مقالات شخصی متقاعد‌کننده و ارتباط‌دهنده هستند. در‌حالی‌که ممکن است فکر کنید مقالات شخصی صرفاً به نشریات سبک زندگی یا مجلات ماجراجویی تعلق دارند، افزودن دیدگاه اول‌شخص به محتوای خود به شما کمک می‌کند تا برند خود را انسانی‌‌تر کنید و در‌عین‌حال خوانندگان خود را در سطح معنادارتری درگیر کنید.

مهم‌ترین نکته در نوشتن مقاله‌ای اثربخش، استفاده از ضمیر اول‌شخص و تمرکز روی روایت است، تا از ترکیبِ سه رویکرد بالا برای ایجاد تعامل استفاده کنید.

به به‌اشتراک‌گذاشتن توجه کنید (بخش دوم)

مشابه همکاری در یک پست، شریکی برای ارائۀ دو طرف بحث یا بررسی‌های متضاد پیدا کنید .به‌طور کلی، اگر افراد در میان محتوای اصلی، جایگاه خود را نشان دهند، احتمال بیشتری وجود دارد که نظرات خود را عمومی کنند. با ترکیب چندین رویکرد، شما یک ارتباط باز و دنبال‌کننده‌های متنوع به دست خواهید آورد.

۳) راه‌های ارتباط

اگر کسی محتوای شما را نمی‌خواند، تولید محتوا بی‌فایده است. علاوه بر جست‌وجو در انواع زوایا و رویکردها، با خوانندگان خود به روش‌های جدیدی برای افزایش ارتباط، دسترسی پیدا کنید و هرگز برای استفاده از محتوایی که در قالب‌های مختلف دارید، نترسید.

وقتی نوبت به محتوا می‌رسد، فراتر از صفحه و خارج از چهارچوب فکر کنید. با تلفن‌هایی که در دسترس ما هستند، برنامه‌ها، کانال‌های شبکه‌های اجتماعی و تابلوهای آنلاین، بهترین راه برای ارتباط با مخاطبان و افزایش بازدیدها هستند.

یک فهرست سریع از گزینه‌های دیگر: شروع یک پادکست، پخش زنده از طریق فیس‌بوک یا لینکدین، جست‌وجوی استوری‌های اینستاگرام، ایجاد یک صفحه پینترست، شروع مکالمه در توییتر، بازی با تیک‌تاک، گوش‌دادن به کلاب‌هاوس، یا فقط راه‌اندازی یک هشتگ در جهان.

مهم نیست محتوای شما چقدر طولانی باشد (چند کلمه، پاراگراف یا صفحه)، مفهوم محتوا در دهۀ گذشته تغییر کرده، از خطوط ارتباطی عبور کرده و قالب‌های غیرسنتی ایجاد کرده است. فرقی نمی‌کند چه محتوایی باشد. می‌تواند ارتباط با خوانندگان و یا بینندگان برای آموزش نحوۀ ایجاد یک استراتژی بازاریابی یا پاسخ به یک سؤال یا اشتراک نظر باشد؛ تمام راه‌های ایجاد زاویه و کانال‌های ارتباطی را کشف کنید.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.